Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2019., 11:47   #91
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 11:52   #92
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Ma to mi se čini dosta posla. Želio bi nešto jednostavno plug&play. Problem je što svi takvi sustavi sadrže 1 senzor pokreta i 1 za vrata/prozor, dakle konfiguracija koja meni ne odgovara. Jedini sustav koji sam našao di mogu sam birat komponente je Ajax, al on pak nema sirenu, tj moram ju kupit zasebnu, a imaju samo onu uličnu. Ta će probudit cijeli kvart.

Razmotrio bi ovu tvoju opciju ako ima neki step by step guide za dummies Jer nemam iskustva s mrežnom opremom i sl.

EDIT: sry nisam koristio multiqoute, nisam skužio da je ovaj post iznad na ovoj stranici..
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 11:56   #93
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Teško da ćeš naći plug&play za tako kompleksan sistem.

Ok, kamere s snimačem su plug&play, ali ako želiš s moba ih gledati, opet moraš ip slagati itd.

Ali uz to senzore razne i da bude sve p&p, nemoguće.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 13:51   #94
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova

Vidi se da je opasan


Ili se mozda poigrati sa Xiaomi Aqara sensorima i hubom, ali oni ako se ne varam nemaju sirenu za alarm. Ali imaju sve ostalo (kamere, sezore za vrata/prozore, dojavu na mob, realtime nadzor, snimanje i sl.
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 15:59   #95
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Da, taman sam naišao na jedan set, ima i za kupit u nas za 650kn. Ima centralnu, 2 senzora za vrata, senzor pokreta i još prekidač jedan. Može ga se upariti i sa kamerom što znači da za 1000kn imam sve što mi treba. Valjda vrijedi toliko pošto je to ultra jeftino nasprem ostalih rješenja s mogućnostima koje xiaomi tvrdi da ovo ima..i da ima alarm neki ugrađen u centralnu jedinicu, čak možeš i svoje pjesme stavit da svira kad se aktvira
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:25   #96
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Da, taman sam naišao na jedan set, ima i za kupit u nas za 650kn. Ima centralnu, 2 senzora za vrata, senzor pokreta i još prekidač jedan. Može ga se upariti i sa kamerom što znači da za 1000kn imam sve što mi treba. Valjda vrijedi toliko pošto je to ultra jeftino nasprem ostalih rješenja s mogućnostima koje xiaomi tvrdi da ovo ima..i da ima alarm neki ugrađen u centralnu jedinicu, čak možeš i svoje pjesme stavit da svira kad se aktvira

Moze link?
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:29   #97
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Da, taman sam naišao na jedan set, ima i za kupit u nas za 650kn. Ima centralnu, 2 senzora za vrata, senzor pokreta i još prekidač jedan. Može ga se upariti i sa kamerom što znači da za 1000kn imam sve što mi treba. Valjda vrijedi toliko pošto je to ultra jeftino nasprem ostalih rješenja s mogućnostima koje xiaomi tvrdi da ovo ima..i da ima alarm neki ugrađen u centralnu jedinicu, čak možeš i svoje pjesme stavit da svira kad se aktvira
Ako je xiaomi, imaju 100%.
Svo što sam od njih kupio je plug & play, i fakat radi.
Može i meni link?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:39   #98
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:41   #99
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Kupio sam prije par dana, taj gateway koji je ujedno i zvucnik, IP radio, LED lampa, prijemna jedinica zvona i svasta nesto.
Na njega kačiš šta god ti treba iz xiaomi asortimana, a ima fakat more opreme, i radiš rulove kako ti odgovara.
Senzori pokreta su veličine privjeska za ključeve, imaju 1 CR baterijicu koja drži navodno 2-3 godine. Znači nema vanjskog napajanja, doslovno zaljepiš na zid gdje god ti paše.
Naletio sam na jednu minu, ali nisam imao vremena da se poigram s time, možda se može riješiti. Da bi taj gateway radio treba instalirati kinesku verziju aplikacije jer europska kao ne podržava, a kada se to napravi, ne dolaze push notifikacije od alarma na mobitel.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:45   #100
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Hmmm..Znači ako nisam doma i netko otvori vrata uključi se alarm i ako imam kameru spojenu snimit će ga, al ja neću imat pojma o tome? To je malo bummer, iako mislim da bi se trebalo moći srediti nekako
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 17:01   #101
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695



Ovo je polupljčaka, provjerite cijene na Aliju/banggodu, hub je 240 kn, a ostali senzori do 10 baksa komad.
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 17:08   #102
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Hmmm..Znači ako nisam doma i netko otvori vrata uključi se alarm i ako imam kameru spojenu snimit će ga, al ja neću imat pojma o tome? To je malo bummer, iako mislim da bi se trebalo moći srediti nekako

Dodje ti na mob naravno, instant dolazi notifikacija.

