Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2016., 18:43   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
aha... dakle sada guru3d test = amd "inžinjer sample" test gdje ati grafa troši kao igp-u i nešto malo više u loadu.

sve jasno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 18:51   #32
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
aha... dakle sada guru3d test = amd "inžinjer sample" test gdje ati grafa troši kao igp-u i nešto malo više u loadu.

sve jasno.
Fulao si.

test pri točno određenim uvjetima (koji su navedeni)

što se tiče igpa, vrlo vjerojatno je da je grafa koju su testirali prilično bliska igpu ;P
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2016., 19:05   #33
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jedino ako kažeš da će dotični gpu biti jedno 80% efikasnijih u idlu od svih poznatijih rješenja i to ovjekovječimo tu na forumu, onda možeš pričati ovakve priče.

neki su probali sa puno manjim postocima i nisu uspjeli

load ćemo na stranu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:14   #34
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
http://www.techpowerup.com/reviews/A..._Strix/21.html

idle modernih grafa

starta od - 4w

MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:18   #35
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa da trotla na nekim sumanuto niskim vrijednostima takav pc u (gpu) load-u nemre trošiti toliko malo da se postaviš na trepavice + ako ga uspoređuju sa 950 sigurno nije fury-like performansama nego neki low-ender.
Ovo me zainteresiralo, pa sam malo bolje pogledao o čemu se tu ustvari radi.

Prva stvar, GTX 950 ne medium 1080p postavkama može isporučiti 80-ak FPS average (bez vSynca afkors). Daklem, kao što sam posumnjao, ove dvije grafe iz videa vrlo vjerojatno nisu ista klasa grafi, što je prikriveno uključivanjem vSynca. Praktički, da su stavili GTX 970 i uključili vSync isto bi imali 60 FPS-a, a 970-ka bi trošila višestruko više. Sve ovo pak ide na ruku njihovoj priči da postoji osjetna razlika u potrošnji. U vjerodostojnost točno navedenih brojki neću više ulaziti jer nema smisla

Druga stvar, u njihovom videu je izričito naveden vrlo nizak napon na GPU chipu (0.8375V) .. što će reći da je tu bilo nekakvih promjena tj. tweakanja, jer je kod GTX 950 navedeno samo kao "stock/default" vrijednost. Kao što svi znamo napon na GPU/CPU chipu je od presudne vrijednosti po pitanju potrošnje.

Treća stvar, kod i7 4790K se spominje nekakav "Power Limit" @80%, za što nisam baš imao prilike čuti kada su procesori u pitanju. Bolje rečeno, praktički nitko ne koristi ovu terminologiju za Haswell/Devils Canyon procesore, ali pretpostavljam da su time htjeli reći da su tweakali/undervoltali napone/taktove na procu.

I za kraj, ovdje se radi o usporedbi "crvenog" prototipa grafe, sa trenutnim i dostupnim "zelenim" proizvodom. Usporedbe "našeg" tweakanog prototipa u laboratorijskim uvjetima sa vašim ohoho dobrano dostupnim proizvodom na starom proizvodnom procesu. Super
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:19   #36
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Taj odgovor je išao Manuela, jer je tvrdio da praktički sve GTX 950 grafe troše 120-140W, što nije istina, pogotovo kada se uspoređuje potrošnja sa različitih sajtova/recenzija:
Ova slika je u stvari i tebi odgovor, pošto tvrdiš da nije bitno koja grafa se koristi

A gle, techpowerup i "average" (imaju oni štošta i "peak" i "maximum"). U tim average tabelama imaju i pitcairn HD7850 koje tamo troše 80-ak w.
Uglavnom u recenzijama, bez ikakvog fps limita, power limita, dakle ide dokle ide (naravno podrazumjeva se da su sve testirane u istim uvjetima) gtx 950 troše poput pitcairnki 7870/270/270X koje troše nešto oko 120w (neću sad cjepidlačit u 5w). Suma sumarum - defintivno najgora maxwellica perfomance per watt, samim time nisu bez razloga baš nju uzeli.

