Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2010., 01:53   #1
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
Thomson TG782

Ne mogu vjerovati da nitko nije naišao na problem sa promjenom IP adrese routera.. Naime, kad se IP adresa routera promijeni (to se može samo dok je ugašen DHCP server), onda se može istovremeno promijeniti i DHCP pool (adrese koje dodijeljuje)... no, ne može se namjestiti Gateway.. to rezultira da router na kraju da potpuno pogrešne podatke za adresu.. gateway ne mogu promijeniti.. kad kliknem da želim "Add IP address or DHCP pool" onda mi traži neki drugi USER/PASS kojeg nemam.. naravno da sam pokušao utipkati i pass sa dna routera a i moj promijenjeni pass i ništa ne pomaže, on jednostavno ne dozvoljava ulaz.. Zna li tko kako se može promijeniti Gateway ?
__________________
Engage
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 08:08   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Vjerojatno se radi o istom biseru kao kod ST780, da bi promjenio željeno trebaš biti Admin a ne obični (l)user.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2010., 10:16   #3
luskic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Vjerojatno se radi o istom biseru kao kod ST780, da bi promjenio željeno trebaš biti Admin a ne obični (l)user.
A jel ima negdje opisan način kako se ulogirati kao Admin...? ili je to još uvijek misterij?
luskic je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 10:24   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Koliko znam, još uvijek je misterij, bezobrazno podcjenjivanje korisnika.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 10:28   #5
luskic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Dakle još ništa...

Jel itko probao nešto ovakvo s tim ruterom:

LINK
luskic je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 12:13   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Evo ovdje raznog blaga za TG782 pa spremite dok je dostupno, skoro najvažnije CLI Reference i primjere konfiga.
Tko ima volje / želje dalje istraživat / rješavat "bleme" neka pogleda:
modem-help TG782
TG782T - unlocking VOIP & other features
Napomena: Spominjanje Germany za lokaciju / porijeklo je dobro zbog adsl Annex B podrške.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 00:41   #7
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
bah.. pa nisam htio baviti se otključavanjem routera.. inače, promjenom IP adrese i pool-a, dogodi se promjena i DNS-a, no promjena Gateway-a se ne dogodi.. tako da PC ima slijedeće:
IP: 192.168.10.101
DNS: 192.168.10.1
Gate: 192.168.1.1
i naravno, internet ne radi..
shit..
__________________
Engage
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 03:40   #8
carter666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: 43fds
Postovi: 1
tg782i

imate puno lakše rješenje za otkljućavanje TG782i http://carter.blog.hr/ Netreba radit jtag interface i nije potrebno nikakvo otvaranje rutera!
carter666 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 09:50   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Thomson TG782i ruter koji daje T-Com daje mogučnost VOIP servisa! Ali pošto u ljepoj našoj t-com je ujedno provajder fikse telefonske linije, nije u interesu da ljudi koriste VOIP servise nego da troše sve više na telefonske račune! Ruter ima jedan USB port! Nisam testirao zasto taj port sluzi, ali kolko sam citao dokumentaciju rutera pise da je za VOIP USB slusalicu! U ovom tekstu objasnit ću kako zamjeniti firmware u ruteru, podesiti ATM, internet konekciju i VOIP servis!

Ako sljedite ove upute morate biti svjesni da radite na svoju odgovornost i da T-COM ne daje garanciju na takve stvari! Moguće je uništiti ruter!

Nakon zamjene fw u ruteru imat cemo pristup telnetu u ruteru i namjestanju svih opcija!
1. Spojite ruter na računalo!direktno. Pronađite na ruteru tipku reset i prilikom paljenja držite reset tipku! Nekih 10 do 15 sekundi!
Sve dok na ruteru treptate ledice drugačije nego uobičajeno! (Ako ga otvorite i spojite preko serijskog porta na računalo vidit ćete da je ruter ušao u podrprogram boot.a, a) Ruter je u boot meniju, i očekuje da mu računalo pošalje novi firmware!

2. Programom SpeedTouch_upgrade_wizard_R4421 ubacujemo novi fw u ruter! Ako ruter nije ušao u boot meni program će tražit šifru od Administratora. Ali pošto tu šifru ima samo t-com, bitno je da je ruter ušao u boot meni! Sljedite wizard, i kad vas pita za firmware odaberite TG782_GeChGen_R8215_final!

