Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2018., 17:19   #40171
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Kažu meni Slovaci da nikad ne kupuj auto na F: Fiat,Ford i Francuski
Al ja se pravim pametan pa kupio ženi Forda
Dobar za vozit ali nije bez mana.
Mene zanima Ford iskreno, i to Focus. Doduše ovaj novi, ali svejedno me zanima, ako slučajno žena vozi Focusa ovog od 2012+, zaintrigiran sam.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 17:20   #40172
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Ajd nam sad ispričaj famoznu priču o disciplinskoj i još famoznijoj (i još beskorisnijoj unutarnjoj).

Tenkre što je vozio će platiti cca 30% ukupne štete (ostatak porezni obveznici), a o ovoj "nenovčanoj" kazni neću uopće trošiti riječi.
Zašto bi uopće išta platio? Tome služi osiguranje.
A ako je išta ozbiljno "zgriješio" nenovčana kazna mu može biti bitno gora nego bilo koja kazne nekom drugom vozaču.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 17:24   #40173
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A ako je išta ozbiljno "zgriješio" nenovčana kazna mu može biti bitno gora nego bilo koja kazne nekom drugom vozaču.
Može, ali neće

Citiraj:
Zašto bi uopće išta platio? Tome služi osiguranje.
Čak mislim da policijska vozila nemaju klasično osiguranje kao civilna, nego je neka shema sa plaćanjem tek kad se nesreća dogodi. Tako da, ipak će se teretiti proračun RH

Zadnje izmijenjeno od: henri_007. 30.10.2018. u 17:31.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 18:07   #40174
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
I po čemu je ovaj sletio zbog presretača?



Po izjavama očevidaca?


Uglavnom, ne znaš kontekst zbivanja s tim presretačem niti je to sad bitno.



Uostalom, svi znamo kako se oni voze isključivo prema Zakonu.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 18:25   #40175
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Zar nisu ta policijska vozila na leasing i sa punim kaskom?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 18:29   #40176
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Po izjavama očevidaca?
Uglavnom, ne znaš kontekst zbivanja s tim presretačem niti je to sad bitno.
Uostalom, svi znamo kako se oni voze isključivo prema Zakonu.
Pa u linku koji si postao su očevici rekli da je već prilikom mimoilažena sa policijom vozio prebrzo. Potom nigdje ne piše da su ga ganjali već da je malo kasnije izletio.

Kako mi vrag nije dao mira nakon što si stavio link, malo sam pogledao što piše na drugim mjestima i na većini se presretač uopće ne spominje, ali se zato "po očevicima" spominje da je vozio (pre)brzo i da mu je kasnije u bolnici izmjereno 0,8 promila u guzici, da se je auto nakon izletanja zapalio i da je jedva izvukao živu glavu.

Što se mog neznanja o kontekstu cijele priče tiče tu si u pravu - ne znam ga ali sam barem pokušao provjeriti informaciju iz više izvora

Naravno, lik nije poznat široj javnosti, nije nikoga ni ubio (osim što je razvalio sebe) pa je onda članak trebalo dosloiti nečim pa je tu fino sjeo presretač.

Nije da branim likove u presretačima (niti ih poznajem niti ih imam potrebu upoznati), ali ne mogu ni reći da mi nije bitno jer ne razumijem takve postove... pa hipotetski :

1. lik vozi brzo + prođe pored policije + oni krenu za njime i on se razbije = policija je šugava jer je natjeravala lika i on se zbog toga razbio

2. lik vozi brzo + prođe pored policije + policija produži dalje = šupci iz policije zaustavljaju poštene građane i pišu kazne, a divljake ne diraju

3. lik vozi brzo + prođe pored policije + policija produži dalje + 500 metra dalje on pogazi nekog = nije kriv on, nego policija koja ga je vidjela, a nije zaustavila


... i mogu tako nizati do prekosutra i uvijek je policija, država, sistem kriv...
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 18:31   #40177
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Zar nisu ta policijska vozila na leasing i sa punim kaskom?
Presretači nisu
A zašto nisu? Eeeeee to je već za neku drugu temu
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 18:37   #40178
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova

... i mogu tako nizati do prekosutra i uvijek je policija, država, sistem kriv...



