Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2017., 15:22   #30901
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
....
Da, to je je jako dobra odluka...
...
Yap, znam da je. Servis obavis u Toyota Centru, a cijena lexusa u SAD je onako stvarno sića, malo više od ovog golfa. Drago mi je da se slažeš...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 15:31   #30902
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Kako volim ovakvo paušalno lupetanje...
Ajd navedi cijenu Golf 7 u Americi, pa onda navedi cijenu tog nekog Lexusovog SUV-a, pa mi onda još dodaj cifre na uvoz takvog auta u EU pa podvuci crtu da vidimo tu "siću", isplativost i sve drugo.
Ovo za servis neću ni komentirati, kao da je to tek tako, dovesti auto koji ne postoji u Europi i eto oni ga tek tako servisiraju, kao da je to problem, lol.

Ljudi u US su valjda glupi što voze Golfove, a ne Lexuse kad je ista cijena.
panasonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2017., 15:45   #30903
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Koliko se sjećam, američkoga golfa ko ni lexusa nemreš uvesti. Treba promjeniti dosta stvari na tim autima da bi imali EU homologacijske oznake, i to o svjetlosnih sklopova, pojaseva, pa čak i kočnica
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 15:50   #30904
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Možeš, možeš....čak ih nisu jako tlačili u CVH....prošli homolagiju...mislim da su samo žmigavce morali srediti...ajde baš ću ih pitati....to je bilo prije nekih godinu dana....osim ako se nešto nije promijenilo u ovih godinu dana...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 15:51   #30905
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Jok, savrseno opisuje cinjenica da kad nas lik dode na Sj americki kontinent prvo sanja o tome kak ce kupit Jettu TDI

Odem u mesnicu do lokalnog srbina i nema dana da ne vidis bar dva golfa ispred mesnice. Bikoz zakaj da kupim Hondu, Toyotu, Mazdu, Forda, Infinity, Lexus kad mogu folcvagen iz brazila/meksika
Vidiš, ovaj tvoj post također opisuje naše ljude, bez obzira gdje bili. Vide golfa u americi i odmah je vlasnik ljakse. Sumnjam da u americi vlasnik vw vozila ima reputaciju gastarbajtera, bauštelca, seljačine i balkanca ko što ga ima recimo na ovom forumu. Kod njih je to jednostavno auto malo višeg ranga cijene. Nemaš za golfa, voziš focusa il slično.
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Yap, znam da je. Servis obavis u Toyota Centru, a cijena lexusa u SAD je onako stvarno sića, malo više od ovog golfa. Drago mi je da se slažeš...
Ajd molim te odi na lexusovu stranicu i usporedi cijene u americi sa cijenama vw u americi pa se javi. Lexus nije auto za mase nego luksuzni brend.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 15:52   #30906
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Ako kupiš jeftiniji auto, onda si lejm jer nemaš ambicije, ako kupiš skuplji, onda si klasični balkanac kojemu je bitno da ga susjedi vide. Đizzzz
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 15:57   #30907
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
ok..nije sića kako sam napisao....veća je razlika....konkretno lexus nx -35 hiljada dok je golf 20 hiljada...moja greška, mislio sam da je manja razlika. Ako se uopce mogu uspoređivati ta dva modela.
Dok je recimo taj isti nx u austriji 40 hiljada ojra..
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 15:57   #30908
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nedavno se ovdje vodila rasprava kolko ljudi može il ne može stat u neki auto.
9 u civicu!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 16:48   #30909
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Mene automobili ni ne brinu toliko (u zadnjih 15-ak godina CO2 emisija vozila u EU se smanjila za trećinu), koliko zrakoplovi i brodovi. No to je pak druga priča.
Avioni i brodovi primarno onečišćuju planet, ali auti, kamioni i autobusi drastično zagađuju lokalno, mjesta gdje živimo i provodimo većinu vremena. Jedno je dugoročna ekologija, drugo je i ekologija i direktan utjecaj na zdravlje ljudi.


