Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2019., 10:50   #121
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Lako moguce, hub je u planu, ideja je bila da sa sa ovim hubom rijesim dvije stvari odjednom, ali kako to obično biva, ovaj AC hub je podrzan tek u Kini, tako da ga je kod nas (trenutno) nemoguce spojiti na "našu" Mi Home aplikaciju, vec treba staviti onu original, kinesku, a to je jedno posebno iskustvo



Postoje ta dva huba, Xiaomi Mija Gateway koji je nekih 25$ i Aquara hub za cca 35$. Ima neko smisleno objasnjenje zasto je Aquara hub 10 dolara skuplji/bolji?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 20:54   #122
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Razmatrao sam Ikeine zarulje, ali imaju jedan veliki fail, a to je da se ne moze podesavati točna teperatura svjetla vec imas predefinirane (toplo-bijelo-hladno) i zato sam trazio drugo rjesenje


@XLR
kod googla je shema da mozes imat vise aplikacija i sistema i onda ih samo ubacis u google home aplikaciju (prijavis se u npr Mi Home ) i onda vidis taj sustav i sve uređaje na njemu. Ofc uređaji moraju podrzavat google, a vjerujem da te tako i sa Alexom.
To je ogranicenje samo Ikea software.a, a kako ja isti ne koristim naravno da mogu koristiti cijeli spektar RGB-a + bilo koju toplinu
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 10:45   #123
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Jbga, mene je onda moje neiskustvo i ta nemogucnost Ikea app odbila od Ikeine price sa zaruljama.


@RainZG mozes malo opisat sta točno ( i na koji način) koristis?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 17:16   #124
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jbga, mene je onda moje neiskustvo i ta nemogucnost Ikea app odbila od Ikeine price sa zaruljama.


@RainZG mozes malo opisat sta točno ( i na koji način) koristis?

Raspberry Pi 3 + Home assistant + zigbee2mqtt brigde + echo dot 3 komada za glasovne komande kroz cijelu kucu.
Puno vise sam pisao o tome u topicu

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=296360

Isto tako, Ikea zarulje se mogu spojiti na philips bridge pa se onda koriste sa philips aplikacijom i onda isto imas full range boja za izbor ( to sam isto koristio pa znam iz prve ruke da radi)
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 20:52   #125
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Kako mrzim taj smart home koncept, znao sam da cu se sjebat Zelim 2 uticnice kontrolirati na daljinu, uzeo na primeu ED3 i u brzini ponistio TP-Link uticnice te uzeo Osram Smart+. Osram treba hub, a hub je 100 eura ili kemijanje s RPi-jem i pun k izgubljenog vremena. Da ne spominjem kako TP-Link radi bez huba (ako dobro citam). Fuck!

Treba nekome 2 komada Osram Smart+ pluga, nekoristeno?

ED3 cu si zasad zadrzati, mozda mu nadjem neku primjenu, al bemu sve. Bacene pare u startu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 14:48   #126
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kako mrzim taj smart home koncept, znao sam da cu se sjebat Zelim 2 uticnice kontrolirati na daljinu, uzeo na primeu ED3 i u brzini ponistio TP-Link uticnice te uzeo Osram Smart+. Osram treba hub, a hub je 100 eura ili kemijanje s RPi-jem i pun k izgubljenog vremena. Da ne spominjem kako TP-Link radi bez huba (ako dobro citam). Fuck!

Treba nekome 2 komada Osram Smart+ pluga, nekoristeno?

ED3 cu si zasad zadrzati, mozda mu nadjem neku primjenu, al bemu sve. Bacene pare u startu.

Boldano no1 nazalost nma veze za boldanim no2, odnosno trebao si malo detaljnije pročitat prije kupovine.


Pored toliko gotovih i jednostavnih rješenja, ti napravis zajeb u startu




Inače, jel netko ima iskustva sa Xiaomi Yeelight Smart Plus LED led trakom?


Po internetima sve pise da je super, ali čisto da pitam prije nego naručim
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 15:04   #127
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Pozdrav @srale7, ne kužim ništa u vezi ovih smart home stvari pa bi te zamolio ako možeš linkat koje gotovo i jednostavno rješenje. Plan je to smart postaviti u kuću koja zapravo ni nema nikakve instalacije još postavljene (ako je uopće bitna ta informacija).
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 15:06   #128
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Greska je potpuno na mojoj strani, a u obranu mogu reci da citam smart home pizdarije otpocetka one prve teme koju ste linkali + frend to radi doma ima valjda par godina pa uvijek nesto pricamo o tome. Dok ne krenes s tim sve ti je jedan ogroman miks raznih podataka i standarda... On je na akari i homekitu.

