Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2019., 16:07   #31
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Valjda ce shvatit da im se bakrene parice neisplate vise dirat za buducnost, pogotovo u gradovima koji su dosta loši po nevrijemu kao npr Rijeka di im kada god grmi/sijeva pocrkavaju routeri i ostale stvari a to ih jako puno košta.

Bilo bi im najpametnije povuci FTTH koji kosta dosta ali barem znas da je najlaksi za odrzavanje i najbolji za buducnost.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 18:45   #32
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Ekipa otvaram novu temu u vezi Nacionalnog projekta izgradnje NGA mreža.
Ovo je sasvim druga tema vezana za sasvim drugi projekat koji nije u sklopu toga s toga mislim da nije potrebno zatrpavati ovu temu sa nekom drugom. Strpite se koju minutu da sastavim uvodni tekst i otvorim temu.

EDIT:

Evo linka na tu temu: http://forum.pcekspert.com/showthrea...95#post3321795
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2019., 12:37   #33
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Evo na Hakomovoj stranici objavljena najava izgradnje GPON infrastrukture Grad Buzet i okolica.
http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza#info
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2019., 12:53   #34
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Evo na Hakomovoj stranici objavljena najava izgradnje GPON infrastrukture Grad Buzet i okolica.
http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza#info
Prva zona obuhvata koja se i vidi na karti bez da zumiraš na atomsku razinu
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2019., 20:50   #35
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Kao šta sam rekao kad sam pokrenuo ovu temu, napokon imamo nekog privatnika koji pokriva Istarsku i Primorsko Goransku županiju a vidi se da ce biti ozbiljno cim su prve radove fokusirali na sela od 80 ljudi.

Vidjet cemo kako ce dalje ici ali kao šta Exomaniac kaže ogromno područje na mapi.

Veliki plus je to šta rune radi otvorenu optičku mrezu pa ljudi di je dostupna njihova infrastruktura mogu odabrati bilo kojeg operatera.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2020., 08:14   #36
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2020., 17:17   #37
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
Da malo oživim temu.

Unazad par mjeseci projekt je dosta napredovao. Kabeli su se počeli provlaciti naveliko. Iako unamljuju HT-ove glavne trase (DTK), koliko vidim koriste i DTK gdje je provučen i koaksijalac ili optika od kabel-kanala (vjerojatno je DTK u vlasnistvu samog 3t-cablea), u prijevodu: gdje izvire kabelska, sa istog stupa izvire i rune optika.
Navodno je osim rijeckog fiberneta i zagrebackog terrakoma rune infrastrukturu trebao i iskon koristiti, ali koliko sam cuo sa vrha je stigla obustava te odluke.
Najam infrastrukture nije jeftin,114 kn sa pdv po prikljucku (91,20 kn bez pdv) + mjesečni najam prostora po distribucijskom čvoru za smještaj pasivne opteme 1 kn/cm³ bez pdv odnosno 1,25 kn/cm³ sa pdv. Primjerice najjeftiniji paket od fiberneta (aka fenice telekom grupa) je 179 kn (samo net 50/25 mbps) - 114 kn je 65 kn odnosno samo 48,75 kn bez pdv-a (i jos nesto manje zbog najma prostora za smjestaj pasivne opreme). Kad se od toga oduzme cijena routera, najam bandwitha od backbone operatera i ostali troskovi, njihova zarada mi se cini dosta malom (na tom paketu, i u odnosu na HT čija je marža vrlo visoka) pa cisto sumnjam da ce moci ponuditi jeftinije pakete kao sto to nudi ht odjel za zadrzavanje korisnika.
Koliko znam po hakomu ako rune izgradi infrastrukturu, na tom području HT i A1 nece moci ju graditi (nema paralelne infrastrukture).
Također iako je rune napisao na fb stranici da su u pregovorima sa ht i a1 da i oni mogu koristiti rune infrastrukturu, za ocekivati je da ce oni nece pristat na to jer sigurno se nece htjeti odreci dobrog dijela kolaca. Vjerojatno korisnici ce biti prisiljeni birati između fibernet-a i terrakom-a sto zapravo i nije tako lose jer ce ht sigurno izgubiti dosta korisnika na bakrenoj infrastrukturi i na podrucju obuhvata rune-a vise nece HT imati monopol vec jakog trzisnog igraca.
Koliko sam citao RuNe korsti Iskratelovu opremu koja koristi XGS-PON (do 64 korisnika na PON grani djele 10 Gbps simetricno) i GPON (do 64 korisnika na PON grani dijele 2,5 Gbps downstream i 1,25 Gbps upstream), a ta PON tehnologija podrzava i da na istoj PON grani u isto vrijeme budu i XGS-PON i GPON korisnici!
Koliko cujem u Sloveniji ovaj nacin gradnje infrastrukture cvate i imaju daleko vise predbiljezenih korisnika, 2500+ vec predbiljezenih (a i 4 glavna operatera su se javila da ce koristit njihovu infrastrukturu) nego u Hrvatskoj (cini mi se okvirno manje od 500 korisnika). Steta je da mnogi ni ne znaju sto je Rune a jos manje koji je njihov koncept.
Na žalost, njihov koncept ne omogućuje vrlo niske cijene a i operater zbog njihovog najma sigurno nece ponuditi samo telefon ili samo televiziju preko RuNe infrastrukture jer kad se ukljuci najam RuNe infrastrukture mjesečna cijena paketa bi bila previsoka a HT preko bakra samo telefon nudi jeftinije od osnovnog najma. Znaci za ocekivat je da ce umirovljenici nastaviti koristiti usluge od HT-a i A1 a mlađa populacija će odabrati optiku jer će im biti potrebna za svakodnevni rad.
Ako itko ima vise info od Fiberneta neka napise jer na njihovom webu nije skoro nista objavljeno. TV im je skup a i imaju samo 1024 zakupljenih javnih IP adresa pa se nadam da onaj tko zeli ce moci dobiti javnu IP adresu kao sto je to standard kod HT-a i mogucnost kod A1 ako korisnik zatrazi. Ako bude moguc samo CGN to je veliki deal breaker za mene.