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Teško da će biti kraha distribucije ili proizvodnje (prije neće biti izvedbe novih distributivnih kanala ili potencijalno redukcija) koliko je potrebno naći nove izvore energije (i skladištenja) i vidjeti kako se fosilski izvori el. energije mogu prebaciti na nešto "prirodnije".
Jasno. Ali gledaj distribuciju i uzmi u obzir prijelaz na ekonomičnije i štedljivije uređaje. Ja sam samo na rasvjeti prijelaskom na LED ukinuo 700W dnevne snage koju trošim, a kamoli još na uređajima koji se koriste 0/24.
Mislim da se konačno mičemo s mrtve točke u korištenju renewablesa, u zadnjih nešto godina. Polako kako će se gasiti fosilski izvori, tako će im mjesto uzimati renewables. U daljoj budućnosti će vjerojatno postići i neki odmak u fuziji, vidjet ćemo. Optimističan sam da će Paris Agreement kroz sljedećih par desetljeća promijeniti dosadašnje vođenje stvari.


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Iskreno, ne znam što to točno Tesla bitno nudi. Na stranu marketing i slično. U Teslinim vozilima nema nekih bitnih tehnoloških elemenata u odnosu na ostale proizvođače, iako je to još proizvodnja u razvoju.
Koja je EV alternativa Tesli? Je li postojala prije 2012.? A poslije 2012.? Nudi radikalan shift u poimanju automobila. Smanjenje kompleksnosti powertraina, jednostavnost održavanja, radikalan napredak u korisnosti autopilota (dok se drugi automakeri već desetljeće sporo bakćaju s tim, da prodaju što više polovično korisnih sistema), OTA SW update, . Pa da nema njih, ne bi nitko mrdnuo prstom da EV učini viable alternativom trenutnim ICE autima. To što se EV ne uklapa u tvoj raspored ne znači da hrpa drugih ljudi može veoma komotno živjeti uz njega.


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Litijske nisu baš good enough iz niza razloga (prvenstveno kapacitet, težina i zapaljivost), zato po meni treba gadnih promjena u tom spektru.
Napisao sam težinu Tesle Model 3 u usporedbi s BMW 3 sedanom. Skoro pa su jednako teški, razlika je u par desetaka do 100kg. Nije se desio slučaj da je vlasnik Tesle izgorio u autu zbog zapaljenja baterije. Trenutno su "good enough".