Problem je sto ne mogu razvlaciti zicu do rutera (u drugom stanu je), zelim cloud based sustav i cim manje petljati po tome (rpi je super al nemam vise vremena za to), a kako sam podstanar ni kopanje nije neka opcija. Podvuci crtu i vidjet ces da sam vrlo ogranicen dostupnim rjesenjima koja su u pravilu skuplja od kompleknijih i imho boljih sustava baziranih oko sonoffa i rpi-ja :/

I sad se osjecam ko kreten, a to mrzim Imam preskupe gadgete koji nista ne mogu napraviti. Mogu pricati s alexom. Jesam spomenuo da je prime days prekratko trajao da bi napravio posten domaci zadatak? Kreten!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 12:27   #129
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Pozdrav @srale7, ne kužim ništa u vezi ovih smart home stvari pa bi te zamolio ako možeš linkat koje gotovo i jednostavno rješenje. Plan je to smart postaviti u kuću koja zapravo ni nema nikakve instalacije još postavljene (ako je uopće bitna ta informacija).
Smart home trazi vrijeme za proučavanje i opcenito shvaćanje principa na koji radi, (vidis na primjeru kolege XLR-a)plus sto je trziste u ekspanziji tako da svaki dan izlaze novi (bolji) uređaji pa je ponekad tesko to sve pratit.

Bas all in one sistem nisam vidio, ima nekih (osnovnih) start kitova jer svaki smat sistem je drugačiji, sto zbog konfiguracije, sto zbog zelja i potreba korisnika.

Ovako na prvu, sve lektro isntalacije bi trebalo izvest da budu "Smart Home ready" znači da imas normalne razvoden kutije u kojima je sve spajano tako da se poslije moze jos nesto provuć/preradit. Drugo je obavezna nula u svim prekidačima (iako imas rejesenja koja ne trebeaju nulu, ali meni je draza opcija nule.
I naravno, u tvojoj situaciji (prije instalacija) ja bi se potrudio i napravi neki projekt ili bar skicu onoga sto zelis pa da ides sa vizijom i ciljem.

Od brandova ti mogu preporučit Xiaomi i Sonoff jer sam se sa njima susretao i stvarno sam zadovoljan.

Imas na youtubeu hrpu kvalitetnih videa, samo utipkas npr "Xiaomi smart home" i vidjet ces sta se sve moze i kako to u praksi funkcionira.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 13:02   #130
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
.

Imas na youtubeu hrpu kvalitetnih videa, samo utipkas npr "Xiaomi smart home" i vidjet ces sta se sve moze i kako to u praksi funkcionira.
Ma otprilike mi je jasno kako to funka ali bi se pogubio kad bi to trebalo sve pospajat, povezat i sve ostalo... Firmi koje se bave postavljanjem smarthome sustava pretpostavljam da ima? Ako da, preporuka za neku koja bi to odradila do A do Ž? Znači, i pripreme instalacija i ovoga i onog - uglavno sve što treba.
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 13:54   #131
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Ja bi prije rekao da nema firme koja se bavi čisto smart homeom, ali i ako ima, vjerujem da su cijene prevelike.


Ti bi htio kljuc u ruke sistem, i to je ok, samo ne znam tko ce ti to napravit/izvest, zato je najbolje malo po malo i onda sve skuzis kako funkcionira, kako radi i onda znas sustav u dusu. Nije to neka nauka, generalno
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 14:10   #132
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Zbog iste stvari sam i ja krenuo citati o svemu tome jer bi nekad radili montaznu kucicu, pa bi volio napraviti pripremu (dovoljno velike saltere, provucene kablove i sl.). Uglavnom, jos moram to malo prouciti
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 17:03   #133
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Vi sto imate Xiaomi doma, jel bi se dalo preko door sensora sloziti alarm za ledenicu. Imam frizider (gore) i svako malo ne zatvorim ledenicu (dolje) do kraja, nego ostane otvorena 1 cm i onda skuzim sljedeci dan, gratis dobijem 3-5 kg leda u ledenici.



Znači jelo postoji opcija da se slozi door sensor i da se programira npr da ako je sensor nakon 20 sec i dalje otvoren, da mi odmah javlja na mobitel da idem zatvorit vrata od zamrzivaca?


