Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2013., 16:39   #1
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
T com traži nazad svoj ruter!?

Evo imam jednu situaciju,koju se nadam da mi neko moze pojasnit...

Prije 2 godine uzeo sam Maxdsl 4mgbit flet na ugovor dvije godine i ruter za 1 kn.Pošto mi je ugovor izasao presao sam na povoljniju optimu.jucer kada sam upisao podatke od optime i spojio se na net,zvali su me i rekli da moram odjaviti podatke od t coma.tamo kada sam otisao rekli su da ce doci po svoju opremu tj ruter.

Sad mene znima jel taj ruter nebi trebao stati meni,tj dali ga nisam otplatio tim ugovorom od 2 godine?
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 16:40   #2
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 650
pa procitaj ugovor...
jesu li ti ga oni samo posudili/iznajmili/dali i sto se događa nakon 2 godine kada ugovor istekne?
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2013., 16:44   #3
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
Stvar je sto nemam pojma dimi je taj ugovor,a vidio sam vec xxxxx ljudi koji prodaju bas ruter od t coma ili da i im je ostao
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 16:44   #4
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Jos nisam cuo da je itko ikad vracao router nakon isteka ugovora. To se oni tebi inate zbog optime.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 16:47   #5
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Unazad nekoliko godine T-com iznajmljuje routere tako da prestankom korištenja njihovih usluga moraš vratiti uređaj.

Mislim da je prije 2008. bilo da kroz ugovor ti otplaćuješ router ali nisam ziher za taj info.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 16:51   #6
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Jos nisam cuo da je itko ikad vracao router nakon isteka ugovora. To se oni tebi inate zbog optime.

to i mene čudi.Jer ja ugovor nisam raskinuo,nego je on jednostavno nakon 2 godine istekao.
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:02   #7
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Istina je, T-com trazi nazad svoju opremu.Koliko sam ja razumio samo novijim korisnicma traze opremu nazad dok od starijih korisnika to ne traze.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:04   #8
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
ček sad nerazumijem sta mi govoris...jer ja sam t com korisnik vec oho-ho godina barem 6-7 (telefona) jedino sam sad 2 godine imao njihov max adsl
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:11   #9
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ako je router platio 1 kn, onda ga je uz ugovor kupio uz povlaštenu cijenu, samim time to je njegova oprema.

Druga je priča ako je T-com iznajmio opremu, ali mu onda ne mogu router naplatiti u komadu niti tih 1 kn.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:13   #10
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
E bas to,jer sam njega dobio za 1 kn ukoliko uzmem ugovor na 2 godine
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2013., 17:16   #11
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Bilo koju cifru koju si dao, kupio si ga i tvoj je.
Da si ga iznajmio, mjesečno bi plaćao najamninu.

Nek samo probaju doći i ući u dvorište ili kuću/stan
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:18   #12
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Dakle ti si platio router za 1kn (promo cijena kod uzimanja paketa) i onda si prešao drugom operateru jer te deru ko jarca i sada te oni traže taj router nazad. Ovoj ciganiji nema kraja. Sjećam se dok sam odjavljivao ono smeće od xneta onda me baba tražila da vratim ono smeće od jeftinog modema čiji sam "najam" mjesečno plaćao 15 kn i to godinama. U kojoj mi vukojebini živimo.
A inače baš bi volio biti novi t-com korisnik kojem bi uvalili prastari router...koji kriminalci.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:21   #13
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
Gle meni je ugovor istekao,nisam ga prekinuo tj raskinuo..a po racunima nisam imao nikaki najam opreme
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:35   #14
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Ako si ruter dobio prije dvije godina, tada je vec bilo aktualno to da se ruter u najmu, tj. da nije tvoj. Mislim da je oko 2009. pocelo ici tako. Dakle moras vratiti ruter.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:37   #15
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Ja imam trenutno ruter kod Optime u najmu za 11 kuna mjesečno.
I piše na računu najamnina.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:46   #16
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja imam trenutno ruter kod Optime u najmu za 11 kuna mjesečno.
I piše na računu najamnina.
I sad dolazimo do toga da je to čista pljačka jer ti taj najam za router možeš plaćati godinama i na kraju te ispadne 1000 kn i onda ga još traže nazad i na kraju uvale nekom drugom ko postaje novi korisnik. Komedija.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:47   #17
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Luce Pregled postova
ček sad nerazumijem sta mi govoris...jer ja sam t com korisnik vec oho-ho godina barem 6-7 (telefona) jedino sam sad 2 godine imao njihov max adsl
Nije bitno od kada si korisnik nego kada si zadnji put dobio opremu, malo sam se nespretno izrazio.Ukoliko si platio router 1 kunu napisi zalbu T-com pa ti mozda uvaze zalbu.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:55   #18
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
I sad dolazimo do toga da je to čista pljačka jer ti taj najam za router možeš plaćati godinama i na kraju te ispadne 1000 kn i onda ga još traže nazad i na kraju uvale nekom drugom ko postaje novi korisnik. Komedija.

