Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2017., 06:56   #2041
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
@dottore
citam tvoje postove i drzao sam se po strani ali stvarno si naporan, prvo sa amd shillom pa kad je on misteriozno nestao sa eladiom pa sad s ovim pa onda s onim, generalna paterna je da si prakticki svakom "loncu" koji nesto dobro kaze za ryzen poklopac.

Ono fkt te ne kuzim, pise u naslovu ryzen info thread, rekao bih da je za ocekivati da ce u temi takvog naziva biti vise hvalospjeva amd-u nego intelu

ps lonci i poklopci su koristeni kao figure of speach a ne kao uvreda nekom od forumasa..
Nisam nikud nestao.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 06:58   #2042
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Pasivno agresivan ton? Najjači si..
Velim, previše oslanjaš na rekla-kazala po youtube.

Prvo, suvislo pišeš i mjenjaš šuplju priču. Ciljaš na 1600? I sad odjednom iz čista mira ideš usporedbe 1400?

Vidim da cijenu uspoređuješ po CPU, a ne ukupne konfiguracije. Tko nudi više za novce? Pusti ti to kvazi "streaming" kojeg su od predstavljanja reklamirali. Hvataš za ono što je nebitno i za "neiskorišten future proof". Kakve to ima veze sa bloatwareom, neznanje za optimiziranje OS-va, popaljenim servisima? Radi toga će Ryzen biti brži? Ne,to je stvar korisnika i njegove želje.

Drugo, informiraj cijenu 7700k da ne ispadneš djetinjast.

Bez uvrede. Ja vidim da si neodlučan, stariji (kad spomniješ "klinci" i nisi toliko upoznao u svijetu sponzora i Twitcha - nemoj staviti youtube linkove) i previše razbijaš glavu za nepotrebno. To je realnost i ostaj mi dobro.
Realnost je da AMD ima trenutno bolji proc od Intela i daje ga za hrpu para manje.

To ti je realnost :kava:

I na ovom topicu,a to je razvidno iz komentara, nikoga ne zanima tvoja alternativna stvarnost.

I da,7700k košta 2900kn,a ne 3000.
Stvarno je forumash Colosus gadno pogriješio u cijeni.
A i ta cijena od 2900kn je pljačka.
Pa jbt za te pare možeš kupit R7 1700


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 10.04.2017. u 07:15.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 08:13   #2043
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Onda,jel bolji Intel ili AMD?

btw ne kužim kad se kupuje proc od 3k,2k kn da se nema za pošteni cooler...već se raspravlja o 100kn razlike...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 08:49   #2044
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Onda,jel bolji Intel ili AMD?

btw ne kužim kad se kupuje proc od 3k,2k kn da se nema za pošteni cooler...već se raspravlja o 100kn razlike...
Nije tako jednostavno, sve ovisi o namjeni i svrsi pc-a...
Slazem se za cooler, samo AMD bar daje dosta solidne coolere sa Ryzen cpu-ima,
za razliku od Intela. Isto tako Ryzen se sam po sebi manje grije jer je IHS zalemljen (za razliku od Intela)...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 19:11   #2045
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Realnost je da AMD ima trenutno bolji proc od Intela i daje ga za hrpu para manje.

To ti je realnost :kava:

I na ovom topicu,a to je razvidno iz komentara, nikoga ne zanima tvoja alternativna stvarnost.



I da,7700k košta 2900kn,a ne 3000.
Stvarno je forumash Colosus gadno pogriješio u cijeni.
A i ta cijena od 2900kn je pljačka.
Pa jbt za te pare možeš kupit R7 1700


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk

u cemu je to bolji?
amd lutrija da dobis 4ghz..90%kabylaka radi na 4.9 bez beda

stavi mi i7 nazdrokan protiv amd-a koji se kloka nikako pa mi reci ko je bolji

amd jedino di je bolji je kod programa sto koristi svih 8jezgri

a future proof..ma budalestine do tad ce intel izbacit 3rebranda i doc na 6jezgri s i7

amd se pomako s nule.al ni blizu intelu
btw izasao je pol god prerano
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 19:19   #2046
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Lutrija je ista ko i kod Kabya na 5Ghz, samo sto Ryzen ide na 1Ghz manje. Da ne spominjem temperaturu na Kabyu pri tih "4.9 bez beda"
Future proof je budalastina ako gledas pola godine do godinu unaprid, a sto ce biti za 2-3-4 godine ? Vecina ljudi ne minja cpu svake god. ili 2 god IMO.
Istina, pomakli su se, ne bas sa nule ali moze se reci... No nebi bas reka da nisu ni blizu Intelu.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 19:31   #2047
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
sa ovim procom ja sam miran do isteka socketa am4 a intel svake god novi socket.lol

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 19:42   #2048
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 261
Ryzen

Evo još nekih cijena na e-kupi za Ryzene
Ryzen 5 1600X - 2299 KN
Ryzen 5 1500X 1749 KN
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 20:09   #2049
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
2300.... lolek i to debeli za parsto kn više se nađe 1700.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 20:13   #2050
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Preskupo za sada za cca 200 kn...

