Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2018., 22:15   #1
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Mikrotik repeater

Pozdrav,

dio kuće ima slab signal, pa sam kupio Mikrotik RB931-2nD. Želim ga konfigurirati da bude repeater. Može li netko pomoći? Znam da ne bi trebalo biti teško, ali već se zafrkavam 2h i očito nešto krivo radim.

Dakle ne trebaju mi nikakva čudesa...samo da ga spojim wirelessom na postojeću mrežu i da si pokrijem ostatak kuće signalom.
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 13:07   #2
Jureeee
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 1
Pozdrav,
trebam pomoć. Trenutno imam tplinkove ap napajane preko poe na 3 mjesta u kuči, na vaku etažu po jedan. Na svakoj etaži imam apartman.
To nekako drži vodu ako nije puno korisnika. Kada se preko ljeta spoji više od 30-40 klijenata tada se samo resetiraju i nema stabilne veze.
Plan mi je staviti kvalitetnije AP, Razmišljam da li da stavim Mikrotik ili Ubiquiti. Što je kvalitetnije rješenje i što je jednostavnije za konfiguriranje.
Isto tako glavni ruter mi je od T-Coma Speedport w724v u čijim postavkama piše da može prihvatiti do 32 klijenta.
Što mi je najbolje učiniti?
Hvala na pomoći.
Jureeee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2018., 14:11   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Krenuo si na vrijeme da sve riješiš prije sezone ...
Zaboravi to šta piše (do 32 klijenta), da sad ne spominjem onu čuvenu "pisalo na ogradi ... a o kvaliteti / mogućnostima Speedšrota sve smo rekli.

Jeli u pitanju bakar ili optika ?
Ako je bakar jel imaš mogućnost prelaska na optiku ?
Za optiku pitam zato jer prvo treba imati odgovarajući link na Internet da bi imao "kapaciteta" za opslužiti toliko klijenata (ona 100/20 varijanta bi bila ok).
Slijedeća prednost optike je da se može staviti svoj router direktno na ONT i kompletno eliminirati Speedšrot smetje.

Poželjno bi bilo uzeti "malo jači" MikroTik model da ima dovoljno "snage" da odradi sve zadatke. Najvažnije je složiti PPPoE konekciju, routing i QoS prema klijentu (ograničenje up/dn).
Nije nužno da taj model ima WiFi, poslužit će postojeći AP - ovi, bitno je da su svi žično (Lan kabelom) spojeni na gl. router.

That's my 5 cents
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na