Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2010., 17:51   #181
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
imas neki link koji nije galaksija.com i u koliko si elektrana u zivotu bio te vidio kako funkcioniraju?
Bu.., ocekivao sam vec i samim postanjem predvidljivost koja ce usllijediti: Javit ce mi se stari drug Bu..., a onda ce se tek za njim odvaziti ostali junaci

Ako starim putem nastavis, uskoro cu morati po hospitalijama obilaziti tvoje bolesno telo. Cuvaj vise zdravlje i naj biti toliko siguran u svoje brojke. Dovedi mi svoje matematicare i fizicare i neka mi daju jedan koherentan odgovor na temu : Tko sam ja?

Sto je bilo prije pocetka ili kraja i kako izvan linearnosti uopce racionalizirati ono sto zovemo svijest? I sva materijalna znanja padaju u vodu moj Bu.. Mogu mi svesti materiju u najfinije formule, ali nijedan sustav nisu osmislili gdje bi covjek mogao saznati najvaznija pitanja svog postojanja. I na kraju, svi ti intelekti postaju nevjerovjatno religiozni, jer predaju se u vjeru slucajnosti postanka. To ja zovem instinskom "inteligencijom" robovanja kultu licnosti ili materije.

I nakon svih predvanja i superiornih tvrdnji, svi polako zavrsavaju po bolnicama i prekasno nauce sto je poniznost prema prirodi i njenim zakonitostima, koje covjek narusava kako mu pase. Ne trebas mene Bu.. uvjeravati, jer ja tebe nisam ni namjeravao. Ali nemoj mi samo postati novi Vinkovic, jer onda cu se morati odreci nase tajne ljubavi. Oberi Kachamak i pocasti me radije jednom projom od soye.

Mogu mirno spavati u spoznaji da je Doktorcich ERNEST J. STERNGLASS korumpirana budala koja ide okolo na svoj racun i objasnjava (iz prve ruke) stetnost tehnologije napretka. Njegovi radovi i iskustvo su laksi od tezine forumskih ismijavana. Moj budalasti tekst i linkovi nisu stavljeni za one koji su rodjeni stavom DA ZNAJU, vec onima koji zele sami istraziti i donjeti sud. Prihvacam Einsteinova pisma ostavljena ljudima u svom kritiziranju "NU prednosti" nazivajuci je nepredvidljivom stvari, koju covjek nikad ne moze u potpunosti kontrolirati bez stete. Na ruku je samo sto se steta moze seliti, skrivati i polako ostvarivati svoj uzas na stetu nekog drugog

Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Za općenit porast malignih oboljenja u svijetu, uz neke druge stvari (poput nezdravih navika, trovanja okoliša toksičnim, neradioaktivnim tvarima) su zasigurno najviše kriva testiranja atomskih i termonuklearnih oružja.
Preopcenito. Na to se moze dodati konvencionalna poljoprivreda, industrija plastike, odjece i svi njeni nusproizvodi, polimeri, kondicioniranje ind. hrane.... unedogled. Dati samo jedan izvor i nazvati ga glavnin uzrokom je previse superiorna tvrdnja.

Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Jezero Mayak je radioaktivno zbog šlampavosti i nemara sovjetskih vlasti a vodstvu SSSR-a
Ne mogu naci na youtube-u, a ne znam kako se zvao izvorni 2h BBC film, na temy Mayaka. Nazovi HTV sluzbu za materijale (Ljerka Vilnar 01/634-3184) pa saznaj puni naziv i sam ga nadji. Pa mi onda nastavi pricati svoju pricu kolega Swarm. Nekoliko generala koji su plakali pred kamerama dok su pricali sto se namjerno ljudima radilo! Vlastitim ljudima! Vojna lica koja su otvoreno priznala monstruozni tijek namjernog izlaganja stanovistva. Direktnu vezu dijeljenja podataka SSR-a i US-a u sluzbi kordiniranog istrazivanja ucinka na lokalnim stanovnistvom. US CEO direktori koji su jos u Berlinu sjedili u upravnim odborima (WW2) i kasnije sjedili u lobijima nuklearnog napretka.