3. Nakon flashanja ruter ima adresu 192.168.1.254 i korisničko ime je Administrator a passworda nema!
Pošto je taj fw jedini koji sam uspio nać za taj ruter da nije cenzurirani od operatera, potrebno je podesit ATM na T-comove parametre! Upisivanjem http://192.168.1.254 u Internet explorer ili Firefox mozete promjenit jezik na engleski. Posto je po defaultu na njemačkome! FW je od jednog njemačkog provajdera.

Podešavanje ATM-a i PPPOE konekcije!
Start-run-cmd- telnet 192.168.1.254, logirajte se sa podacima
Unesite:
Code:
:env set var=SESSIONTIMEOUT value=0
:saveall
Ovo nam sluzi da nas ruter svakih pet minuta neodpaja od telneta!

Nakon toga obrisite postavke za konekciju:
Code:
=>:ppp relay flush
=>:eth flush
=>:atm flush
=>:ppp flush
=>:atm phonebook flush
=>:saveall
Nakon toga resetirajte ruter. Ove naredbe brišu sve postavke rutera za ppp i atm!
Sljedite daljnje upute:

5.1.1 Routed PPPoE with NAPT
Configuration procedure Proceed as follows to configure a Routed PPPoE entry:
1 Create, configure and attach/connect the ATM interface.
2 Create, configure and attach/connect the Ethernet interface.
3 Create, configure and attach/connect the PPP interface.
4 Check your configuration.
The ATM interface Proceed as follows to create an ATM phonebook and the ATM interface.

1 Add a new ATM phonebook entry with the correct VPI/VCI values.
=>atm phonebook add name=RtPPPoE_ph addr=0.33
(za t-comovu mrezu su VPI=0 a Vci=33)

2 Add a new ATM interface with name RtPPPoE_atm.
=>atm ifadd intf=RtPPPoE_atm

3 Configure the new ATM interface with as destination the phonebook entry created above.
Define also the upper layer interface type. By default, the encapsulation method will be LLC/SNAP.
=>atm ifconfig intf=RtPPPoE_atm dest=RtPPPoE_ph ulp=mac

4 Connect the ATM interface to the phonebook entry.
If another phonebook entry with the same VPI/VCI already exists, you will have to delete this entry first.
=>atm ifattach intf=RtPPPoE_atm

The Ethernet interface Proceed as follows to create, configure and attach/connect the Ethernet interface:
1 Add a new Ethernet interface.
=>eth ifadd intf=RtPPPoE_eth

2 Configure the new Ethernet interface with as destination the ATM interface created above.
=>eth ifconfig intf=RtPPPoE_eth dest=RtPPPoE_atm

3 Connect the ETH interface.
=>eth ifattach intf=RtPPPoE_eth


The PPP interface Proceed as follows to create, configure and attach/connect the PPP interface:
1 Add a new PPP interface.
=>ppp ifadd intf=RtPPPoE

The SpeedTouch™ creates an IP interface with the name RtPPPoE and will add the PPP tag behind the PPP interface. In this case it will save the PPP interface as RtPPPoE_ppp. Look at the interface list for verification.

2 Create a route that will be injected to the routing table when the PPP link comes up.
=>ppp rtadd intf=RtPPPoE dst=0.0.0.0/0

3 Configure the PPP interface.
=>ppp ifconfig intf=RtPPPoE dest=RtPPPoE_eth user=johndoe@ISP password=johndoe
(user=johndoe@ISP password=johndoe zamjenite svojim podacima iz t.coma!)

4 Enable NAT before attaching the PPP interface.
=>nat ifconfig intf=RtPPPoE translation=enabled

5 Connect the PPP interface.
=>ppp ifattach intf=RtPPPoE

6 Execute saveall at the prompt to save this configuration.
=>saveall

Ako ste sve dobro napravili ruter bi nakon toga morao biti spojen na internet i rutati internet u mrezu! Ako niste probajte ponovno od pocetka brisanjem osnovnih postavki! U dodatku sam prilozio i Thomsonovu dokomentaciju za postavke PPPOE i PPPOE relay i PPPOE bridga (ConfigGuide_Internet.pdf ), ako nije nešto dobro proslo sta se tice konfiguracije u uvome pdfu imate tocno objasnjeno kako trebate konfigurirati! Tako da sad je mogučnost da preko računala imate PPPOE konekciju! to neču objašnjavati! Priložio sam i skup svih naredbi koje imate preko telneta i objašnjenje svake naredbe! (E-DOC-CTC-20080619-0006_v1.0_public.pdf)!!