Linkovi: RUNE web Fibernet ponuda Terrakom ponuda
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2020., 21:04   #38
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Citiraj:
Autor crazyy Pregled postova
Steta je da mnogi ni ne znaju sto je Rune a jos manje koji je njihov koncept.
Gdje bi to uopće trebalo biti dostupno? I telekomi i projekt ruralne mreže bježi od ruralnih rubova Grada Zagreba ko vrag od tamjana a sigurno bi skupili korisnika...
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2020., 21:42   #39
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,349
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Gdje bi to uopće trebalo biti dostupno? I telekomi i projekt ruralne mreže bježi od ruralnih rubova Grada Zagreba ko vrag od tamjana a sigurno bi skupili korisnika...
Istra tj okolica pazina koliko ja znam....
axo je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2020., 22:16   #40
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Na njihovm webu su tocno oznacena podrucja koja su u planu tog projekta + njihove etape
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 11:53   #41
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Ma projekt je iskreno po meni top stvar, otvorio sam ovu temu jer ih pratim još iz 2017 godine prije nego je sve ovo ovako dosta napredovalo. Po meni 750kuna za uvodenje optike je čista sprdnja pogotovo za neka mjesta kao di sam ja u Rijeci ali u kvartu di sigurno HT ili A1 nema apsolutno nikakve planove uvodjenja optike kod nas a da nepričam za ljude koju su u malim selima a tamo ce RuNe optika sigurno isto doći u sljedece 2 godine. Sve šta su obećali na njihovoj facebook stranici o objavi radnje i planiranim datumima sve su uspješno odradili zasada, centrala za moj kvart i jos 2 ostala kvarta u Rijeci dolazi rujnu ove godine a optika bi se trebala provući tamo negdje prvi ili drugi mjesec 2021 godine po mom gledanju. Jedino da problem ako se može uopće nazvati je taj šta samo 2 operatera u Hrvatskoj zasada daju usluge RuNe FTTH a u Sloveniji svi glavni operateri davaju usluge za njihovu RuNe optiku tamo a kod nas to nije slučaj (još). Drago mi je kad vidim da neko ovako uzima jezivi monopol nad mladom populacijom i totalno pokriva optikom sve od gradova do malih sela sa par stanovnika u Primorsko Goranskoj i Istarskoj županiji i to pomeni stvara probleme za HT i A1 što je jako dobro. Gledam stalno na facebooku dosta brzo rade nove centrale i provlačenje optike tamo di su najavili samo me eto brine ovo za 2 operatera koji nude usluge tu neznam kako ce dalje ići stvar oko toga.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 12:35   #42
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Trenutno rade na području Mošć. Drage. Koliko sam vidio, radi se o kontejnerima na koje se onda spajaju vodovi. Prvi je postavljen po faxa u Iki.
Ne znam zašto rade periferiju obzirom da Opatija uopće nije pokrivena optikom i tu bi imali najviše klijentele. Koliko sam vidio na stranicama HT-a, oni uvode optiku za Tošinu i Kosićevo (spojni čvor će biti negdje oko dvorane M. Cvetković). HT-u centar OP nije uopće na listi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 22:28   #43
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
Imaju i svoj YouTube kanal gdje objavljuju kratke isječke instalacija svojih centrala. Na hakomovoj stranici je pred koji dan niknula i objava gradnje koja obuhvaća cijele Matulje, cijeli Kastav pa sve do Permana a to jos na RuNe karti nisu ucrtali!!!
PS: u gornjem postu zabunom je napisan krivi podatak, po zadnjim informacijama za RuNe projekt se predbiljezilo oko 4000 kucanstava (na zalost preko 80% slovenci).
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 13:24   #44
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
Tko su izvođači radova na Rune projektu?
colonelf je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 13:32   #45
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor colonelf Pregled postova
Tko su izvođači radova na Rune projektu?
Imaju oni svoj poseban tim ali isto tako potpisan ugovor sa Kompanijom Ericsson Nikola Tesla.