Mayak je do danas najkontaminiranije mjesta na svijetu. Mayak je 1945 zapoceo kao Staljinov odgovor na "veliki uspjeh" i potvrdu "kvalite" kaubojske turneje nad zivotima Hiroshime i Nagasakija. Ljudi koji zive oko jezera su neznajuci na skrivanje vlasti oko vode koju piju, zraka koji udisu (Staljinova direktiva) i lanac hrane koji je bio kompletno kontaminiran. Mi imamo luksuz da nazivamo jezero Mayak. Ali do danasnjeg dana, malo koji stanovnik ju zove drugacije od : "Rijeka Bolesti"

Kad bi se godisnje broj smrti povecao toliko, da ni placeni lijecnici koji su obilazili po duznosti, nisu mogli umiriti ljude. Jer lijecenje koju su nudili i koje su vlasti financirale su bili ne vise od vitamina, sedativa i rutinsko (dnevno!) tretiranje raznih zapaljenja koze. Krajem 40-tih Karachai i ostale rijeke su vec toliko koristene za direktno ispustanje - znajuci da je to primarni izvor stanovnistu pitke vode, znajuci za kupalista i izvor hrane. Stotinjak tisuca ljudi u selima oko Mayaka, nije puno znacilo.

Minatom je tek pocetkom 2000, poceli pricati o preko milion i pol medicinskih kartona, koji su zacudo Amerima bili jako interesantni u isto vrijeme.

Njemacka, Spanjolska, Svicarci, Nipponci... svi su oni imali i imaju velikih problema sa trazenjem mjesta za otpad. Netko to "mora primiti" jer oni to ne vole kod sebe drzati. Svima njima je maglovit ali postojeci pritisak na trajno napustanje takve dobrobiti. Albanci su posjetom Busha toliko papira ispotpisivali, da danas GP tvrdi da je upitan datum do kojeg ce ostati najvece import odlagaliste u EU. Zadnje vodena epizoda nam je pokazala samo jednu stranu koliko im to dobro polazi sa rukom

Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Iako bi lansiranje u svemir bila najbolja stvar, nažalost današnje rakete nisu dovoljno snažne i pouzdane za takav zadatak...
Tuzno je ovo procitati. Ali to je i razlog zasto postoje tolike razlike u pristupu i zasto nemam sto vise ovdje dodati. Ako istinski vjerujes, da je slanje nuklearnog smeca pod neki drugi tepih, solucija dostojna plemenitih sposobnosti jednog uma - onda se doista toliko razilazimo, da ostajem bez rijeci ili zelje da ista vise komentiram. Ne daj boze, da ti se potomci ikad budu bavili posljedicama ovakvih tvrdnji u iluziji koju zovemo stvarnost.

Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
I onda slobodno izvedite zaključak bi ste li rađe dijete poslali u vrtić koji je tik do termoelektrane ili do nuklearne elektrane. Toliko od mene.
Nekome u sigu na PCE-u pise nesto kao : ako zelis neprijatelje, samo pocni nesto mijenjati.

To je modus ili kljuc na kojem se baziraju svi dominantni izvori energetske usluge. Naglasak usluge kao dominantno uspotavljenog sustava ovisnosti. Tako u sadasnjem stanju stvari funkcioniraju svi energetski sustavi. Sve sto ne mogu asimilirati ili stavljaju u ladicu, ismijavaju ili unistavaju. Gdje sam napisao gore da je termoelektrana primarno najbolja zamjena? I ti si se ponio predvidljivo zanesen zeljom za ismijavanjem lakih meta. Oponiranje ovakvoj tvrdjavi ustaljenih stvari je uvijek laka meta - automatski i ja postajem ista.

Nadaj se samo za dobrobit djece, koja idu u skolu nadomak bacvi koje su iskoristene za tvoju/moju dobivenu struju. Do tada najtezim putem evolucije : rat/bol/ucenje pa sve ispocetka.

Ne trebate se zamarati mojim glupostima. Prenio sam samo drugu medalju idealisticke price za one koji zele procitati i promisliti iz nekog drugog kuta. Ostavljam temu da ide prvobitnim naslovom i otpustam prisustvom.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 18:00   #182
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Bu.., ocekivao sam vec i samim postanjem predvidljivost koja ce usllijediti: Javit ce mi se stari drug Bu..., a onda ce se tek za njim odvaziti ostali junaci
Napred braco forumasi, preko posta do... Jeltzovog cira na zelucu?