Ma sad idem odma po bušilicu i izbušit cu rupe po njemu,pa nek ga daju kome god hoce!
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 19:07   #19
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
A meni se dogodila jedna druga nebuloza!!
Pazi ovo-2007 sam potpisao ugovor na 2 godine i tada dobio onaj Dlink 584t ruter, znači još nije bilo te fore o iznajmljivanju modema-nakon 2 godine,oprema je moja!!

Nedavno sam selio priključak i odjednom nakon što je na staroj adresi isključen net i telefon radi preseljenja, zovu mene iz T-coma da im vratim opremu i ja kažem "nemam ja vama što vratit, ja imam stari ugovor koji ne podliježe ovim novim odedbama o iznajmljivanju opreme" i tako je razgovor završio.
Kad je tehničar došao spojiti telefon i net na novu adresu, a ja nisam ponio stari modem, čudi se lik kako nemam modem, a ja njemu kažem da su tražili da im vratim opremu,pa sam ja očekivao da će on donijeti novi modem..i šta sad?!
Gledamo se zbunjeno, on kaže, ma to je normalno, službe u firmi nisu usklađene i stalno nastaju takve glupe situacije...
Da stvar bude gora, ja sam u među vremenu nabavio Thompson TG728i radi wlana i oni očekuju da ja njima vratim taj thompson kojeg mi oni nisu uopće dali ,a ugovor mi je istekao 2009., i nakon toga nisam produžavao ugovor niti dobijao novu opremu od njih, samo sam koristio DSL bez ugovorne obaveze...WTF??!!

Kao, spika je ovakva-kad sam spojio taj novi Thompson, on se kod njih rega na moje ime i oni podrazumjevaju da je to njihov modem..pa se ti jebi i nateži po T-com centrima sa ekipom koje pojma nema kako riješit taj problem.

Baš me zanima kako će to bit jednog dana kad budem prstao koristit T-com??
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 19:09   #20
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ovdje je bas i meni bila smijesna situacija, prije cca skoro 3 i pol godine.

imao velicanstvni dlink 584 kojeg je trebalo svakih par dana iskopcati iz struje i doslovce par puta ne bas njezno izudarati sakom, ili od stol, ili od pod, ili od tabure...... sto je prvo palo na pamet . i onda je radio, pa se zblesira, pa opet prode tretman itd itd.

da bi ja prvi put produzivao ugovor (adsl), i tada sam uzeo 250GB transced. i maxTV, onako, ajmo i njega. i sve radilo 6 mjeseci (uz svako malo udaranja), dok jednom nije skroz krepao . ja zovem SZK, ispada prica da ja mogu samo kupiti router po cijeni od 570 i nesto kuna, jer kao ja sam produzio ugovor, te sam uzeo HDD. i svakakve daljnje price, da meni jednostavno u tom trenutku i posljednjih 6 mjeseci je smece dlink radio - njih ne zanima. drugi router ja ne mogu dobiti, mogu ga samo kupiti .


tako da ja znam da garant od mene ne mogu traziti nista . sva sreca sto sam u to vrijeme taman sredio komp frendu kojemu su tcomovi poslali - dva siemensa 763 . i sta je najbolje, frend je dobar covjek i sve, i ode u tcom centar da vrati jedan router, da bi ovi rekli da mora ispunjavati ko' zna kakve formulare itd....... zbog njihove greske na koju covjek zeli postupiti posteno .


tako da stajaznam, ja bi nabavio neki router bezveze (ima tih sranja dlinkova i starih thomsona), pa ako se pojave - evo izvolite. ako krenu srati bi se samo pravio blesav, neka dokazu sta su mi dali i kada tocno, i gdje sam ja to potpisao za tocno taj router (ako je rijec o ugovoru kao vazecem dokumentu, gdje u njemu pise za router), itd itd. mislim, to su opcenito poluproizvodi od njihovih routera (stariji), tako da je vrlo upitno hoce li uopce doci po ista .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 19:21   #21
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Ma nevjerovatno koliko zavrzlama i pizdarija....Ja već 3 godine nisam pod ugovorom, novi modem sam priključio prije pola godine i oni tvrde da je njihov, ma to treba k..m u čelo..eto!?
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 19:40   #22
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
glupost nevjerojatna....nemam ugovora koji sam podpisao,a kamoli kutiju i kablove koju sam dobio uz njih
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 20:03   #23
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Ista priča, prije jedno par dana poznaniku došli i traže nazad router, ili da im plati 800 kn za smeće koje je korišteno jedno 3 godine i vrijedi max 50 kn
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 20:20   #24
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova
...ili da im plati 800 kn za smeće koje je korišteno jedno 3 godine i vrijedi max 50 kn
U čemu je problem onda?
Vratite im to šta traže, ionako su uređaji bezvrijedni, a od novog providera ćete dobiti drugi router.
Pravila su takva da je oprema u najmu, odnosno njihova, druga stvar je što nitko ne čita razne specifikacije, ugovore i sl.

