Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2008., 20:23   #61
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ako si primjetio, ja sam ga i bez ventilatora upalio. Isao je do 82c. Sve na defaultu. Stavljanjem i tog jednog venta, recimo negdje na sredinu, dovoljno bi ohladilo pipe IMO. Ostaje pitanje na kojem procesoru bi on bio postavljen, obzirom da se kod mene na pocetku radilo o quadu B3 revizije (koja se svinjski grijala), a kasnije G0. Inace, jos uvijek ga drzim 24/7 na 3,0 i nakon 2-3 sata igranja, niti proc niti grafa neidu iznad 45c.

Nemislim ni u kojem slučaju da je to loš cooler i da ne bi mogao hladiti kao pasivnjak. Komentirao sam samo raspodjelu "hladnoće" koju distribuiraju pipe.

@ Razer (razjasnio sam s Razerom moje zamisli oko Geminija uz šalicu čaja)
no da ljudi znaju da su finovi povezani s pipama koje su opet povezane s bazom koja naliježe na proc
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 22:21   #62
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Prednos ovoga coolere u odnosu na BT je u tome što hladi doslovno preko pola ploče,kako je i rečeno,ukljkučujući i memu.
No,ja mogu reći da meni temperatura Q6600 G0 sa polu-poliranom bazom BT-a(daleko je to od pliranog,izgubio živce nakon 2h trljanja,očistio ga i stavio u kantu),OC-anog na 3,24GHz,napon u BIOS-u 1.334V ne prelazi 57-58C za najtopliju jezgru u 1h30min koliko se vrtio OCCT.
Zatvoren case,midi,smeće neko(sramota me i napisati ).
Nisam ni mislio da je to nešto posebno,ali čitajući ovo...
Temp.sobe neznam,ali dosta je visoka(centralno,radijator oko 30-ak cm od "kante").
Još petljam po postavkama tako da SS-ove ne radim,kada budem zadovoljan zatrpati ću Forum pikselima
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2008., 14:28   #63
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
a di se cooler može kupit u hr?vidim samo u feniksu.i dal je možda moguće skinut hetapipove jer bi mi trebali za nešta drugog?
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 15:52   #64
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
OMG, clan jos iz 2001. godine pita da li se mogu skinut heatpipe-ovi?

Nije moguce.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 16:02   #65
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
sine kad sam ja bio u pcekspertu(a ti još u gaće piškario) onda se nismo kenjavili sa heatpipovima nego su cooleri bili cooleri a ne ovo jevtino smeće!
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 22:03   #66
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
OMG, clan jos iz 2001. godine pita da li se mogu skinut heatpipe-ovi?

Nije moguce.
a zašto si toliko uvjeren da ih nije moguće skinuti, pa netko ih je nekako stavio gore, a koliko sam ja na svom vidio nisu mu oni alu listići zaljepljeni već samo provučeni preko njih, jest da je zaj.....ja do neba ali nebih rekao da ih je nemoguće skinuti odnosno odvojiti, e sada nameče se drugo pitanje dali bi ti bili od neke koristi u tom obliku u kojem jesu odnosno ako ne dali gube svojstva ako ih pokušaš oblikovati bilo termički ili fizički, ali vjerujem da ih uz malo više truda možeš demontirati!
@Jozha--- probaj se raspitati dali ih ima gdje za nabaviti kao sam proizvod jer mislim da ti je ovo skupa zahebancija koja ne garantira krajni rezultat a 312kn nije za bacit ili??????
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 22:09   #67
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Kupiš onaj zalmanov stari pasivnjak za grafe, on je cjeli rastavljen i u njemu su heatpipeovi koji se sklapaju sa ostatkom konstrukcije od strane usera ali je u biti nemoguće te pajpove savijati pez da ih otvoriš, barem ne ekstremnije jer se bakar i mesing ne savijaju samo tako ako nećeš da puknu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 22:45   #68
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Bogami ima i toga u mom ormaru, golih hitpajpova
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 23:03   #69
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
@Jozha--- probaj se raspitati dali ih ima gdje za nabaviti kao sam proizvod jer mislim da ti je ovo skupa zahebancija koja ne garantira krajni rezultat a 312kn nije za bacit ili??????
prožvakao cijeli zagreb i nisam ništa našao.nema čak ni alu rebara za kupit nekih poštenih.al tražim dalje.***ga.