Nije to tako, samo što medijima nedostaje senzacije, a znaju što raja voli.

Sustav nije savršen, to stoji.



Prijatelj mi je vozio taj presretač i svašta se doživi za volanom, meni je samo neshvatljiva ideja pobjeći od presretača u npr. Škodi Feliciji.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 18:41   #40179
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Nije to tako, samo što medijima nedostaje senzacije, a znaju što raja voli.

Sustav nije savršen, to stoji.

Prijatelj mi je vozio taj presretač i svašta se doživi za volanom, meni je samo neshvatljiva ideja pobjeći od presretača u npr. Škodi Feliciji.

Odlično, onda imaš info i prve ruke pa jel' lik izletio jer je vozio prebrzo i bio pod parom ili zato kaj su ga naganjali i izgurali?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 18:44   #40180
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Odlično, onda imaš info i prve ruke pa jel' lik izletio jer je vozio prebrzo i bio pod parom ili zato kaj su ga naganjali i izgurali?



Srećom po nj, premješten je na autocestu s tih lokalnih državnih cesta 8 mj prjie tih događaja.



Kaže da je sigurniji dok ganja ekipu sa švicarskim tablicama na 240 km/h nego po D cestama na 70 km/h.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 18:58   #40181
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Pretjerujes lega...Ako se dokaže da je on kriv ide mu puno veća kazna nego civilima. Ne sudjeluje u popravku .

A interna nije nimalo bezopasna niti fejk. Ja sam prijavio jednog policajca i znam kakvih je sranja imao. Kad ga je slijedeće godine prijavio Slovenac zbog iste stvari dobio je otkaz....

Interna radi svoj posao i kad se poštuje slijed prigovora i žalbi jako je teško da će netko nekome progledati kroz prste

Naravno da policajac koji se tebi ne sviđa zato što je tebe kaznio a tvog susjeda nije neće zbog toga dobiti instant otkaz ako si to prijavio i slično...

Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Ajd nam sad ispričaj famoznu priču o disciplinskoj i još famoznijoj (i još beskorisnijoj unutarnjoj).

Tenkre što je vozio će platiti cca 30% ukupne štete (ostatak porezni obveznici), a o ovoj "nenovčanoj" kazni neću uopće trošiti riječi.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 19:12   #40182
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Mene zanima Ford iskreno, i to Focus. Doduše ovaj novi, ali svejedno me zanima, ako slučajno žena vozi Focusa ovog od 2012+, zaintrigiran sam.
Šta te zanima, moj je iz 2017?

Gesendet von meinem TA-1012 mit Tapatalk
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 19:14   #40183
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Mene zanima Ford iskreno, i to Focus. Doduše ovaj novi, ali svejedno me zanima, ako slučajno žena vozi Focusa ovog od 2012+, zaintrigiran sam.

Što te zanima? Vozio i 1.5 tdci mislim sa 125 KS, obitelj fordeva (st i rs)...zamalo uzeo i jednog 1.0 125 KS, tako da sam dosta isprobavao i imam frendove koji ih imaju..što te zanima lipi




Što se tiče presretača, tu u Istri na Y prije par mjeseci genijalno je jurio po kiši, ima na kameri kamion kako ga je samo proletio...10sec kasnije, razbijen
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 19:17   #40184
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Pretjerujes lega...Ako se dokaže da je on kriv ide mu puno veća kazna nego civilima.
Ako se dokaže da je kriv što je jurio i sletio u nečije dvorište? Ovaj ako je ključan.

AKO mu se dokaže, kolika mu to kazna ide?


Citiraj:
A interna nije nimalo bezopasna niti fejk. Ja sam prijavio jednog policajca i znam kakvih je sranja imao. Kad ga je slijedeće godine prijavio Slovenac zbog iste stvari dobio je otkaz....
A onda je svizac....

