Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2014., 11:59   #1531
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Tomy B. Pregled postova
Ako im je logika da "do 24." ne uključije 24., onda bi bilo logično da "od 10." ne uključuje 10. Očito nema logike, ali dobro je znati.
Logike ima, samo ti ne razumiješ prijedloge -od i -do, da uključuje 24. onda bi to bila akcija DO 25.
Na šta se sve ljudi žale to je stvarno ono, lol.
Akcija je trajala 14 dana, ako to nije dovoljno... a ako ništa drugo barem su tamo stalno neke akcije.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:09   #1532
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor golfw12 Pregled postova
danas ošo u links po kutiju cm690 iii dok je još na akciji od 10.2 do 24.2 po 630kn (tak neš) , nisam mogao prije zbog novaca i ugodno se iznenadio. kutija ima staru cijenu 799kn!
pa reko kako? kad je akcija do 24.2 pa valjda i uključuje i 24. ali ne, ne uključuje.
službeno

neznam kako druge trgovine ovo prakticiraju ali ja sam razočaran ovom politikom
Links
Pozdrav,

Ako je radno vrijeme od 8 do 20 sati, da li to uključuje vrijeme prije 8 i poslije 20 sati?

Jedini ispravan odgovor na ovo (za većinu ljudi) retoričko pitanje je ne, a glavni razlog je zbog fiskalizacije.

Isto pravilo vrijedi za datume i sve je prosto k'o pasulj.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2014., 14:23   #1533
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Danas me Links ugodno iznenadio


Odnio sam 24.2. (ponedjeljak) Sharkoon Drakonia (miš) u poslovnicu na garanciju jer mi srednji klik ne radi kako bi trebao. Danas 28.2. me zovu da dođem po novi.

4 dana, nisam mogao vjerovati
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 14:46   #1534
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Meni su miš zamijenili kroz 3 dana, sa sharkoonom ide izgleda dosta brzo. Za ssd čekam 8 dana i još nikakvih vijesti od njih. Na webu od links sam provjerio servisni status, piše da je dijagnostika završena
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 11:39   #1535
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,310
Jučer sam u riječkoj poslovnici bio svjedok da je lik dobio za svoj crknuti mobitel opciju da uzme drugi ili dobije nazad lovu. Skoro sam pao na dupe kad mu je lik u prodavaonici rekao da mu može i lovu vratiti tj. da mu je full svejedno hoće li drugi mob ili lovu! Ono, Links i vraćanje love!? Priznao je da se dosta natezao sa ZG centralom u vezi toga, ali je ipak to uspio ishodovati.
Uzeo je drugi mob.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 12:45   #1536
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Pa mogao je uzet lovu i onda kupit preko oglasnika neki sa 8 jezgri koji radi brže od misli.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 12:49   #1537
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Cudi te ponasanje po zakonu? :P
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 13:36   #1538
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,310
Da kada je Links u pitanju jer mu to nikada nije bila jača strana i nerijetko se moralo tražiti pravdu putem DI-ja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 17:11   #1539
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da kada je Links u pitanju jer mu to nikada nije bila jača strana i nerijetko se moralo tražiti pravdu putem DI-ja.
Ja sam obavio do sada cca 10-15 reklamacija s Linksom i uvijek je sve bilo OK.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 18:29   #1540
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Hm, ocito ovisi o prodavaonici/prodavacu. Ni ja nemam bas nekih losih iskustava s reklamacijama kod njih, ali istina, zadnji put sam kupovao DAAAVNO jer sve uzimam s webshopova u zadnje vrijeme.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2014., 18:52   #1541
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ja sam uvijek imao pozitvno iskustvo sa linksom što se tiče reklamacija... i to je sve bilo prije 5 i više godina kad sam često kupovao kod njih... sad nedavno imao sam reklamaciju za miš i zamolim da mi zamjene za drugi model kojem je cijena drugačija za par kuna.. serviser zapiše to u potvrdu.. i sljedeći put kad sam došao po novi miš.. dočeka me stari model i prave se grbavi... sve neka nova ekipa
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 08:16   #1542
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Taman da ću po cooler na akciji (do 24tog) pogledam na netu kad nema xD
Izgleda da im akcije ne označavaju zadnji dan naveden stoga nebudite ljeni ko ja i ne čekajte posljednji dan...

