Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2016., 14:34   #991
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
AMD je vlastoručno izjavio da znaju za problem i da će ga riješiti.Što znači da problem postoji a i što znači da ono na 750Ti ili 950 nije problem(jer bi nvidia tada morala urgirat i znalo bi se da su rikavali pcie portovi).
ili to možda i nije tolki problem nego je sve prenapuhano

Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Ma prihvaćam ja frende sve. Ali ti si prvi krenuo sa slikama sa tog članka kao da je taj graf (prvi graf) odgovor kako je sve ovo sa RX480 laž. Uz to odmah si i posro 960 da ona ždere duplo više. A nisi se sjetio pročitati cijeli članak do kraja. E sad, kad se ispostavilo da 960 jede 30W, sad odjednom ni average nije mjerodavan, nego spikovi. Ma ni 960 nije više bitna, nego odron od 750Ti. Ma k vragu ni onaj prvi graf više nema veze.

Osim toga, njih par kojima je crkao slot su statistička pogreška u cijeloj priči. To da ih je bilo negdje par stotina, onda ajde. I stvarno je počela hajka na AMD. Vjerojatno i sami znaju da uopće nema veze a onaj hotfix će izbacit da utišaju medije a vjerojatno je nebitan

Ali opet, sa sigurnošću tvrditi da to nema veze moš samo ako imaš moć dati pisanu garanciju svakome od nas da nam matičnoj ne bu bilo ništa, a to nemaš. Zato linkaj brate nove informacije ali izvlačit takve paušalne zaključke sa svakom novom sličicom je u najmanju ruku neozbiljno pa i za forum.
Ti si počeo o "120W" ja ja ja. Kao što vidiš da svatko ima svoju priču, da to nevidija prakticira dulje vrijeme i da se toleriralo do te mjere da većina ljudi nije ni znala (e pa ja sam se sjetio da je to tako) itd itd.

Činjenica je da je 750ti poprilično prodavana kartica, da se obično uparuje s najvćim odronima od ploča za utlra budget buildove i da nije bilo nikakvih masovnih rikavanja ploča. I daj mi jedan promjer di je netko dao "pisanu garanciju" za 750ti

I opet si ti taj koji izvlači paušalne zaključke na temelju "priča se po netu" a to je upravo ta "hajka na AMD" koja se provodi već više godina od strane nevidije s konstanim dvostrukom mjerilima i bedastoćama nevidjenih razmjera baziranim na "priča se po netu"

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 02.07.2016. u 14:46.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 14:41   #992
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
ili to možda i nije tolki problem nego je sve prenapuhano
3.5GB je dokaz da nije prenapuhano.

Edit: Dvostruki standardi kod takvih stvari ne postoje(od recenzenata i sajtova)kolko god ti htio branit AMD jer ovo što se dogodilo NIJE ZA ZAJE*ANCIJU.

Edit2: Kolega Brlja je dole između ostalog izbacio mnogo raznih testova(kao i ti)te po zaključku cinjenicno 480 vuce trenutno vise u prosjeku nego druge navedene konkurentne kartice.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2016., 14:49   #993
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Stvar je sljedeća. Ja sam ozbiljni potencijalni kupac. Ja početkom 9. mjeseca kupujem novu grafu u ovom segmentu (izlazi WoW Legion ) i tada ću jednostavno sagledati situaciju koja se više isplati i otići u shopping. I mislim da tako razmišlja mnogo ljudi ovdje.

Bilo kakav rizik oštećivanja drugih komponenti mi nije prihvatljiv. Dovoljna mi je bila ona MSI GTX570 koja mi je roknule radi one očajne 4 fazne regulacije.

Zato su mi bitne čiste informacije od proizvođača i recenzenata. Da oni kažu; "Gle, napravili smo 100 mjerenja, nema Boga da je to toga."
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 14:50   #994
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Asus30 Pregled postova
slike su lošije kvalitete(mobitel) ali XFX ima naljepnice,barem ova moja ima na šerafima,i bila je obljepljena najlonom tj. konzervirana...
tako da ako i mislite stavljat nešto drugo gore(neznam jel uopće ide koji hladnjak gore) vjerojatno gubite garanciju osim ako sve izvedete da se ništa ne pozna..
Manuele

XFX rant goes on, čak toliko da je možda baš dobija smeće i odron primjerak jer je to ipak XFX

Samo superiorni Gigabyte i Sapphire priznajem kad je AMD u pitanju (doduše sa stock blowerom je to sve isti drek barem šta se tiče temperatura i buke)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 14:53   #995
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
3.5GB je dokaz da nije prenapuhano.