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Kupiš onaj zalmanov stari pasivnjak za grafe, on je cjeli rastavljen i u njemu su heatpipeovi koji se sklapaju sa ostatkom konstrukcije
koji to točno zalman?

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Bogami ima i toga u mom ormaru, golih hitpajpova
golih u smislu izvađenih i još živih ili su raspucani,prazni i bezvrijedni?ako je odgovor a) ondak da poslujemo?!


dal je taj zalman možda ZM80D-HP?

a nino ti se javi ako ti paše štogod

a ako netko zna tko proizvodihetapipove u hrvata neka javi

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 29.01.2008. u 23:23.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 01:14   #70
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
a zašto si toliko uvjeren da ih nije moguće skinuti, pa netko ih je nekako stavio gore, a koliko sam ja na svom vidio nisu mu oni alu listići zaljepljeni već samo provučeni preko njih, jest da je zaj.....ja do neba ali nebih rekao da ih je nemoguće skinuti odnosno odvojiti, e sada nameče se drugo pitanje dali bi ti bili od neke koristi u tom obliku u kojem jesu odnosno ako ne dali gube svojstva ako ih pokušaš oblikovati bilo termički ili fizički, ali vjerujem da ih uz malo više truda možeš demontirati!
@Jozha--- probaj se raspitati dali ih ima gdje za nabaviti kao sam proizvod jer mislim da ti je ovo skupa zahebancija koja ne garantira krajni rezultat a 312kn nije za bacit ili??????
isssss, cemu tako burna reakcija? nestalo zutog?

To to ti kazes je samo teoretski moguce, iduci logikom da ako ih je netko stavio da se mogu i skinuti.
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2008., 01:41   #71
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Jozha Pregled postova
...a nino ti se javi ako ti paše štogod ...
Moram sutra pogledat po ormaru, ali kolko me sjecanje sluzi radi se o Zalmanu ZM80C-HP sa jednim pajpom. Donesem ga u petak u Zg pa ga makar Jeltzu pustim.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 11:56   #72
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Donesem ga u petak u Zg pa ga makar Jeltzu pustim.
ma odlično.pustim ti svoj mob na pm pa da pivušu popijemo i poričamo o transakciji

SRV.mnogo pričaš za prvo pišanje!
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 22:40   #73
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Uglavnom Jozha nadam se da ćeš naći ono što ti treba za NEŠTO drugo??????? neki seecret project
no da ja sam si ga kupio(dakle gemini II) još u ponedjeljak, ali čekam da mi dođe iz formel-a drugi 120mm led plavi vent pa ću ga onda ugraditi, a najkasnije do subote navečer, pa ću vam malo postati prve dojmove i nadam se iskreno niže temperature nego ove sada!
PEACE!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 23:06   #74
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
E jbga sad kako se zvao ti više neznnazm jel ZM 80D ili 80C ili oba ali vidio sam jednom cjeli set u linksu i bilo je sve živo rastepeno još sam se čudio kako se to spaja dok nisam pogledao uputa za montažu za VFN-100 i skužio da se spojevi mažu pastom jel...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2008., 00:46   #75
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Tako je, a razlika je sto plavi (80D) ima 2 pajpa za razliku ud C verzije koja ima jedan.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 15:30   #76
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Par pitanja u vezi ovog coolera:
Koliko on bolji od Minea na E4500?
Postoji li mogućnost jednostavne instalacije jednog 120mm, ali centralno?

Presao bi na ovaj cooler iz razloga sto mislim da malo bolje hladi, i sto naravno hladi chipset i memu. A to mi je najveci problem za rijesit efikasno i tiho hladjenje..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 15:33   #77
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
1. Da.
2. Da.

Da si procitao 1. stranu, nasao bi odgovor.

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
.....Mine se nemoze nosit sa Quadom, los sistem montaze, kao box na one plastike. Temperature su bile preprevelike....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 15:43   #78
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
1. Da.
2. Da.

Da si procitao 1. stranu, nasao bi odgovor.