Edit: evo vidio bilo je već govora o ovome....
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 09:49   #1543
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Linksova logika nije u skladu s potrosackom logikom, nego s birokratskom logikom sto je malo cudno s obzirom da rade s potrosacima.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 13:08   #1544
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ovi klošari, bagra i stoka sitnog zuba iz Linksa (da se tako fino izrazim) je jednostavno nevjerojatna....nakon što su mi otkantali grafulju pod garancijom, odnio sam im i 2.1 Logitech zvučnike jer je prozujao subwoofer.....a u zadnje vrijeme toliko zuji da ga u drugu sobu čujem i pogađate: vratili se zvučnici sa testiranja i sve ok sa njima....pa to je jebeno za nepovjerovati.....fala bogu da vec zadnjih pola godine ništa tamo ne kupujem ali svejedno su stoka....dao bog da propali....karticu sam im poklonio jer se nisam htio natezati sa klošarima ali bome im ovo neću pustiti....mislim da čovjek nebi popizdio....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 08:30   #1545
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
A jesi razmislio o opciji da ih kontaktiraš i zamoliš da se dodatno provjeri jer si uvjeren da su ipak neispravni? Iii ti je pucanje po forumu dovoljno?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 08:48   #1546
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dođi tamo i traži da čuješ kod njih kako su ispravni, možda stvarno jesu, a tebi se nešto na toj instalaciji strujnoj kolje s njima.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 12:19   #1547
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dođi tamo i traži da čuješ kod njih kako su ispravni, možda stvarno jesu, a tebi se nešto na toj instalaciji strujnoj kolje s njima.
Stvar je u tome da su zvučnici stvarno ok nekih pola sata-sat..onda počinje šou sa zujanjem.....Microline je zastupnik tako da cu morati tam ici i zamoliti ih da ih testiraju vise od power on --> radi metode....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 12:21   #1548
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Stvar je u tome da su zvučnici stvarno ok nekih pola sata-sat..onda počinje šou sa zujanjem.....Microline je zastupnik tako da cu morati tam ici i zamoliti ih da ih testiraju vise od power on --> radi metode....
Da li si napisao pismo tj. opis problema uz vraćeni artikl?

Ja to radim dosta često, jer sam znao vraćati neke stvari koje se trebaju testirati malo duže od povremenog pokretanja
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 13:16   #1549
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Da li si napisao pismo tj. opis problema uz vraćeni artikl?

Ja to radim dosta često, jer sam znao vraćati neke stvari koje se trebaju testirati malo duže od povremenog pokretanja
Opis problema sam točno naveo pri predaji..... probati cu opet opisati problem i njima direktno mail poslati da nejdem preko ovih u linksu....iako im je web totalna katastrofa...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2014., 14:23   #1550
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
komp otkad sam dobio nije valjao . zamrzavao se iz
cista mora . odnesem im prvi put . vrate mi ga ,
kazu sve ok . odnesem im drugi put za isto to jer
prvi put nisu nista napravili , objasnim im ja sve
nasiroko . vrate mi ga, opet isto . ja lud . posaljem u
zagreb . kazu bit ce za 10-15 dana . ostao je tri
tjedna . promijenili memoriju i grafiku . i sad nek se
covjek pita , ko to radi servis u rijeci takav dobar i
sa tim famoznim testovima hardwarea da ovi u
zagrebu moraju za njima cistit . nikad vise LINKS .
uvalili su mi vjerojatno neku graficku koja se saftala
na policicama i termalna pasta izumrla odavno , te
graficke vise i nemaju ponudi pa je covjeku jasno ...
servis i dijagnostika i korisnicka usluga 0 bodova .
LINKS nikad vise ... kad tako neke osnovne stvari
nemogu skuzit , sta ce covjek od njih ocekivat vise ?
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 10:41   #1551
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Ja sam uzeo neku skuplju plantronicsovu bluetooh slusalicu. Svi s kojima sam razgovarali rekli su da me klinca ne razumiju sto pricam..osim ak sam jako tih..isprobam sam preko drugog mobitela i stvarno..pri jacem govoru javlja se distorzija. Odnesem na reklamaciju..nakon 2 tjedna vele da je sve ok...sad planiram snimiti razgovor na mobitelu i poslati direktno plantronicsu da oni vele dal je to normalno...ak je ide u smece..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 11:26   #1552
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Jesi probao demonstrirati im problem tamo na servisu? Pretpostavljam da nije neki problem spojiti slušalicu na mob i nazvati najbližeg serviserskog tikvana.
Pa nek onda tvrdi da je sve OK
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2014., 12:24   #1553
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Jesi probao demonstrirati im problem tamo na servisu? Pretpostavljam da nije neki problem spojiti slušalicu na mob i nazvati najbližeg serviserskog tikvana.
Pa nek onda tvrdi da je sve OK
nisam..bio sam s malim klincem ...ne zelim njemu pravit šokove..