Konfiguracija telefona i VOIP usluge! Na ruteru ste primjetili da imate PTSN ulaz! To je ulaz klasicne analogne telefonske linije! I Izlaze za dva telefona! Ako voip usluga nije uključena na ruteru telefoni su direktno spojeni na analogni ulaz! Ja sam odabrao 12voip provajdera! Posto kredit od 10 eura, omogučava beskonačno poziva na kučne telefone u hrvatskoj i nekim ostalim drzavama! Ali to vrijedi 3 mj od kako ste kupili kredit! Nakon toga se svi pozivi naplačuju! Pozivi prema mobilnim mrezama su oko nekih 50 lipa po minuti! Nakon tri mjeseca je moguće opet aktivirati bon od 10 eura i ponovno tri mjeseca zvati besplatno na kucne telefone!

Na stranici www.12voip.com kreirajte account!
Spojite se na http://192.168.1.254 odite na toolbox-telephony-configure. Pritisnite add i upisujte podatke.

Sip uri = korisničko ime (ako zelite da pise vas kucni broj dok nekog zovete, u to polje upisite vas kucni broj i preko njihovog voip programa verificirajte vas broj)
Username=korisničko ime
Password=lozinka
Displayname=korisničko ime
Ab_number=01
Port=all (ako zelite da vama bude voip samo na jednoj slusalice odaberite na kojoj slusalici zelite)

Nakon popunjavanja spremite i odite na expert configuration
Registar=sip.12voip.com
Registar port=5060
Proxy=sip.12voip.com
Proxy port=5060
Ostalo neka ostane kako je bilo!

Ako ste dobro postavili podizanjem slusalice ćut čete čudan ton u slušalici. Nije više onaj klasičan t.comov! Ako zelite zvat preko t-coma morate utipkati *01* telefonski broj! Tada ruter otvara analognu liniju i stvara poziv preko t-coma! Ako unosite 00385xxxxxxxxxx direktno bez *01* ruter zove preko interneta i pozivi su besplatni! Naravno da mozete preko intenreta zvati na kucni telefon ako ste zapamtili korisnicko ime!
Novije nokie imaju SIP mogučnosti, za ostale mobitele postoji FRING program! Koji nam omogučava besplatno telefoniranje!

Puno sreće

Evo svi programi i sve dokumentacije na linku

Na kraju napomena za one koji imaju aktivnu uslugu MaxTv (IpTv): Ovim postupkom gubite funkcionalnost navedene usluge.
Opcije su vam da ništa ne mjenjate i zadržite postojeći T-Com fw ili nakon gore opisane procedure još podesite potrebno za MaxTv funkciju, kao konfig primjer i pomoć pogledajte u temi za ST780.

That's all folks
-->
Hvala kolega, isto si mogao napraviti jedan copy - paste da bude ovdje.
Gore su dani linkovi prema dokumentaciji i primjerima konfiguriranja ali će ovako "pojednostavljeno" mnogima biti lakše.

TG782i Administratorski ulaz, konfiguracija ATM-a, PPPOE i VoIP-a...

Thomson TG782i ruter koji daje T-Com daje mogučnost VOIP servisa! Ali pošto u ljepoj našoj t-com je ujedno provajder fikse telefonske linije, nije u interesu da ljudi koriste VOIP servise nego da troše sve više na telefonske račune! Ruter ima jedan USB port! Nisam testirao zasto taj port sluzi, ali kolko sam citao dokumentaciju rutera pise da je za VOIP USB slusalicu! U ovom tekstu objasnit ću kako zamjeniti firmware u ruteru, podesiti ATM, internet konekciju i VOIP servis!

Ako sljedite ove upute morate biti svjesni da radite na svoju odgovornost i da T-COM ne daje garanciju na takve stvari! Moguće je uništiti ruter!

Nakon zamjene fw u ruteru imat cemo pristup telnetu u ruteru i namjestanju svih opcija!
1. Spojite ruter na računalo!direktno. Pronađite na ruteru tipku reset i prilikom paljenja držite reset tipku! Nekih 10 do 15 sekundi!
Sve dok na ruteru treptate ledice drugačije nego uobičajeno! (Ako ga otvorite i spojite preko serijskog porta na računalo vidit ćete da je ruter ušao u podrprogram boot.a, a) Ruter je u boot meniju, i očekuje da mu računalo pošalje novi firmware!