P.S. Kad su se mijenjali opći uvjeti korištenja tamo 2009. svatko je sa računom dobio obavijest da će nastupiti novi uvjeti i kome ne odgovaraju da može bez ikakvih penala prekinuti ugovor, samo naravno, i to nitko nije čitao.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 20:29   #25
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
U čemu je problem onda?
Vratite im to šta traže, ionako su uređaji bezvrijedni, a od novog providera ćete dobiti drugi router.
Pravila su takva da je oprema u najmu, odnosno njihova, druga stvar je što nitko ne čita razne specifikacije, ugovore i sl.

P.S. Kad su se mijenjali opći uvjeti korištenja tamo 2009. svatko je sa računom dobio obavijest da će nastupiti novi uvjeti i kome ne odgovaraju da može bez ikakvih penala prekinuti ugovor, samo naravno, i to nitko nije čitao.


stvar je da od optime nisam dobio ruter jer su mi rekli da mogu koristiti i ovaj,a racunao sam da je taj ruter sada u mom vlasnistvu.

Druga je to da nemam kutije niti oni mizarni kablova koji budu u toj kutiji.jos da stvar bude bolja na jednom mjestu je oštecen kako je pao na plocice,ali to je samo vizualno tehnicki radi ok.
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 20:37   #26
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
E pa traži od optime router, vidim da daju TP Link: http://www.optima.hr/hr/privatni-kor...stream/#oprema

I ne treba ti kutija za t-com router, njima je bitan sam router i da je ispravan, barem koliko ja znam.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 20:42   #27
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
2 godine iznosi 236,25 kn (s uključenim PDV-om). Mjesečna naknada za najam opreme uz OptiDSL uslugu neovisno o minimalnom trajanju ugovora iznosi 11,25 kn (s PDV-om)

tamo pise

bolje mi onda ovdje kupit na pijaci za 100 kn ruter i znam da je moj
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 21:30   #28
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
I ja sam imao slucaj da su korisnici presli na optimu, a nisu dobili njihov router. Samo je u postojeci thomson trebalo upisati nove postavke za spajanje. Sada mozda t-com hoce sprijeciti tu praksu.

Ja sam inace do sada dobio 2 routera od t-coma dok sam 3 dodatna kupio. Imam uvijek jednog u rezervi dok mi postojeci ode, samo ga zamijenim. Ni jednom nisam trazio zamjenski od njih. Za 100-150kn je bilo moguce nabaviti t-com router preko oglasnika i za tih 100kn se ne isplati natezati. Ako se mene pita, taj router je moje vlasnistvo i nema pravo nitko mene traziti da im ga vratim.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 22:31   #29
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Svi smo nekako navikli da je T-Koma prije relativno olako davala opremu (routere).
Trebalo bi pronaći stare ugovore iz vremena Kasdi, Siemens SE515 i sl., tada je vrijedilo da vam oprema ostaje nakon ugovora (mislim da je bio 24 mj.).
Kako su kolege već navele, novija praksa je da u ugovoru baš stoji stavka kako se oprema daje na korištenje za vrijeme ugovora i da ostaje njihovo vlasništvo.
Tu ih treba i pohvaliti jer se formalni najam naplati jednokratno (mislim 1 Kn), dok vam neki operateri kroz stavku najma opreme izvuku poprilično novaca kroz x godina.
Ovo su preuzeli od ostalih operatera koji imaju takvu politiku od početka.
Ujedno se poklapa sa vremenom kada su počeli više štediti i smanjivati troškove poslovanja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 22:34   #30
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
U čemu je problem onda?
Vratite im to šta traže, ionako su uređaji bezvrijedni, a od novog providera ćete dobiti drugi router.
Pravila su takva da je oprema u najmu, odnosno njihova, druga stvar je što nitko ne čita razne specifikacije, ugovore i sl.

P.S. Kad su se mijenjali opći uvjeti korištenja tamo 2009. svatko je sa računom dobio obavijest da će nastupiti novi uvjeti i kome ne odgovaraju da može bez ikakvih penala prekinuti ugovor, samo naravno, i to nitko nije čitao.
Šta, dali su mi D-link kojeg sam ja po ondašnjem ugovoru kroz 2 godine otplatio i nakon isteka ugovora ruter postaje moje vlasništvo i sad da im ga vratim..hoću kad na vrbi rodi grožđe?!
Ak smo potpisali ugovor,onda se tog obje strane moraju pridržavati-ja sam svoj ispoštovo,pošteno platio,nek se hebu.
Možda je sada Dlink bezvrijedan,al nedam ga T-comu, makar ga bacio kroz prozor!!

Ja nisam bio pod ugovorom kad su nastupili novi opći uvijeti korištenja, tak da se na mene ne odnose novi opći uvjeti al opet me pokušavaju zahebat!

Netreba im dat ništa, zato nas i guze svi pa smo jebena nacija bolnih guzica jer se prepustimo ko ovce...
BojanZD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na