Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2014., 11:35   #91
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Rux Pregled postova
...ali sad imam osjecaj da si ti taj koji prodaje poderane grafike i da moje upozorenje tebi ocigledno ne pase...
Pa u zadnjih pola godine bilo je par 280x grafi u njegovima oglasima (jedna i s otpadnutim ventom )

To šta je njegov stil pisanja često ka u zadnjeg seronje, ne znači da triba forum izbjegavat.

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 11:40   #92
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
hvala drvoje na podrsci vec sam mislio da ce me svi napasti kad krenem istinu govoriti...

vidim ja on je meni sumnjiv, mislim nema razloga da me isfurava a htio sam samo pomoci ovom narodu koji jedva skucka pare za gpu da igraju neke igrice i naleti im levat i proda poderane karte gdje kasnije imaju problema vise nego da su kupili nove karte

da ti kazem iskreno, nisam izbjegavao forum vec se ozenio, dobio djecu i zivot uzeo svoje... ali se sjetim ekipe stare sa ovog foruma pa me uhvati nostalgija i dodjem da vidim sta radite

__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2014., 12:04   #93
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Nema na čemu

Ja inače ne izbjegavam takve grafe, ako imaju pisano jamstvo, a debelo su ispod cijene - ionako je teško dokazat istinu.

Da rizik je veći, ali je cijena niža - npr. moja iz siga je došla 1000kn (nisam se drznija pitat detalje već je bilo daj grafu i pozdrav) - e da je love drža bi ih par novih u "polju" i ima 2/4 monitora spojena za ugodnije gejmanje
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 12:13   #94
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ja Vam generalno ne propručam CF, imao sam dvije R9 280, i s time samo jebada
Nekad radi k'o bubreg u loju, nekat šteka, zeza, flickera, a u dosta slučajeva izlaze top end igre koje ne podražavaju CF, pa ili uopće ne radi, ili se moraš zahebavat i kemijat s profilima.

Da ne pričam o bugu gdje drugi GPU zapne na 99% nakon swithacnja 3d/2d profila (što ih dan danas valjda muči)

Ima i zajebancije sa OC-om ako se hoće to fino usvirat.

Uglavnom, no-no-no.

Još uz to onim generičkim, svima jasnim problemima, toplina, buka ne treba ni pisati...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 12:32   #95
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ma s nEvidijim ne bi garant bilo problema, viš kako Minox drži 2 x gtx 970
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 15:34   #96
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Haha X11 i kopaju samo levati, koji su culi za neke tamo kripto valute puno, puno prekasno...

I dalje, spusti se na zemlju klinjo, o majnanju se jako puno vec zna ( cim si cak i ti cuo za njega), tako da sumnjam da ljudi ne znaju o cemu se radi...
  Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 15:37   #97
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Pa u zadnjih pola godine bilo je par 280x grafi u njegovima oglasima (jedna i s otpadnutim ventom )

To šta je njegov stil pisanja često ka u zadnjeg seronje, ne znači da triba forum izbjegavat.

Sori, lose trpim glupost i preseravanje...
  Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 15:39   #98
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
i mi loše trpimo nekorištenje multiquote-a pa pripazi malo na to ubuduće
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 15:42   #99
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Nema na čemu

Ja inače ne izbjegavam takve grafe, ako imaju pisano jamstvo, a debelo su ispod cijene - ionako je teško dokazat istinu.

Da rizik je veći, ali je cijena niža - npr. moja iz siga je došla 1000kn (nisam se drznija pitat detalje već je bilo daj grafu i pozdrav) - e da je love drža bi ih par novih u "polju" i ima 2/4 monitora spojena za ugodnije gejmanje
Jako sam sumnjiv, a apsolutno se nitko nije javio i apsolutno sam svima dao garanciju da moze vratit grafu koju prodam kad ju istestira cak i ako mu odjednom slucajno ne pase boja coolera...