Sa donej strane (prema podu) imam prostora da ubacim sensor.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 18:48   #134
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Šta će ti još jedan senzor (u nizu) ?
To se složi u DIY varijanti sa alarmnim reed kontaktima i malo skalamerije ... ako oćeš može rotacijsko svjetlo palit ...

https://www.google.com/search?q=reed+kontakt+za+vrata
http://adria-electronic.hr/index.php...takti-rev01-16
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 22:45   #135
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
može info, vi koji radite te home security stvari? ima li za kupiti (i kako se to zove) - bežični senzor za relej?
da objasnim - magnetni senzor ili prekidač (recimo za staviti na ulazna vrata, prozor i slično) koji bi upravljao bežičnim relejem koji bi prekidao 220V.
ima običnih malih RF magnetnih senzora koji šalju signal u nekakav alarm ili centralu, ali meni bi trebalo da mi "Kliknu" relej.

montirali bi na vrata od terase , da kada ih se otvori prekinu prolaz struje na releju, i kada ih se zatvori da relej klikne nazad i pusti struju. je li to moguće?
hvala
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 13:06   #136
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
može info, vi koji radite te home security stvari? ima li za kupiti (i kako se to zove) - bežični senzor za relej?
da objasnim - magnetni senzor ili prekidač (recimo za staviti na ulazna vrata, prozor i slično) koji bi upravljao bežičnim relejem koji bi prekidao 220V.
ima običnih malih RF magnetnih senzora koji šalju signal u nekakav alarm ili centralu, ali meni bi trebalo da mi "Kliknu" relej.

montirali bi na vrata od terase , da kada ih se otvori prekinu prolaz struje na releju, i kada ih se zatvori da relej klikne nazad i pusti struju. je li to moguće?
hvala
Sonoff basic R3 (jer ima OTA update na tasmota firmware) + tasmota firmware + NC magnetni prekidac
- ovo ti funkcionira bez greske,, s time da je prekidac zicama spojen na Sonoff i trosak ti je oko 60kn

ako ti treba bezicni senzor za to onda se malo komplicira stvar
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 13:55   #137
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
može info, vi koji radite te home security stvari? ima li za kupiti (i kako se to zove) - bežični senzor za relej?
da objasnim - magnetni senzor ili prekidač (recimo za staviti na ulazna vrata, prozor i slično) koji bi upravljao bežičnim relejem koji bi prekidao 220V.
ima običnih malih RF magnetnih senzora koji šalju signal u nekakav alarm ili centralu, ali meni bi trebalo da mi "Kliknu" relej.

montirali bi na vrata od terase , da kada ih se otvori prekinu prolaz struje na releju, i kada ih se zatvori da relej klikne nazad i pusti struju. je li to moguće?
hvala
U bauhausu imas intertechno stvari. Treba ti jedan magneti senzor wifi i reley koji god zelis, sve ih imaju. Magnetni senzor (njegov ID) uprogramiras u reley i to je sve... Izrazito jednostavno. P.s. Intertechno (Trust, Kaku) je kvalitetna oprema, ne ocekuj razinu cijene alibaba robe.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:08   #138
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Šta će ti još jedan senzor (u nizu) ?
To se složi u DIY varijanti sa alarmnim reed kontaktima i malo skalamerije ... ako oćeš može rotacijsko svjetlo palit ...

https://www.google.com/search?q=reed+kontakt+za+vrata
http://adria-electronic.hr/index.php...takti-rev01-16

Slab sam na senzore

To mi je prvo palo na pamet, ali i svi ostali aspekti idu na mlin Xiaomija (cijena, jednostavnost instalcaije)
Ovo sto si linkao, samo je sensor cca 300 kn, plus treba sloziti zvučni signal, provlačit kablove, dovodit struju, brat bratu 60€ minimalno+hrpa posla.

Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Sonoff basic R3 (jer ima OTA update na tasmota firmware) + tasmota firmware + NC magnetni prekidac
- ovo ti funkcionira bez greske,, s time da je prekidac zicama spojen na Sonoff i trosak ti je oko 60kn

ako ti treba bezicni senzor za to onda se malo komplicira stvar
Jel bi se preko sonoff sistema mogao relativno jednostavno izvest taj alarm za otvorena vrata na frizideru?