Evo jedan članak u vezi toga (ima ih više na netu) : https://odgovorno.hr/aktualno/siroko...a-i-rune-crow/
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 17:04   #46
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Evo do sada nisam naletio na ovu temu..ali sam srećom pred 5-6 mjeseci naletio na promidžbu RuNe projekta. Budući da sam praktički u dvorištu firme koja je jedan od začetnika cijele ideje (dobro 1,5km od njihovog dvorišta ), predbilježio sam se još u 2. mjesecu za priključak. Negdje na vrhuncu lockdowna su počeli razvlačit optičke kabele po stupovima, pred par tjedana su postavljali tu u susjedstvu dodatne stupove... a sad vidim na stranicama da bi trebali dobit priključak u roku od 90 dana. Taman da mi istekne ugovor sa TCom-om
Dosadašnja situacija mi je bila da mogu birat T-Com, Iskon, A1, Optimu i sl. preko T-Com infrastrukture. Svi sličnih cijena i sličnih brzina, cca 240kn za tel+net 40mbit (4G combo uređaj), ali pada na 15-16mbit nakon prvih 100GB. Kad grmi - gasi net ako ne želiš čekat tehničare da zamijene router.


S ovim projektom bih trebao dobiti malo bržu vezu za dosta manje para + drastično brži upload ili drastično bržu vezu generalno za nešto sitno manje para. Realno, nemam se na što požalit
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 21:12   #47
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Trenutno rade na području Mošć. Drage. Koliko sam vidio, radi se o kontejnerima na koje se onda spajaju vodovi. Prvi je postavljen po faxa u Iki.
Ne znam zašto rade periferiju obzirom da Opatija uopće nije pokrivena optikom i tu bi imali najviše klijentele. Koliko sam vidio na stranicama HT-a, oni uvode optiku za Tošinu i Kosićevo (spojni čvor će biti negdje oko dvorane M. Cvetković). HT-u centar OP nije uopće na listi.
Kod mene su u Opatiji dovukli optiku i stavili ormaric od optike kraj telefonskog stupa/razvodne kutije prije par dana...
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 22:57   #48
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Ma stvarno dosta rade i baš brzo za razliku od svih ostalih. Baš sam ih kontaktiro prije par dana i kazu da "Čim se postavi centrala i krene gradnja, oni korisnici koji su bliže centrali na tom kabelskom pravcu, će moći priključak koristi prije ostalih."