Edit: Dvostruki standardi kod takvih stvari ne postoje(od recenzenata i sajtova)kolko god ti htio branit AMD jer ovo što se dogodilo NIJE ZA ZAJE*ANCIJU.

Edit2: Kolega Brlja je dole između ostalog izbacio mnogo raznih testova(kao i ti)te po zaključku cinjenicno 480 vuce trenutno vise u prosjeku nego druge navedene konkurentne kartice.
nevidija je direktno lagala o specifikaciji kartice, i ne, nije samo "3.5 GB" u pitanju.

2. dvostruki standardi itekako postoje dokaz su ti 750ti i 950, koje godinama rade istu stvar ali "nije problem" i di je sad ta "hajka na nevidiju" zbog toga? a ne, nevidija se brani, evo i od strane tebe

3. kolega brlja nije linkao ništa, ponovio je "pričanja po netu" bez da je uopće si dao truda da malo dublje uđe u temu i dao paušalne zaključke bez ikakve potpore. To kaj se sad duri je njegova stvar
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 14:54   #996
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Stvar je sljedeća. Ja sam ozbiljni potencijalni kupac. Ja početkom 9. mjeseca kupujem novu grafu u ovom segmentu (izlazi WoW Legion ) i tada ću jednostavno sagledati situaciju koja se više isplati i otići u shopping. I mislim da tako razmišlja mnogo ljudi ovdje.

Bilo kakav rizik oštećivanja drugih komponenti mi nije prihvatljiv. Dovoljna mi je bila ona MSI GTX570 koja mi je roknule radi one očajne 4 fazne regulacije.

Zato su mi bitne čiste informacije od proizvođača i recenzenata. Da oni kažu; "Gle, napravili smo 100 mjerenja, nema Boga da je to toga."

Nešto TAKVO ne dođe samo od sebe.Gluposti nekakve poput AMD i Radeon se odvajaju(što je i mene bilo zainteresiralo)umru brzo jer su gluposti.Kad je nešto činjenično problem onda se to sazna.A ovo jest problem i AMD ga je potvrdio.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 14:59   #997
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Stvar je sljedeća. Ja sam ozbiljni potencijalni kupac. Ja početkom 9. mjeseca kupujem novu grafu u ovom segmentu (izlazi WoW Legion ) i tada ću jednostavno sagledati situaciju koja se više isplati i otići u shopping. I mislim da tako razmišlja mnogo ljudi ovdje.

Bilo kakav rizik oštećivanja drugih komponenti mi nije prihvatljiv. Dovoljna mi je bila ona MSI GTX570 koja mi je roknule radi one očajne 4 fazne regulacije.

Zato su mi bitne čiste informacije od proizvođača i recenzenata. Da oni kažu; "Gle, napravili smo 100 mjerenja, nema Boga da je to toga."
I to je zdravo razmišljanje. Samo prvo moraš imati sve činjenice a ne neki PR uradak od strane nekih "tech sitova" i žutog "tech tiska"

Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
Nešto TAKVO ne dođe samo od sebe.Gluposti nekakve poput AMD i Radeon se odvajaju(što je i mene bilo zainteresiralo)umru brzo jer su gluposti.Kad je nešto činjenično problem onda se to sazna.A ovo jest problem i AMD ga je potvrdio.
e pa sad znaš situaciju s 750ti i GTX950, I što ćeš napraviti po tom pitanju? jer je to ISTI problem koji traje već nekoliko godina
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 15:04   #998
Asus30
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: x
Postovi: 134
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Manuele

XFX rant goes on, čak toliko da je možda baš dobija smeće i odron primjerak jer je to ipak XFX