Citiraj:
Ako starim putem nastavis, uskoro cu morati po hospitalijama obilaziti tvoje bolesno telo. Cuvaj vise zdravlje i naj biti toliko siguran u svoje brojke. Dovedi mi svoje matematicare i fizicare i neka mi daju jedan koherentan odgovor na temu : Tko sam ja?


E moj brate Bu..., sad si se prosrao koliko si dugacak i sirok.

Dakle, postavimo cinjenice na stol - nemas pojma o cemu trkeljas, nikada u zivotu nisi vidio niti "okusio" NE (a bojim se niti jedan drugi tip postrojenja koje proizvodi elektricnu energiju), ne znas kako rade, ne znas kako su koncipirane, nisi u rukama drzao niti jedan relevantni energetski dokument (a kamo li neki koji se tice NE)... Ukratko, moj dragi Kenny, ti blage veze nemas o cemu trkeljas, a u ad hominemskoj potrebi ocuvanja misticizma i vela tajne cak i oko pakiranja pastete (a kamo li ne oko NE), pocinjes pricati o smislu zivota u temi o elektricnoj energiji?

Daj se zbroji, pa kad me pozoves na sladoled od tofua s naribanim sejtanom, mozemo popritjati da mi uvaljas nesto lepe HW krame pa te vise necu zajebavati da nemas dvije ciste o temi u koju si se upleo. Ozbiljno.

BTW, jedina korisna stvar iz tvog citavog posta je u Puky linku -> pussssy!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 18:17   #183
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
niti "okusio" NE (a bojim se niti jedan drugi tip postrojenja koje proizvodi elektricnu energiju),
Nazalost, bio sam u Krskom i to u organiziranom skolskom posetu. Sve je bilo idealno, sterilno cisto i posipano dobrotama napretkom koje nam nosi.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
jedan relevantni energetski okument (a kamo li neki koji se tice NE)...
relevantni kao?

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ukratko, moj dragi Kenny, ti blage veze nemas o cemu trkeljas, a u ad hominemskoj potrebi ocuvanja misticizma i vela tajne cak i oko pakiranja pastete (a kamo li ne oko NE), pocinjes pricati o smislu zivota u temi o elektricnoj energiji?
Dao sam uvod u olaku tvrdnju da je covjek gospodar nekih procesa koje nikad ne moze u potpunosti kontrolirati bez stete. Ali shvati da se necemo moci sloziti. To ne znaci da ti dalje necu slati list od koprive reumu i spondilozu

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Daj se zbroji, pa kad me pozoves na sladoled od tofua s naribanim sejtanom, mozemo popritjati da mi uvaljas nesto lepe HW krame pa te vise necu zajebavati da nemas dvije ciste o temi u koju si se upleo. Ozbiljno.
kao natjecanje nasu pricu gledas, a drugarski odbijas veknu sa eco djemom. Ne vjerujem vise u nauku Buljo. Toliko je napredovala da su svi bolesni. Odbacujem sve prijasnje i idem u jednostavnost. Prije bi rado plovio protiv sebe i pisao crne epitete na vlastite postove. Ali dokazi i nalicje koje mi daje tvoja nauka, dovela nas je na rub propasti.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 18:24   #184
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Preopcenito. Na to se moze dodati konvencionalna poljoprivreda, industrija plastike, odjece i svi njeni nusproizvodi, polimeri, kondicioniranje ind. hrane.... unedogled. Dati samo jedan izvor i nazvati ga glavnin uzrokom je previse superiorna tvrdnja.
Mislio sam na to u vidu kao glavni "nuklearni" krivac.
Vjerujem kako redovan rad nuklearnih elektrana nije utjecao na povećanje od malignih oboljenja.
Za ovo ostalo sam i rekao (quote: uz neke druge stvari, nezdrave navike, toksini - na kraju krajeva to niti nije predmet naše rasprave ovdje). Možda sam se traljavo izrazio.

