Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2010., 22:47   #1
maxi jazz
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: jaska
Postovi: 3
OS not found i fixed failure disk

Pozz svima ponajprije,ovako,imam vec godinama gadnih problema sa svojim acerom 5610,pa evo ovim putem,ne kupujte taj laptop. Jos prije 8-9 mjeseci imao sam problema sa hard diskom,kad sam pokrenuo racunalo javljalo se upozorenje,da je hard disk ostecen i da odmah sacuvam svoje podatake,ili stisni f2 za nastavak,i sve je funkcioniralo kad sam stisnuo f2 za nastavak,normalno sam radio,ali jednog dana pras,ne radi nista,nema veze,otiđem ja kupit novi disk,stavim ja unutra,sve stima 2-3 tjedna kad evo opet isti error,hm,sad mi je vec nesto sumnjivo,hard disk je star niti mjesec dana a opet isti error,ali opet nastavim klikat sa f2,nemam bas previse izbora,i eto danas,lijepo sve pocelo iznova. Prvo mi se javljalo OS not found,ok,ubacim ja jedan cd sa windowsima,pokusam instalirat i na pocetku instalacije mi javi da je problem u disku,ubacim drugi win xp cd ista stvar,nakon pola sata vise nema error OS not found,sad je error failure fixed disk,nakon toga nemogu vise nista.
E sad sto mi je cinit,garancije nemam,lako ja kupim novi hard disk,ali je li stvarno problem u hard disku? Malo je sumnjivo da disk otiđe za pola godine,8-9 mjeseci,tako mi je star novi hard disk.
p.s. spojio sam taj hard disk na 2 stolna racunala i niti jedno racunalo ne prepoznaje hard disk,znaci vjerojatno je problem u hard disku,ali ima li maticna nekakvih utjecaja da mi ona stvara problem sa hard diskom?
maxi jazz je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 23:06   #2
-Stinger-
Premium
Moj komp
 
-Stinger-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: ZG/KA/OS
Postovi: 305
padaju mi samo dvije stavke na pamet koje bi mogle bit da otkaže HDD u laptopu...

pregrijavanje i vibracije/udarci
__________________

I reject your reality and substitute my own!



-Stinger- je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2010., 23:27   #3
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Na jednom i drugom disku su ti se pojavili bad sectori.
Moguce je ovo sto kaze Stinger, bad sectori se najcesce pojave usljed udaraca/vibracija, a moguce je jednostavno da je cista slucajnost da ti je i drugi crko.
Ja bi na tvom mjestu probao s jos jednim, nekom drugom markom diska (ne znam koje si do sada imao) ili mozda nekim polovnim, nemas drugih opcija.
Sto se tice maticne, mislim da ti ona nije uzrok pokvarenih diskova.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 23:35   #4
maxi jazz
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: jaska
Postovi: 3
da laptop mi se dosad pregrijavao i gasio,onda sam snizio temperaturu procesora na razlicite vrijednosti,testirao sam malo i igrao se,i kupio sam prije koji dan postolje sa hlađenjem,i nakon dva dana eto dogodilo se ovo sto sam opisao. Prvi disk koji je dosao sa laptopom bio je toshiba,a ja sam kasnije kupio westerdigital,jel bi mi bilo mozda najbolje sada uzet neki hard sa zastitom na udarce. Nemogu bas reci da sam bacao laptop po svuda,je on star,al samo za nuzne prilike je nosen na faks,vise je koristen kao stolno racunalo,kao i racunalo u krevetu prije spavanja.
maxi jazz je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 23:50   #5
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Čuj, mozda si postolje s hlađenjem uzeo prekasno, HDD je već bio oštećen.
Nemas izbora nego uzeti jos jedan hard, drzati laptop uvijek hladnog (na postolju) i sto manje nosenja.
Kazem, mozda si bas potrefio smece kad si uzeo taj WD i mozda nista od ovog nije uzrok otkazanju diska.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 00:04   #6
maxi jazz
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: jaska
Postovi: 3
da kuzim,nije meni bed kupit novi hard,nego samo zelim znati da je ziher problem u hardu,da sad ne kupim opet hard i vrisne za par mjeseci i tako u nedogled
maxi jazz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na