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
I tu je dijelom problem, treba se unificirati, ne da svatko ima svoje. Danas s bilo kojim vozilom dođeš na bilo koju pumpu. Zamisli da imaš em brdo chargera po zemlji em svaki je za dio vozila. Nastao bi kaos.
I to će se desiti, Superchargeri su trenutno s razlogom proprietary, baš kako bi se pokrenula izgradnja ostatka infrastrukture, a ne da trenutni automakeri profitiraju od Tesle i metnu prst u uho. No, nažalost, nikad vjerojatno neće biti unificiranog standarda kao što je trenutno šmrk s pištoljem i rupa u autu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 16:50   #30910
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Vidiš, ovaj tvoj post također opisuje naše ljude, bez obzira gdje bili. Vide golfa u americi i odmah je vlasnik ljakse. Sumnjam da u americi vlasnik vw vozila ima reputaciju gastarbajtera, bauštelca, seljačine i balkanca ko što ga ima recimo na ovom forumu. Kod njih je to jednostavno auto malo višeg ranga cijene. Nemaš za golfa, voziš focusa il slično.
Ajd molim te odi na lexusovu stranicu i usporedi cijene u americi sa cijenama vw u americi pa se javi. Lexus nije auto za mase nego luksuzni brend.
Uvijek Focus ispred golfa. Em je ljepši, isto je švabo, skoro isti auto a jeftiniji.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2017., 16:57   #30911
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 17:51   #30912
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ljudi u US su valjda glupi što voze Golfove, a ne Lexuse kad je ista cijena.
Nije ista cijena, ali ni klasa.
Malo je Golfova jer realno nemaju nekih prednosti, kao ni image kao ovdje. Iskreno, svaki put se okrenem kad ga vidim tamo, a tek kad ga čujem (ako je dizel)...
A Lexus se u EU / kod nas servisira bez problema.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Koliko se sjećam, američkoga golfa ko ni lexusa nemreš uvesti. Treba promjeniti dosta stvari na tim autima da bi imali EU homologacijske oznake, i to o svjetlosnih sklopova, pojaseva, pa čak i kočnica
Meni su RX300 rođaci uvezli kao povratnici bez ikakvih problema, no oni ni nemaju homologaciju.
No koliko sam vidio i pratio, nije neki problem ni uvesti ga normalno, kao ni održavati ovdje. Jedino ga ja nikad ne bi imao ovdje.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Avioni i brodovi primarno onečišćuju planet, ali auti, kamioni i autobusi drastično zagađuju lokalno, mjesta gdje živimo i provodimo većinu vremena. Jedno je dugoročna ekologija, drugo je i ekologija i direktan utjecaj na zdravlje ljudi.
Globalno zagađenje i je realni problem. Lokalno je više hipsterski problem, relativna stvar što se tiče EU, okolo je bitno gore. EU norme su u odnosu na ostatak svijeta tri koplja dalje i bitno su unaprijedile stanje, na stranu što nekad i pretjeruju.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jasno. Ali gledaj distribuciju i uzmi u obzir prijelaz na ekonomičnije i štedljivije uređaje. Ja sam samo na rasvjeti prijelaskom na LED ukinuo 700W dnevne snage koju trošim, a kamoli još na uređajima koji se koriste 0/24.
Mislim da se konačno mičemo s mrtve točke u korištenju renewablesa, u zadnjih nešto godina. Polako kako će se gasiti fosilski izvori, tako će im mjesto uzimati renewables. U daljoj budućnosti će vjerojatno postići i neki odmak u fuziji, vidjet ćemo. Optimističan sam da će Paris Agreement kroz sljedećih par desetljeća promijeniti dosadašnje vođenje stvari.
Možemo biti optimistični, no pitanje proizvodnje i cijene je veliki problem ne samo u EU nego i u svijetu. Treniutno ne postoji varijanta promjene postojećeg sustava i povećanja proizvodnje putem obnovljivih izvora.
U povećanju proizvodnje premalo je stalnih ili rezervnih izvora u odnosu na obnovljive izvore, a to je opasno.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Koja je EV alternativa Tesli? Je li postojala prije 2012.? A poslije 2012.? Nudi radikalan shift u poimanju automobila. Smanjenje kompleksnosti powertraina, jednostavnost održavanja, radikalan napredak u korisnosti autopilota (dok se drugi automakeri već desetljeće sporo bakćaju s tim, da prodaju što više polovično korisnih sistema), OTA SW update, . Pa da nema njih, ne bi nitko mrdnuo prstom da EV učini viable alternativom trenutnim ICE autima. To što se EV ne uklapa u tvoj raspored ne znači da hrpa drugih ljudi može veoma komotno živjeti uz njega.
Alternativa Tesli je postojala godinama i prije kao što i postoji sada, kao što drugi proizvođači proizvode više, s više modela, većim brojem tržišta itd..
Npr., da sada kupujem EV prije bi išao na nešto tipa Zoe nego Teslu.
Autopilot i slične gluposti ne računam, to ničemu ne služi.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Napisao sam težinu Tesle Model 3 u usporedbi s BMW 3 sedanom. Skoro pa su jednako teški, razlika je u par desetaka do 100kg. Nije se desio slučaj da je vlasnik Tesle izgorio u autu zbog zapaljenja baterije. Trenutno su "good enough".
Super, nije izgorio u autu.
U BMW sjednem i po ovom vremenu odvezem ZG - DU, s klimom, brzo i bez stajanja. Tesla mi tu nije ne samo good enough nego ni izbor.
A za poslovne potrebe da ne pričam, bez obzira što mi firma financira.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
I to će se desiti, Superchargeri su trenutno s razlogom proprietary, baš kako bi se pokrenula izgradnja ostatka infrastrukture, a ne da trenutni automakeri profitiraju od Tesle i metnu prst u uho. No, nažalost, nikad vjerojatno neće biti unificiranog standarda kao što je trenutno šmrk s pištoljem i rupa u autu.
Nisi možda shvatio: ako krene s "proprietary" tehnologijom jedan, pa drugi, doći će do kaosa. Tržište ne prihvaća taj kaos.
Samo daj kupcu još jednu brigu o kojoj mora razmišljati. "Zašto nisi uzeo vozilo A, B, C nego D?" "Punionica mi je i kod stana i kod posla i kod vikendice".