Naravno potrošnja malo ovisi od modela do modela, to se podrazumjeva

https://youtu.be/zgmvKDjUhZs?t=4m23s
http://www.pcekspert.com/clanak/giga...-oc-test/?pg=5

evo i jedna štedljivija

http://www.guru3d.com/articles_pages..._review,7.html

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.01.2016. u 19:26.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:50   #37
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A gle, techpowerup i "average" (imaju oni štošta i "peak" i "maximum"). U tim average tabelama imaju i pitcairn HD7850 koje tamo troše 80-ak w.
Uglavnom u recenzijama, bez ikakvog fps limita, power limita, dakle ide dokle ide (naravno podrazumjeva se da su sve testirane u istim uvjetima)
Malo je kasno za raspravu, pošto smo shvatili da su u AMD-ovom videu "entire system" brojke, a ne "VGA only"

I sada pazi, oni sa cijelim sistemom imaju 140W GTX950 i 86W sa Polarisom na i7 4790K/Z97i-Plus/SSD/4xDDR3

Btw imamo istu ploču

Citiraj:
evo i jedna štedljivija

http://www.guru3d.com/articles_pages..._review,7.html
Upravo o ovom primjeru sam pričao kada se spominjao način mjerenja potrošnje grafe. Dakle, na Guru3D mjere potrošnju grafe tako da izmjere potrošnju "iz zida" cijelog sistema kada je grafa pod opterećenjem i kada ne radi ništa, te onda te dvije brojke oduzmu.

Svatko tko zna išta o napajanjima upoznat je sa efikasnošću napajanja koja nije uračunata u te brojke. Pričamo o faktoru 0.85-0.9 koji umanjuje stvarnu potrošnju grafičke kartice tj. izbacuje iz priče toplinske gubitke na napajanju, s kojima grafa nema veze. To ti je tih 90-100W o kojima smo pričali ranije, ali dobro sada to i nije važno jer smo otkrili AMD-ovu mjernu metodu
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 20:12   #38
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Malo je kasno za raspravu, pošto smo shvatili da su u AMD-ovom videu "entire system" brojke, a ne "VGA only"

I sada pazi, oni sa cijelim sistemom imaju 140W GTX950 i 86W sa Polarisom na i7 4790K/Z97i-Plus/SSD/4xDDR3

Btw imamo istu ploču

Upravo o ovom primjeru sam pričao kada se spominjao način mjerenja potrošnje grafe. Dakle, na Guru3D mjere potrošnju grafe tako da izmjere potrošnju "iz zida" cijelog sistema kada je grafa pod opterećenjem i kada ne radi ništa, te onda te dvije brojke oduzmu.

Svatko tko zna išta o napajanjima upoznat je sa efikasnošću napajanja koja nije uračunata u te brojke. Pričamo o faktoru 0.85-0.9 koji umanjuje stvarnu potrošnju grafičke kartice tj. izbacuje iz priče toplinske gubitke na napajanju, s kojima grafa nema veze. To ti je tih 90-100W o kojima smo pričali ranije, ali dobro sada to i nije važno jer smo otkrili AMD-ovu mjernu metodu
Opet ti sa djelomičnim informacijama.

4790k sa 80% power limit i 60 FPS limit.

OBADVOJE su metode uštede struje i to u specifičnoj igri sa specifičnim postavkama i kao takve nemaju veze sa testiranjem maksimalnih performansi u stress testovima/drugim igrama i njihovim rezultatima.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 20:17   #39
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Normalno da referentuse trose mozda tako kako su naveli u sluzbenom TDP-u, ovi custom modeli nema boga, svaka od tih sa custom hladnjakom je kloknuta i nema sanse da trosi onako kako su oni naveli da je sluzbeni TDP. Samim time danas skoro niko ni ne kupuje referentne modele, jos pogotovo u tom mainstreamu, određeni vendori i daju 180w kao TDP za gtx 970, jedan primjer skrolajte prema dole pisat ce "Maximum Graphics Card Power (W)180W".

Ovo za Vsync mogu osobno potvrditi da pomaze grafama u manjem zagrijavanju, isprobao sam sa r9 390 i kada je vsync ukljucen temperature su oko 7 stupnjeva manje.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 20:36   #40
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Opet ti sa djelomičnim informacijama.

4790k sa 80% power limit i 60 FPS limit.