To je super jer koliko ja znam kad usporedimo HT i A1 kad povlače optiku na zonama HAKOM mapa oni prvo trebaju povuč optiku u cijeloj toj zoni pa tek onda davaju usluge, a RUNE kako povlači tako i pružaju usluge za uzeti FTTH čim provedu na stup pored kuće odmah te spoje šta je po meni odlično i stvarno efikasno
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2020., 16:11   #49
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor BRLEE Pregled postova
Ma stvarno dosta rade i baš brzo za razliku od svih ostalih. Baš sam ih kontaktiro prije par dana i kazu da "Čim se postavi centrala i krene gradnja, oni korisnici koji su bliže centrali na tom kabelskom pravcu, će moći priključak koristi prije ostalih."

To je super jer koliko ja znam kad usporedimo HT i A1 kad povlače optiku na zonama HAKOM mapa oni prvo trebaju povuč optiku u cijeloj toj zoni pa tek onda davaju usluge, a RUNE kako povlači tako i pružaju usluge za uzeti FTTH čim provedu na stup pored kuće odmah te spoje šta je po meni odlično i stvarno efikasno

Evo sad su mi javili da dolaze sutra probit kabel u kuću te bi za 2-3 tjedna onda išao probni signal i montaža priključka/kutije za prelaz na bakrenu paricu unutar kuće. Brzo rade.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2020., 17:37   #50
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Evo sad su mi javili da dolaze sutra probit kabel u kuću te bi za 2-3 tjedna onda išao probni signal i montaža priključka/kutije za prelaz na bakrenu paricu unutar kuće. Brzo rade.


Ljepo za čuti i baš mi je drago šta će napokon ljudi u rural naseljima imati optiku a da ovaj projekt nije bullshit. Taman mi treba netko sa foruma da nam tu javi iskustva na fibernetu ili terrakomu da se vidi kako to radi, recimo dal ce se moci router staviti u bridge mode i ostale stvari. Ja sam baš gledao sebi šta bi uzeo jer dobivam i ja za nekih 6 mjeseci max isto njihovu optiku taman su stavili danas na stranici za mape da će iči izgradnja po postojećoj infrastrukturi jer sam u Rijeci tako da ono samo ce iz centrale povuć optiku na prvi stup i nece biti potrebe ništa kopati (osim za centralu) tako da ce to ići brzo po mom iskustvu. https://prnt.sc/tgyljd

Taman sam gledao sebi razliku za terrakom i fibernet i po mom nekom mišljenju ja bi uzeo fibernet jer za 300kuna (net+tv) dobivaš 200/100 šta je duplo više od terrakoma koji ima max 100mb download (Nepiše ni koji upload puštaju) ali zato terrakom barem ima dosta ljudi koji su koristili tu na forumu pa barem možeš znati šta ćeš dobiti kod njih. Fibernet ako pogledaš to ti je firma ustvari "Fenice Telekom Grupa" koja po mom pričanju sa Rune preko mobitela je firma koja već radi preko 10 godina i samo rade na poslovnim paketima, tako da su morali napravit ovu posebnu novu "firmu" da mogu puštat pakete na FTTH od Rune, ali kod njih nema nitko vjv iskustva kako im radi ustvari taj net, kakav im je routering prema vanjskim serverima itd ako me razumiješ. Po meni Fibernet bi bio odabir jer za iste pare duplo veća brzina. Možda kada ja budem uzimao optiku za ~6 mjeseci dodje A1 ili tako netko jer su rekli da bi A1 vrlo vjerovatno mogao podpisati sa njima ugovor pošto A1 nikad nije imao ništa u Ruralu pa bi im ovo dosta dobro došlo. Isto su tako rekli da je Hrvatski Telekom tvrd orah za pregovaranje
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2020., 18:55   #51
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Danas mi je rekla kolegica da su njenom susjedu u zgradi ponudili priključak. Rekla mu je da zatraži ponudu za spajanje cijele zgrade. Kada je dobije, javim cifru. Ona živi u Lovranu, na području Peharova (okretište busa linije 32).
btw, RUNE vam provodi firma 3t.cable iz Bregi. Prodali su svoj biznis sa kabelskom TV i prešli na ovo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2020., 20:45   #52
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Dubit će optiku u nekim rularnim naseljima dok mnogi koji žive npr na D.Drenovi u privatnim kućama kao i ja nećemo to doživjet jer smo im sljepa rupa.
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2020., 21:28   #53
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Flatline Pregled postova
Dubit će optiku u nekim rularnim naseljima dok mnogi koji žive npr na D.Drenovi u privatnim kućama kao i ja nećemo to doživjet jer smo im sljepa rupa.
Pa zar nije cijela donja drenova pokrivena projektom osim par zgrada tu di je rupa na mapi jer oni vec imaju optiku ili ce im doci uskoro?