Samo superiorni Gigabyte i Sapphire priznajem kad je AMD u pitanju (doduše sa stock blowerom je to sve isti drek barem šta se tiče temperatura i buke)
ovo su sve stock kartice tako da razlike nebi trebalo bit,a ova moja xfx ima i backplate tako da je to samo +,od bundlea dobite samo jednu knjižicu sa uputstvima(ujedno i garancija)cd i kabel za napojit grafu strujom(onaj adapter ako nemate 6-pin) i to je to,nisam ni gledao
blackedition xfx rx 480 8gb osim kaj radi na 1328Mhz vam ima još izgleda i neki adapter DP to DVI,barem šta mogu vidjet prema slikama


imao sam dvije xfx kartice,jedna xfx 7950 i to je po kvaliteti bio rang ispod sapphira,lošiji hladnjak i bučna sa naklokanim naponom,uglavnom za izbjegnut,kasnije sam joj editirao bios sa VBT i smanjio napone i prodao je...kakve su današnje nereferentne xfx kartice neznam...
Asus30 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 15:07   #999
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Ma prihvaćam ja frende sve. Ali ti si prvi krenuo sa slikama sa tog članka kao da je taj graf (prvi graf) odgovor kako je sve ovo sa RX480 laž. Uz to odmah si i posro 960 da ona ždere duplo više. A nisi se sjetio pročitati cijeli članak do kraja. E sad, kad se ispostavilo da 960 jede 30W, sad odjednom ni average nije mjerodavan, nego spikovi. Ma ni 960 nije više bitna, nego odron od 750Ti. Ma k vragu ni onaj prvi graf više nema veze.
Cisto da malo probam pojasniti situaciju. Onaj graf s 960 koji si stavio, to je 960 s dodatnim 6-pin konektorom, pa je normalno da ce vuci manje iz PCI-E. Ipak ima manji TDP od RX 480, pa ce vuci manje iz PCI-E.
750 Ti neke kartice nemaju dodatne konektore, pa povuku 120-130W ali u prosjeku je to ispod 75W. Ima i 750 Ti OC modela bez dodatnih konektor, pa to samo pogorsava situaciju.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 15:14   #1000
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
nevidija je direktno lagala o specifikaciji kartice, i ne, nije samo "3.5 GB" u pitanju.

2. dvostruki standardi itekako postoje dokaz su ti 750ti i 950, koje godinama rade istu stvar ali "nije problem" i di je sad ta "hajka na nevidiju" zbog toga? a ne, nevidija se brani, evo i od strane tebe

3. kolega brlja nije linkao ništa, ponovio je "pričanja po netu" bez da je uopće si dao truda da malo dublje uđe u temu i dao paušalne zaključke bez ikakve potpore. To kaj se sad duri je njegova stvar

Nije direktna laž jer tamo postoji 4GB samo korisnike boli uvo jer 3.5GB je realno iskoristivo.
750Ti i 950 to ne rade jer da rade točno to što 480 radi bez brige znalo bi se kao što se sad ovo zna i kao što se zna za 3.5
Ma možda je ošo nekud.I ja planiram otić rokat wot.

Edit: a i zašto mi raspravljamo oko toga.AMD je priznao problem i rekao da radi na njemu.Ne vidim rezon dalje.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2016., 15:24   #1001
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
jebo ovo kad moram stavit windows 10 jer za 7icu i 8micu nema drivera

pas mater

Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 15:26   #1002
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
nevidija je direktno lagala o specifikaciji kartice, i ne, nije samo "3.5 GB" u pitanju.

2. dvostruki standardi itekako postoje dokaz su ti 750ti i 950, koje godinama rade istu stvar ali "nije problem" i di je sad ta "hajka na nevidiju" zbog toga? a ne, nevidija se brani, evo i od strane tebe

3. kolega brlja nije linkao ništa, ponovio je "pričanja po netu" bez da je uopće si dao truda da malo dublje uđe u temu i dao paušalne zaključke bez ikakve potpore. To kaj se sad duri je njegova stvar

Nije direktna laž jer tamo postoji 4GB samo korisnike boli uvo jer 3.5GB je realno iskoristivo.
750Ti i 950 to ne rade jer da rade točno to što 480 radi bez brige znalo bi se kao što se sad ovo zna i kao što se zna za 3.5
Ma možda je ošo nekud.I ja planiram otić rokat wot.

Edit: a i zašto mi raspravljamo oko toga.AMD je priznao problem i rekao da radi na njemu.Ne vidim rezon dalje.
Znači nećeš napraviti ništa osim braniti nevidiju rukama i nogama

Kad će nevidija priznati problem i početi raditi na njemu?
----------------------------------------

XFX DD 480

http://wccftech.com/xfx-double-dissi...custom-rx-480/

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 02.07.2016. u 15:38.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 15:39   #1003
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874