Nino nisam te bas shvatio. Naravno da sam pročitao sve stranice ovog testa. Tamo piše da je Gemin dosta bolji sa Quadom, ali kakva je situacija sa E4500? Vjerovatno je bolji ali me zanima koliko da vidim jel mi se isplati preci sa Minea nba Gemin. Naravno, ponavljam zadovoljan sam sa Mineo ali bi ovako rijesio chipset i memu. A kako se stavli jedan 120 mm centralno? vido sam ima onaj okvir za 2*120 mm i on se može pomicat za 7 cm po dužini ali vent bora biti ili lijevo ili desno na tom okviru. zar ne?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 19:13   #79
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
nažalost nemereš staviti jedan od 120mm da ti bude na sredini s tim nosačima, ali zato imaš na samom cooleru 4 rupe koje su malo premale za šarafe od samih ventilatora ali zato uz malo mašte i svemogućih vezica za pritezanje sve je moguće, ja danas montiram svoj gore pa postam slikicu

evo mene malo da podebljam svoj post, evo ovako kao što sam rekao večeras sam složio cooler i motirao ga gore, evo kako to izgleda i


a sada mali review, nakon prvotnog paljenja i stavljanja u idle temperature su bile slijedeće 28°C do 32°C, i odmah veliko razočaranje s moje strane jer sam iste imao i sa zalmanom, ali sam si pomislio neka se malo pasta udomači pa ću onda pogledati temp, ali nije mi se dalo čekati tako dugo pa sam se sav uzrujan jedva sjetio(ali jesam) da upalim malo Orthos-a i nakon nekih 30ak min kada mi je sa zalmanom već odavno temp bila na 60°C +-2°C na moje opće veselje temp je bila 45-47°C , možete si samo zamisliti moje lice i oduševljenost kada sam vidio te temperature,dakle može se reč da sam jako zadovoljan kupnjom, e da napomena ventovi su zasada na 12v ali nevidi razloga da ih usporavam jer ih stvarno nečujem jedino me živcira pomalo zvuk vrtnje jednog(od dva) HDD-a starog 8g koji još izvršava svoju funkciju bezprijekorno , dakle cooler je prva liga i kao što vidite svijetli bolje nego Betlehem !
Pozdrav!
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 03.02.2008. u 00:00.
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 04:01   #80
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
još jedno pitanje..
Jel se može memorija skidat/stavljat kad je cooler gore?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 09:59   #81
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
O cem ti pricas?
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 11:07   #82
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Pogledaj na slikama koliko ima mjesta između coolera i memorije.

Ja bih rekao da bi išlo.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 12:34   #83
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
@Jozha

Imam doma zalmana zm80d-hp s dvije cijevi. Ako nisi jos nikaj nasel javi se na pm.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 17:40   #84
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Pogledaj na slikama koliko ima mjesta između coolera i memorije.

Ja bih rekao da bi išlo.
I kod mene ide, odnosno skidao sam i stavljao memoriju bez skidanja coolera, ALI, ako imas nekakvo manje kuciste tesko da ce zavuci ruku ispod pa postavit. Skinuti nije toliki problem. Mislim na udaljenost stranice/boxa od 5,25 uredjaja (cd/dvd rom...) od maticne a i o samom layoutu od ploce. Mislim da na P5B plocama stoji preblizu 16x pcie slot od grafe kod proca tako da zatvara prolaz za rukicu koja bi skidala memorijicu
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 17:53   #85
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Kućište mi je prostrano, mislim da nece biti problema.

Nego jel se hoce netko mjenjat? dam Sythe Mine i Accelero S1(zapakiran) za tog gemina.+neka nadoplata
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 18:19   #86
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
još jedno pitanje..
Jel se može memorija skidat/stavljat kad je cooler gore?
već su ti neki odgovorili ali evo i ja ću ti dati svoj, dakle probao sam i taj dio skidanja i ponovnog stavljanja i nemam nikakvih problema, dakako da je malo nezgodno ali ništa strašno!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 18:20   #87
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
....Nego jel se hoce netko mjenjat? ...
Jel ti os trgovat u mom threadu, iss isss na trznicu

Tko je kupio Gemin-a, taj ga ne prodaje.....iz ljubavi
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 18:30   #88
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
znam, sorry, stavio sam tamo.
Znaci teško je da ce netko od vlasnika Gemina htjeti ga mjenjat..i iz toga proizilazi da cu ipak morat novog kupit..smola
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 18:40   #89
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Da, baš je ''smola''.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 18:47   #90
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
@Nino Jel hoćeš prodat svoj?
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na