Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2008., 12:37   #1
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Dell-ov laptop tretman elektroshokovima

Jel netko od "nasih" forumasa probao? Mislim stvarno.......hebeno..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ma/371522.aspx
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 13:29   #2
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Dell ko Dell... Nikaj novo. Prije su im baterije znale planuti same od sebe, sada elektrošokovi... Klasika.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2008., 14:17   #3
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Pa sad bar mogu privuć novu grupu korisnika. Dell - Laptopi za mazohiste
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 15:15   #4
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,816
Uz duzno stovanje, i sa oprostenjem, Index jede govna.
Kakvi strujni udari ?! Napuhuju pricu do yaya.

U cemu je stvar ? XPS laptop ima dijelove od aluminija. Posto adapter nije trozilni (faza, nula i uzemljenje) nego dvozilni (faza i nula) u nekim slucajevima, kada je prikljucen adapter, dolazi do "tingling sensation-a". Dakle, nikakvi elektrosokovi, nikakvo bolno peckanje.

I to nije samo slucaj kod Dell-a. Isti stvar je bila i kod Sony SZ serije (koju sam i ja imao). On takodjer ima aluminijske palm restove i kod dvozilnih kablova se isto desava. Sony je besplatno zamijenio svima koji su zatrazili adaptere sa trozilnim kablovima bez ikakve naknade. Osim Sony-a jos par proizvodjaca je imalo isti slucaj sa svojim "metalnim" prijenosnicima.

Istina, to se ne bi smjelo desavati i to su trebali odmah predvidjeti te uz prijenosnik odmah priloziti trozilni kabel i adapter. To jest njihova krivnja, ali toliko pretjerivati pa reci da korisnici dozivljavaju elektrosokove, mislim stvarno !
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 19:28   #5
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Uz duzno stovanje, i sa oprostenjem, Index jede govna.
Kakvi strujni udari ?! Napuhuju pricu do yaya.

U cemu je stvar ? XPS laptop ima dijelove od aluminija. Posto adapter nije trozilni (faza, nula i uzemljenje) nego dvozilni (faza i nula) u nekim slucajevima, kada je prikljucen adapter, dolazi do "tingling sensation-a". Dakle, nikakvi elektrosokovi, nikakvo bolno peckanje.

I to nije samo slucaj kod Dell-a. Isti stvar je bila i kod Sony SZ serije (koju sam i ja imao). On takodjer ima aluminijske palm restove i kod dvozilnih kablova se isto desava. Sony je besplatno zamijenio svima koji su zatrazili adaptere sa trozilnim kablovima bez ikakve naknade. Osim Sony-a jos par proizvodjaca je imalo isti slucaj sa svojim "metalnim" prijenosnicima.

Istina, to se ne bi smjelo desavati i to su trebali odmah predvidjeti te uz prijenosnik odmah priloziti trozilni kabel i adapter. To jest njihova krivnja, ali toliko pretjerivati pa reci da korisnici dozivljavaju elektrosokove, mislim stvarno !
Nazalost nisi upravu. Jer korisnik osim "tingling sensationa" moze dozivjeti dobar sok. Nije isto kao one kombinacije radijatora i komponenti i slicno, ali je neugodan.
  Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 22:11   #6
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nazalost nisi upravu. Jer korisnik osim "tingling sensationa" moze dozivjeti dobar sok. Nije isto kao one kombinacije radijatora i komponenti i slicno, ali je neugodan.

Kao sto rekoh, imao sam Sony Vaio SZ, i on i Dell XPS M1330 su isto gradjeni (palm-restovi su od brusenog aluminija i u tome je najveci problem), a moj nije dao nikad vise od "tinglinga", isto kao i u drugih korisnika.
Na masu americkih foruma se digla frka oko toga tako da je na kraju Sony, htio-ne htio, isao besplatno mijenjati adaptere.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 23:34   #7
_GT
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: VG
Postovi: 203
nije problem u svim baterijama nego u onima koje je za dell proizveo sony...
_GT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na