Frend me uvjerava da su sve bluetooth slušalice smeće i on se vratio klasičnim slušalicama...iako ne razumijem zašto one imaju daleko bolji mikrofon od bluetooth slušalica...

ne isključujem i mogućnost da je samsung galaxy problem...na Iphone 4 sa samo isprobao prije odlaska u servis i situacija je bila ista..
imamo još par tipova telefona u firmi...pa probam.. ne znam...
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2014., 12:49   #1554
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Nebi trebao zvuk biti smeće. Canyon BT headset sa mikrofonom,
pri telefoniranju se jako dobro čuje.

Vjerovatno mikrofon na tvom setu nije dovoljno ugođen,
ili imaš specifičan oblik glave koji reducira širenje valova prema piezoelektročnom
mikrofonu. Ili mu možda tvoj glas spada u "sivu zonu", tako da slabo reagira
na frekvencije koje stvaraju kombinacija tvojih glasnica i usne šupljine.


Bilo kako bilo - trebaš probati sa drugim setom od drugog proizvođača.
Ako na njemu sve štima - onda ovaj nije ispravan, ili ne odgovara uvjetima
i specifikacijama sa kutije.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2014., 16:29   #1555
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Jedno nedavno iskustvo iz Rijeke.
Rezerviram/naručim preko neta navčer oko 16h prethodnog dana proizvod, dobijem automatsku poruku a nakon pola sata i odgovor zaposlenika da je proizvod rezerviran na moje ime.
Sljedećeg dana ujutro dolazim u trgovinu, mala gužva 2-3 ljudi u poslovnici i nakon 10min dođem na red. Neljubazni prodavač nakon 2 min "traženja" kaže da on ne nađe taj proizvod i pita me hoću li neki drugi, ja mu odgovaram da sam ja rezervirao proizvod, da ga nađe i da neću drugo skuplje uzeti i platiti veću cijenu.
On kaže da mu je gužva, da neće sada tražiti i da se vraćam kasnije.
Ja bi nakon ovog trena izašao i ne bi se vraćao ali sam išao u obližnji kafić naći se s prijateljem, u međuvremenu našao jeftiniji proizvod na njihovom webu i vratio se unutra za pola sata.
Onda je pak priča bila da je cijena na webu kriva no nakon 1min ipak pristaje na taj artikl.
Sve u svemu, užasno su se usporili, djelatnici su postali neljubazni a birokracija im je ubitačna.
Najprije platiš, pa za 2min dobiješ račun dok gospoda valjda kroz 3 aplikacije obrade tu narudžbu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 23:45   #1556
XtGuinnesStX
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Pozdrav svima
Evo da i ja podjelim svoja iskustva s Linksom.
Dakle 2010 godine dolazim u dućan u Zagrebu i slozim konfu za otprilike 11000 kn.Sve je bilo super,ekipa ljubazna,ostavim im komp da ga sastave jer je bilo receno ako nesto nece radit u slucaju da sam ga ja slozio da bi mogao izgubit garanciju,pristao sam na to da ga sloze posto sam jos bio relativno nov u tome i cinili su mi se ok.Nakon nepune pola godine na kompu nije radilo citac ,a zbog njihovih garancijskih naljepnica sam morao svaki put nosit komp u servis.Komp je bio u doticnom ducanu oko tjedan-dva (samo zbog ciscenja od prasine).Nakon sto sam komp donio doma,kuciste potrgano,plexi na bocnoj stranici okrhnut,vidi se da su "mesari" rukovali s tim.Dva do tri puta nakon toga sam nadogradivo