OBADVOJE su metode uštede struje i to u specifičnoj igri sa specifičnim postavkama i kao takve nemaju veze sa testiranjem maksimalnih performansi u stress testovima/drugim igrama i njihovim rezultatima.
Upravo o tome i pričam.

Jedino objašnjenje je da GTX 950 u AMD-ovom primjeru radi na 50-60% svojih mogućnosti (s obzirom na navedenu potrošnju), što opet potvrđuje moju inicijalnu tvrdnju da su vSyncom debelo limitirane performanse nVidijine kartice u korist AMD-ovog pandana.

Na zahtjevnijim game postavkama (High) AMD-ov GPU vrlo vjerojatno ne bi imao 60 FPS, pa su zato ostavili na Medium.

Manipulacije, reklo bi se
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2016., 21:06   #41
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Upravo o tome i pričam.

Jedino objašnjenje je da GTX 950 u AMD-ovom primjeru radi na 50-60% svojih mogućnosti (s obzirom na navedenu potrošnju), što opet potvrđuje moju inicijalnu tvrdnju da su vSyncom debelo limitirane performanse nVidijine kartice u korist AMD-ovog pandana.

Na zahtjevnijim game postavkama (High) AMD-ov GPU vrlo vjerojatno ne bi imao 60 FPS, pa su zato ostavili na Medium.

Manipulacije, reklo bi se
Teško. 750ti nemre niti na medium dati konstantnih 60 FPS, dakle ova atijevka je jača od 750ti dakle nije puno sporija od 950. Nešto u rangu 370. Al i 370 troši tu negdje kao 950 tak da ;P

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 06.01.2016. u 21:13.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 21:17   #42
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Jeste se uhvatili tih brojeva kao da nesto puno znace . AMD je morao nesto pokazati i odabrao je to sto je odabrao. Naravno da ce trositi manje od trenutnih grafickih kartica. Vjerojatno usporedjuju s GTX 950 jer smatraju da ce takva kartica biti konkurencija prvim Polaris grafickim karticama koje izbace, barem po cijeni. Ako su glasine tocne, vec za nekih 2 mjeseca ce izbaciti prvi Polaris GPU, pa ce se znati vise o potrosnji.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 21:21   #43
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Radit ce AMD dar mar sa novim garafama
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 21:25   #44
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ovo sa izbacivanjem novih Polarisa mi je malo čudno, jer su u prošlosti obično izbacili mid/high-end, a tek kasnije low end modele. Koliko čujem za početak se spominju dva modela, ovaj sa slajdova (koji bi prvi trebao izaći), te još jedan o kojem se ne zna puno.

Ali dobro, svaki napredak je dobrodošao, pogotovo kada pričamo o perf/W kategoriji

Veseli činjenica da će 16nm donijeti toliko željeni pomak, bilo kod jednih bilo kod drugih, jer mi je iskreno ovo u zadnjih par godina postala najbitnija kategorija što kod proceva, što kod grafi.

Radije biram 5-10% manje performanse, ali da komp radi tiho i 'ladno
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 21:33   #45
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
dh41400 pa i sam si linkao gdje gtx 950 sama troši 118w u "average" scenariju (barem jedna verzija). Najbitnija stvar kod recenzija je da je sve tesitirano u istim uvjetima (što se naravno podrazumjeva). To je drugo što je zajebano otkriti baš pravu potrošnju same grafičke (da se ne mjeri iz zida, da se u potpunosti točno eliminira potrošnja svih ostalih komponenata u xy specifičnom scenariju). Svi se mi možemo samo voditi dostupnim recenzijama.

Što se tiče polaris "testa" ako bolje pogledate moje postove ja u to uopće nisam ulazio (tek sam sinoć pogledao video). Samo sam se osvrnuo da gtx 950 može povući toliko watta (što prema dostupnim recenzijama očito može), te da samim time nije peformance per watt cvijeće u nvidijinoj ponudi. 2 generacije starije pictairinke performaju slično i troše slično

E sad što se tiče tog testa. Kažete da se potrošnja od 86w odnosno 140w sa gtx 950 odnosi na potrošnju cijela konfe u tom scenariju. Čini mi se da je moguće. Ako pogledate moj prvi link gore - cijeli sistem (4790K i gtx 950) u gamingu sa dying light troši 171w. Znači za gtx 950 scenarij treba "otopit" 31w.