Ono što je malo nedorečeno u ovoj raspravi jest da ja jesam za promjene (posebno u tom smjeru), mogu si to priuštiti, ali ne vidim ni najmanje zašto bih. Recimo, mogao bih uzeti takvo što za ženu (uz, naravno gadnu državnu povlasticu), no i dalje je prevelika gnjavaža za dobit.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 17:55   #30913
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
LOL, ajde sad da ne tipkam svima ponaosob.
Nisam rekao da je svatko tko kupi VW seljak. Seljak je onaj koji ovdje dođe i ciljano traži Golfa peticu TDI. Nove golfove ovdje više ni ne prodaju dizele već samo benzince. I to imaš jedan jedini motor u ponudi. Osim ako nećeš GTI ili R model uzet.

Dalje, pričao sam s par njih i to je baš taj mentalitet, švabo je to, to se ne kvari.
To što taj auto nema veze sa švabijom on niti ne zna jer dolaze kako sam rekao iz brazila i meksika. Često se po cesti vide City Golf i City Jetta modeli.
Da ne spominjem kako se ovdje dizel niti ne prodaje na svakoj benzinskoj. Znam osobno tipa koji je ciljano tražio i čekao da se nađe rabljena Jetta TDI.

Dalje, većina tih golfova petica ovdje nema švapske motore i, koliko sam čuo od lika koji je zagriženi fauveovac, kvare se suludo. Imaju neke lijeve 2,5l četverocilindraše Boga pitaj kakve.

Novi Golfovi su ovdje postali poprilično skupi, pod time ne mislim samo cijenu vozila nego i cijenu servisa. Općenito ovdje deru na servisima njemačkih vozila. Kolega vozi C240 i nedavno je išao promijeniti prednje diskove i pločice. U ovlaštenom su ga za taj sport tražili 2200 dolara. U drugoj garaži su ga tražili 1500 dolara.

Od novih golfova ovdje viđaš većinom R modele i guess what, to voze većinom mladi azijati. Novi Golf R starta sa 41k dolara. Za te pare složim Mustanga ili Challengera da se userem. Ako nećeš amera, imaš Civic TypeR skoro za te pare.

Osnovni Golf Trendline starta sa 21k, Highline starta sa 30 no obično će te koštat bliže 35k jer uvijek imaju neke dodatke.

Pazi sad, Focus, kojeg bi btw uzeo radije nego bilo kojeg Golfa čisto jer je servisna mreža puno gušća i cijene održavanja su osjetno niže (na stranu sad osobne preference) starta sa 19k, za 24k imaš Titanium model za 30 već imaš ST model.

Honde su isto poprilično povoljne i često imaju akcije.

No osobno da idem na auto od 35k koliko košta jedan Golf Highline, jaja bi odrezao ako ne bi radije uzeo Acuru ILX A-Spec


Namjerno se nisam ni dotakao recimo Forda Fusiona ili Chargera koji su isto cijenovno u rangu s Golfom čisto da ne odemo predaleko.

