Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2014., 11:14   #541
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Da se ponovim. Creative DXR2 + Wing Commander 4 igra/film, uloge Luke Skywalker, Malcolm McDowell, itd.
To je bio vrh
  Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 11:58   #542
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
O, da, imam još negdje doma origigi cde od WC4. To su bile igre
Dxr2 me se nije dojmio, svojedobno se ubili od posla da bi to cudo proradilo na kompu od frenda
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2014., 14:19   #543
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
Prvi pc je bio amd 386 dx2/40mhz 120gb conner disk 14" color 4mb rama koje smo kasnije proširili na 8 dok je ekipa max imala 4mb, pa kasnije uzeo i 540mb quantum maverick na koji je stalo sve. Igranje u dosu i win 3.11 za word i corel, imao i deskjet 540c mislim da je jedan od prvih ako ne i prvi ink jet u boji

Kad se samo sjetim dođu diskete poštom pa još ljetni praznici ili se fejka prehlada pa se ostane doma igrat lotus3, day of tentacle i sl stvari

Kasnije uzmemo u msanu (tada podrum neke kučice) 486 dx4/120 konfiguraciju a mogao sam za tu lovu iz oglasa uzet novi tek izašao pentium 100 sa cd-romom koji je bio reketa za ovaj dx4/120 ali nazalost nisam znao to tada pošto je bilo slabo informacija u to vrijeme osim eventualo testa u BUGu...
__________________
...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 18:45   #544
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Ah da, diskete...

5.25"FDDvid
  Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 18:53   #545
zicozg
Premium
Moj komp
 
zicozg's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: cro
Postovi: 108
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Celeron nikad nije bio najjači ni u Intel taboru, a u doba 1GHz procesora AMD jr bio bar ravnopravan Intelu, tako da je celeron mogao biti prvi samo odozada
Krivo sam se izrazio,a malo sam se i nasalio, pogotovo na kraju teksta, objasnit cu. Znam ja sta je celeron, sad znam, onda nisam bio te pameti. U vrijeme 1ghz procesora, ako se dobro sjecam, bio sam jako mlad, procesori su izlazili tipa 1.0, 1.1, 1.2 itd.. mozda sam u krivu. Imao sam celeron 1.1 i koliko se sjecam tada nije bilo iznad toga. sta se tice oznake. A nama klincima je to bio neki wow, nismo se mi razumjeli bas u detalje. Moj kum je imao 1ghz i to je bilo cudo, to nije imao nitko koga sam tada poznavao. Onda sam ja iza njega uzeo taj 1.1. E sad moguce, a mozda i jest, taj njegov 1ghz bio jaci, bolji, ali meni je moj bio najjaci, u tom kontekstu. jer se nisam bas razumio u to, jer mi je logika govorila da je 1.1 bilo jace od 1.0. i bio sam si faca, jer sam mogo pokrenut igrice koje drugi nisu mogli.

A najskuplji na trzistu.. pa koliko se sjecam, 8000kn je kostala kutija, u IBM-u. Nisam ja birao ducan, meni se iskreno nije svidio, niti tip koji je tamo radio (to je netko preporucio), jer me uopce nije pitao sto zelim, vec mi je slozio komp za 8000kn. a djed je imao para i platio u kesu.

Ja sam cak imao na parpiru sto zelim, to mi je netko slozio, međutim tip je starog i djeda uvjerio kako on ima bolje i novije. sjecam se da je na racunu procesor kostao jako puno, rekao bih 40% cijene. Dali me netko, ne mene, mog djeda koji se uopce nije u to razumio, zaje.. moguce.. A da je taj procesor bio najskuplji na trzistu, to sigurno, jer vjerovatno nigdje drugdje nije bio tako skup. I dugo sam imao taj racun i sjecam se da je netko komentirao cijenu procesora, u smislu, koliko je to prije kostalo. i lako moguce da sam za te pare mogao kupiti puno bolje.

ugl. tad sam mogao pokrenuti sto sam god htio, a danas ne mogu 2007 sam kupio core 2 duo, 2 gb ram, ge force 8600gts i nisam mogao igrati bas sve, a u ono vrijeme sa celeronom jesam, tako je to. taj iz 2007 imam jos i danas