komp i svaki put sam ga nosio u servis,na svakom servisu drustvo u servisu je potrgalo nesto na kompu,mjenjali su mi cak kuciste jer je njihov kolega ispred mene pustio komp iz ruku i potrgo kotacice na dnu kucista.Puko sam kad mi je covjek u servisu rekao da nezna stavit ventilatore na kuciste,tad mi je sve bilo jasno da nemaju nikakvog znanja i da su nesposobni.Zbog svih prijasnjih dogadaja dogovorim s ekipom u servisu da skinem garancijske naljepnice i da sam slazem sto budem trebao.Kad sam nakon toga otvorio komp tek sam vidio kakav su MASAKAR napravili unutra,potrgane kopce na utorima za graficke kartice,savijen lim na kucistu koji sluzi za pricvrstit kablove,zagrebana kuciste na 50 mjesta itd.Uz sve to proc i grafa su se bolesno grijali pri normalnom radu kompa,pa sam i to morao reklamirat,zatim sam im iskesirao 3200 kn za xfx 7970 kojoj je nakon 10 mjeseci krepao ventilator,reko nema veze kupim novu grafu 3500 kn r9290 ono top grafa,smece se grije...Jednostavno nisam vise znao sta da radim s tim kompom,jer je bilo ocito da su nesto ostetili ,a nisam mogao otkrit uzrok problema...u njihovom ducanu sam ostavio preko 20000 kn samo za svoj komp..Na kraju svega komp sam prodao za kikiriki i bio sretan da nemam vise posla s tim ducanom.Doslovno svaka stvar koju sam kupio u tom ducanu osim mikrofona za 19 kn je krepala nakon nekog vremena.Užasno lošu robu imaju ,a i brutalne su velike cijene.Ekipa koja radi u prodaji je stvarno ok,ali ekipa iz MESNICE (servisa) je hrpa neskolovanih ljudi koji rade posao o kojem neznaju sastavit dvije recenice.Da ne pricam da za svaku reklamaciju moras cekat minimalno 3 tjedna da ti se jave i jos tolko da ti kazu da ti je komp ili neki dio neispravan...KATASTROFA.Iskreno mogao bi napisati enciklopediju o Linksu i jos puno stvari vezano za ducan.
Vjerujem da je velika vecina ljudi imala takoder slicna iskustva kao i ja i isto tako mogu reci da od mene taj ducan nece vise zaraditi niti lipu.

Eto to je to ukratko,moj vam je savjet da zaobidjete njihov ducan,da si ustedite novac,vrijeme,benzin i jedno 10 godina zivota.
XtGuinnesStX je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 00:12   #1557
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Mda...
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 00:17   #1558
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
4 godine te ta nocna mora muci, i sad si napokon naletio na ovaj forum, na ovu temu, u bespucima interneta, i eto, morao si olaksati dusu

Kakva smijurija.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 12:27   #1559
doctorg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: KC
Postovi: 50
seems legit

ne vidim problem, čovjek je došo dok se nakupilo puno toga da ne ispadne da prigovara za svaku sitnicu
doctorg je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 13:24   #1560
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Nije mi jasno jedna stvar:

Imao je jako dobru , dapače, i kvalitetnu grafičku koja se grijala. Njemu je to smetalo, pa umjesto da je zamijenio fan za 200-300 kn, on je dao 3200 za grafičku.

Tko kaže da u ovoj državi nema para?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na