Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2010., 12:32   #271
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
divacic- možeš napisati "curi" li jako zvuk iz njih?
I sjedaju li dobro na uho- tj. jesi li neudobne ili labave (ispadaju li kod malo aktivnijeg kretanja- bicikl, trčanje...)?
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 21:18   #272
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Ja još uvijek ne mogu naći bolji bestbuy od Koss KSC75 preko ebay-a... Za tu lovu još uvijek ne postoji bolji zvuk na ovoj planeti.

Za neupućene, koss ksc75 ima iste drivere ko legendarni koss portapro, samo titanium folded. IMHO koss s tim driverima poprilično dere sennheiser px100 i varijacije a cijena je 20 dolara na ebayu.
Evo ovaj tvoj post me ponukao da kupim jedne i da ih usporedim baš sa ovima koje si naveo budući da iste posjedujem dakako verziju PX100II, a i nisu skupe pa i ako(kako večina review-ova kaže) nisu bolje neće mi biti žao, a ako jesu super imam još jedne super sluške, a do tada samo jedno pitanje.
Dali si ovu tvrdnju iznio na nekim činjenicama(probao i jedne i druge) ili samo ovako iznosiš svoje mišljenje bez konkretnih dokaza?
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2010., 15:28   #273
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
dečki, brzopotezno pitanje.
moram kupiti 2 para slušalica, jedne in ear, i jedne normalne (in ear stare sam izgubio, a obične su mi proprdile na desnom kanalu).
gledam malo po ebayu, i naletio sam na:
v-moda Vibe (RedRoxx model), i na sony MDR-EX090SL. s time da su ove sony nekakav fake, jer im je prodajna cijena 10 usd, a originalne su oko 100, iako koliko vidim, i jedne i druge su aluminijske i po ovome šta piše imaju iste karakteristike. koliko je točno, neznam.
a za naglavne, mislio sam uzet sony V900.
koje od ovih manjih uzet (sony mi nekako čudno djeluju, jer zbog velikog drivera ne idu drito u uho, već stoje bočno?)?
i mišljenje od v900? dali su OK izbor? na prvom mjestu ide udobnost, tek nakon toga zvuk, jer ionako će se koristit na mp3 playeru, mobitelu, i tek rijetko (navečer uglavnom) na pojačalu.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 18:13   #274
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Evo mene opet.
Kao što sam obećao u gornjem postu, naručio sam i došle su mi dotične Koss sluške pa evo par dojmova (ovo su moji dojmovi, ja nisam audiofil, niti sam kompetentan).

Prvo izrada; za te nofce (nešto iznad 100kn preko eBay-a) odlično,
Drugo, oblik i pozicioniranje; oblik je standardan ali meni ih je onako nabrzinu bilo iznimno teško staviti na uši i ni sada nisam siguran da sam to izveo kako se spada, plus toga nema lijeva i desna oznaka ali nermete fulati jer je nemoguće a da izgleda logično staviti ih obrnuto.
Treće, zvuk;
Bass; Ni blizu Sennheiser PX100II koje su bile prozvane na usporedbu, dakel puno pliči bass i po mom neiskusnom uhu sasvim dovoljan ali ipak nedovoljan.
Visoki i srednji su u dobrom balansu u odnosu na Bass i stoga su ove slušalice skroz dobre i vrlo vjerojatno x puta bolje od bilo kojih koje možete kupiti kod nas za 100 +-30 kn ovdje kod nas.

Dakle od mene definitivna preporuka za dobre sluške a za ne tako velike pare, jedine zamjerke idu prvotnom nesnalaženju u stavljanju dotičnih na uho uzrokovane specifičnim dizajnom, ali kada sam ih uspio staviti sluške su gotovo pa neprimjetne na ušima,iznimno lagane i udobne!

Sve u svemu vrlo izbalansirane slušalice (zvuka glede) i ugodne za nošenje, neće spasti s uha ni pri naglijim trzajima pa se mogu koristiti i kod nekih žešćih aktivnosti.