2. Programom SpeedTouch_upgrade_wizard_R4421 ubacujemo novi fw u ruter! Ako ruter nije ušao u boot meni program će tražit šifru od Administratora. Ali pošto tu šifru ima samo t-com, bitno je da je ruter ušao u boot meni! Sljedite wizard, i kad vas pita za firmware odaberite TG782_GeChGen_R8215_final!

3. Nakon flashanja ruter ima adresu 192.168.1.254 i korisničko ime je Administrator a passworda nema!
Pošto je taj fw jedini koji sam uspio nać za taj ruter da nije cenzurirani od operatera, potrebno je podesit ATM na T-comove parametre! Upisivanjem http://192.168.1.254 u Internet explorer ili Firefox mozete promjenit jezik na engleski. Posto je po defaultu na njemačkome! FW je od jednog njemačkog provajdera.

Podešavanje ATM-a i PPPOE konekcije!
Start-run-cmd- telnet 192.168.1.254, logirajte se sa podacima
Unesite:
Code:
:env set var=SESSIONTIMEOUT value=0
:saveall
Ovo nam sluzi da nas ruter svakih pet minuta neodpaja od telneta!

Nakon toga obrisite postavke za konekciju:
Code:
=>:ppp relay flush
=>:eth flush
=>:atm flush
=>:ppp flush
=>:atm phonebook flush
=>:saveall
Nakon toga resetirajte ruter. Ove naredbe brišu sve postavke rutera za ppp i atm!
Sljedite daljnje upute:

5.1.1 Routed PPPoE with NAPT
Configuration procedure Proceed as follows to configure a Routed PPPoE entry:
1 Create, configure and attach/connect the ATM interface.
2 Create, configure and attach/connect the Ethernet interface.
3 Create, configure and attach/connect the PPP interface.
4 Check your configuration.
The ATM interface Proceed as follows to create an ATM phonebook and the ATM interface.

1 Add a new ATM phonebook entry with the correct VPI/VCI values.
=>atm phonebook add name=RtPPPoE_ph addr=0.33
(za t-comovu mrezu su VPI=0 a Vci=33)

2 Add a new ATM interface with name RtPPPoE_atm.
=>atm ifadd intf=RtPPPoE_atm

3 Configure the new ATM interface with as destination the phonebook entry created above.
Define also the upper layer interface type. By default, the encapsulation method will be LLC/SNAP.
=>atm ifconfig intf=RtPPPoE_atm dest=RtPPPoE_ph ulp=mac

4 Connect the ATM interface to the phonebook entry.
If another phonebook entry with the same VPI/VCI already exists, you will have to delete this entry first.
=>atm ifattach intf=RtPPPoE_atm

The Ethernet interface Proceed as follows to create, configure and attach/connect the Ethernet interface:
1 Add a new Ethernet interface.
=>eth ifadd intf=RtPPPoE_eth

2 Configure the new Ethernet interface with as destination the ATM interface created above.
=>eth ifconfig intf=RtPPPoE_eth dest=RtPPPoE_atm

3 Connect the ETH interface.
=>eth ifattach intf=RtPPPoE_eth


The PPP interface Proceed as follows to create, configure and attach/connect the PPP interface:
1 Add a new PPP interface.
=>ppp ifadd intf=RtPPPoE

The SpeedTouch™ creates an IP interface with the name RtPPPoE and will add the PPP tag behind the PPP interface. In this case it will save the PPP interface as RtPPPoE_ppp. Look at the interface list for verification.

2 Create a route that will be injected to the routing table when the PPP link comes up.
=>ppp rtadd intf=RtPPPoE dst=0.0.0.0/0

3 Configure the PPP interface.
=>ppp ifconfig intf=RtPPPoE dest=RtPPPoE_eth user=johndoe@ISP password=johndoe
(user=johndoe@ISP password=johndoe zamjenite svojim podacima iz t.coma!)

4 Enable NAT before attaching the PPP interface.
=>nat ifconfig intf=RtPPPoE translation=enabled

5 Connect the PPP interface.
=>ppp ifattach intf=RtPPPoE

6 Execute saveall at the prompt to save this configuration.
=>saveall

Ako ste sve dobro napravili ruter bi nakon toga morao biti spojen na internet i rutati internet u mrezu! Ako niste probajte ponovno od pocetka brisanjem osnovnih postavki! U dodatku sam prilozio i Thomsonovu dokomentaciju za postavke PPPOE i PPPOE relay i PPPOE bridga (ConfigGuide_Internet.pdf ), ako nije nešto dobro proslo sta se tice konfiguracije u uvome pdfu imate tocno objasnjeno kako trebate konfigurirati! Tako da sad je mogučnost da preko računala imate PPPOE konekciju! to neču objašnjavati! Priložio sam i skup svih naredbi koje imate preko telneta i objašnjenje svake naredbe! (E-DOC-CTC-20080619-0006_v1.0_public.pdf)!!