- igra je manje zahtjevna za cpu (manji load) + undervolt i underclock. Ne znam sad dali piše i clock u testu, ali i7 bi isfurao 60fps ispod 2ghz ako čak i fx na 2.5ghz može imati preko 60fps prema techspotu. Skylake i7 na 2.5ghz ima 100/110 fps

- limitiranje fps-a smanji potrošnju gpu. Ako kažete da na medium može imati 80 fps, očito je da gpu hladi jaja (ako su detalji testa nepoznati).

- Čini mi se da i gtx750Ti može imati 60fps average na medium 1080p, a koliko se sjećam po recenzijama cijeli sitem sa tom gpu i i7 4770/4790K vuče nešto preko 100w u full load. Daklem uzmite u obzir potencijalni udervolt/underclock i7, gpu sa boljim perfomance/watt omjerom od 750Ti (iako bi neki rekli - radi o amd grafi, for the fuck sake pričamo o 14nm vs 28nm) i eto. Navučeno je dosta, mnogo "what if" scenarija, ali teoretski moguće. Naravno da je taj amd-ov test izmanipuliran u svim tim "posebnim okolnostima", ipak se radi o najavi od samog proizvođač, pa samim time spada u sferu marketinga.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.01.2016. u 21:42.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 21:47   #46
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ovo sa izbacivanjem novih Polarisa mi je malo čudno, jer su u prošlosti obično izbacili mid/high-end, a tek kasnije low end modele. Koliko čujem za početak se spominju dva modela, ovaj sa slajdova (koji bi prvi trebao izaći), te još jedan o kojem se ne zna puno.

Ali dobro, svaki napredak je dobrodošao, pogotovo kada pričamo o perf/W kategoriji

Veseli činjenica da će 16nm donijeti toliko željeni pomak, bilo kod jednih bilo kod drugih, jer mi je iskreno ovo u zadnjih par godina postala najbitnija kategorija što kod proceva, što kod grafi.

Radije biram 5-10% manje performanse, ali da komp radi tiho i 'ladno
To za potrosnju je u redu za one koji imaju setupove koji traze takvu vrstu komponenata koje se malo griju, mene iskreno boli kurac jel budu kaj manje trosile, bitno mi je samo da napumpaju RAW power i da grafa bude zver. Kučiste sada imam kak bog zapovjeda i sa dva stock venta na minimum okretajima grafa nejde prek 69-70 stupnjeva u najjacim naslovima.

Grafe ce biti bazirane na 14nm tako je AMD rekao kolko se sjecam.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 22:02   #47
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Koristiti će 14 nm od GlobalFoundries i 16 nm od TSMC-a.

Iz AMD-a su rekli da 70% smanjenja potrosnje dolazi od smanjenja proizvodnog procesa, a 30% od optimizacije arhitekture.
Citiraj:
Even RTG staff were willing to admit that the move to 14nm FinFET process tech was the majority factor for the improvement we are seeing here, something on the order of a 70/30 split.
///
AMD’s Joe Macri stated, during our talks, that they expect this FinFET technology will bring a 50-60% power reduction at the same performance level OR a 25-30% performance increase at the same power.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 22:19   #48
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znači to je jedno 100% optimizacije ovako ugrubo

ma dajte nemojte biti naivni...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 22:40   #49
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Od ukupnog smanjenja potrošnje u odnosu na prijašnju generaciju, tko bi inače mogao smanjiti 100%
gil je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 22:44   #50
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
a jeste zaspemali temu o polarisu.. btw syss, nesmijemo više pričati unimer nego multimetar
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 22:50   #51
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znači mogu spustiti potrošnju za 50-60% za iste performanse (generaciju prije op. a.), ali istovremeno mogu povećati 25-30% performanse sa tom istom snagom.

ja bi rekao da je to 100% skoro.

ILI jedno ili drugo

ovo će biti fury all over again... tresla se brda, rodio se miš.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:01   #52
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Sta fali fury seriji, jedino je fury x zakazao u borbi sa gtx 980ti ali ternutno ga ima i po 800-1000kn manjim cijenama tako da nije uopce za odbacit, a i ima bolje hlađenje, a obican fury mete sve pred sobom za 2000kn manje od gtx 980ti na ciju razinu(referentnu) moze doci overklokom.

