Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2014., 12:01   #1
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
auto zvučnici u paralelu

imam u autu pioneer DEH 2900mp autoradio i 2 tvornička zvučnika naprijed u komandnoj tabli i 2 (lošija stara) odozada u gepeku.
kupio sam još 2 tweetera, nemam nikakvo pojačalo ni ništa, samo radio i zvučnike, zanima me mogu li nekako uz ova dva magnat edition 102 (isto ne neke ekstra klase) upogoniti i ova stara dva koja sam izvadio, npr spajanjem sva 4 u paralelu?

ili neko jeftino rješenje da ih iskoristim i imam 6 zvučnika, 2 naprijed, 4 otraga, dva stara i dva nova?
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 13:28   #2
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ako si kupio 2 tweetera (visokotonca), treba ti skretnica. Al čemu kupovat tweetere ako postojeći zvučnici već imaju visokotonce na sebi? Ono, kupuješ ih ako imaš komponentne zvučnike pa su ti visokotonci riknuli. Ovako trebaš skretnicu koja će razdvojit dolazni signal.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2014., 18:39   #3
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
jedan tweeter mi je prokrčao i kupio sam drugi par tweetera, a onda je prokrčao jedan od njih da bih ih odnio na servis i dok se ne vrate počeo prčkati po starim tweeterima, pa sam skinuo onu naljepnicu i spužvicu sa stražnje strane, otpustio vijak, odlemio žice i skinuo čunj (visokotonac) van, te skužio da je membrana strugala po prašini i pijesku koji se nakupio unutar tog kućišta gdje čunj dolazi.

to sam prešpricao silikonskim sprejem, pa uljem pa razradio prstima, pa dobro ispuhao kompresorom da izbacim smeće i pijesak van. nakon toga tweeteri rade skoro pa 100% dobro, dakle još uvijek su upotrebljivi.

žao mi ih je prodavat za pišljivih 50 kuna ako ih mogu iskoristit uz novokupljene tweetere koje ću vratit čim dođu sa servisa.

zato i pitam, mogu li kako iskoristiti postojeće zvučnike i one nove uz njih, ako imam samo taj pioneerov radio u autu, a da me taj upgrade ne košta puno?
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 18:56   #4
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ako si kupio 2 tweetera (visokotonca), treba ti skretnica. Al čemu kupovat tweetere ako postojeći zvučnici već imaju visokotonce na sebi? Ono, kupuješ ih ako imaš komponentne zvučnike pa su ti visokotonci riknuli. Ovako trebaš skretnicu koja će razdvojit dolazni signal.
kao sto ti je kolega vec rekao

i onda koristeci istrazis malo i dobijes:
OVO ili nesto OVAKO
pogledas si cijene i odlucis dali ces ulagati ( makar ne vidim potrebe za 4 komada visokih )
__________________
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori
marikris je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 15:51   #5
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
ok necu ulagati nego prodavati.
hvala i poz do iduce prilike!
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na