Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2014., 17:23   #1
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Adapter Gramofonske zvučnice

Da li netko zna gdje se mogu kupiti adapteri za T4P zvučnice, koje omogućuju instalaciju standardnih modela? Koliko bi tako nešto uopće koštalo, i da li ima utjecaja na kvalitetu zvuka?
  Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 08:10   #2
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Edit: linkao sam adapter koji radi obrnuto, sad sam skužio.
Najbolja solucija bi, jasno, bila promijeniti headshell ako to ručka dopušta, pa montirati standardni model. Ili ovako nešto all in one, ali isto zahtjeva skidanje glave ručice (ako je moguće):
http://www.ortofon-shop.com/shop?pag...category_id=38

Zadnje izmijenjeno od: jean luc. 31.08.2014. u 08:18.
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2014., 15:21   #3
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Edit: linkao sam adapter koji radi obrnuto, sad sam skužio.
Najbolja solucija bi, jasno, bila promijeniti headshell ako to ručka dopušta, pa montirati standardni model. Ili ovako nešto all in one, ali isto zahtjeva skidanje glave ručice (ako je moguće):
http://www.ortofon-shop.com/shop?pag...category_id=38
Ajoj, hvala na linku ali ovo košta 150€, 5 puta više nego što košta sam gramofon...

Naime, stvar je u tome da tražim (kupujem) jeftin USB gramofon (do 250kn ili zamjena za više), ali bih preferirao standardni headshell, jer imam ovdje jedan Kenwood KD1600 koji više ne radi, ali ima sasvim pristojnu Shure zvučnicu sa novom iglom. U stvari, imam još jedan paket igle + zvučnice, ali nažalost svi jeftini modeli dolaze sa T4P, jako se rijetko nađe SME model...
  Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 16:25   #4
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Sa tim jeftinim USB gramofonima vjerojatno nema baš smisla uparivati kvalitetnije zvučnice. Koliko sam vidio, svi su od jeftine plastike, pa tako i ručke, a kako je gramofon elektromehanička sprava (čita i pojačava informacije iz utora u ploči) sposobnija bi zvučnica vjerojatno povukla i gomilu rezonancija samog stroja.
I to pod uvjetom da i uspiješ iznivelirati ručicu vrijednu pol juana, čija uloga je isključivo funkcionalna, vjerojatno bez sustava za podešavanje gazne sile, sa ozbiljnije koncipiranim cartridgeom koji ima i neku težinu i gabarite.
T4P je proizvod vremena u kojem je grem već izgubio mjesto vodećeg izvora zvuka (kraj 80-tih), i osmišljen je za široku publiku sa nekom postojećom kolekcijom LP-a. Dakle, išlo se na funkcionalnost-laka izmjena, a ne na kvalitetu. Zato sada i USB gramofoni zadržavaju isti sustav, jer većina kupaca (kao i ti čini mi se) želi samo izripati kolekciju. Za mp3 će biti dobre i jeftine zvučnice, odnosno koji god da gramofon kupiš.
Ako želiš lossless ipak vrijedi "što bolje", isto kao i ako ćeš baš slušati vinil.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 17:26   #5
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Sa tim jeftinim USB gramofonima vjerojatno nema baš smisla uparivati kvalitetnije zvučnice. Koliko sam vidio, svi su od jeftine plastike, pa tako i ručke, a kako je gramofon elektromehanička sprava (čita i pojačava informacije iz utora u ploči) sposobnija bi zvučnica vjerojatno povukla i gomilu rezonancija samog stroja.
I to pod uvjetom da i uspiješ iznivelirati ručicu vrijednu pol juana, čija uloga je isključivo funkcionalna, vjerojatno bez sustava za podešavanje gazne sile, sa ozbiljnije koncipiranim cartridgeom koji ima i neku težinu i gabarite.
T4P je proizvod vremena u kojem je grem već izgubio mjesto vodećeg izvora zvuka (kraj 80-tih), i osmišljen je za široku publiku sa nekom postojećom kolekcijom LP-a. Dakle, išlo se na funkcionalnost-laka izmjena, a ne na kvalitetu. Zato sada i USB gramofoni zadržavaju isti sustav, jer većina kupaca (kao i ti čini mi se) želi samo izripati kolekciju. Za mp3 će biti dobre i jeftine zvučnice, odnosno koji god da gramofon kupiš.
Ako želiš lossless ipak vrijedi "što bolje", isto kao i ako ćeš baš slušati vinil.
Pa i ne baš da budem iskren, naime primarno bih baš želio slušati ploče kao na klasičnom modelu, ali bi bilo lijepo imati opciju konverzije u digitalni oblik