Citiraj:
Autor mann Pregled postova
U bauhausu imas intertechno stvari. Treba ti jedan magneti senzor wifi i reley koji god zelis, sve ih imaju. Magnetni senzor (njegov ID) uprogramiras u reley i to je sve... Izrazito jednostavno. P.s. Intertechno (Trust, Kaku) je kvalitetna oprema, ne ocekuj razinu cijene alibaba robe.
Isto pitanje, nisam ove stvari vidio u Bauhausu pa me zanima jel bi se moglo izvesti nesto sto ce sluziti svrsi? (alarm na vratima od zamrzivaca)
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:21   #139
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Vi sto imate Xiaomi doma, jel bi se dalo preko door sensora sloziti alarm za ledenicu. Imam frizider (gore) i svako malo ne zatvorim ledenicu (dolje) do kraja, nego ostane otvorena 1 cm i onda skuzim sljedeci dan, gratis dobijem 3-5 kg leda u ledenici.



Znači jelo postoji opcija da se slozi door sensor i da se programira npr da ako je sensor nakon 20 sec i dalje otvoren, da mi odmah javlja na mobitel da idem zatvorit vrata od zamrzivaca?


Sa donej strane (prema podu) imam prostora da ubacim sensor.
Moze naravno,

meni je to slozeno na ulaznim vratima jer mala zna ostaviti otvorena vrata pa mi nakom 1 min svira alarm na gatewayu i dodje poruka na mob.
Prije mi se znalo desiti da pas pobjegne jer nismo zatvorili vrata dobro ako ides do ducana pa ih na zaključaš....
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:33   #140
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Moze naravno,

meni je to slozeno na ulaznim vratima jer mala zna ostaviti otvorena vrata pa mi nakom 1 min svira alarm na gatewayu i dodje poruka na mob.
Prije mi se znalo desiti da pas pobjegne jer nismo zatvorili vrata dobro ako ides do ducana pa ih na zaključaš....
To je to sto trebam, sad se samo nadam da ce mi taj sensor stati sa donje strane ledenice, ako ne, jbga, morat cu ga malo dignut, tj podbacit nesto pod njega
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:39   #141
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
U bauhausu imas intertechno stvari. Treba ti jedan magneti senzor wifi i reley koji god zelis, sve ih imaju. Magnetni senzor (njegov ID) uprogramiras u reley i to je sve... Izrazito jednostavno. P.s. Intertechno (Trust, Kaku) je kvalitetna oprema, ne ocekuj razinu cijene alibaba robe.
nije mi bauhaus baš na izvolte, imaš neki konkretan link ili šta bi sve trebalo - pa da se to složi? cifra ne mora bit dolar-dva, ali da nije sad 500kn.

po mogućnosti da je nezavisno, može bit na wifiju, ali da ne traži moju interakciju.

ps - ako su senzori wifi, tj spajaju se na kućni wifi, zar nije da to cucla baterije ko ludo?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 15:05   #142
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
To je to sto trebam, sad se samo nadam da ce mi taj sensor stati sa donje strane ledenice, ako ne, jbga, morat cu ga malo dignut, tj podbacit nesto pod njega
Kolega sa akarom i tim magnetnim senzorima ne uspijeva naci mogucnost javljanja nakon x sekundi otvorenog senzora (akara i homekit u njegovom slucaju). Rado mu prenesem info kako to napraviti.


A ja dizem sidro od opamecivanja doma. Ne svidja mi se alexa platforma (zapravo i nema toliko veze s alexom), wifi only hubovi i uredjaji su mi preskupi za zezanje po stanu koji nije moj i po kojem ne mogu nista kopati. Cloud rjesenje i neka primitivna automatizacija bi mi bili sasvim dovoljni. Zasad se drzim timer programabilnih uticnica i bok. Ne treba mi voice.

S druge strane kolega u rentanom stanu s akarom i rasberijem te saku senzora za ne tako puno soldi radi svasta nesto (glupog i korisnog). On me nekako i nategnuo da probam i ono sto sam vidio kod njega mi je user friendly i zgodno (znam, cloud, kineski serveri...). Homekit sucenje i kako to izgleda je super. Jedino nemam pojma kako to njegovo radi s androidom. Pogotovo sad nakon iskustva s alexom jos vise razmisljam da NE kupujem nista prije nego vidim uzivo Da imam ajfon visemanje bi klonirao njegov setup po svojim potrebama
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 15:17   #143
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kolega sa akarom i tim magnetnim senzorima ne uspijeva naci mogucnost javljanja nakon x sekundi otvorenog senzora (akara i homekit u njegovom slucaju). Rado mu prenesem info kako to napraviti.

