Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2010., 17:23   #1
Meptus
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Unhappy Komp se ne pali

Pozdrav svima, nadam se da ćete mi moći pomoći.

Neki dan mi je dop*zdila stara grafa HD4870 koja se počela izbacivat komp iz pogona nakon par minuta igranja bilo čega, LEDica koja se palila je označavala "critical power core failure", tako nešto.

Uglavnom, kupio sam novu grafu, Sapphire HD4670, budući da više ne gejmam, performanse mi nisu toliko bitne.. E sad, iskopčao sam staru grafu, njeno napajanje ( 2x 6 pinski utori ), izvadio je iz pci-e slota, ubacio novu koja se napaja direktno preko pci-e slota, tj. ne treba je spajat kablovima na napajanje, provjerim jel sve spojeno kak treba, upalim komp i banana.. Matična zasvijetli na pol sekunde i ništa se ne dogodi, nit se hard zavrti, nit ventilatori, uglavnom, ništa. Jel moguće budući da se ona napaja direktno preko pci-e slota, da trebam još negdje ukopčati neki kabel u matičnu, budući da se sad grafa praktički napaja preko nje?


Pokušao sam vratiti staru grafu, sve pokopčao, isti problem. Svaki put kad upalim komp, LEDice na matičnoj zablinkaju na sekundu i riknu. Što da radim? Mogu li još nešto pokušati ili pravac servis? I koji servis preporučujete na području Zagreba, postoji li negdje besplatna dijagnostika? Nemojte mi govoriti da pokušam mjenjati komponente s frendovima, jer nit imam frendove sa stolnim računalima, niti mi se da odspajati sve i testirati.. xD

Konfiguracija je:

Intel Q6600
Sapphire HD4870 zamijenjena Sapphire HD4670
Gigabyte EP45-DS3R
Mushkin Arctic White Limited 2x2gb
Corsair HX520W
Seagate 750Gb


Hvala na prijedlozima, pitajte za bilo kakve detalje koje sam zaboravio spomenuti.
Meptus je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 21:05   #2
Mandusin
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 83
Graficku stavis u pci e utor i miran si, dakle nemoras nikakve dodatne kablove spajat na maticnu. Ako sam dobro razumio problem se poceo dogadjat kad si zamijenio graficku, ne pomaze vracanje stare. Najprije pogledaj jesi li slucajno kad si mijenjao graficku iskucao kakav kabel, provjeri sve konektore.
Moguce je i da si fizicki ostetio nesto, iako sumnjam
Mandusin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2010., 22:53   #3
Meptus
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Mandusin Pregled postova
Graficku stavis u pci e utor i miran si, dakle nemoras nikakve dodatne kablove spajat na maticnu. Ako sam dobro razumio problem se poceo dogadjat kad si zamijenio graficku, ne pomaze vracanje stare. Najprije pogledaj jesi li slucajno kad si mijenjao graficku iskucao kakav kabel, provjeri sve konektore.
Moguce je i da si fizicki ostetio nesto, iako sumnjam
Hvala na odgovoru!

Provjerio sam oba kabla za napajanje matične, onaj 24 i 8pinski, a fizički nisam ništa oštetio.. 101% Samo sam izvadio staru i stavio novu.
Meptus je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 23:57   #4
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Jesi samo za test probao karticu u drugi slot ubacit?
Koliko vidim ploca ima samo 24-pin i 8-pin gore za napajanje, nema nikakav dodatni molex i slicno..
PS. Najbolje bi bilo kad bi slozio sve van kucista (na stol, pa samo plocu-cpu-keksic rama i karticu spojit).
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 00:10   #5
Meptus
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Jesi samo za test probao karticu u drugi slot ubacit?
Koliko vidim ploca ima samo 24-pin i 8-pin gore za napajanje, nema nikakav dodatni molex i slicno..
PS. Najbolje bi bilo kad bi slozio sve van kucista (na stol, pa samo plocu-cpu-keksic rama i karticu spojit).
Probao sam, nema efekta.

praktički ne moram vadit stvari van "na stol", nego samo iskopčam dvd, hdd, ventilatore i slične gluposti, i startam samo cpu, ram i grafu?

Mogu pokušati, ali sumnjam da je otišlo nešto drugo, prije sumnjam na matičnu ili napajanje..


edit: nobovsko pitanje, al se ne sjećam razlike, imamo isto napajanje. Što znači to "modular", mislim da i na mome to piše..
Meptus je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 00:12   #6
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
A cuj kazem ti da probas na stolu, a sad kako hoces.
Tako najprije mozes saznat sto zapinje, sve van na stol ako ona (osnovna kombinacija, sta sam gore vec napisao sljaka) onda samo dodajes jedno po jedno i naci ces tko je krivac..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 15:53   #7
Mandusin
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Meptus Pregled postova
edit: nobovsko pitanje, al se ne sjećam razlike, imamo isto napajanje. Što znači to "modular", mislim da i na mome to piše..
Mozes po potrebi iskopcavat/ukopcavat kabele iz napajanja. Ako nisi znao da ti je modularno napajanje pogledaj jesi li bas iz njega nesto iskucao/olabavio.
Mandusin je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 22:04   #8
Meptus
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Mandusin Pregled postova
Mozes po potrebi iskopcavat/ukopcavat kabele iz napajanja. Ako nisi znao da ti je modularno napajanje pogledaj jesi li bas iz njega nesto iskucao/olabavio.
Provjerio sam i to, nije ništa ispalo..
Meptus je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 00:06   #9
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ledica na matičnoj bi trebala svijetlit non-stop ako je komp uključen u struju i napajanje upaljeno preko prekidača. Po tome mi se čini da nešto ne valja sa kablom s kojim spajaš matičnu i napajanje. Ako ti se ne da isprobavat kod drugih ili na drugom kompu, onda nećeš ni saznat u čemu je stvar.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 16:57   #10
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Citiraj:
Autor Meptus Pregled postova
Pozdrav svima, nadam se da ćete mi moći pomoći.

Neki dan mi je dop*zdila stara grafa HD4870 koja se počela izbacivat komp iz pogona nakon par minuta igranja bilo čega, LEDica koja se palila je označavala "critical power core failure", tako nešto.
Da mozda nemas problema s napajanjem?
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na