Ali, da - potpuno se slažem. Ovi jeftini su potpuno izrađeni od plastike i da mogu birati ne bih nikad uzeo takav model. Sve je naime stvar financija, nažalost.
Nego, znam da idemo malo off-topic, ali što misliš o US Blaster 7361 modelu? Priznajem da nije baš ono što sam želio (izgleda profesionalno, DJ) ali bih ga možda mogao nabaviti po razumnoj cijeni, da li se isplati?
  Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 18:11   #6
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ne znam ništa o tom modelu. Izgleda kao kopija Technicsa SL1200, popularnog "MK2".
Koja kvaliteta je u pitanju, vidjet ćeš tek kad ga opipaš uživo. Vidio sam uživo AudioTechnica repliku koja se može kupit nova, izgledom vrlo slična legendi ali razočaravajuća na opip. Chic-plastique. Vjerujem da tako i svira.
No, ako je lova stvarno povoljna, mislim da nećeš bit jako razočaran ako znaš da ti za solidan gramofon treba najmanje oko 2000 kn.
Inače, originalni Technics nije samo legendarna DJ mašina, to je vrlo kvalitetan stroj i u kućnim HI FI uvjetima. Navodno je sa, recimo, Denon MC zvučnicom riječ o vrlo ozbiljnom zvuku za koji su konkurenti tražili puno više novaca, a danas je obzirom na vrhunsku izradu u odnosu na ostale, još i više cijenjen.
Ako ovaj blaster ima samo 25% originala, bit će OK....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 18:36   #7
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ne znam ništa o tom modelu. Izgleda kao kopija Technicsa SL1200, popularnog "MK2".
Koja kvaliteta je u pitanju, vidjet ćeš tek kad ga opipaš uživo. Vidio sam uživo AudioTechnica repliku koja se može kupit nova, izgledom vrlo slična legendi ali razočaravajuća na opip. Chic-plastique. Vjerujem da tako i svira.
No, ako je lova stvarno povoljna, mislim da nećeš bit jako razočaran ako znaš da ti za solidan gramofon treba najmanje oko 2000 kn.
Inače, originalni Technics nije samo legendarna DJ mašina, to je vrlo kvalitetan stroj i u kućnim HI FI uvjetima. Navodno je sa, recimo, Denon MC zvučnicom riječ o vrlo ozbiljnom zvuku za koji su konkurenti tražili puno više novaca, a danas je obzirom na vrhunsku izradu u odnosu na ostale, još i više cijenjen.
Ako ovaj blaster ima samo 25% originala, bit će OK....
Cijena je 400 kn, navodno sve radi ali dolazi bez igle (doduše ima headshell i zvučnicu) Kako standardnih SME zvučnica imam ovdje mislim da ne bi trebalo biti problema... Alternativa mi je Lenco L 3806 za 250kn, što je i više od 50% cijene ovog, stoga mi se čini da za tih 150kn razlike mogu jedino dobiti, ne izgubiti.

Službeni website
  Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 18:36   #8
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Vrijeme da opet oživim ovu temu...

Znači ovako, još jednom bih trebao savjet. Želim kupiti gramofon (novi ili polovni), kvalitetnije (i masivnije) izrade, direktni pogon sa wow & flutter do nekih 0.09%, može biti i bez igle i zvučnice, ali isključivo sa standardnom glavom, 1/2 inčnom montažom. Po mogućnosti sa ugrađenim pred-pojačalom ili USB priključkom, do maksimalno nekakvih 350, eventualno 400kn.

Ima li itko ovdje na forumu ideju gdje tako nešto nabaviti, osim preko oglasa? Inače, pitanje se direktno odnosi na temu koju sam pokrenuo, ali nažalost ne mogu promijeniti naslov.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na