Kolega vandal je to napravio, ja jos cekam svoj gate i senzore.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A ja dizem sidro od opamecivanja doma. Ne svidja mi se alexa platforma (zapravo i nema toliko veze s alexom), wifi only hubovi i uredjaji su mi preskupi za zezanje po stanu koji nije moj i po kojem ne mogu nista kopati. Cloud rjesenje i neka primitivna automatizacija bi mi bili sasvim dovoljni. Zasad se drzim timer programabilnih uticnica i bok. Ne treba mi voice.

S druge strane kolega u rentanom stanu s akarom i rasberijem te saku senzora za ne tako puno soldi radi svasta nesto (glupog i korisnog). On me nekako i nategnuo da probam i ono sto sam vidio kod njega mi je user friendly i zgodno (znam, cloud, kineski serveri...). Homekit sucenje i kako to izgleda je super. Jedino nemam pojma kako to njegovo radi s androidom. Pogotovo sad nakon iskustva s alexom jos vise razmisljam da NE kupujem nista prije nego vidim uzivo Da imam ajfon visemanje bi klonirao njegov setup po svojim potrebama

Ne znam sta da ti kazem, odnosno kako da te zadrzim

Prvo ne znam zasto si uzimao alexu ako nativno imas android telefon?

Cijene hubova su takve kakve jesu, IMHO, nisu pretjerane, sve sto kupis i koristis u iznajmljenom stanu je tvoje, tj kad se selis nosis sa sobom. Isto tako mislim i za cijene senzora.

A ta instalacija kod frenda, zasto ga ne pitas kako mu to (home kit) funkcionira sa androidom?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 15:32   #144
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nije mi bauhaus baš na izvolte, imaš neki konkretan link ili šta bi sve trebalo - pa da se to složi? cifra ne mora bit dolar-dva, ali da nije sad 500kn.

po mogućnosti da je nezavisno, može bit na wifiju, ali da ne traži moju interakciju.

ps - ako su senzori wifi, tj spajaju se na kućni wifi, zar nije da to cucla baterije ko ludo?
Radi se o ovome modelu od trust-a cijene cca 20Eur vani. U bauhausu 200kn. https://www.trust.com/en/product/710...ensor-amst-606
https://www.bauhaus.hr/magnetni-prekidac-itm-100.html Sada vidim da tebi treba revers, otvaranje prekida zatvaranje spaja. Tada definitivno donji trust model.

Krivo sam napisao, radi se o wireless senzoru ne wifi. Iskoristio sam wifi kao akronim za wireless sto je krivo. Tako spojeni reley i prekidac potpuno su neovisni. Jedan reley prima do 6 kodova tj drugih prekidaca.

P.s. Vidim da trust vise nema starije neko novije modele sa reversom, tako da definitivno preporuka za Trust https://www.trust.com/en/product/712...ensor-acst-606. Ovo su zapravo "originali" ajmo to reci. Od njih je sve pocelo (Kaku). Senzori: https://www.klikaanklikuit.nl/nl/pro.../sensoren.html Releji: https://www.trust.com/en/smarthome/switching

Zadnje izmijenjeno od: mann. 30.07.2019. u 16:01.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 15:38   #145
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
@Srale: Ne znam zasto alexa nije dobar izbor za nas androidase Da sam isao na google mini svejedno bi morao ici na iste te wifi senzore/uredjaje. Ma nemas me sta zadrzavati, bio, vidio, probao, probat cemo opet neki drugi put. Hub me kostao nista, ali senzori su ipak druga prica pa stajem tu di jesam i samo dijelim dojmove. Zero hejt prema icemu

Tip nema androide doma, nema sta isprobati. Zadnje sto sam guglao je bilo da akara jos nema podrsku s google home pa ne znam ni sto bi ga pitao.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 16:08   #146
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Radi se o ovome modelu od trust-a cijene cca 20Eur vani. U bauhausu 200kn. https://www.trust.com/en/product/710...ensor-amst-606
https://www.bauhaus.hr/magnetni-prekidac-itm-100.html Sada vidim da tebi treba revers, otvaranje prekida zatvaranje spaja. Tada definitivno donji trust model.

Krivo sam napisao, radi se o wireless senzoru ne wifi. Iskoristio sam wifi kao akronim za wireless sto je krivo. Tako spojeni reley i prekidac potpuno su neovisni. Jedan reley prima do 6 kodova tj drugih prekidaca.

