Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2010., 23:04   #61
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Gledao sam dokumenarac gdje su rekli da npr Hubble teleskop slika crno bijele slike i da se one retuširaju u boje s obzirom na analize zračenja specifične pojedinim elementima-dakle prikazuju nam slike koje su obrađene.
Bez brige, ne dela se tuj o nikakvoj zavjeri ili pokušaju iste.
Sva znanstvena ispitivanja se uglavnom obavljaju na crno belim slikama a one se naknadno "pofarbaju" u boje koje bi mi ko "mogli" videti kad bi bili dosta blizu tog objekta koji je slikan. Na kraju krajeva sa takvom slikom je puno lakše nekoga zainteresirati za astronomiju, pogotovo kad su u pitanju deca i mladi. Kad sam držal predavanje o astronomiji svi su bili "vauuu" kad su gledali slike sa svemirskih teleskopa a kad sam njim te iste objekte pokazal kroz pravi teleskop, gde su svi crno beli osim planeta, onda njim baš i nije bilo tak zanimljivo.

Uglavnom da ne piskaram, sve je objašnjeno tu -> http://hubblesite.org/gallery/behind...ning_of_color/
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com

Zadnje izmijenjeno od: IceFisherman. 20.06.2010. u 10:36.
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 10:28   #62
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Ovakav nabacani tekst bez ikakve argumentacije za izreceno i ne zasluzuje neki poseban osvrt, ali eto...

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Gospodo, znamo samo ono što nam oni koji to mogu-kažu ili prikažu.
Oni formiraju našu svakodnevicu
Ma ko? Reptili iz drugih dimenzija?

Citiraj:
mi tu ne možemo provjeriti jel je zemlja stvarno okrugla lopta ili možda ploča-rekli su nam i pokazali slike da je okrugla.
Ako te toliko kopka Zemljin oblik, pođi, vidi, pa nam javi, i slobodno ovdje uploadaj slike - u boji

Citiraj:
Gledao sam dokumenarac gdje su rekli da npr Hubble teleskop slika crno bijele slike i da se one retuširaju u boje s obzirom na analize zračenja specifične pojedinim elementima-dakle prikazuju nam slike koje su obrađene.
Zbog popularizacije i (boljeg) opravdavanja ulozenih sredstava. Uostalom Ice ti je odgovorio

Citiraj:
Da se manipulira informacijama-to je točno, vele ne gledajte tv, gledajte nezavisne internetske kanale, vijesti
Pa ne gledaj tv ako ti smeta. Ne gledam ga ni ja.
Citiraj:
pa i internet imamo zato jer je to netko odlučio-kad odluče DOSTA, internet će kolabirati-već su to najavljivalji.
Opet reptili ?

Citiraj:
CIjelo vrijeme gledamo na tv-u strah, rat, krize i moguće krize. pričaju da smo svi ružni i bolesni i da se moramo lickati kremama, gutati lijekove, cijepiti se nekim cjepivima itd-uglavnom ništa dobrao nam se ne želi niti piše.
Neki od razloga i zasto ne gledam tv su ovi gore - nabijanje kompleksa manje vrijednosti. Imas slobodu i mogucnost da filtriras sebi zanimljive informacije

Citiraj:
2012, NLO-i, vanzemaljci
Baljezgas gluposti utemeljene na nicemu.

"Extraordinary claims require extraordinary evidence"

Citiraj:
911-imao je svoju svrhu, samo pogledajte Ameriku prije i poslije.
Amrika je uvijek provodila istu politiku, samo sto joj se metode mijenjaju. Na zapadu nista novo.

Citiraj:
Mislim da sljedeće što će se dogoditi će biti "napad" "vazemaljske" letjelice koja će vrlo vjerojatno napasti Amreiku ili nešto američko kaj će biti povod za još veće američke poteze.
Bravo

Citiraj:
Armagedom u Bibliji i kraj svijeta, jahači apokalipse
Jeli i oni stizu 2012.?

Citiraj:
gdje je i KADA kraj?
Evo ga: http://www.dernek.ba/blog/1201265/Th...vo-babe-vande-
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 10:38   #63
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@lowrider

Imam dobru vijest za tebe Zemlja nije ploča. Frend baš pred par mjeseci otišao u SAD, onda malo do dalekog istoka, pa se preko Indije vratio natrag u Copenhagen. Srećom nije pao sa ruba ploče (ili diska). Šteta, već sam se ponadao da ću konačno saznati spol kornjače na kojoj stoje 4 slona koja nas drže.

