Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2013., 23:44   #211
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,614
Mislim da je navedeni br. (6) greške interni tj. ADB - ov a ne od DynDNS - a.
Provjeri jesi li sve unio kako treba,
Vidi jel ti ovo može šta pomoći:
- http://www.dyndns.com/developers/nicupdate-api.pdf
- po webu vidim da su drugi uspješno konfigurirali DynDNS na tom uređaju
- vidi da nije štos da treba u neko polje (npr. hostname) staviti cijeli url a ne samo dio, bilo je takvih uređaja
- nađi logove u routeru i vidi šta tamo piše, pogotovo u vezi errora 6
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 23:49   #212
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,614
Citiraj:
Autor CaptKirk Pregled postova
evo sredio sam ....
Lozinka je sadržavala znak koji izgleda adb ne poznaje.
Promjenom lozinke je proradilo .... svašta!
Evo kopirao sam ovdje jer je na prethodnoj stranici.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2013., 23:51   #213
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,104
Hehe, kolko muke oko jednog znaka
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 23:53   #214
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,614
Evo jedne verzije user manual - a pa prijavite jel odgovara ili ima razlika:
ftp://ftp.netstream.ch/manuals/P.RG%20F4202N_User%20Manual%20.PDF

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 05.11.2013. u 00:09. Razlog: Popravljen link
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 00:01   #215
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,104
Imam taj manual i taj se router dosta razlikuje od T-Comovog P.RG A4202N za kojeg nigdje nisam nasao user manual. U osnovi to je OpenWrt Kamikaze sa skoro svim mogucnostima originala.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 05.11.2013. u 00:11.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 00:12   #216
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,614
Evo druga ispravka, ako neće direktno onda prvo otvori ftp, manuals folder pa odatle,
malo šašavo
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 14:52   #217
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Kakav se pokazao ovaj ruter prema npr sx763 (stabilnost u radu i sl)??
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 15:16   #218
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,104
Nema nikakvog problema sa stabilnosti u radu na dobroj liniji. Prednosti SX763 su veci WiFi domet i drzanje DSL linije u (losim) uvjetima gdje ADB ima poteskoca. Recimo, na DSL liniji sa 6dB S/N Margine, na ADB-u ce biti cesci prekidi i smrzavanja na IPTV-u.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 15:54   #219
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,104
Ovdje su slike svih menija vrlo slicnog routera ADB P.RG EA4201N, koji ima nesto smanjene mogucnosti T-Comovog A4202N (stariji chipset, sporiji procesor i manje rama) na kojima se mogu uociti pristojne mogucnosti podesavanja koja taj router posjeduje:
http://screenshots.portforward.com/r...1N/default.htm
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 20:04   #220
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
evo ekipa, samo da vam velim da sa siemensom ništa nisam uspio postić, još me naš tehničar uvjerio da je upravo adb (i tomson) bolji za lošije linije i vratili adb :-) ok, sad linija uopće ne puca nakon kaj su mi promijenili žice od kutije do utičnice. je da se nekad zblesira i da moram ručno restartat jer sama neće da pukne nego curi pomalo satima, al ajde, kad već vele da ne ide bolje od toga na mojoj udaljenosti. jedino d ga još probam metnut u bridge? to sam ga zaboravio pitat.
t-krom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2013., 21:46   #221
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,104
Sto to tocno nisi uspio sa SX763 postic?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 22:55   #222
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
baš ništa, uopće nije prihvaćao nikakakve postavke iz centrale, čak ni uz njihovu asistenciju. baš je meni bio onaj slučaj kak je netko ranije u temi pisao da ne ide to baš uvijek tako glatko i da je stvar od slučaja do slučaja, ak se dobro sjećam.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 00:09   #223
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,104
Koje i kakve postavke? Pa valjda ti znas svoj username i lozinku za spajanje na net. Ako prikopcas ispravan router, bilokoji, na T-Com DSL liniju i prodjes s njim osnovni setup, mora se spojit ako je ispravan. Zato mi nije bas jasno sto to ne ide uvjek glatko?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 01:52   #224
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Hehe, kolko muke oko jednog znaka
Problem je bio što je lozinka sadržavala kosu crtu "/". Nevjerojatno ali istinito! Inače, treća lampica s lijeva na ovom routeru, prvo vrijeme treperi, kasnije stalno gori. Što ona uopće indicira?
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 08:28   #225
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Koje i kakve postavke? Pa valjda ti znas svoj username i lozinku za spajanje na net. Ako prikopcas ispravan router, bilokoji, na T-Com DSL liniju i prodjes s njim osnovni setup, mora se spojit ako je ispravan. Zato mi nije bas jasno sto to ne ide uvjek glatko?
a onda valjda nije bio ispravan kad ni sa szk nisu ništa s tim uspjeli napravit.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 11:11   #226
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Jel postoji negdje malo detaljnije prikazana statistika dsl linije na ovoj kanti?

Ovo je najbolje što sam uspio izvući

__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 11:29   #227
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,104
Ne, to je sve kaj mozes iz njega saznat glede DSL linije.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 11:33   #228
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,104
Citiraj:
Autor t-krom Pregled postova
a onda valjda nije bio ispravan kad ni sa szk nisu ništa s tim uspjeli napravit.
Nije to jedini moguci uzrok. Prvi uvjet da proradi na nacin da povuce sve podatke sa servera je da bude prijavljen na ACS. Ako je tamo ostao prijavljen tvoj ADB, onda nula bodova. Drugi uvjet je da se router resetira na defoltne postavke, a taj router ima prilicno specificnu metodu kako ga tako resetirat i moguce je da to momcima nije poslo za rukom...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 11:57   #229
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
pokušavali su resetirat sve živo s centrale, a i ja sam radio po njihovim uputama i stiskao ono ispod, al ništa nije pomagalo, iako se vidljivo resetirao. nisam čak ni uspio ući u sučelje nakon reseta. onda sam ga prodao tehničaru na licu mjesta za 50 kuna.

sad nemam pojma jel mi tip s njuškala uvalio smeće. kleo se u majku da je sto posto ispravan i da ga prodaje jer je prešao na b-net nakon isteka ugovora. a nije ni bitno, nek sad adb radi kako radi, bar ne puca od kad su zamijenili žice, a tehničar je ionako rekao da mi je to bolje od siemensa :-) . jedino velim, ne znam kaj bih dobio kad bih ga stavio u bridge i iza njega npr. thomson. al kaj da kupim, pa da mi opet netko uvali smeće koje ne radi (ako je ovaj siemens zaista bio strgan). a nemam ni pojma kak se to sve namješta s ovim svim stvarima. zadnji put kad sam ja namještao njihovo u bridge, a moje u route bilo je kad je postojao samo internet :-)

Zadnje izmijenjeno od: t-krom. 06.11.2013. u 12:08.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 16:46   #230
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,104
Citiraj:
Autor t-krom Pregled postova
pokušavali su resetirat sve živo s centrale, a i ja sam radio po njihovim uputama i stiskao ono ispod, al ništa nije pomagalo, iako se vidljivo resetirao. nisam čak ni uspio ući u sučelje nakon reseta.
Ovo je naznaka da nekaj s tim routerom nije bilo u redu, jer nakon reseta moras moci uci u sucelje. Tomu uglavnom reset i sluzi, kad se iz nekog razloga uredjaj zblesira. Mozda nisi postupio po propisanoj proceduri za reset, jer nije dovoljno samo stisnut gumb s doljnje strane,
pa se zato router zblesirao u nekakvom limbu
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 21:03   #231
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
ma dobro, nek ga voda nosi, bitno da veza više ne puca nakon svih peripetija, a ja bum se malo poigral s nekim tp-linkom iza adb bridgea kad budem imal vremena, čisto da se podsjetim svega. hvala još jednom na svakoj pomoći, zaista je odličan forum.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 09:14   #232
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
u toj drugoj temi nisam prorok da znam da kad cu uploadat nest da ce puknut, jer i sad kad probam neš uploadat ne pukne, neznam do čega je

edit: evo sad uploadam i sve 5, nemogu uopce razaznat do ceg bi to moglo bit..i dešava se samo kad uploadam na google drive
Dali ima jos netko problema s pucanjem veze na 10 sek. prilikom uploada kako je mamaturk opisao u temi.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 11:47   #233
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Imam ovaj router cca 3 tjedna i za sada sam zadovoljan. Na 10Mb sam i S/N ratio je od 6.4-9.5 ovisno o vremenu i dobu dana. Nema pucanja veze za sada. Do sada sam koristio SE555 na 4 Mb i ping prema www.srce.hr bio je cca 10-11ms, a sada je 15-16ms. Brzina preko spedtesta je oko 10.60Mb download i 650 Kb upload(ping 18). Na SE555 bio sam na ADSL 992.1 pa to objašnjava bolji ping. Sada sam na 992.5(ADSL2+). Pokušao sam forcati 992.1, ali se onda ne mogu spojiti. Na starom routeru uredno sam se switchao između ADSL i ADSL2+. Mislio sam kada je ružno vrijeme prebaciti na ADSL(8Mb) i na taj način malo povisiti S/N. Očito ne ide.