Da nije možda taj tvoj bio samo prebačen u drugu postaju? Pošto im je to popularna "kazna"

Zadnje izmijenjeno od: henri_007. 30.10.2018. u 19:23.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 19:44   #40185
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Stari moj ti si previše isfrustriran da bi vodio sa tobom argumentiranu raspravu.

Kako god ti kažeš 👍
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 20:02   #40186
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Mene zanima Ford iskreno, i to Focus. Doduše ovaj novi, ali svejedno me zanima, ako slučajno žena vozi Focusa ovog od 2012+, zaintrigiran sam.
Da bas taj 10/2013 Focus 1.0 ecoboost 125 KS.
Kupljen sa nepune 3 godine i ravnih 40000 km na satu. Solidno opremljen i lijepoj candy red boji
Sreca da je imao jos preko godinu dana jamstva pa smo sve manje vise rijesili u jamstvenom roku. Pohvale fordu sa te strane. Jedino sto nisu htjeli priznati u jamstvu su odljepljene brtve na vratima. Odlijepile se na suvozadcevim vratima i zadnjim. Koliko cujem to im je cesta boljka.

Inace auto za po gradu sto se zena voza super. Izuzetno lagan za voznju po gradu. Motor startan i dosta snage i na nizim okretajima zahvaljujuci turbu. Isli i do Rijeke par puta sa njim i da se prezivit. Potrosnja vrlo ugodna 5.5 grad. Otvorena mislim da je bilo 6 i nesto.
Najbolje kod tog auta je ovjes i kako se vozi. Zbilja se da fino po zavojima voziti. Ford servis i usluga barem ovdje jako dobro. Precizan mjenjač.

Mane, da ne nabrajam kvarove, slab interijer kad ga se usporedjuje sa autima u klasi (Golf VII ili Mazda 3). Neznam zasto toliko prostora mora uzimat ta prednja ploca. Ne bas nesto ni velik prtljaznik. Meni neudobna zadnja klupa. Kocenje motorom skoro da ni ne postoji. Diskove i plocice sve se potroslie na 70k km.
Brisaci mislim da nisu najbolje rijeseni,preveliki i brzo se deformiraju pa slabo brisu. Jednom mi je i pukao, doduse nije bio original ford nego neki zamjenski Champion mislim. Slabi audio sistem i zvucnici.
Fali mi da se neke stvari nemogu konfigurirati. Poput autmoatskog sklapanja retrovizora kod zakljucavanja ili automatskog zakljucavanja kod kretanja,pa zmigavci i svijetla...nista se neda.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 20:05   #40187
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
https://m.24sata.hr/news/zagreb-po-s...-smjeru-597617

Sad citam i ne vjerujem. Ocito je poslije odmah skrenuo prema ulici Vukomerec i borongajskoj di smo ga ja i cura vidjeli da nesto krivuda. Znaci stari fosil. Prvo je skoro skucao lika kod Cingaca jer je otisao skroz u krivu traku.

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 20:20   #40188
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Odlično, onda imaš info i prve ruke pa jel' lik izletio jer je vozio prebrzo i bio pod parom ili zato kaj su ga naganjali i izgurali?
Zato kaj se voze ko idioti i niko im ništa ne može. Isto tako kad su dobili novi mercedes divljali su po Popovači 3 dana, ljudi su se zgražali dok to divljanje nije završilo tragedijom da su ubili čovjeka.

I naravno nikom ništa ... a to što se on vozio 150 po cesti di je ograničenje 50 (bez ikakvog raloga) nikom ništa ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 20:59   #40189
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Zato kaj se voze ko idioti i niko im ništa ne može. Isto tako kad su dobili novi mercedes divljali su po Popovači 3 dana, ljudi su se zgražali dok to divljanje nije završilo tragedijom da su ubili čovjeka.

I naravno nikom ništa ... a to što se on vozio 150 po cesti di je ograničenje 50 (bez ikakvog raloga) nikom ništa ...