Slika : https://prnt.sc/th36fq

Zadnje izmijenjeno od: BRLEE. 13.07.2020. u 21:35.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2020., 21:44   #54
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Jeste i u planovima im je kao u naredne 3 godine ali to meni ništa ne vrijedi jer tko zna šta će biti do tada pošto sad vuku optiku po zraku.
Ali eto Kostrena ima priključenje u roku 180 dana a tamo je koliko znam vip provukao svoju optiku.

Tu di je rupa mislim da imaju kablovsku.

Zadnje izmijenjeno od: Flatline. 13.07.2020. u 21:51.
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2020., 23:12   #55
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Flatline Pregled postova
Jeste i u planovima im je kao u naredne 3 godine ali to meni ništa ne vrijedi jer tko zna šta će biti do tada pošto sad vuku optiku po zraku.
Ali eto Kostrena ima priključenje u roku 180 dana a tamo je koliko znam vip provukao svoju optiku.

Tu di je rupa mislim da imaju kablovsku.
Gledaj ja bi ti preporučio da ih nazoves na broj ili preko maila ali na broj je brže, od kad je izašla njihova stranica ja ih pratim i od prvog dana kad su napravili ove mape, meni od tada za moj dio Rijeke (Draga, Gornja Vežica) pisalo je da je samo u planovima nije mi ni pisalo kao za 3 godine kao za Brašćine, Drenovu ili Zamet kad sam provjeravao još prosle godine, a od prekjučer evo dodani smo u planu da je "Planirana izgradnja po postojećoj infrastrukturi". Nazvao sam ih još prije i kako su rekli tako su i napravili da ce se do rujna napravit centrala za moje područje Rijeke i da ce se razvlačit kablovi još nekih 3 mjeseci. Doci ce i red na Drenovu pitaj ih samo i reci ce ti jer sve šta su napisali planove još od prošle godine sve su napravili kako su rekli. Barem imas srece sto ce doci FTTH kod tebe ubrzo, ja koji sam na rubu Rijeke nebi dobio optiku u sljedece 10 godina 100% da nije Rune došao sa svojom idejom.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 15:54   #56
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Informacija da će biti unutar 3 godine je kada sam napisao svoju adresu.

Ma zvat ću ih kada se promjeni stanje na njihovim stranicama ako u međuvremenu mi ne dovuku optiku preko bandera.
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 16:02   #57
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Dobio sam info u vezi priključka. Za 750kn po priključku oni dovedu optiku do zgrade, stave razdjelni ormarić i povuku kabele do stanova.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 17:06   #58
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dobio sam info u vezi priključka. Za 750kn po priključku oni dovedu optiku do zgrade, stave razdjelni ormarić i povuku kabele do stanova.
Ista informacija im piše na webu:

"Instalacija unutar stana do max. 10 m i 2 proboja naplaćuje se 750,00 Kn (PDV uključen) jednokratno. Moguće je zatražiti izvođenje instalacije do točke po vlastitom izboru te se u tom slučaju svaki dodatni 1m instalacije naplaćuje 75,00 Kn (PDV uključen)."
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 21:13   #59
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Ispadate smiješni! Pa jeste li pogledali dobro što nude Fibernet i Terrakom ? Tv nula bodova bar što se tiče opisa na njihovim stranicama. Zašto da uvodim optiku i imam brzinu 100 mogu i ostati na 20 koliko imam za sada. Ako ne ugovore sa HT i A1 slabe koristi ćemo imati od FIBERNETA I TERRAKOMA ako ne poboljšaju ponudu. To je moje mišljenje slagali se Vi ili ne.Lijep pozdrav
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 22:30   #60
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Ima nas kojima Max tv ili iskon tv nije zanimljiv

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Flatline je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na