P.s. Vidim da trust vise nema starije neko novije modele sa reversom, tako da definitivno preporuka za Trust https://www.trust.com/en/product/712...ensor-acst-606. Ovo su zapravo "originali" ajmo to reci. Od njih je sve pocelo (Kaku). Senzori: https://www.klikaanklikuit.nl/nl/pro.../sensoren.html Releji: https://www.trust.com/en/smarthome/switching
OK sad mi je jasnije... to je običan bežični senzor , koji zahtijeva pripadajuću "bazu" s druge strane. toga ima more na čajniz sajtovima, 433mhz senzori.
sonoff ima i 433mhz bridge, na kojeg se onda spajaju takvi senzorčići, a sam sonoff se spaja na wifi pa se preko aplikacije može upravljati RF uređajima.

to je sve fino (i simpatično, sviđa mi se ideja low budget low power senzora u kombinaciji sa tim bridge-om), ali zahtijeva "ručni rad". imam već sonoff smart prekidače, ali neznam kako bin to automatizirao.

stvarno sam mislio da postoji jedan "set" sa jednim senzorom i pripadajućim mu prekidačem na udaljenoj lokaciji.

mi bi to stavili na balkonska vrata... uglavnom za ovu sezonu je već gotovo, ali za iduću bi se dalo izvest.

vidim da ima i "punokrvni" wireless magnetni senzor, sam za sebe sa trajanjem baterije "do 1 godine" uz upotrebu od 6-7 puta dnevno. kod nas se vrat otvore zatvore 100 puta dnevno barem, tako da bi baterija trajala mjesec dana :P
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 16:16   #147
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel bi se preko sonoff sistema mogao relativno jednostavno izvest taj alarm za otvorena vrata na frizideru?

Mislim da bi jer ima opcija kreiranja rule-ova za stvari.
npr meni senzor okine jednom kada vrijednost je veca ili jednaka nekom broju (senzor vlage - paljenje ventilatora)

tu si pogledaj sve sto se moze postaviti
https://github.com/arendst/Sonoff-Tasmota/wiki/Rules
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 16:23   #148
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kolega sa akarom i tim magnetnim senzorima ne uspijeva naci mogucnost javljanja nakon x sekundi otvorenog senzora (akara i homekit u njegovom slucaju). Rado mu prenesem info kako to napraviti.


A ja dizem sidro od opamecivanja doma. Ne svidja mi se alexa platforma (zapravo i nema toliko veze s alexom), wifi only hubovi i uredjaji su mi preskupi za zezanje po stanu koji nije moj i po kojem ne mogu nista kopati. Cloud rjesenje i neka primitivna automatizacija bi mi bili sasvim dovoljni. Zasad se drzim timer programabilnih uticnica i bok. Ne treba mi voice.

S druge strane kolega u rentanom stanu s akarom i rasberijem te saku senzora za ne tako puno soldi radi svasta nesto (glupog i korisnog). On me nekako i nategnuo da probam i ono sto sam vidio kod njega mi je user friendly i zgodno (znam, cloud, kineski serveri...). Homekit sucenje i kako to izgleda je super. Jedino nemam pojma kako to njegovo radi s androidom. Pogotovo sad nakon iskustva s alexom jos vise razmisljam da NE kupujem nista prije nego vidim uzivo Da imam ajfon visemanje bi klonirao njegov setup po svojim potrebama
sto je ne tako puno soldi?
jer gledam da sam ja sve radio DIY pa mi je otislo prilicno novaca(ali ja i imam toga hrpetinu sto jes da jes)
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 16:27   #149
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Moze naravno,



meni je to slozeno na ulaznim vratima jer mala zna ostaviti otvorena vrata pa mi nakom 1 min svira alarm na gatewayu i dodje poruka na mob.

Prije mi se znalo desiti da pas pobjegne jer nismo zatvorili vrata dobro ako ides do ducana pa ih na zaključaš....
Jel može pitanje, kako ti je podešen Xiaomi home app? znači ja dobivam notifikacije tek nakon što otvorim app, prije toga ništa? Također kad izgasim app, ne dobivam notifikacije.
serveri su naravno mainland china

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 17:29   #150
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
sto je ne tako puno soldi?
jer gledam da sam ja sve radio DIY pa mi je otislo prilicno novaca(ali ja i imam toga hrpetinu sto jes da jes)
Komentar za šolde se odnosio primarno na senzore jer meni je u pravilu to i trebalo (+ jedna utičnica). Utukao je i on čuda na Sensibo, Hue setove, pa i taj RPi, ali je krenuo s Aqarom i šakom senzora za 500tinjak kn. Da ne gnojim više
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na