Ljudi samo strpljenja ko nema love...

Ja čekam 6 ili 7 mjesec i R5 1400 za uvrh 1200 ne dam više nema šanse..
  Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 20:32   #2051
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Lutrija je ista ko i kod Kabya na 5Ghz, samo sto Ryzen ide na 1Ghz manje. Da ne spominjem temperaturu na Kabyu pri tih "4.9 bez beda"
Future proof je budalastina ako gledas pola godine do godinu unaprid, a sto ce biti za 2-3-4 godine ? Vecina ljudi ne minja cpu svake god. ili 2 god IMO.
Istina, pomakli su se, ne bas sa nule ali moze se reci... No nebi bas reka da nisu ni blizu Intelu.
Ma ne treba gledati ni godinu unaprijed. Rock00 je jedan od rijetkih kojem cak 7700k ima smisla, (nonK procevi su pusiona)

..generalno je ryzen 1600 best buy ..a i ovaj hype ce splasnuti​ i doci ce i cijene na svoje..

Busola, neka takobude
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 21:43   #2052
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Za 2-3-4 godine će biti futur prvi.

Inače, s tim future proof bapskim pričama mi idete na jetra otkad su se pojavili X6 Phenomi. Evo, prošlo je 7 dugih godina otkad su oni izašli, i 5 godina za FX-eve, i još nema igre u kojoj papaju Intela.
Ako se išta promijenilo, postali su gori. Prije su se natjecali sa i3-cama, a pred kraj života ih šamara Pentium od 400 kuna.
  Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 22:31   #2053
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Tebi je dovoljan dual core?

1) 2500k i vishera odnos kroz zadnje godine je vec opisan i u ovoj temi . Vishera ako je i imala nekih problema u single core app, pa kod ryzena vise ni single core nije problematican. Ne vidim vise problem. Tko nebi djabe extra jezgre?
2) software-ski preduvjeti cak i za igre kao sto je dx12 vec su tu - sadasnjost. Svaki naslov koji dolazi ce imati vise benefita od 6c proca naspram danasnjih 2c ili 4c.
3) Drugi benefiti se osjete ne samo u gejmingu, ili bencanju

X6 phenomi su jos i u upotrebi,a di im je konkurencija?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 10.04.2017. u 22:50.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 22:39   #2054
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Sve to ovisi o kutu gledanja. Svatko vjeruje ono što želi vjerovati, svako pamti one rezultate koje želi zapamtiti. Po meni je futureproof kao termin skroz legit. Nije možda youtuberima i likovima koji mjenjaju konfu svake godine, ali meni i mnogima je skorz legitimno pitanje. Pogotovo ako pričamo o procesoru koji ima skoro duple totalne performanse, a košta isto. E sad zašto sofver A skalira ovako, a softver B onako je drugi par opanaka. Svaki softver je priča za sebe
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 22:40   #2055
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova

Inače, s tim future proof bapskim pričama mi idete na jetra otkad su se pojavili X6 Phenomi. Evo, prošlo je 7 dugih godina otkad su oni izašli, i 5 godina za FX-eve, i još nema igre u kojoj papaju Intela.


Ja to pričam zadnjih 5 godina na forumu, u to vrijeme sam promjenio 4 procesora i 6 grafičkih...

Znam da ljudi žele što više za svoje novce, ali shvatite da ste samo mravi u krugu konzumerizma... ili uđi ili te nema...

Galaxy s8 izlazi nakon 9 mjeseci od prošlog modela? intel cpu svakih 6 mjeseci već... To je taj "moraš imat novo, staro tak i tak gasimo". Jel imate frenda koji ima Samsung S4 ? A jeben je telefon. I nema 3 godine. ali ne, već je 8 vani!

To se odnosi i na IT svijet.

8 jezgri, iskoristivih (ne ulazim u čemu, recimo u većini) kao i dx 12 (zajedno u rečenici) će pričekati koju godinu. Ali fora je što NEĆE jer će ih poklopiti kroz 1-2 godine dx13 i 12 jezgri... i tako u nedogled..samo čekanje neko... živite u trenutku i mogućnosti!
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote