Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2011., 20:11   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Asus PA246Q (P-IPS) - Nova nada Profi socijale







* Asus PRoArt PA246Q
* Specifikacije






Testovi & Osvrti


* Test Prad (22.03.2011)
* + 02 , 03 , 04 ,

Asus updated their policy for this model : 3 year Zero Bright Dot



Video :

* ASUS ProArt PA246Q - Unboxing & First Look
* Asus promo
* TechReport




Na model me je danas komentarom podsjetio BrunoZg i zbilja nisam imao pojma, da je vec dobio finalni izgled koji broji vlasnike, te biva i datumski solidno komentiran.

Asus je pokrio site modela iskljucivo zadnjim specifikacijama, pa ne mogu naci sve slike prvobitnog ukazivanja - ne ide ni preko arhive. No postojala su dva modela od kojih je prvi imao metalni nosac nalik ovom dizajnu. Za pretpostaviti da je bio radi prve prezentacije uljepsan, pa su putem prave cijene smanjili kozmetikom dozivljaj.

A isti je zbilja neobican. Pogledajte kako su neki detalji precizni na uvecanim slikama. Iz profila - bez oznaka - glatko bi se dalo prevariti da gledamo NEC-a. Gumbi na monitoru su identican dizajn kakav koristi JVC/Sony na pojedinim broadcast modelima. HDMI natpis, uz gotovo slicnu Metz crtu kakvu su imali njihovi video uredjaji iz 80-tih! Izdaleka se zamalo cita kao Hitachi. Cak i boldani pocetak asocira na stari logo - pogledajte sami uostalom. Ako nista drugo, bez obzira na krajnji rezultat, vidi se da su kombinirali i razmisljali o izgledu. Asus je naknadno postrozio odnos prema pixelima pa je trenutno gore opisanog odnosa prema vracanju. Gamutarko neobrane kalibracije zabrinjava putnika namjernika. Kad se zbroji "bilja" boja more i dodatno zabrinuti. No cini mi se da ovo nece biti tako los monitor za forinte.

Da, nitko realan ne moze ocekivati da u ovoj klasi, ili za novce bude savrsen. Ali ako se i kad pojavi kod nas u ponudi, mislim da se mnogi forumasi itekako imaju razloga interesirati! Asusova serija koju je poceo od nule i uz sretnu okolnost (ako se bude redovito pojavljivao u Kroejsi) sto je Asus kad nas vrlo dobro pokriven za sve potrebe refundacije i zamjene. Zapravo, ima sve uslove da bude odmah do Dell-a po tom pitanju.

Komentar nakon dodatnog upoznavanja i iscitavanja



__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 22.04.2011. u 19:12. Razlog: *** update
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 22:51   #2
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Evo, iako sam ja imao tu srecu da sam znao , kao sto je vec nekima poznato kao što tebi i jest Visage,ipak sam svjesno udomio HP LP2475W.

Samo kao dodatak: evo review-u o monitoru u temi: http://www.hardwarecanucks.com/forum...-review-3.html
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42









Zadnje izmijenjeno od: BrunoZG. 21.04.2011. u 01:40. Razlog: gramatičke i pravopisne prirode
BrunoZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2011., 08:33   #3
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Još jedan review monitora. Ovaj monitor očito ima dobro pogođen omjer cijena/performanse:

http://www.prad.de/new/monitore/test...us-pa246q.html
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 10:36   #4
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Baš jučer vidio na ASUSovoj stranici, pa mi bilo malo čudno kako ga Visage nije uvatio na radar

Izgleda ok, samo triba vidit kako će se ponašat u radu, a opet san uvjeranja da će bit bolji nego vrh TNa. Još samo da sve cijenom kod nas opravda