Ne živim tamo pa ne znam kakvi su vaši "lokalni šerifi", ali ako je tako kako kažeš, zašto ga/ih ne prijavite unutarnjoj... ne samo ti nego pola sela ako treba i svaki dan ako treba, a ako i to ne pomogne mediji samo čekaju takvu priču. Cendranje i pljuvanje po forumima ne pomaže nikome.


I mene su u Bjelovaru kod tržnice prije xy godina zaustavila dva kretena i hebali me pol sata, ali zbog toga ne pričam da su policajci u Bjelovaru šupci i kreteni.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 21:20   #40190
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
ali zbog toga ne pričam da su policajci u Bjelovaru šupci i kreteni.
Nekoliko ljudi me upozorili na bjelovarski presretač koji se voli zabijati u dupe dok ne ubrzas

Ali to im je očito modus operandi svuda....
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 21:22   #40191
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Odlijepile se na suvozadcevim vratima i zadnjim. Koliko cujem to im je cesta boljka.

Istina, i ja mijenjao.


Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Diskove i plocice sve se potroslie na 70k km.
Brisaci mislim da nisu najbolje rijeseni,preveliki i brzo se deformiraju pa slabo brisu. Jednom mi je i pukao, doduse nije bio original ford nego neki zamjenski Champion mislim.

Ne znam kako je kod tebe, kod mene na MK3 je OEM Motorcraft (Valeo), uzeo sada nedavno Bosch Aerotwin i vratio OEM jer iako su tiše ove od Bosch, nisu brisale prljavštinu tako.


Što se tiče diskova i pakni, to je ok km.




Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Slabi audio sistem i zvucnici.
Fali mi da se neke stvari nemogu konfigurirati. Poput autmoatskog sklapanja retrovizora kod zakljucavanja ili automatskog zakljucavanja kod kretanja,pa zmigavci i svijetla...nista se neda.

Si probao preko FORSCAN? Ja imam Sony audio paket pa mi je zvuk dosta dobar...retrovizori mi se sklapaju kada ugasim auto..
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 21:38   #40192
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Nekoliko ljudi me upozorili na bjelovarski presretač koji se voli zabijati u dupe dok ne ubrzas

Ali to im je očito modus operandi svuda....
A jel' te neko sili da ubrzaš... na kraju mislim da je još uvijek zakonska odredba da te moraju pratiti 200 metara u prekoračenju brzine da bi te mogli kazniti pa ako im se u naseljenom mjestu izmičeš 200+ metara jbg... zašto?

Mene nije zaustavio presretač nego obična dva lika u uniformi. Išao sam od ZG prema VT i u visini tržnice na jednom od pješačkih (bilo ih je tada 3-4 ako me sjećanje ne vara i nisu svi bili sa semaforom) ispred prijelaza vidim dedu kako stoji uz cestu, stao sam prije pješačkog - deda stoji, pokažem mu rukom da ga puštam - deda stoji i nakon 10-ak sekundi odmahne i pokaže mi rukom da prođem i ja prođem nakon toga. 10 metara dalje na cestu iskoči jedan i počne me masirati zakaj nisam propustio pješaka, a uskoro mu se pridružio i drugi... uglavnom kako su me dugo masirali za 20-ak minuta eto onog dede natrag sa placa i onda je došao do nas i ovoj dvojici skino sve bogove sa neba
Jbg, da se nije deda vratio možda bi me još masirali, možda bi pisali i kaznu pa bi išli na sud, ali ne mogu zbog toga reći da su svi policajci u Bjelovaru šupci i kreteni.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 22:17   #40193
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ne živim tamo pa ne znam kakvi su vaši "lokalni šerifi", ali ako je tako kako kažeš, zašto ga/ih ne prijavite unutarnjoj... ne samo ti nego pola sela ako treba i svaki dan ako treba, a ako i to ne pomogne mediji samo čekaju takvu priču. Cendranje i pljuvanje po forumima ne pomaže nikome.