Svakako preporuka od mene (totalno neiskusnog, homemade audiofreeka), ali definitivno nikakva usporedba sa dotičnim i prozvanim Sennheiser sluškama!
Eto toliko od mene, nadam se da sam nekima pomogao i da ne zaboravim ja ove sluške stavljam na prodaju pa ako ima zainteresiranih nek se jave na PM!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2010., 13:20   #275
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Da li netko zna koje bi druge slušalice normalnih (manjih) proporcija sa kontolom zvuka mogle pasati na SE X8? Ove što dođu u paketu su gigantske za moje malo žensko uho,a i nemaju kontrolu glasnoće ni mogućnost javljanja na telefon... originalne su preskupe, a na ebayu nema ništa baš jeftino...
Nokijine sam probala i ne rade...

Svaka preporuka dobro došla!
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 21:05   #276
arion
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 19
Ima i sam sličnu dilemu, i na kraju uzmem MEDUSA stereo, i super mi, nisam se zeznuo. Iako mi je bilo zapalo za oko medusas 5.1 al kućni savjet (ženki) mi nije želio odobriti tolike pare, tako da sad furam na ove, ali, ako bude sreće ROCCAT KAVE 5.1. Probaj naći nekoga sa MEDUSOM, pa čuj , vjerujem da će ti se dopast
arion je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 12:33   #277
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Charmed Pregled postova
Da li netko zna koje bi druge slušalice normalnih (manjih) proporcija sa kontolom zvuka mogle pasati na SE X8? Ove što dođu u paketu su gigantske za moje malo žensko uho,a i nemaju kontrolu glasnoće ni mogućnost javljanja na telefon... originalne su preskupe, a na ebayu nema ništa baš jeftino...
Nokijine sam probala i ne rade...

Svaka preporuka dobro došla!
Da li itko zna da li bi ovo moglo raditi?
http://cgi.ebay.co.uk/L344B-Stereo-H...ht_2273wt_1139

Pokraj 3.5mm imam i malo proširenje, ali nemam pojma da li je kompatibilno s ovim, pa ako itko zna...
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 00:57   #278
coder012
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Petrinja
Postovi: 21
Evo meni osobno su za oko zapele ove

http://www.youtube.com/watch?v=K2AwMWZXhDM

čine mi se ok za filmove i igrice plus ima i mic,
i kad ne budem previše ljen budem ošo na net malo detaljnije ih proučit
coder012 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 22:21   #279
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Danas sam si uzeo Sony MDR-EX33 slusalice pošto sam tražio nešto kvalitetnije za slušanje muzike na mobitelu i mogu ih preporučiti svima.

Zvuk je čist, topal, duboki tonovi, basovi, sve do vsokih su odlični, distorzije nema ni malo čak ni na najjačim postavkama, lagane su, dobijete uz njih još dva para silikonskih vrhova, kabel je dužine 120cm.

Svoje sam platio 149kn u Konikomu u Osijeku, sve u svemu zadovoljan sam kupnjom
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 01:31   #280
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor rams Pregled postova
Danas sam si uzeo Sony MDR-EX33 slusalice pošto sam tražio nešto kvalitetnije za slušanje muzike na mobitelu i mogu ih preporučiti svima.
Imam MDR-EX32 model od Sonya (valjda prethodnik ovih). Meni odlične sluške, no već nakon 10mjeseci su mi počele raditi probleme u vidu da se zvuk stišavao na jednoj slušalici. Pa je tako bio stišan tjedan dana i onda se pojačao na normalu.

Eto, sad nakon što ih imam skoro već 2 godine mi se događa ista stvar na lijevoj slušalici. A ne možeš ih nikako otvoriti da pogledam što se dešava
Osim tog problema, jako sam zadovoljan slušalicama - izoliraju okolinu odlično, zvuk odličan, ne trga se kabel ili nešto slično
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2010., 21:41   #281
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Imam jedno pitanje, molio bi brzi odgovor.
Frend bi kupio slusalice za gaming, vecinom natjecateljski COD2, malo COD4, do sad je igrao sa kramp slusalicama iz Metroa i nije cuo kad bi netko pucao pored njega.
Nasli smo polovne Sennheiser HD205 sluske bez garancije za 200kn.. Dali bi to bila dobra kupnja?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 23:42   #282
axel007
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 10
Definitivno,firma koja je uvijek za preporučit kad je u pitanju zvuk i medija!!