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 20.06.2010. u 13:26.
  Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 10:40   #64
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Ma ne treba nis od tih crnih prorocanstava, ni baba vanda ni NLO-i. Dovoljno je globalno zatopljenje i ova kisurina koja danima vec pada, zgnjiliti cemo ko panjevi
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 22:55   #65
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova

Nisam ni sam znbao da se slike sa Hubblea FARBAJU, da su u biti crno bijele, sve što mi laici znamo o svemiru je ono što nam NASA prezentira, e sad koliko je realno da ne prikazuju baš sve što su vidjeli.

pa slike s hubblea se ne farbaju baš
točno se zna koji plin radi kakvu emisiju svjetlosti....
hubble snima slike na malo više načina, zato se nekad isti objekti razlikuju...

slažem se da ima pizdarija o kojima ne govore, ipak je to nasa


ne vjerujem da smo sami u svemiru ,naša galaksija je mliječna staza, kroz svoj teleskop sam vidio cca 10-ak drugih galaksija
svaka galaksija se sastoji od jako puno "sunčevih sustava"
manje galaksije imaju cca 10-15 milijuna zvijezda a veće kao do bilijun zvijezda (10 na 12-tu ako se ne varam)

mislim da su šanse da se na niti jednom mjestu nije razvio inteligentan život ravne nuli

još manje vjerujem da smo najinteligentnija rasa, jedan banalni primjer: pa ubijamo se između sebe...

al vjerujem da ako nas neka druga rasa nađe prva da smo naje.... jer to znači da su tehnološki daleko napredniji...
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 23:21   #66
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova

al vjerujem da ako nas neka druga rasa nađe prva da smo naje.... jer to znači da su tehnološki daleko napredniji...
Ma nismo i to iz jednostavnog razloga. Rasa koja je došla do te razine tehnologije koja joj omogucuje međugalakticka ( ili obicna solarna) putovanja je prije toga morala "dozreti" u smislu društva. Jer evo pogle nas, mi najviše love bacamo na to kak razviti cim efikasnije oružje da sami sebe uništimo + razno razne ratove.
Rasa koja je razvila takvu tehnologiju je takvu fazu "prerasla" ili su bili pametniji od nas pa su odmah skužili da to ne valja.
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 23:34   #67
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
je slažem se, al pazi kog mogu "kontaktirat" prvo, amere kineze ili ruse? pa ja da sam alien bi zapucao jebemu

malo se šalim al gle moguće je sve, pa to i da idu u osvajanje....
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 23:39   #68
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ako imas mogucnost putovanja svemirom, i bas nekim slucajnim slucajem () naletis na zemlju, bas ces ici ratovati. jebo me jedna planeta na kojoj su ljudi, ako ces ratovati - sravnat ces sve sa zemlje jednim pritiskom crvenog gumbica, ili ces produziti dalje i naci nenaseljen planet sa tim necim sto te zanima.

inace mi je smijesno, svi vanzemaljci (ako postoje) su ratoborno nastrojeni. sto tocno to mi, stanovnici Zemlje, imamo da je zanimljivo tamo nekom planet eez811-002 stanovniku?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 23:50   #69
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Mi ljudi bi po dobrom starom običaju (kojeg usavršavamo otkad je čovječanstva) isprovocirali sukob. Taman da se radi o najmirnijoj i ekstremno miroljubivoj naprednoj rasi, koja putuje svemirskim prostranstvima čisto radi znanstvenih otkrića. Pod uvjetom da nam se jave i da nam daju do znanja da postoje, prvo kaj bi ih svjetski vođe tražili, je to da s nama podjele svoju tehnologiju.
Neovisno o odgovoru rase u prolazu, temelji za svađu i sukob su tu.

Naša civiliziranost je ništ više nego jako dobra gluma i prema potrebama se prilagođava raznim situacijama u koje se dovodimo, a i nije tak teško izigravati "glavnog baju u selu", tj. stavljati se na vrh hranidbenog lanca kad se skrivamo iza tehnologije i oružja za masovno uništenje. Istrijebili smo "pol" životin