Ne znam zašto se netko dotakao Lexusa, Lexus je ipak premium brand.


Dakle ne kažem da je svatko tko kupi VW seljak, već da naši većinom ovdje dođu s predodžbom kako je imat Golfa peticu TDI neki statusni simbol. I onda prevrnu svaki kamen da ga nađu.


Vezano za uvoz/transport vozila. Bilo je par ljudi koji su na grupama pitali kako i koliko košta. Obično je to neisplativo. I da ima pacijenata koji hoće dovest auto koji vrijedi brat bratu 5k dolara. Neki je lik pitao za prijevoz pa kad su ga pitali kaj hoće prevest veli tip Chrysler Sebring.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 03.08.2017. u 18:00.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 18:34   #30914
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa ok, s tim se i ja slažem, tko sad dođe u ameriku i traži golfa peticu bez obzira na motorizaciju i misli da je to neki statusni simbol, taj je ljakse. Bogte, pa taj auto je 10 godina star. A za ovo sve ostalo što da ti kažem do svaki auto ima svog kupca. Mislim ono, nekom je focus dobar, nekom golf, nekom audi a3 itd. A3 je gabaritima isti ko focus i ko golf, no kupcu audija ne pada na pamet uzet focusa, iako će ga sva tri odvest od točke A do točke B. Evo moj frend ovih dana kupuje BMW X1 za 375k kn s tim da je trenutno akcija i imaju 50k kn popusta. Ja u nevjerici, kaj tolko košta. A košta x drive, 20d mašina i gomila opreme i gadgeta. I kaj bi mu ja trebo reć, da za te novce može uzet 3 meganea? Pa zna on to, al isto tako zna i što hoće. Ja bi za te novce uzeo seriju 4 coupe s manje opreme i ziher mi niš nebi falilo u svakodnevnoj vožnji. Al eto, nismo svi isti, ukusi se razlikuju i svaka roba ima svog kupca.

Edit; Type R? Ozbiljno?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 19:01   #30915
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Iskreno tu ima gomila ricera a svejedno sam vidio možda dva nova Civic TypeR-a
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 19:04   #30916
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova

Globalno zagađenje i je realni problem. Lokalno je više hipsterski problem, relativna stvar što se tiče EU, okolo je bitno gore. EU norme su u odnosu na ostatak svijeta tri koplja dalje i bitno su unaprijedile stanje, na stranu što nekad i pretjeruju.
Lol, nadam se da se šališ. Ima dosta gradova gdje je zagađenje uzasno, baš zbog prometa. Čak i u ZG nije ugodno živjeti uz jake prometnice. Dobro da se još uvijek ne vozi na olovno gorivo, jer se svojevremeno i za to pričalo da je skroz ok.


@icy
Btw, što se tiče standarada, i to će se s vremenom uniformirat. Za sada postoji jedno 3 glavna standarda i skoro svako se može na bilo kojoj punionicu puniti. Tesle se mogu puniti i na "obicnim" punionicama, doduse, ostali se ne mogu na superchargerima.. Ako ista, eu uvijek forsira standard, kao što je bilo i s usbovima i appleom.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 20:25   #30917
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Yap, znam da je. Servis obavis u Toyota Centru, a cijena lexusa u SAD je onako stvarno sića, malo više od ovog golfa. Drago mi je da se slažeš...
Ček jel ti bubas iz glave onako, jer ovo što pišeš su teške provale i neistine.
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Kako volim ovakvo paušalno lupetanje...
Ajd navedi cijenu Golf 7 u Americi, pa onda navedi cijenu tog nekog Lexusovog SUV-a, pa mi onda još dodaj cifre na uvoz takvog auta u EU pa podvuci crtu da vidimo tu "siću", isplativost i sve drugo.
Ovo za servis neću ni komentirati, kao da je to tek tako, dovesti auto koji ne postoji u Europi i eto oni ga tek tako servisiraju, kao da je to problem, lol.