Moj glas ZA!

Pozz
axel007 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 17:23   #283
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Molim vas preporuku nekih sluski od 600-650 kuna.
Moraju biti naglavne, materijal mora biti skaj a ne ona najlonka sto je već kod jeftinijih slusalica tipa sennheiser hd201 i moraju imati nešto basa.
Ciljam na akg, sen i denon
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 08:52   #284
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 19:09   #285
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
lol, jel to zahebancija ili?
jer dao si link na sajt a ne na proizvod!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 22:14   #286
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Vidim i ja nešto mi čudno .
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 22:50   #287
Muniesa
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Ja imam neki Minton MHP-755 iz Konzuma. Jeftinjara al dobro sluze.
Muniesa je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 23:02   #288
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Gledam na njuskalu Sennheiser HD 555 za 400kn (ne razumijem se u slusalice ni najmanje), ali koristim trenutno mx560 i jako sam zadovoljan zvukom koji dobijem iz kompa/mp4. Zapeli mi za oko sad te hd555, cisto za gledanje filmova i slusanje glazbe (rock,metal). Pa da pitam je li se ispati kupovati polovne slusalice ? I jos me zanima, posto integrirana zvucna ne ce biti dosta da pogoni to cudo, sto uzeti ? Malo sam gledao po netu i vidio na par mjesta preporuke za nekakva DAC predpojacala ili sta to vec je. Je li bi to onda islo izmedu integruse i slusalica ? ili bi morao kupiti jacnu zvucnu i jos taj DAC ? Bi li utjecalo puno na kvalitetnu zvuka ?
eto mislim da je to to, hvala
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 23:12   #289
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
HD555 su nove nešto ispod 900kn, tak da se isplati. Super su all-around slušalice, a najveći plus im je što su izuzetno udobne. Kao da si jastuk staviš na glavu, a ne slušalice. Bio sam oduševljen kad sam ih isprobao.

Stvarno dobra kupnja za 400kn, samo uzmi MP3 ili bilo što drugo da ih uštekaš prije kupnje. Ne da ih čuješ kak su super, nego da vidiš da je kabel OK i da ne prekida.

Za početak, Asus Xonar DG zvučna. Ona ima ugrađeno pojačalo za slušalice koje će ti biti dosta.

Kasnije lako kemijaš i ulažeš u neku ultra-skupu zvučnu ili DAC, ali za početak će ti taj "setup" biti dosta da se ponovno oduševiš vlastitom audio kolekcijom
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 23:23   #290
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
HD555 su nove nešto ispod 900kn, tak da se isplati. Super su all-around slušalice, a najveći plus im je što su izuzetno udobne. Kao da si jastuk staviš na glavu, a ne slušalice. Bio sam oduševljen kad sam ih isprobao.

Stvarno dobra kupnja za 400kn, samo uzmi MP3 ili bilo što drugo da ih uštekaš prije kupnje. Ne da ih čuješ kak su super, nego da vidiš da je kabel OK i da ne prekida.

Za početak, Asus Xonar DG zvučna. Ona ima ugrađeno pojačalo za slušalice koje će ti biti dosta.

Kasnije lako kemijaš i ulažeš u neku ultra-skupu zvučnu ili DAC, ali za početak će ti taj "setup" biti dosta da se ponovno oduševiš vlastitom audio kolekcijom

Malo mi je problem jer je covjek iz zagreba pa ne mogu bas isprobati, ali kaze da imaju garanciju i racun. Nego, vidio sam da postoje i zvucne koje se pristekavaju na USB, koju bi mi od tih preporucio ?
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 19:27   #291
dax-lax
Premium
Moj komp
 
dax-lax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 67
posjeduje li netko koji model astro slušalica? naime, zaniju me te slušalice za kupnju, pa mi treba netko da iz prve ruke malo kaže nešto o njima. točnije, astro a40. sluške su po dosta reviewova dosta dobre, ali moram bit siguran da opravdavaju svoju cijenu. trenutno posjedujem steelseries siberia v2 i sluške imaju odlično izbalansirane visoke i niske tonove. bass je isto bez zamjerke, ali mi ipak fali nešto kod njih.
dax-lax je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 10:55   #292
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
Pozdrav ekipa ! Treba mi preporuka za in-ear slušalice do 250 - 300 kn. Hvala !
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 21:44   #293
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Ljudi trebam pomoć oko kupnje slušalica...
Mislim uzeti ove, pa me zalima kakve su te slušalice?
I da li se isplati uzet ove 1,2 koje su malo skuplje?

