Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2008., 11:17   #1
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Lite On SH-16A7S krivo prži .iso i .pdf

Hello!

Imam problemček sa Lite on SH-16A7S pržilicom(SATA model).

.iso fileovi koje na njoj spržim na neki DVD nečitljivi su na bilo kojem drugom DVD-u.(probani i + i - imation i verbatim mediji na raznim DVD čitačima/snimačima). Isto tako, DVD-i sa .iso fileovima snimljeni na bilo kojoj drugoj prži, nečitljivi su na tom lite onu(vide se kao fileovi, ali bacaju greške kod pokretanja). Nedavno sam primjetio isti problem i sa .pdf fileovima(također su vidljivi, ali se ne mogu otvoriti). Sad, dalo bi se tu još testirati što i kako, ali iskreno govoreći ne da mi se više uništavati dragocjene DVD medije. Ionako mi je već ubila oko dvadeset DVD-a. Što se mene tiče, ova je pržilica neispravna.

Sve to skupa i nije neki problem jer je prža još godinu dana pod jamstvom, ali... Uvijek ali ...tipovi u trgovini u kojoj sam ju kupio i pokušao odnjeti na servis/zamjenu(neću ih za sada imenovati) su me malo pokolebali. Oni naime tvrde kako će serviseri testirati na način da će na njoj zapržiti kopiju originalnog DVD-a, te će mi, ukoliko je ta kopija čitljiva, za svoje usluge ispostaviti račun. Mislim da se radi o cca 130 kn+ PDV ili tako nešto. Skoro ko nova prža Na to rekoh: "Ako ju vi smatrate ispravnom, slobodno si ju zadržite, ali novca od mene vidjeti nećete." Trgovac: "A ne može to tako, moram uzeti vaše podatke, znate..." Tako da sam privremeno odustao od te namjere.

O cijeloj sam situaciji poslao mail Lite Onu(na čijoj stranici uopće nema firmwarea za moju pržu link), ali već desetak dana nema odgovora pa pretpostavljam da je to bilo uzalud. Toliko o njihovoj pomoći.

Pitanja:
1. Je li navedeni "testiranja" uobičajena praksa u servisima?

2. Kako ubiti pržu da bude ful mrtva, a da se "ubojstvo" ne skuži? Inače sam žestoki protivnik ovakvih metoda, ali činjenica je da se ovdje radi o neispravnom proizvodu i pokušaju da me gospoda iz trgovine na bezobrazan način smuljaju.
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na