Konfiguracija telefona i VOIP usluge! Na ruteru ste primjetili da imate PTSN ulaz! To je ulaz klasicne analogne telefonske linije! I Izlaze za dva telefona! Ako voip usluga nije uključena na ruteru telefoni su direktno spojeni na analogni ulaz! Ja sam odabrao 12voip provajdera! Posto kredit od 10 eura, omogučava beskonačno poziva na kučne telefone u hrvatskoj i nekim ostalim drzavama! Ali to vrijedi 3 mj od kako ste kupili kredit! Nakon toga se svi pozivi naplačuju! Pozivi prema mobilnim mrezama su oko nekih 50 lipa po minuti! Nakon tri mjeseca je moguće opet aktivirati bon od 10 eura i ponovno tri mjeseca zvati besplatno na kucne telefone!

Na stranici www.12voip.com kreirajte account!
Spojite se na http://192.168.1.254 odite na toolbox-telephony-configure. Pritisnite add i upisujte podatke.

Sip uri = korisničko ime (ako zelite da pise vas kucni broj dok nekog zovete, u to polje upisite vas kucni broj i preko njihovog voip programa verificirajte vas broj)
Username=korisničko ime
Password=lozinka
Displayname=korisničko ime
Ab_number=01
Port=all (ako zelite da vama bude voip samo na jednoj slusalice odaberite na kojoj slusalici zelite)

Nakon popunjavanja spremite i odite na expert configuration
Registar=sip.12voip.com
Registar port=5060
Proxy=sip.12voip.com
Proxy port=5060
Ostalo neka ostane kako je bilo!

Ako ste dobro postavili podizanjem slusalice ćut čete čudan ton u slušalici. Nije više onaj klasičan t.comov! Ako zelite zvat preko t-coma morate utipkati *01* telefonski broj! Tada ruter otvara analognu liniju i stvara poziv preko t-coma! Ako unosite 00385xxxxxxxxxx direktno bez *01* ruter zove preko interneta i pozivi su besplatni! Naravno da mozete preko intenreta zvati na kucni telefon ako ste zapamtili korisnicko ime!
Novije nokie imaju SIP mogučnosti, za ostale mobitele postoji FRING program! Koji nam omogučava besplatno telefoniranje!

Puno sreće

Evo svi programi i sve dokumentacije na linku

Na kraju napomena za one koji imaju aktivnu uslugu MaxTv (IpTv): Ovim postupkom gubite funkcionalnost navedene usluge.
Opcije su vam da ništa ne mjenjate i zadržite postojeći T-Com fw ili nakon gore opisane procedure još podesite potrebno za MaxTv funkciju, kao konfig primjer i pomoć pogledajte u temi za ST780.

That's all folks

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 08.05.2010. u 19:13.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2010., 08:36   #10
ycancer
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Who cares
Postovi: 25
I kakvi su uspjesi ovog postupka? Iskustva? Moram priznat da su mi mreže i ine postavke vrlo strane, i što se tiče konfiguriranja raznih, strah me da nešto ne pobrkam.
ycancer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2010., 21:37   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Po opisanom "stvar" bi trebala radit, za sada nemamo ni potvrdu ni zamjerke.
Probaj kontaktirat carter666 - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 23:29   #12
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
probijen je t-comov administratorski password za thomsona 782
jel piše tu negdje ili da ja lupim
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 00:45   #13
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
ajde lupiga... nije još nitko dao odgovor
__________________
Engage
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 09:09   #14
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
probijen je t-comov administratorski password za thomsona 782
jel piše tu negdje ili da ja lupim
ajde , kaj se čeka
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2010., 10:00   #15
pc user
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
probijen je t-comov administratorski password za thomsona 782
jel piše tu negdje ili da ja lupim

http://forum.pcekspert.com/showthrea...82#post1614682
pc user je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2010., 13:44   #16
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
OT:
Pronaći specifikacije ovog routera je lutrija, zna netko koje wifi standarde podržava?
Pretpostavljam b/g?Ima možda podršku za kvazi Super G?
tech je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2010., 17:13   #17
Bodycount2
Registered User