Zadnje izmijenjeno od: zicozg. 05.11.2014. u 19:02.
zicozg je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 19:04   #546
zicozg
Premium
Moj komp
 
zicozg's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: cro
Postovi: 108
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Celeron nikad nije bio najjači ni u Intel taboru, a u doba 1GHz procesora AMD jr bio bar ravnopravan Intelu, tako da je celeron mogao biti prvi samo odozada
Krivo sam se izrazio,a malo sam se i nasalio, pogotovo na kraju teksta, objasnit cu. Znam ja sta je celeron, sad znam, onda nisam bio te pameti. U vrijeme 1ghz procesora, ako se dobro sjecam, bio sam jako mlad, procesori su izlazili tipa 1.0, 1.1, 1.2 itd.. mozda sam u krivu. Imao sam celeron 1.1 i koliko se sjecam tada nije bilo iznad toga. sta se tice oznake. A nama klincima je to bio neki wow, nismo se mi razumjeli bas u detalje. Moj kum je imao 1ghz i to je bilo cudo, to nije imao nitko koga sam tada poznavao. Onda sam ja iza njega uzeo taj 1.1. E sad moguce, a mozda i jest, taj njegov 1ghz bio jaci, bolji, ali meni je moj bio najjaci, u tom kontekstu. jer se nisam bas razumio u to, jer mi je logika govorila da je 1.1 bilo jace od 1.0. i bio sam si faca, jer sam mogo pokrenut igrice koje drugi nisu mogli.

A najskuplji na trzistu.. pa koliko se sjecam, 8000kn je kostala kutija, u IBM-u. Nisam ja birao ducan, meni se iskreno nije svidio, niti tip koji je tamo radio (to je netko preporucio), jer me uopce nije pitao sto zelim, vec mi je slozio komp za 8000kn. a djed je imao para i platio u kesu.

Ja sam cak imao na parpiru sto zelim, to mi je netko slozio, međutim tip je starog i djeda uvjerio kako on ima bolje i novije. sjecam se da je na racunu procesor kostao jako puno, rekao bih 40% cijene. Dali me netko, ne mene, mog djeda koji se uopce nije u to razumio, zaje.. moguce.. A da je taj procesor bio najskuplji na trzistu, to sigurno, jer vjerovatno nigdje drugdje nije bio tako skup. I dugo sam imao taj racun i sjecam se da je netko komentirao cijenu procesora, u smislu, koliko je to prije kostalo. i lako moguce da sam za te pare mogao kupiti puno bolje.

ugl. tad sam mogao pokrenuti sto sam god htio, a danas ne mogu
zicozg je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 19:13   #547
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ah da, diskete...

5.25"FDDvid
Nije to ništa, vidi ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=bGSTYvx5c78
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 19:40   #548
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor zicozg Pregled postova
Krivo sam se izrazio,a malo sam se i nasalio, pogotovo na kraju teksta, objasnit cu. Znam ja sta je celeron, sad znam, onda nisam bio te pameti. U vrijeme 1ghz procesora, ako se dobro sjecam, bio sam jako mlad, procesori su izlazili tipa 1.0, 1.1, 1.2 itd.. mozda sam u krivu. Imao sam celeron 1.1 i koliko se sjecam tada nije bilo iznad toga. sta se tice oznake.
Athlon 1.4 GHz TBird - 6. lipanj 2001.
P3-S Tualatin 1.26 GHz - 18. srpanj 2001.
P4 2 GHz Willamette - 28. kolovoz 2001.

...

Celeron 1.1 GHz (CuMine jezgra) - 31. kolovoz 2001.
Celeron 1.1 GHz (Tualatin jezgra) - 3. siječanj 2002.

Ruined Childhood #2
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 19:50   #549
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor LostX Pregled postova
Prvi pc je bio amd 386 dx2/40mhz 120gb conner disk 14" color
Jep, Conner je onda j..ao majku dok su drugi brojali u MB

Danas kad se sjetim da se u Aladdinu na 486ici onaj nivo u tunelu prelazio tako da se ugasi turbo... Opere me nostalgija i sad moram po hladni Leffe u ducan i gledat youtube videe starih igara.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 19:50   #550
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Ovo sa procovima me sjetilo da sam prije godinu-dvije na Jakuševcu našao AMD K6-2 (koštao me medeka), i radi.
Roy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2014., 20:10   #551
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a