Da i zanima me dal postoje koje bolje slušalice za 350 kn od ovih gore navedenih, također me zanima kakva je ta firma Steelseries?

Puno hvala
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 11:16   #294
dax-lax
Premium
Moj komp
 
dax-lax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 67
steelseeries je firma koja se posvetila gamerskoj periferiji. od miševa, tipkovnica do podloga i headseta, i to rade prilično dobro i kvalitetno. Posjedujem steelseries siberia v2 slušalice, koje su zatvorenog tipa i nude vrlo dobar zvuk, a na mikrofon nemam zamjerki. Za slušanje mp3-ca su odlične, ali za audiofilske pojmove dosta zaostaju za studijskim sluškama.
dax-lax je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 19:44   #295
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Problem kod slusalica je taj sto ne postoje "all-round" da su dobre za sve.Naime,imam prijatelja audiofila koji je po tom pitanju lud. Prije par mjeseci sam se i ja zapalio da uzmem neke slusalice i u izbor su pale sennheiser HD 555,Logitech g35 i razer megalodon.Od tih tri razerove su najskuplje za duplo. Ja i on smo testirali i dosli definitivno do zakljucka da su razerove najbolje za igre,sennheiser za glazbu i igre,a g35 je za smece.Nakon 2 sata koristenja g35 usi su mi se uznojile i pocele boliti,a i glava nije bila nista bolje.Moze ti se indijanac derati pokraj glave,neces ga cuti kad igras nesto.Za svaku promjenu,moras ici u softwer i mjenjati postavke + sto se nekad zbloka.
Kod razera megalodona samo klikces po kutiji i mjenjas postavke za svaki kanal i prebacujes sa stereo na 7.1,slusalice su lagane,mozes ih nositi citav dan,nikakvih posljedica nema.Virtualni 7.1 surround je bolji nego kod logija,5.1 odlican.
Sennheiser je sto se tice glazbe zakon! Zvuk je kristalno cist na stereo zvuku,naravno podrazumjeva se neka profi zvucna,a i u igrama je not bad.Ali subjektivno misljenje kolege i moje je da u igrama je ipak bolji razer,samo pod uvjetom da igra podrzava nativno 7.1 surround (Starcraft II,World of Warcraft,Fallout 3).
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 21:11   #296
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
Gledam na njuskalu Sennheiser HD 555 za 400kn (ne razumijem se u slusalice ni najmanje), ali koristim trenutno mx560
imam HD555, mx560 i PX100. MX-ice imaju lijep i čist zvuk, ali bez basa.

HD555 ti najvjerojatnije neće imati basa ako ih ne spojiš na pošteno pojačalo. Toplo ti preporučam da uzmeš nove PX100, radije nego polovne HD555... pogotovo za muziku koju misliš slušati.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 21:20   #297
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Može preporuka 3.5mm slušalica do 150 kn? Mogu otvorit kesu do 200 kn, ali samo ako se isplati.
Oblik mora biti normalan, nikakve in-ear ili sl. kerefeke.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 21:35   #298
Mortimer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Zna možda netko, mogu li se negdje u Zagrebu još uvijek kupiti Koss PortaPro slušalice po nekoj normalnoj cijeni?
Mortimer je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 23:46   #299
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
BOk,imam vaučer za technomax i htio bi si kupiti slusalice do 400kn!Danas sam malo gledao sto imaju i ove su mi zapele za oko,pa me zanimaju vasa iskustva koje od navedenih da kupim.Philips shp8500,sennheiser HD 408 ili Denon ah-d301!Sluzile bi za slusanje muzike na kompu,filmovi i to je to!Hvala
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 23:29   #300
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Bok svima, trebam neke dobre i kvalitetne slušalice za svoj mp4 player. dakle ne headset, nego in ear slusalice. do 150 kn. hvala. najbitnija mi je kvaliteta zvuka.
Reedy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na