Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2014., 19:02   #1
alchemist
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 5
Unhappy Mede8er 500X2 i Workgroup problem

Molim za pomoć oko rješavanja problema koji me izluđuje vezano za Mede8er i workgrupe na njemu. Naime o čemu se radi, spojen sam preko PC-a i wifia na svoj Mede8er, ulazim u njegov HDD i mogu slobodno editirati. Neki dan sam uočio otvaranjem Menu-a na Mede8ru pod Network da imam dva foldera..My shortcut i Workgroup i da pod Workgroup vidim nazive nepoznatih računala ili uređaja (ne vidim svoj PC). Pregledao sam svoju mrežu i nitko nije spojen sa strane. Ne znam puno o Sambi i spajanju, ali me zanima kako su ti uređaji spojeni i da li su uopće spojeni na moj Mede8er ili ih on samo "vidi" u susjedstvu? Da li ti uređaji ako su spojeni imaju pristup mom HDD u Mede8eru i na kraju ako imaju kako se mogu zaštiti?

Hvala
alchemist je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 19:39   #2
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pa on ti vidi sve koji su spojeni na mrežu (bilo LAN ili WLAN) tak je i kod mog Iamma NTR 83 (i WD live)...e sad, ako ti drugi imaju share foldere i ti bi trebo vidjet što je na njima (ako nije pass protection)
i oni ako znaju proceduru mogu pristupiti tvojim share folderima (tako i ja mogu sa oba WD live i PCja otvorit SVE share foldere na PCju i HDD na Iammu).
dovojlno je da odu na NETWORK i vide što je spojeno na mrežu.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2014., 21:25   #3
alchemist
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 5
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
pa on ti vidi sve koji su spojeni na mrežu (bilo LAN ili WLAN) tak je i kod mog Iamma NTR 83 (i WD live)...e sad, ako ti drugi imaju share foldere i ti bi trebo vidjet što je na njima (ako nije pass protection)
i oni ako znaju proceduru mogu pristupiti tvojim share folderima (tako i ja mogu sa oba WD live i PCja otvorit SVE share foldere na PCju i HDD na Iammu).
dovojlno je da odu na NETWORK i vide što je spojeno na mrežu.
U više navrata sam pregledavao svoj router i mrežu i samo su spojeni moji uređaji, čak sam testa radi promijenio pass pristupa wifiu i odmah nakon na mede8ru su bili spojeni nepoznati uređaji. Po toj logici on vidi njih (zaštićeni su passovima) i vjerojatno oni vide moj med...samo je pitanje kako da se ja zaštitim...kako da to provjerim. Da li ti vanjski uređaji, ako nisu spojeni preko moje mreže, da li se spajaju preko sambe ili što već???
alchemist je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 22:55   #4
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
spajaju se prek WiFija...ak ti vidiš njih vide i oni tebe prek "network" opcije. jel ti Medo ima WI-Fi?
moj Iamm nema, tako da sve ide prek rutera i drugi mogu vidjet moj ruter ZTE (nick) al pošto je zaštita ne mogu ništa pregledavati.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 00:29   #5
alchemist
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 5
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
spajaju se prek WiFija...ak ti vidiš njih vide i oni tebe prek "network" opcije. jel ti Medo ima WI-Fi?
moj Iamm nema, tako da sve ide prek rutera i drugi mogu vidjet moj ruter ZTE (nick) al pošto je zaštita ne mogu ništa pregledavati.
Medo mi je spojen na wifi...ali ako se oni spajaju na moj wifi trebao bi ih vidjeti na routeru, a na routeru se vide samo moji uredjaji.
Ako iscupam usb wifi dongle workgruop se gasi i kad sam probao žično spojiti medo opet sam site uredjaje viđao u Workgroupi.
alchemist je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 09:08   #6
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
moraju se u ruteru vidjeti SVI koji su spojeni na WI - i windows i android uređaji (tako da vidim sve mobitele i tablete i PCje), dok na WDu i Iammu vidim samo windows uređaje (koji imaju windows OS).
jesi probo u "network" opciji na PCu videjt njih?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 17:10   #7
alchemist
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 5
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
moraju se u ruteru vidjeti SVI koji su spojeni na WI - i windows i android uređaji (tako da vidim sve mobitele i tablete i PCje), dok na WDu i Iammu vidim samo windows uređaje (koji imaju windows OS).
jesi probo u "network" opciji na PCu videjt njih?
Na routeru bilo spojen LAN ili WLAN vidim samo svoje uređaje. Na Workgroupi na PC-u vidim samo HDD Mede. Jedino na Workgrupi Mede bilo spojen LAN ili WLAN vidim druge uređaje za koje ne znam čiji su i ne vidim svoj PC.

Kako su se onda oni spojili ili kako se ja mogu spojiti na medu ili na njih s npr. lapom koji nije spojen na moju mrežu?
alchemist je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 17:41   #8
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
oni su na tvom Medi preko Wi-Fija - zašto ih ti ne vidiš na ruteru je zato jer oni nemaju tvoj pass (dakle "vide" oni tvoj ruter al to je sve)...
jel ima Medo kakav pass za unijeti? onda oni nebi mogli u Medu.
a za direkt spajanje tebe na Medu - pa valjda bi lap (wi-fi) trebao nać Medu...

ja recimo i sa mobitelom i tabletom mogu na sve uređaje preko rutera jer imam njegov password. dok susjedov ruter vidim al ne mogu u njegov sistem jel traži pass - logično..

ajd nek se još neko ubaci u raspravu, možda će znaš bolje i točnije objesnit čoviku.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 16:24   #9
alchemist
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 5
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
oni su na tvom Medi preko Wi-Fija - zašto ih ti ne vidiš na ruteru je zato jer oni nemaju tvoj pass (dakle "vide" oni tvoj ruter al to je sve)...
jel ima Medo kakav pass za unijeti? onda oni nebi mogli u Medu.
a za direkt spajanje tebe na Medu - pa valjda bi lap (wi-fi) trebao nać Medu...

ja recimo i sa mobitelom i tabletom mogu na sve uređaje preko rutera jer imam njegov password. dok susjedov ruter vidim al ne mogu u njegov sistem jel traži pass - logično..

ajd nek se još neko ubaci u raspravu, možda će znaš bolje i točnije objesnit čoviku.
Kužim ja tebe da oni vide moju mrežu, ali ne mogu na nju, jer nemaju pass. Nije mi samo jasno koko su ušli u Medinu Workgropu, inače stavio sam i na njega neki pass generalno.

U međuvremenu na lapu sam promijenio naziv i na lapu ime u Workgrupu, kako bi uzajamno mogao i s Mede na lap, ali sada i u toj Workgrupi na lapu vidim nepoznato računalo.

Lagano za p......
alchemist je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na