Ja sam namjestio da na switch double press pali alarm i onda ima odgodu 30 sec da izadjem ali kad ulazim onda nema nikakvu odgodu već odma pali alarm. To mi je mali bummer ali alarm palim jedino kad nismo u stanu par dana.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 17:14   #103
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
A nemaš opciju da ga remote isključis prije nego ulazis preko appa?
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 17:24   #104
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Tako je, switch mi je odma pored vrata skriven ali cim otvorim vrata krene svirati alarm i dolaze notifikacije.
Mogao bi preko apliacije ugasiti alarm ali nesjetim se.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 17:39   #105
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Thx.. Ak se gasi preko appa onda mi se čini da je ovo taman što trebam.. Hvala svima!
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 19:43   #106
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Jel ide u taj xiaomi sim kartica ili samo fiksni ip?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 11:44   #107
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Thx.. Ak se gasi preko appa onda mi se čini da je ovo taman što trebam.. Hvala svima!

Pogledaj HIKvision bežični alarm.
Košta malo više, ali mi se čini i sigurniji. cca 900 kn je centrala+ par stotina kuna senzor.

Ja imam Xiaomi u uredu, javlja mi se problem sa notifikacijama, tj ne povremeno dobivam notifikacije kad netko prođe ispod senzora, a povremeno ne dobivam.
Kada uđem u app, sve notifikacije se pojave.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 11:47   #108
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Bok, ima netko preporuku za alarmni sustav sa centralnom jedinicom, 3 bežićna magnetna kontakta za vrata/prozor i sirenom. Eventualno ako je i neka ip kamera u kompletu može. Nikako mi ne treba senzor pokreta jer je pas u stanu pa nema smisla..Hvala



p.s.


Bolji senzori su pet proof, tj ispod 25 kilograma težine neće svirati
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 10:18   #109
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Riješio sam problem s ne dobijanjem notifikacija.
Bio je problem s moje strane.
Potrebno je bilo ugasiti battery saving za aplikaciju.
Također potrebno enejblati autostart i dati sve permissione i onda bi trebalo raditi
Bilo bi fora taj gateway ima ugrađenu lion bateriju kao backup, jer ovako čim nestane struje alarm postaje neupotrebljiv, a nema ni opciju vanjskog 12v DC napajanja.
Mislim, može se običan UPS staviti.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 10:52   #110
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Echo dot 3rd ima dvije varijante, jeftinija i skuplja international verzija. Sto je ispravno za hr trziste?

Edit:
Isti vrag, skuplja internacionalna ima dostupan shipping u hr, druga ne.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 15.07.2019. u 12:55.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 11:51   #111
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Jucer mi stigla Xiaomi Yeelight smart LED white
znači to je druga genracija smart zarulja, i ova je malo jača (800 lm) od prve verzije, kućište je bijelo i ima po sebi neki mesh uzorak, s tim da bijela ima zuti prsten na grlu, a RGB verzija ima ljubičasti, super shema sa označavanjem.


Trebao sam neke zarulje koje su staviti u svoje lutere koji su vec spojeni na Sonoff smart prekidače, ali kojima mogu podesavati boju(2-6k K) i jačinu.


Prvo, ove led zarulje ne rade preko MI Home aplikacije, vec treba skinuti Yeelight app, ok, spojio sa splikacijom i sve radi. Generalno mi to ide na kiflu sto svaka grupa proizvoda od Xiaomija ima svoju aplikaciju, a ja sam si zamislio da to sve radi preko osnovne Mi Home aplikacije, ali eto, ne radi.


Aspolutna sva podesenja koja sam zamislio postoje i rade, znači mozete postelat u kojem stanju ce se zarulja palit (boja i brightness) i ta postavka stoji bez obzira palili zarulju kroz aplikaciju/glasom preko google home-a/ili fizički na zidu. Naravno, mozete stavit da se svaki put resetira na predefinirane vrijednosti ili da vam svaki put automatski sejva stanje i sa tim stanje da se sljedeci put pali. Znači mislili su na apsolutno sve situacije.


On/Off same zarulje preko google homea (glasom) radi flawless, za mijenjanje temperature boje (ili bas boje kod RGB verzije) nisam siguran, znam da preko google home (app) ne radi pa mi je nekako logično da za sad jos ni ne radi glasom. Frend je naručio 2x RGB verziju pa cemo to za vikend isprobat ako mu stigne.