I da veliki plus kod mene nije 16:9
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 14:09   #5
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
sviđa mi se ovaj Picture-in-Picture fičr korisno kad imam za raditi na dvije kante odjednom a nema mi drugog monitora
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 15:50   #6
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Jesam li dobro razumio da je cijena 499$? Znači kod nas, ako ga bude, možemo očekivati 3500-4000kn?
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 17:16   #7
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
prad navodi cijenu od 434 eura navise. znaci minimalno 3200kn, vjerojatno oko 3500.
samo zasto pobogu nema review na engleskom nego samo na kraut-sprache
  Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 21:43   #8
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor S3arch1ng Pregled postova
Još jedan review monitora. Ovaj monitor očito ima dobro pogođen omjer cijena/performanse:
http://www.prad.de/new/monitore/test...us-pa246q.html
I tvoj i onaj kojeg Bruno spomenu, svi vam od pocetka stoje u prvom postu. Postoje i drugi, ali vise manje samo varijacija istog i obicno puno slabije detaljni. Sad sam stvarno proucio monitor i mogu vam svima poruciti samo > strepite i skupljajte lovu!

Ovo je prvi monitor u klasi ekonomske Gamut chuna kategorije, koji po prvi put ima sRGB upotrebljiv nakon raspakiravanja.

Denis iz redakture PRAD-a, koliko vidim na svim forumima nosi nadimak "Sailor Moon", cak i nakon njihovog testa, zapravo samo spekulira dal je to isti panel kao kod U2410. Naknadno na HF forumu (i nakon sto su ga imali na testu), ipak ne moze tocno reci dal je to istina ili nije, vec da im se tako cinilo. Sto dovoljno govori da ga ocigledno nisu smjeli, ili htjeli gledati iznutra. Jer i oni su dobili primjerak, kao sto bi ga dobio prvi kupac do njih. I to model koji je istom izasao na trziste. Tako da se moze polovicno iscitavati test. No svejedno, PRAD je Asusu dao bolju finalnu ocjenu od U2410-ke.

Kritike koje daje PRAD na slicnosti U2410 (tintanje i ostale pišalije) potpuno pobija nekolicina vlasnika i to jos na foto forumu. Dapace, idu i puno dalje, tvrdeci da ima za nijansu, ali opet, vidljivo bolju sliku u smislu prikaza detalja. Ni na HF-u, ne vidjeh vlasnika koji je dao minus na emulaciju sRGB-a, sto dodatno potvrdjuje da u to ne treba vise sumnjati. Ne patim na pretjerano, ali spominje se i da je anti-glare coating vidno bolji na Asusu.

PRAD se vodi mislju da slicna "papirologija suvenir" tvornickog kalibriranja i (nelinearnost) njihove specifikacije daje putokaz da je to isti panel ili moguce i elektronika od U2410. Ne mogu reci 100%, ali meni cini da je ovo ipak noviji panel u pitanju. Sto god bilo, pogledate li nekoliko vlasnika, naci cete ljude koji su U2410 vratili, ili konstatirali da je Asus bolji! Kad to nekoliko ljudi napise iz razlicitih sfera interesa, to je vec solidna potvrda. A monitor se stvarno istom izlego koliko je na trzistu. Ovo su odlicni podaci za tako novi model.

U2410, Asus ili bratija kvazi, ili kako ih radije zovu pseudo 10-bit paneli (8-bit + A-FRC) "koliko god-bit" da pucaju specifikacijama, mogu se suditi tek nakon sto ih se upozna, odnosno, kad se vidi koliko je dobro monitor slozen. Jer za razliku od Pro Nec modela a Eizota da ne spominjem, svi su oni impotentni po pitanju pisanja u isti spomenuti LUT. Znaci ne mogu pisati u njega nista. No i dalje (za cijenu) to ne treba ostati neiskoristena stavka i cini se je Asus nekim restrikcijama, na razini podesavanja (korisnicki meni) ipak dao konkretnije rezultate za ogranicenja. Necu vise o tome, jer sve vam je spomenuto u testovima i komentarima gore. Jer znamo kako to djeluje na one koji previse citaju testove i upadaju u zamku pokopavanja svakog monitora