Ta grafa(fury x) je jedina grafa koja nije ostvarila ocekivanja, rangiraj sve ostale modele po kategorijama sa Nvidia konkurentima, AMD nosi pobjedu svugdje osim jos kod gtx 950 koja je bolja sitno od 370ke.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:01   #53
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Razvlacit ce svi oni ovo slijedecih godina to je neupitno. Definitivno ce biti poboljsanja ..sto je i ok s obzirom da u buducnosti zelim dobar gpu integriran ..do nedavno sam bio u velikoj zabludi oko toga a od nedavno u tome kroz koju godinu vidim svoju jasnu zen hbm buducnost
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:06   #54
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
znači mogu spustiti potrošnju za 50-60% za iste performanse (generaciju prije op. a.), ali istovremeno mogu povećati 25-30% performanse sa tom istom snagom.

ja bi rekao da je to 100% skoro.

ILI jedno ili drugo

ovo će biti fury all over again... tresla se brda, rodio se miš.
Evo da opet ponovim
Citiraj:
they expect this FinFET technology will bring a 50-60% power reduction at the same performance level OR a 25-30% performance increase at the same power.
Znaci, 25-30% vece performanse, potrosnja ista. Ipak je to AMD .

Sto opet nije toliko lose, high-end grafe ce ionako ostati 250W TDP, samo ce nabacati hrpu SP-a.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:07   #55
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Sta fali fury seriji, jedino je fury x zakazao u borbi sa gtx 980ti ali ternutno ga ima i po 800-1000kn manjim cijenama tako da nije uopce za odbacit, a i ima bolje hlađenje, a obican fury mete sve pred sobom za 2000kn manje od gtx 980ti na ciju razinu(referentnu) moze doci overklokom.

Ta grafa(fury x) je jedina grafa koja nije ostvarila ocekivanja, rangiraj sve ostale modele po kategorijama sa Nvidia konkurentima, AMD nosi pobjedu svugdje osim jos kod gtx 950 koja je bolja sitno od 370ke.
U čemu?

Jedino u raw poweru, i to ne uvijek, ali falabogu to nije baš svakome bitno.

Zadnje izmijenjeno od: ssarik. 06.01.2016. u 23:10. Razlog: boldanje dijela na koji se referira
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:15   #56
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Pa raw power je i najbitniji svakom ozbiljnom gejmeru, u pravom kucistu nijedna grafa nejde preko 70 stupnjeva.

Ko misli izvodit kerefeke i bit mimoza nek kupuje slabije i osiromasenije grafe, ne interesira me to ni najmanje, ja kupujem grafu za igre, a ne da vise gledam u monitoring nego uzivam u igranju, i da mi smeta neka kvazi buka.

EDIT:
Mozda najbolje da kupite playstation
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:18   #57
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
drobite vi kaj hoćete na temelju tih press releasa, ali poučen godinama moore-ovog zakona dobit ćemo opet nešto granično-bolje-nego-prije-sa-par-kompromisa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:22   #58
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Pa granicno bolje svako malo uz marketing i imaju sta raditi slijedecih nekoliko godina.

Sphere
Konzole imaju sve vise smisla
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:26   #59
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Eladio

Tesko, ogranicenje je to sta moras kupovat igre, a kako danas znaju nabijat cijene ovih novih naslova, vec na 5-6 kupljenih igri si mogao izgraditi super komp, koji je u svakom pogledu bolji.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:34   #60
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ma mislim na to da su igre ionako sve vise optimizirane za konzole. Ne razmisljas se o driverima itd. Iako s obzirom na neka moja testiranja zadnjih mjeseci, mogu reci da igram dirt3 i na integriranoj. Da gtx 750ti moze super posluziti u konzolaskom smislu sjedi i igraj sto ti srce pozeli. Da su ultra detalji precjenjeni kao i grafika opcenito. Igrivost je i dalje na ideji a ne u hardwareu tako da svi ovi hypovi koji nas ubjedjuju da imamo stare kante koje treba mjenjat su prenapuhane. Evo cisto fore radi spusti neke detalje sa ultra na medium u nekoj igri i vidjet ces koliko puno moras vise platit da bi nesto malo dobio.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na