I mene su u Bjelovaru kod tržnice prije xy godina zaustavila dva kretena i hebali me pol sata, ali zbog toga ne pričam da su policajci u Bjelovaru šupci i kreteni.
Ti bolje da ništa ne pričaš jer pričaš glupost ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 22:24   #40194
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Ti bolje da ništa ne pričaš jer pričaš glupost ...
U pravu si... aj bok
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 23:42   #40195
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Nekoliko ljudi me upozorili na bjelovarski presretač koji se voli zabijati u dupe dok ne ubrzas

Već sam 2x u zadnjih mjesec/dva napravio brake check policiji koja to radi. Druga je stvar što imam dash car i naprijed i nazad, jedan me baš guzi i guzi, pa kada sam lupio kočnicu naglo kako se ograničenje mijenjalo, vidio sam da je mahao rukama
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 07:19   #40196
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@xlr
Kao što rekoh, auto je kupljen kod lokalnog dilera pežoa u RI (onaj na Škurinju). Nekoliko mjeseci ga je vozio djelatnik salona tako da je unutra imao par sitnih oštećenja po plastici. Zbog toga je kupljen sa solidnim popustom.
Kod nas se "solidni popusti" svode na par milja kn i tepihe, sprdačina, sve zahvaljujući vladajućima u hrvatistanu koji bi i gladnom iz usta oteli , jer im nije dosta

Zadnje izmijenjeno od: vex. 31.10.2018. u 07:42.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 08:32   #40197
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Kod nas se "solidni popusti" svode na par milja kn i tepihe, sprdačina, sve zahvaljujući vladajućima u hrvatistanu koji bi i gladnom iz usta oteli , jer im nije dosta
Da narod ne kupuje, popusti bi bili veći, ali narod kupuje tako da prodavači ne moraju spuštati više.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 08:40   #40198
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Da narod ne kupuje, popusti bi bili veći, ali narod kupuje tako da prodavači ne moraju spuštati više.
Nije istina

Šta misliš, da dealeri imaju 50% zarade na svakom autu ??

Dok se auto uveze i dok se ova uhljebljena banda ugradi u cijenu, dealerima ostane ništa. Na prosječnom SUV-u od 180 000kn, zarade oko 5000kn ...

A znam jer sam dugo godina radio kod dealera Nissana. Kie, Fait/Alfa , Suzuki, Renault.. Vidio sam puno ulaznih faktura.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 09:03   #40199
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Ajd nam sad ispričaj famoznu priču o disciplinskoj i još famoznijoj (i još beskorisnijoj unutarnjoj).

Tenkre što je vozio će platiti cca 30% ukupne štete (ostatak porezni obveznici), a o ovoj "nenovčanoj" kazni neću uopće trošiti riječi.
Ja ti neću pričati priče, nego stvarne situacije.
Nemoj piti, veži se, poštuj ograničenja pa nećeš tolko kazni plaćati
I nećeš biti toliko ogorčen na policiju
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 09:12   #40200
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Nije istina

Šta misliš, da dealeri imaju 50% zarade na svakom autu ??

Dok se auto uveze i dok se ova uhljebljena banda ugradi u cijenu, dealerima ostane ništa. Na prosječnom SUV-u od 180 000kn, zarade oko 5000kn ...

A znam jer sam dugo godina radio kod dealera Nissana. Kie, Fait/Alfa , Suzuki, Renault.. Vidio sam puno ulaznih faktura.

Čitao sam nedavno članak kako ovlašteni BMW saloni u Njemačkoj kreću u štrajk protiv BMW-a (90 % salona nije u vlasništvu BMW GmbH nego trećih osoba) zbog činjenice da im je marža 9,40 %, a BMW GmbH nije voljan povećati maržu za dilere.

Priča da diler automobila ima maržu od 2,5 % (nisam rekao da ti ne govoriš istinu!) na vozilu od 180 000 kn mi zvuči toliko financijski neisplativa da se čovjek zapita koja budala ulazi u posao dobivanja zastupstva i održavanja hladnog pogona .
Ili je marža na servisima 40-60-100 %, pa se na tome zarađuje?
Colop je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na