Ljudi u US su valjda glupi što voze Golfove, a ne Lexuse kad je ista cijena.
Upravo to. Totalne dezinformacije. Da golf košta skoro ko Lexus suv, jao....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 21:36   #30918
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411


__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 21:45   #30919
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova


do dan danas najpouzdaniji auto koji je moj stari imao. Kupio novoga 89-e, prodao ga 4 godine kasnije za 200 maraka vise nego ga platio.
nijednog jedinog kvara ili problema u te 4 godine.

i lijepo drzi zavoj, nema puno body rolla
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 22:49   #30920
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Dupli Weber FTW!
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 23:14   #30921
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
No osobno da idem na auto od 35k koliko košta jedan Golf Highline, jaja bi odrezao ako ne bi radije uzeo Acuru ILX A-Spec
Ideš, stvarno odličan stroj po dobroj cijeni
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 23:32   #30922
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Al' Amiš na kraju. To je to!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 00:16   #30923
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor ThePornstar Pregled postova
Dupli Weber FTW!
Yup, pogotovo sa začepljenim vakuumom i dodatno udavljen iberlaufom koji pljuje ulje

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ideš, stvarno odličan stroj po dobroj cijeni
Je, istina, fakat odličan stroj za tu cijenu. Izgleda super, vozi se super i oprema je na razini.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Al' Amiš na kraju. To je to!
Pa ono, zamjena za kočiju
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 00:39   #30924
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Yup, pogotovo sa začepljenim vakuumom i dodatno udavljen iberlaufom koji pljuje ulje
Ma saaamo gaaaaas
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2017., 01:29   #30925
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Bio prosli tjedan dva puta na Krku i nikad nisam vidio tolko crknutih vozila uz cestu a nije ni bila guzva. Novi auti, stari, kamioni sve.. Dosao sa Krka do naplatnih za manje od sat i pol, desna traka stalno na uzbrdicama najbrzi i 6.5l na kraju. Prvi put da sam vozio Megana nakrcanog do kraja po onim uzbrdicama i dobro se drzi, 5ta 140 bez zaleta bez problema. Crklo podizanje petih vrata na Meganu, radio i drugi dan vise ne drzi, prvi kvar u skoro 4 godine..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2017., 10:21   #30926
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Zna li netko koja velicina guma i felge ide na zafiru 2006 1.6, 5 rupa? Upisana je samo mjera 16". A znam da tvornicki pasu jos neke dimenzije. Hvala
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2017., 10:48   #30927
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2017., 11:11   #30928
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Bio prosli tjedan dva puta na Krku i nikad nisam vidio tolko crknutih vozila uz cestu a nije ni bila guzva. Novi auti, stari, kamioni sve.. Dosao sa Krka do naplatnih za manje od sat i pol, desna traka stalno na uzbrdicama najbrzi i 6.5l na kraju. Prvi put da sam vozio Megana nakrcanog do kraja po onim uzbrdicama i dobro se drzi, 5ta 140 bez zaleta bez problema. Crklo podizanje petih vrata na Meganu, radio i drugi dan vise ne drzi, prvi kvar u skoro 4 godine..

Ak ja s golfom 1 td starim 34 godine mažem 100 uz Velebit cisto jer ga stedim, ne vidim problema za 3 desetljeca noviji auto
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2017., 11:52   #30929
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Vidiš, nisam znao da se td ugrađivao u jedinicu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2017., 15:00   #30930
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Ak ja s golfom 1 td starim 34 godine mažem 100 uz Velebit cisto jer ga stedim, ne vidim problema za 3 desetljeca noviji auto
Cesta preko Velebita nema veze sa autoputom Zagreb Rijeka. Totalno dve razlicite ceste koje nemaju veze jedna sa drugom sto se same voznje tice..

Ja sam polagal na Golfu II TD i tad je bio vec kramp od auta, pred skoro 20 godina..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na