Ako vlasnik, nakon stavljanja monitora na stol, kaze da su boje izuzetno bliske onome sto je dobio na ispisu i to pod defaultnim postavkama, onda to znaci da ce vecina kupaca na ovom forumu, pjevati pjesmu za sve ostale namjene. Za ovu cijenu i klasu, Asus je preskocio problem manje i za restrikcije podesavanja - dao odlican monitor. Bolji OSD, i jos bolji nakon kalibracije? Vecini vlasnika ce biti potpuno beznacajan podatak. Asus ako ostane u ovoj igri interesom, puno dobra je napravio u konkurentnosti! Vazno ce biti kao i kod HP/Dell-a, dograbiti model u idealnom stanju.

oVo je vlasnik po mom ukusu, tri komada je coe'k pazario

Bilo bi divno da prodaja modela bude dobra i da Asus trajno zadrzi i poveca broj modela (22,24,27) u Pro Art seriji. Eh, kad bi se ponosna imena poput Sharpa ili Fujitsua, malo ojunacili. Kakvu bi samo imali sjajnu motivaciju u konkuretnosti top panela. Kad spominjem Fujitsu, ovo je valjda najljepsa 27" koji sam ikad vidio. Jako zanimljiv i ponesto i inovativan model : Fujitsu Display P27T-6

Eh da, cijena Asusa i kad stize? Sutra do kraja radnog vremena, receno mi je da ce Msan znati kad dolazi na nase trziste. Cekamo :

__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 22.04.2011. u 00:00. Razlog: igra detekcije bez Kviska
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 10:19   #9
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
prad navodi cijenu od 434 eura navise. znaci minimalno 3200kn, vjerojatno oko 3500.
ne mogu se odlučiti jel ovo dobra vijest ili loša. nekako sam u glavi očekivao da će Asus biti nešto jeftiniji od konkurencije. ipak nisu ovo grafičke kartice ili ploče pa da nabijaju cijenu na račun imena. na tržištu monitora su prilično konkurentni cijenom. radio sam na nekoliko Asus monitora sa TN matricom i ne mogu reći da su loši ali nisu ni neka fantazija. prosjek po prikazu slike. s druge strane možda i ohrabruje ista/viša cijena nego trenutna konurencija u tom segmentu. ne bih dao ruku u vatru da Asus pokušava ući u segment tržišta s proizvodom koji je kvalitetom ispod konkurencije (koja se kod nas svodi doslovno na 3 modela) a cijenom iznad ili jednak.

poanta. očito da imaju dobar proizvod i prilično su (samo)uvjereni da je i cijena opravadana. neka bude tako i svi zadovoljni.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 12:30   #10
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
a ono, tesko da ce u dogledno vrijeme izaci 24'' IPS ekran s cijenom ispod 3000.
jednostavno, tim trzistem dominiraju TN sranja i doslo je do apsurda-manje se potrosi na monitor nego na graficku. a i trend silovanja 16:9 formata ne pomaze...
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2011., 12:41   #11
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Opa! Lijep monitorček. Mnogo mi se sviđa. Malo me podsjeća dizajnom i na Lenovo. Svaka pohvala na mat umjesto glossy plastici.

Dodatni plus (uz sve rečeno ofkors) je kaj ima dosta tanki rub, pa mi se čini super kod dual monitor setupa.

Cijena od 3-4K kuna za 24" IPS je više nego dobra IMO! S obzirom na kraljevinu TN-aca koje većina kupuje i to 22, 23" od soma do soma i pol kuna mislim da padanje cijena svih dijagonala od 24+ incha (nevezano za matricu) neće biti tako skoro. Pogotovo kaj regularni joe će prije zamijeniti 3 konfiguracije prije nego monitor promjeni!

Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
a ono, tesko da ce u dogledno vrijeme izaci 24'' IPS ekran s cijenom ispod 3000.
jednostavno, tim trzistem dominiraju TN sranja i doslo je do apsurda-manje se potrosi na monitor nego na graficku. a i trend silovanja 16:9 formata ne pomaze...
Nema tu nikakvog apsurda.
  Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 12:47   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to je lifestyle

meni nikad neće biti jasni ljudi koji škrtare na kejsu, pa evenutalno psu i monitoru.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 13:02   #13
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pogotovo kaj regularni joe će prije zamijeniti 3 konfiguracije prije nego monitor promjeni!
Joe koji sad kupi 24+" IPS neće mijenjat monitor dok mu ne crkne.
Zašto bi? Većina ljudi u stanu ionako nema mjesta za monitor veći od 60 cm. Da si kupim 30" LCD, morao bi iz druge sobe igrat jer se ne mogu dovoljno odmaknut.
  Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 13:03   #14
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
djabe i najbrza graficka(koju ces opet mijenjat kroz 2 godine!) kad ti je slika na ekranu sranje...
zato se nadam da ce se taj srednji segment dalje razvijati za nas koji ne spadamo u gornju kategoriju, a opet nismo za profi monitore od po 10k i vise kuna.
  Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 13:23   #15
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
a ono, tesko da ce u dogledno vrijeme izaci 24'' IPS ekran s cijenom ispod 3000..
ZR24w je 3150 kn i to kod nas tako da prag od 3000 kn nije tak ni daleko. nisam ni mislio da bi mogao biti osjetno jeftiniji ali me pretpostavljena cijena od 3500 kn pomalo i iznenadila. međutim kako sam opisao možda je to i dobra stvar. ono čega se bojim jest cijena kod nas ne bude malo prenapuhana.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 15:14   #16
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Visage, majstore. Dobar SRGB možda nije loše imati, al ja mu ne vidim svrhe, kalibriraš monitor, irfan view podržava color management (najnoviji) Firefox isto tako, na žalost samo ICC2.0 al eto ni to nije loše. Novi IE tko ga može imati podržava i ICC 2.0 i 4.0 profile.Osobno ne vidim potrebe za SRGB-om više....
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 15:23   #17
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
ZR24w je 3150 kn i to kod nas tako da prag od 3000 kn nije tak ni daleko. nisam ni mislio da bi mogao biti osjetno jeftiniji ali me pretpostavljena cijena od 3500 kn pomalo i iznenadila. međutim kako sam opisao možda je to i dobra stvar. ono čega se bojim jest cijena kod nas ne bude malo prenapuhana.
minimalna cijena zr24w je pred par mjeseci bila oko 2800kn
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 18:27   #18
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor BrunoZG Pregled postova
Visage, majstore. Dobar SRGB možda nije loše imati, al ja mu ne vidim svrhe
Ja bih to malo preformulirao po pitanju sadasnjih tekovina pastelnih boja. Jer cak ni visa klasa monitora, ne obraca se uvijek istim kupcima. Dobar ili odlican AdobeRGB nije lose imati, dapace, za mnoge davno dosanjan potrebom. Ali, sRGB mora biti bez greske

Bliskost Monitora o OS/CM/ICC-u i znanim ovisnim parametrima mora isceznuti da bi prikazao neki prostor bez slamperaja kod srednjeg korisnika. To ciljano odasiljem na visu srednju kategoriju visokih performansi, u kojoj, uz pomoc tehnologije i pokoje inovativnost zeli kupcu dati maksimum prema uzoru na beskompromise modele. Vjerujem i nadam se da je ovo samo pocetak, odnosno kraj tranzicijskog slamperaja i da nas u buducnosti cekaju znatno povoljniji modeli koji ce to dati odmah iz kutije.

Povedi se od predpostavke da ce monitor prepoznati desetine razlicitih korisnika, koji ce razne stvari spajati na monitor a ne samo IT kramu. Zasto bi uz danasnju tehnologiju trebali gledati fluorescentnog Branka Uvodica, dok nam se monitor hvali pokrivanjem sireg prostora u vodama starog? Recimo da smo angostici kalibracije koji za nju nisu culi , ili nam vjera brani da ocitavamo vrijednosti

Normalno da ne ocekujem da ce pokrivati ono sto je *CG 2x iz pocetka i premasivala standardom sve do prosirenog tumacenja