Uglavnom sad znam kome necu nista prodati
  Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 18:18   #100
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
Uglavnom sad znam kome necu nista prodati
Svima koji su pročitali ovu temu.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2014., 19:05   #101
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
znas sta drug, ja ne razmijem jel ti imas neki komplex, pazi iz mog posta gdje zavrsi topic... samo zato sto si ti poceo glumit "the man"-a, a ja htio upozorit ljude kad kupuju amd kartice

pazi ti nacina na koji on spusta sve oko sebe a sebe uzdize... tipicni psihopata... nazivati nekog klinjo, manje vise moze proc... ali glumiti uber minera a ne znas ni od kad kopam nit koliko imam godina...

bas si zaista i odista
__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 19:12   #102
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Svima koji su pročitali ovu temu.
hoces se kladit

uglavnom, moji postovi jesu malo neprimjereni, ali kad ovak likovi ulete, od toga jedan padobranac, a drugi kasno otvara padobran, onda ipak moram nesto napisati
  Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 19:15   #103
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
ulete likovi koji kvare tvoje kraljevstvo... nema veze jel neko upravu ili ne... bas si razmazen moj ti
__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 19:21   #104
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Rux Pregled postova
znas sta drug, ja ne razmijem jel ti imas neki komplex, pazi iz mog posta gdje zavrsi topic... samo zato sto si ti poceo glumit "the man"-a, a ja htio upozorit ljude kad kupuju amd kartice

pazi ti nacina na koji on spusta sve oko sebe a sebe uzdize... tipicni psihopata... nazivati nekog klinjo, manje vise moze proc... ali glumiti uber minera a ne znas ni od kad kopam nit koliko imam godina...

bas si zaista i odista
ok, ne znam koliko godina imas, ali znam otkad kopas

"X11 is the name of the chained proof-of-work (PoW) algorithm that was introduced in Darkcoin (launched January 18th, 2014). It was probably inspired by the chained-hashing approach of Quark, adding further “depth” and complexity by increasing the number of hashes, yet it differs from Quark in that the rounds of hashes are determined a priori instead of having some hashes being randomly picked. "

posto si izjavio da nisi kopao scrypt...

a ovo da je market overfloodan sa 280x, znaju i ptice na grani, jer je profitability davno otisao u bananu...
  Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 19:22   #105
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Rux Pregled postova
ulete likovi koji kvare tvoje kraljevstvo... nema veze jel neko upravu ili ne... bas si razmazen moj ti
pogasi grafe, prodaj ih i odi radije kupit bitcoine jer ih je microsoft poceo prihvacat od danas...do kraja godine idu gore 100%
  Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 19:34   #106
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
o boze sacuvaj :O

brate rux je sl3 nokie radio davni dana odakle sam i presao na btc... 2012 sam jos kopao btc, kopao kod slush-a i stalno bio na onom chatu...... hvala bogu profitirao sam toliko da mogu sad kopati darkcoine i placati struju jer pored btc-a darkcoin smatram da ce biti jak kroz par godina jer darkneti ga vec primaju ... a da ne govorim o njegovoj prednosti na btc-om... masternodes rulz!

dok su svi kupovali asice i cekali ih (najveci scam u kripto svijetu) rux je kupovao gpu gdje stigo u jednom trenutku sam imao 44 graficke karte koje su kopale LTC na pocetku...i tu sam profitirao solidno

nemoj drug vorda biti takav, stvarno ja nisam htio nikom solit pamet vec pomoc ljudima koji kupuju polovne gpu
__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 02:55   #107
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
Sori, lose trpim glupost i preseravanje...
ma nema problema, bolje tako nego da trpiš nadutost

Samo se ti ispucaj na nama padobranskim likovima "blavore"

Ni Alija Sirotanović ti nije ravan gnjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 09:41   #108
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
ma nema problema, bolje tako nego da trpiš nadutost

Samo se ti ispucaj na nama padobranskim likovima "blavore"

Ni Alija Sirotanović ti nije ravan gnjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
sto god bilo, ovo ce tesko biti nadmasit
Citiraj:
Autor Drvoje
ili bude uštekana na tko zna kakvo napajanje (skupa grafa se treba otplatit - ostali hardwer bez kojeg grafa ne radi je nužno zlo )
to moze radit eventualno 15ak minuta do pozara ili eksplozije...ili se uopce ne mrdne...

Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
i ja tebi
  Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 10:15   #109
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ajde smirite se svi malo...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 10:37   #110
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Uglavnom, ontopic i polovne R9

Sad su me zvali iz servisa i odobrili su mi Sapphire R9 290 VaporX, u zamjenu za krepalu stock, izgleda da me sudbina odvuce uvijek VaporX-u jos od HD5850, a s njima sam uvijek bio prezadovoljan

Ja mnogo zadovoljan, još je stvar bila riješena unutar 10ak dana


Generalno, kupovanje polovnih sa garancijom (majnale one, kopale ili ladile jaja) nije uopće loš deal
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 10:42   #111
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
ja imam jos 4x 5850 vaporx, i dan danas su pouzdane jer se nisu pregrijavale nikad.... a jako malo struje trose i sa njima kopam x11 algose, cirka 1.5mh/s po jednoj

davore, ako ti treba novi sgminer sa poboljsanim opencl kernelom za x11 javi se, znam da nisu isplativi ali kad bolje prokontas isplatice se kroz godinu-dvije

sad 280x kopa oko 7 mh/s
__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 10:59   #112
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
...Ja mnogo zadovoljan, još je stvar bila riješena unutar 10ak dana ..
Guštaj prasence

Si dobija novu garu?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 11:44   #113
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Rux Pregled postova
ja imam jos 4x 5850 vaporx, i dan danas su pouzdane jer se nisu pregrijavale nikad.... a jako malo struje trose i sa njima kopam x11 algose, cirka 1.5mh/s po jednoj

davore, ako ti treba novi sgminer sa poboljsanim opencl kernelom za x11 javi se, znam da nisu isplativi ali kad bolje prokontas isplatice se kroz godinu-dvije

sad 280x kopa oko 7 mh/s

imam samo jednu. za igrat
a razmisljam ju zdilat...jer se ne igram...

a ovo za kriptovalute, jedino btc moze nesto vrijediti, tak da se ne bi previse nadao za darkcoin
  Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 12:09   #114
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Guštaj prasence

Si dobija novu garu?
Nisam još podignuo grafu, ali dammit, pa što se ne dobije i nova garancija za novu grafu? Gotovo sam siguran da je tako, ali nemam iskustva sa tim zamjenama
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 12:22   #115
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Nisam još podignuo grafu, ali dammit, pa što se ne dobije i nova garancija za novu grafu? Gotovo sam siguran da je tako, ali nemam iskustva sa tim zamjenama
Moraš dobiti novu garanciju, ali postoji mogućnost da oni "zaborave" na taj "sitni" detalj, ali ti nemoj zaboraviti!
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 15:43   #116
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
ZOO

Produljenje jamstvenog roka
Članak 425.
(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.
(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.
(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 23:06   #117
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Sve OK, jamstvo ide iznova 2 godine
Ali hvala na info!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 23:44   #118
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
e jesi srećković, r9 290 za 1300kn i sad ganjc novu

igraj loto i bingo
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2014., 00:31   #119
zicozg
Premium
Moj komp
 
zicozg's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: cro
Postovi: 108
Ja sam kupio Sapphire r9 270x staru oko 7mj, s garancijom za 800kn. Graficka je izgledala kao da nikad nije bila u kompu, kutija kao da nije otvarana, sav pribor, cak i onaj poklopac za nju. Ama bas ni trunke prasine ili icega drugog. bas sam se iznenadio.

To je najbolje sto sam u tom trenu nasao za taj novac, a 800kn je bila granica. covjek je prodavao za 1000, ja sam ponudio 800, a njemu se zurilo kupit gtx970.
U rangu do 800kn je jos u konkurenciji bila 7850 za koju su mahom trazili 750-800kn i 7870, mnoge bez garancije, a s garancijom i vise od 800kn.
zicozg je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2014., 18:11   #120
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Koliko je tu smeća izgovoreno to je sramota.

Pa ako imaš više od npr 6mj garancije i platio si ispod cijene ko da je bitno jel će krepat isti dan ili za 2 godine.

Imaš garu, dobiješ novu grafu ili nadoplatiš za bolju.


Ako je grafa defektna možeš igrati jedan sat i onda će doslovno umrijeti.

Meni je svejedno jel minirao ili je igrao 0/24 igre s njome ili oc-a do besvjesti tjednima.

Jbt nekima je takva od miniranja krepala u par dana, dobili su potponu novu na reklamaciji i još se žale
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na