Citiraj:
Autor Visage
Ne mogu naci na youtube-u, a ne znam kako se zvao izvorni 2h BBC film, na temy Mayaka. Nazovi HTV sluzbu za materijale (Ljerka Vilnar 01/634-3184) pa saznaj puni naziv i sam ga nadji. Pa mi onda nastavi pricati svoju pricu kolega Swarm. Nekoliko generala koji su plakali pred kamerama dok su pricali sto se namjerno ljudima radilo! Vlastitim ljudima! Vojna lica koja su otvoreno priznala monstruozni tijek namjernog izlaganja stanovistva. Direktnu vezu dijeljenja podataka SSR-a i US-a u sluzbi kordiniranog istrazivanja ucinka na lokalnim stanovnistvom. US CEO direktori koji su jos u Berlinu sjedili u upravnim odborima (WW2) i kasnije sjedili u lobijima nuklearnog napretka.

Mayak je do danas najkontaminiranije mjesta na svijetu. Mayak je 1945 zapoceo kao Staljinov odgovor na "veliki uspjeh" i potvrdu "kvalite" kaubojske turneje nad zivotima Hiroshime i Nagasakija. Ljudi koji zive oko jezera su neznajuci na skrivanje vlasti oko vode koju piju, zraka koji udisu (Staljinova direktiva) i lanac hrane koji je bio kompletno kontaminiran. Mi imamo luksuz da nazivamo jezero Mayak. Ali do danasnjeg dana, malo koji stanovnik ju zove drugacije od : "Rijeka Bolesti"... /clip\
Ovo što si rekao slično je onom što sam naveo - kao nemar sovjetskih vlasti prema ljudima, tu se, koliko mi se čini, ne razilazimo u mišljenju. To je za svaku osudu i sramotno za ljude.
Ali ponavljam, to je bilo između ostalog vojno postrojenje - ne civilno. Sasvim drugačije namjene, sasvim drugačijeg principa gradnje (čim brže, tim bolje) i namjera toga je ubiti, kako god okreneš (bilo zagađenjem ili nuklearnim oružjem).
Ne vidim kakve to ima veze sa nuklearnim elektranama, pogotovo kakva bi se npr. gradila kod nas? To su sasvim različite stvari.
Slično tomu bi bilo ovo: kako se odražava pad bombardera B-52 na npr. Boeing 737? Nikako, osim što u svijesti javnosti povećava strah od letenja jer se srušio još jedan zrakoplov...

Citiraj:
Autor Visage
Tuzno je ovo procitati. Ali to je i razlog zasto postoje tolike razlike u pristupu i zasto nemam sto vise ovdje dodati. Ako istinski vjerujes, da je slanje nuklearnog smeca pod neki drugi tepih, solucija dostojna plemenitih sposobnosti jednog uma - onda se doista toliko razilazimo, da ostajem bez rijeci ili zelje da ista vise komentiram. Ne daj boze, da ti se potomci ikad budu bavili posljedicama ovakvih tvrdnji u iluziji koju zovemo stvarnost.
Daj ozbiljno jedan objektivan razlog zašto ne kad bi to tehnologija omogućavala? Ne kužim što sam ja tu tako katastrofalno rekao
Svemir je ogromno prostranstvo (∞) i naša kanta od npr. tisuću tona radioaktivnog otpada svemiru ne bi predstavljala ama baš ništa, osobito kad bi imala takvu putanju koja bi mimoišla planete i svemirska tijela našeg sustava.
Kozmičko zračenje je neusporedivo žešće i intenzivnije od bilo čega što bi mogli napraviti a šanse da netko ili nešto naleti na to su mizerne jer većina tih tvari ima radioaktivni poluživot u trajanju od 24 000 - 100 000 godina a najbliže zvijezde su nam udaljene svijetlosnim godinama. Dok bi taj kontejner dogurao do negdje, bio bi samo kanta puna ne-radioaktivnog olova i drugih bezopasnih produkata radioaktivnog raspada.
Na kraju krajeva, ništa od toga nije nepoznato ili strano svemiru...U jednoj eksploziji supernove stvore se milijuni tona radioaktivne tvari.
To je red veličine kao da kapneš mililitar antifriza u ocean ako ne i manji...
Bolje daleko od nas, nego kod nas. Također, nisam izjavio kako bi ga trebalo poslati na Sunce (što sam negdje i pročitao) a to je po meni velika glupost.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 14.12.2010. u 18:36. Razlog: nedovršena misao
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 19:40   #185
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Ne vidim kakve to ima veze sa nuklearnim elektranama, pogotovo kakva bi se npr. gradila kod nas?
Ljudi iz tih odbora (obitelji) su nastavak kontinuiteta ljudi koji su izravno bili ucesnici spomenutih eksperimenata Swarm. Nijedan nikad nije vidio zatvora a kamoli nekog procesuiranja jer su iznad svih zakona.


Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Daj ozbiljno jedan objektivan razlog zašto ne kad bi to tehnologija omogućavala? Ne kužim što sam ja tu tako katastrofalno rekao
Ovo sto si napisao i objasnio velicinom prostora je iz jedne ruke potpuno tocno. Stvarno beznacajno mali nusproizvod bacen u nepregledno prostranstvo. No nas samoubistveni antropocentrizam nam dajuci materijalna znanja automatski krade ona istinska prema odnosu na ljude i prirodu. Ne svima, ali vecini nazalost da. Kad su ove dvije komponente spojene, onda imamo pravi napredak na dobrobit covjecanstva. Ali malobrojni predstavnici jedino mogu biti ismijavani u sadasnjem poretku stvari. Prije kojih 10 ili vise godina, potpisao bih sve sto si napisao. S Bu... bi ismijavao svoje komentare, ali prevelika samouvjerenost nas je dovela u sadasnju civilizacijsku provaliju.

Kako nekome ocigledno pametnom mladom i obrazovanom kao sto si ti, napraviti kraticu da ponovo dodje na cistocu promisljanja koje svaki dovjek dobiva rodjenjem? Ne znam, jer lako se zapetljati u zakonitostima kojima pises. Mozes li uzeti u obzir univerzalnu cistocu uzreke : pocisti pred svojim vratima?

Kao sto bozanska mudrost kaze : nauciti fantasticno sve sto se moze nauciti i onda nauciti do zaborava Zaborava. I onda krenuti kao dijete iz pocetka. Mudrost starca - zaigranost djeteta. Da filozofija, dolazi do spoznaje da je znanje toliko, da samo sebe pobija i nije potrebno.

Ako mozes locirati sve plemenite osobine i njegove ostavstine koje su nesebicne i primjeri najboljih osobina ljudskog bica... sto u materijalno sto u nematerijalnom stvaralastvu (inter. predaja) mozes li se na trenutak zamisliti :

Sto govori o covjeku podatak da se nije sposoban pobrinuti za svoj vlastiti otpad? Da mora osmisljavati takve elaborate tehnologije, da bi na kraju svoj izmet sakrio negdje drugdje? Sto dalje od smrada njegovih ociju ili nosa? Da mu je prvi izlazak iz svog svijeta, predocavanje vlastitog smeca?

Porazavajuca tuga ove istine jednostavnom covjeku, dovoljno govori koliko je to neodgovorna tehnologija i koliko je u neskladu sa prirodnim zakonima. Ali nametnute ovisnosti je trenutno gotovo nemoguce izbjeci - toliko je i meni jasno.