Što se tiče wireless-a jedno vrijeme imao sam paralelno ADB i SE555. ADB više dobaci unatoč tome što nema vanjsku antenu(SE555 ima dvije). Interesantno da se na 802.11g spajaju na istim brzinama, ali je transfer na ADB bio cca 30 posto brži.
Upravo sam uplodao file od 150MB i nije bilo pucanja tijekom transfera od cca 45 min. S/N ratio mi trenutno varira između 8 i 9.
Inače ono malo "nestandardnih" stvari što sam probao uredno radi-dinamički DNS, port forwarding,(ssh na unutarnje računalo), disk sharing sa USB porta routera. Kada sam disk formatirao na Ubuntu 12.04 ADB nije prepoznao filesystem. Kada disk formatiram na njemu onda uredno radi i na routeru, i na Ubuntu. Torenti sa torrentday-a idu brzinom od 1-1,5 MB bez ikakvog otvaranja portova. T-com firewall je isključen. Što se tiče software-a daleko najjači router u standardnoj ponudi bilo kog providera koji sam do sada vidio(osim Fritza VDSL).Eto toliko o mojim iskustvima. E da-imam samo internet pa sam odmah maknuo MaxTV sa ethernet porta 3 i 4 (kao admin).

Zadnje izmijenjeno od: herion. 09.11.2013. u 11:58.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 15:47   #234
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Dobra recenzija - znači isplatiti se mijenjati sx763
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 16:06   #235
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,614
Imaš već u temi, bitan detalj je kvaliteta adsl linije,
ako je loša onda je SX sa svim svojim manama bolje rješenje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 18:35   #236
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Jel netko probao od T-Coma tražiti manju brzinu od maksimalne koja ide za uplaćeni paket? Npr. ja bih uredno platio 30kn više za 10Mb, ali ako linija ima problema sa tom brzinom ne bi imao ništa protiv da mi se brzina spusti na 8Mb. Ovako imam stalno 12Mb koja u nekim trenucima(ružno vrijeme i vikendi) opasno ulazi u zonu pucanja linije. I onda ako hoću stabilnu vezu moram zatražiti brzinu do 5Mb iako bi i na 10Mb (a ne 12 koliko ustvari puštaju za paket do 10Mb) zasigurno sve bilo OK. Nadao sam se da će odabir 992.1 popraviti stvar(jer je maksimum 8Mb), ali to ne radi. Na staroj poslovnoj liniji mogao sam bez problema birati ADSL, ADSL2(+), lite i sve bi radilo. Očito sada kada je maksimalna brzina 10Mb(a ne 8 kao prije) na tim linijama ADSL 992.1 uopće ne puštaju iako ne postoje tehničke zapreke. Vjerujem da nitko ne bi imao ništa protiv kada bi žrtvovao 1-2Mb u zamjenu za stabilniju liniju.

Zadnje izmijenjeno od: herion. 09.11.2013. u 18:43.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 18:55   #237
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,475
Ja sam ovo ljeto to napravio. Uzeo sam 10mbita i dobio adb ruter, i to je pucalo stalno pa sam zamolio da mi naprave profil sto i jesu, da imam oko 8mbita.

I kad mi je to sve dopiz**** uzeo sam nazad SX763 i vratio na 10mbita i sve 5.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 19:19   #238
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
poboljšal se ping na adb,barem na čistoj vezi

http://www.speedtest.net/result/3090095216.png
esc je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 19:32   #239
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,104
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Ovako imam stalno 12Mb koja u nekim trenucima(ružno vrijeme i vikendi) opasno ulazi u zonu pucanja linije. I onda ako hoću stabilnu vezu moram zatražiti brzinu do 5Mb iako bi i na 10Mb (a ne 12 koliko ustvari puštaju za paket do 10Mb) zasigurno sve bilo OK. Nadao sam se da će odabir 992.1 popraviti stvar(jer je maksimum 8Mb), ali to ne radi. Na staroj poslovnoj liniji mogao sam bez problema birati ADSL, ADSL2(+), lite i sve bi radilo. Očito sada kada je maksimalna brzina 10Mb(a ne 8 kao prije) na tim linijama ADSL 992.1 uopće ne puštaju iako ne postoje tehničke zapreke. Vjerujem da nitko ne bi imao ništa protiv kada bi žrtvovao 1-2Mb u zamjenu za stabilniju liniju.
Meni je bio slucaj da na mojoj losoj liniji ADB nije drzao 10Mb (kad je spojen na 12,5Mb ADSL2+) pa mi je centrala automatski spustala brzinu na 7,5Mb. Kod mene je i upload glede IMS-a imao utjecaj na snizavanje brzine. Mozda takvo ponasanje ovisi i o centrali...
Kako nisam bio zadovoljan s tim, vratio sam se na SX763 i tad je bilo sve u redu na 10Mb, uredno mjesecima. Medjutim nisam bio zadovoljan ni sa SX-om pa sam se vratio na ST780
SX763 je dobro drzao liniju ali uz njega nisam mogao koristit programe za pracenje i kontrolu DSL linije kao DMT i OrbMT koji ima i odlican gadget za desktop.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 22:47   #240
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ako tako hebe na lošu liniju onda sam ja out
zupy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na