Super stvar su scene, ima predefiniranih i naravno, mogu se kreirati svoje, u njima se sve moze podesit (koji uređaju sudjeluju u određenoj sceni i u kojem stanju sudjeluju) plus sto mozete za bilo koju scenu napraviti shortcut na desktopu moba, pa je tako mjenjanje scena stvarno gotovo u 1 sec. (otključavanje moba i jedan klik)




Za početak sam postavio 3 scene (Day-3000k i 100%brightnes, Night-2800k i 40% brightnes te movie 2200K i 10% brigtnes) sa samo jednom zaruljom koja se nalazi na glavnojm lusteru u dnevnom i stvarno sve super radi, odnosno koliko god pokusavao naki neki fail nisam uspio, osim da kad ubacite yeelight acc u google home, tamo vidite zarulju te se moze mijenjati brigtnes, postoji opcija i za promjenu boje ali to nisam uspio natjerat da radi. OK, nesto ne sljaka, ali posto u yeelight aplikaciji sve radi odlično, ne vidim to kao neki minus.
Zarulja nije jeftina (cca 110 kn) ali dodje za 2 tjedna, i definitivno nudi najvise za najmanje novaca od svih led zarulja tog tipa na trzistu.


Moja ocjena proizvoda 9,8/10 i definitivno preporuka
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 11:59   #112
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zarulja nije jeftina (cca 110 kn) ali dodje za 2 tjedna, i definitivno nudi najvise za najmanje novaca od svih led zarulja tog tipa na trzistu.


Moja ocjena proizvoda 9,8/10 i definitivno preporuka

Meni došlo slabo kad sam gledao slične Phillips žarulje, cijena je boli glava.


Jesi ovo naručivao od onog sellera sa Ali expres?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 12:27   #113
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Meni došlo slabo kad sam gledao slične Phillips žarulje, cijena je boli glava.


Jesi ovo naručivao od onog sellera sa Ali expres?

Da, cijene konkurencije su aprox od 40$ pa naviše


I da, naručena je preko MI storea na Aliju, treba se 2 baksa nadoplatit shipping, ali za 14 dana imas zarulju kod sebe.


Kod nas je najeftinija 150 kn, (RGB je 180 kn)ali treba jos platit shipping (cca 30 kn) i jos nie trenutno dostupna
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 22:25   #114
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Za smart zarulje, meni osobno najbolja stvari Ikea zarulje. Nisu WiFi nego ZigBee, ali kako imam zigbee gateway slozen to mi ne radi nikakav problem.
Dapace, svime upravljam preko Alexe i home assistenta tako da mixam zigbee ikea, zigbee xiaomi, sonoff wifi, tuya wifi, klimu i jos par sitnica u jednoj centralnoj aplikaciji
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 22:43   #115
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Cekaj cekaj, sve te hubove mozes ubaciti u alexu i preko echoa kontrolirati? Svaki taj hub ima i neki svoj app na mobu? Ili imas neki univerzalni hub..

Totalni sam nub, beware. Cekam jedan echo s kojim sam planirao kontrolirati 2 uticnice i to je to
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 00:23   #116
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Za smart zarulje, meni osobno najbolja stvari Ikea zarulje. Nisu WiFi nego ZigBee, ali kako imam zigbee gateway slozen to mi ne radi nikakav problem.
Dapace, svime upravljam preko Alexe i home assistenta tako da mixam zigbee ikea, zigbee xiaomi, sonoff wifi, tuya wifi, klimu i jos par sitnica u jednoj centralnoj aplikaciji



Razmatrao sam Ikeine zarulje, ali imaju jedan veliki fail, a to je da se ne moze podesavati točna teperatura svjetla vec imas predefinirane (toplo-bijelo-hladno) i zato sam trazio drugo rjesenje


@XLR
kod googla je shema da mozes imat vise aplikacija i sistema i onda ih samo ubacis u google home aplikaciju (prijavis se u npr Mi Home ) i onda vidis taj sustav i sve uređaje na njemu. Ofc uređaji moraju podrzavat google, a vjerujem da te tako i sa Alexom.
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 01:24   #117
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
@srale, jeli imas xiaomi gateway?
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 01:38   #118
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Nemam, za sad se drzim Xiaomi uređaja koji ne trebaju hub/gateway, ali u planu je klima i onda cu uzeti ovo.
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 10:26   #119
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Vjerojatno ti zato neradi žarulja preko Mi Home appa.
Meni uredno rade par komada ali imam gateway.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 10:37   #120
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
To je ziher problem.

Sa time da xiaomi ni sam ne zna koje bi standarde koristio.
Prvo je bio bluetooth, pa onda zigbee.
A naravno da nisu kompatibilni jedan sa drugime.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na