Ali nadam se da si svijestan, da je covjek kad bi imao slobodu predocavanja tehnologije, na dobrobit svih ljudi bez monopolistickih igara, toliko toga uzvisenijeg mogao ponuditi. Ovako nam ostaju samo politicari, kao interpreti kolektivne dobrobiti.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 19:56   #186
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Kad si pobliže pojasnio, razumijem što si htio reći.
Ja sam to gledao samo sa tehnološke, izvedbene perspektive. Je, općenita ljudska narav je problem - na kraju krajeva, mi smo gospodari Zemlje. I to loši.
Takvi problemi muče, uz naravno ostale, i moju buduću struku. Moramo ispravljati pogreške koje smo radili prije i spriječiti greške u budućnosti kako bi nešto ostalo i budućim naraštajima.
Prije smo uzeli reaktante A i B, napravili produkt C i D, od čega je C vrijedio 100$ po gramu a D nije imao ekonomsku vrijednost, čak dapače njegovo zbrinjavanje košta, pa smo ga šutke škartirali u okoliš bez previše razmišljanja.
Danas trpimo posljedice toga...Ali i učimo iz naših grijeha.
Razumjeli smo se, poštovanje
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 20:07   #187
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
  • toplinske pumpe (kod nas u pravilu klima)
- efikasnost 200-300% (1kw električne -> 2-3kw toplinske energije)
- sav komfor klime (daljinski, precizna kontrola temperature)
- inverterski modeli imaju prednost u iskoristivosti i rade pri nižim temperaturama
Kada ste već svi zapeli za neku raspravu, ne kužim kako nitko nije primjetio ovo? Kada sam bio 7. razred, sjećam se da su ljudi padali fiziku zbog ovakvih izjava, bilo ih je par, ali svejedno...
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 20:32   #188
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Takvi problemi muče, uz naravno ostale, i moju buduću struku. Moramo ispravljati pogreške koje smo radili prije i spriječiti greške u budućnosti kako bi nešto ostalo i budućim naraštajima.
Prije koji mjesec gledam 3Sat prilog, u kojem nekog plasticara obasipaju pitanjima mladi studenti. Zadivljuje ih kako plemenita grana njegove korektivne kirurgije mijenja kvalitetu onih koji su rodjeni s nekom vecom kozmetickom manom. I kako mu daju toliko komplimentata, on na trenutak stane i odgovara suprotno od ocekivanja novinara. Kaze kako je korekcija potpuno zasjenjena objescu zelje za redefiniranjem nesavrsenog u savrseno. Znamo da jedino staticna umjetnost oblika ili forme, moze nesto nesavrseno stvoriti u savrseno. To jasno ne vrijedi za ljude. I onda na tragu nase teme odgovara ovaj mestar i kaze :

- Dodatni pomak otkrica i napredak u plasticnoj korekciji ocekujte tek za 10-tak godina!

ovi ga pitaju a zasto tek tada? On im kaze :

- Zato sto ce toliko trebati da se isprave sve stete koje su moje neodgovorne kolege napravile ljudima u proslh 10 godina. Imamo novu granu koja se zove korektivna korekcija ucinjene stete prvih ispitanika!


Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Danas trpimo posljedice toga...Ali i učimo iz naših grijeha.Razumjeli smo se, poštovanje
Razumni i ponizni uvijek uce iz svojih i tudjih. Ucini nas sve ponosnim u svom buducem zvanju kolega Swarm.

Cak i ako ti ponude drugu generaciju ionskih full range zvucnika, ostaj na dobrobiti covjecanstva

eVo jedne analogije za kraj, koja ce upravo tebi biti najbolje bliska. Na nasim stolovima ili u garazama drzimo toliko (danas sve manje) metalnih predmeta, ili, koji su estetski oblikovani nekim dijelom metala. Kad isti biva u dodiru s vodom znamo kako reagira i koji se procesi desavaju. Da ne spominjemo zub vremena i ostalo. Cim vidimo hrdju - hvata nas uzas!

Tko voli vidjeti hrdju na svom metalnom ljubimcu? Na nekom uredjaju ili na predmetu? Nije lijep prikaz. Posebno nije lijepo ili pozeljno porezati se na takav vrh. Ali mi od tog metala trazimo da robuje nasim potrebama. Drzimo ga u, za njega neprirodnom stanju kao kultviranu estetsku formu za obradu. Ali ostavimo li ga duze da stoji slobodno.... sto se desava?

Prvi znakovi hrdje su za nase oci uzas, ali za metal su samo znakovi povratka. On se zeli samo vratiti svojoj kuci Swarm. Izvornom obliku iz kojeg je nastao, te zeli ostati ono sto je oduvijek bio : RUDA!

Tako se i mi moramo vratiti svojoj kuci prirodi i njenim resursima koji nam stoje na usluzi
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 22:11   #189
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Tako se i mi moramo vratiti svojoj kuci prirodi i njenim resursima koji nam stoje na usluzi
a zasto nebi onda te resurse
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
drzali u, za njih neprirodnom stanju kao kultviranu estetsku formu za obradu.
?
ovo gore mi je inace gore od onih vegetarijanskih parola.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline