Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2017., 10:40   #8641
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
onda si mogo stavit taj CD u prodaju za 3999,99 kn
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 10:47   #8642
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma neću ga nikad prodati za nikakve pare osim ako ne nabavim oldskul meridiana kojeg sam čuo jednom u životu i više se ni ne sjećam njegovih odlika, ali posjedovat ću ga kad-tad zato što ga želim imat
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 12:03   #8643
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma neću ga nikad prodati za nikakve pare osim ako ne nabavim oldskul meridiana kojeg sam čuo jednom u životu i više se ni ne sjećam njegovih odlika, ali posjedovat ću ga kad-tad zato što ga želim imat
Sad bi ti reko: prvi si na redu al brijem da će moj u ostavinsku raspravu

Zvonac, aj probaj poslat fotku kak ti je sistem postavljen. Može biti dosta toga, od položaja zvučnika, preko fajlova koje sviraš, do usviravanja.

kablovima nećeš uspjet neku veliku razliku postić, ali neku manju bi mogao.

Mislim da u ovom slučaju ne vrijedi priča o malim pomacima jer je ipak riječ o kvalitativnim razlikama između DACova, nego da bi trebao čuti malo veću ipak.

No to ti je ko s auto gumama - džaba ti 500 konja ako voziš ćelestonske. U ovoj priči gume su, jasno, zvučnici.....

Ne izbaci iz priče usviravanje, i puštaj si neki dobar snimak - FLAC obavezno
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 15:20   #8644
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Sad bi ti reko: prvi si na redu al brijem da će moj u ostavinsku raspravu

Zvonac, aj probaj poslat fotku kak ti je sistem postavljen. Može biti dosta toga, od položaja zvučnika, preko fajlova koje sviraš, do usviravanja.

kablovima nećeš uspjet neku veliku razliku postić, ali neku manju bi mogao.

Mislim da u ovom slučaju ne vrijedi priča o malim pomacima jer je ipak riječ o kvalitativnim razlikama između DACova, nego da bi trebao čuti malo veću ipak.

No to ti je ko s auto gumama - džaba ti 500 konja ako voziš ćelestonske. U ovoj priči gume su, jasno, zvučnici.....

Ne izbaci iz priče usviravanje, i puštaj si neki dobar snimak - FLAC obavezno
Vratit ću Mydac, trenutno ostajem na Numarku.. A dalje ćemo vidit..
Baš zval Audio pro dućan.. Tip veli da bi bolje bilo da se Adami spajaju xlr kablom, to je njegova preporuka,
Focusrite Scarlett 2i2 Review (2nd Gen)
https://www.youtube.com/results?sear...%282nd+Gen%29+
Ovaj dac podržava balansirane kabele, veli da se ne dobije na kvaliteti zvuka, nego više na glasnoći, oko 13db..
Inače puštam mjuzu prek foobara, većinom FLAC..
Raspored zvučnika je ok, udaljeni od zida kojih 1m..
I dalje mi nije jasno, di je ta famozna razlika ili Mydac odbija surađivat sa šitnim kabelima
Nego, da se razumijemo, prezadovljan sa sa monitorima, čak više neg dok sam imao klipsche rf52+nad c326bee, za svojih 35w su fakat glasni, basa čak imaju taman, naravno nejdu tak nisko ko klipsche, al lijepo se čuju. Ono kaj mi je bio cilj (a još uvijek je) izvuć iz njih još bolji zvuk, sad je pitanje kolko još mogu izvuć, kad su i ovako odlični, na kabele nisam tolko računao, al sam računao na neki dobitak spajanjem Mydaca, kojeg nisam čuo, bar ne u onoj mjeri kolko se priča o njemu po netu..
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
zato jer "znalci audijofili" samo u glavi čuju nijanse...čak i kad promjene utičnicu u zidu...šta bi tek bilo da mijenjaju glavni vod prema stupu na cesti pa dalje do trafostanice, pa dalje do dalekovoda, pa dalje i dalje...
imaš na onom forumu more tih "čujnih" promjena
A gle, velim, sve je to diskutabilno, ne velim da kabel ne pridonosi poboljšanju zvuka, al sad opet da cijeli sistem ovisi o tome, i dat hrpu love za kabele, meni je to skup sport
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ili ti cijeli sistem nije dovoljno rezolutan da čuješ razliku

ne znam jesi ulovio moj post di je moj cd player od 50kn posrao regin dac od 4k kn
Sve je moguće
Nisam, čitao post.. Eto, dokaz više, da ono kaj je skuplje ne znači i nužno bolje..
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 16:03   #8645
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Sve je moguće
Nisam, čitao post.. Eto, dokaz više, da ono kaj je skuplje ne znači i nužno bolje..
eto vaki je bio - http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=7282
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 21:52   #8646
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Spojio Micromegu na adama, hmm, razlike u zvuku skoro pa nikakva, mozda malo topliji zvuk, uz blago dodavanje basa, ocekivao sam vise, bar sto se tice odnosa cijene i performasni..
Ak gledamo, da je mydac skuplji od numarka oko 8 puta a ocito bi trebao bit i vidjivo bolji od numarka, sto ocito nisam to cuo, pa je na kraju to sve diskutabilno..

Nek mi neko sad objasni zakaj nisam cuo razliku
Imam dac koji kosta 340kn a mydac (gledajuci nove iz ducana) oko 2200, razlika je u cijeni ocita, a u zvuku, skoro pa nikakva..
Nije MyDAC neki hi-end, ali bi razlika trebala biti čujna. Ako ne čuješ zaboravi za sada cijelu priču, skupljaj glazbu i uživaj. Ne troši sada novac na kabele, oni su samo nadogradnja kada je cijeli sustav već složen i nikada ne donose neke ogromne razlike (koje audiofili vole nazivati "nebo i zemlja") već je riječ o nijansama koje ćeš čuti samo ako "znaš slušati".
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 22:31   #8647
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
Nije MyDAC neki hi-end, ali bi razlika trebala biti čujna. Ako ne čuješ zaboravi za sada cijelu priču, skupljaj glazbu i uživaj. Ne troši sada novac na kabele, oni su samo nadogradnja kada je cijeli sustav već složen i nikada ne donose neke ogromne razlike (koje audiofili vole nazivati "nebo i zemlja") već je riječ o nijansama koje ćeš čuti samo ako "znaš slušati".
Slazem se..Ma nisam ni mislio da je haj end. Nisam imao puno vremena za slusanje, tj isprobavanje mydaca, mozda 2-2.5h i to jos napreskokce sam slusao, zapravo jos ni s ovim postojecim dacom nisam upoznao zvuk, al eto, vjerojatno me privlaci da uvijek postoji bolje..

Ali, nisam rekao da razlike nema, ima, al nije neka znacajna, postoji, ona je tu, ocito sam valda imao visoka ocekivanja, jedno je citajuci recenzije po netu od ljudi a drugo je slusanje na vlastite usi, a one su nam najmerodavniji sudac, zar ne.
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 09:35   #8648
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
moj savjet je za bilo kakve promjene u sistemu raditi nakon dužeg druženja sa onime što misliš zamijeniti.

kad sam kupio aktualni sistem bio sam mjesecima na interkonektu debljine mačje dlake i vrijednosti pol kune, a zvučni je bio utp kabel bez konektora ušarafljen.

tak sam slušao dok se spikeri nisu razradili i dok se nisam upoznao sa zvukom u datom trenutku, onda je krenuo interkonekt sa vremenom i na kraju zvučnički kabel sa poštenim terminalima.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 09:43   #8649
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Vjerojatno mogu i sam otvorit pojačalo, ali nisam stručan previše, ima li nešto što sam mogu napravit
Ček, u deset godina nisi nijednom otvorio pojačalo i čistio ga?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 10:15   #8650
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ček, u deset godina nisi nijednom otvorio pojačalo i čistio ga?
10 godina je ukupno star, ja ga imam neke 3. I da, u te tri ga nikad nisam cistio, znam, grozno

Uvijek je bio stavljen u rack gdje nije bilo puno prasine, pa sam si tako racionalizirao da je bolje ne otvarati i nesto zeznuti (iako kompove cistima na polugodisnjoj bazi )
Mislim da cu ga otvoriti ovih dana.
Inace, problem se jucer rijesio tako da sam se igrao s poenciometrima "balance".
Oni su malo otišli, odnosno, šume kad ih okrećem. I nakon malo okretanja lijevo-desno, sve je proradilo!
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 11:52   #8651
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor syss Pregled postova

I meni je ova čitabla pobjegla, pa cisto neki osvrt na nju.

U njoj je ni kriva ni duzna popljuvana regica, koja je ok dac, ali i sami ste na kraju uvidjeli da nije problem u samoj regi, vec u vasem front endu, tj transportu. Očito ti flacovi koje ste slusali su napravljeni od mp3ca

E sad zasto rega nije bila značajnije bolja od samog daca Philipsa, jbga, philips ocito radi odlično.


Nevezano za vase testiranje, cijeli hifi je pun prodaje magle. Po meni je količina magle raste kako se udaljavamo od zadnje karike u lancu tj zvučnika. Zviučnik se tesko smulja, u sa pojačalima je hm, ima svega, ali izvori su teska magla, pogotovo ako pričamo u DAC-ovima.

Da ne govorimo da ce neku čujnu razliku stvarno rijetki čut, naravno ako pričamo u kontekstu ljudi koje vole glazbu.

Tako da je meni izvor nekak zadnja stvar, odnosno zvučnici+prostor i pojačalo su mi poprilično vaznija stvar u cijelom lancu.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 11:53   #8652
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
Moj skromni stav o doticnoj problematici je sljedeci... dakle ovisno o kvaliteti zvucnika i pojacala, koji cine vecinu investicije u sistem, cuju se promijene manje skupih dijelova, kao sto su DAC, kablovi itd.

Ukoliko uzmes i najskuplji DAC na svijetu, razlika nece biti drasticna zbog (i opet) zvucnika i pojacala)

Na jednom drugom forumu smo pricali o raspodjeli sredstava u sistemu pa smo grubo dosli do
Zvucnici su cifra X
Pojacalo je 1/2 X
DAC je 1/4 X
Kablovi 10% investicije u sistem
(zvucnicki je cca 5%, interkonekti 1% po komadu)

TO NIJE PRAVILO, samo razmisljanje ili recimo naputak kod slaganja pocetnoga sistema, a da se u neku od komponenti ne utuce previse sredstava te time ostetilo cjelokupni sistem.

Po onome sta smo priocali, mislim da je MyDac dobra investicija.

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=7282

Mislim da je tu Rega DAC ipak malo predobar za ostatke sistema... a sad ako ste testirali na MP3cama... pitanje je zasto testirate.
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 12:06   #8653
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Kad već pričate o DAC uređajima...

Mene zanima ako imate slušalice za 3000kn i DAC u vrijednosti 800kn npr. ako se kupi skuplji DAC za 2000kn ili više, da li bude značajnija razlika u zvuku?

Na puno takvih pitanja nisam našao odgovore...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 12:53   #8654
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
I meni je ova čitabla pobjegla, pa cisto neki osvrt na nju.

U njoj je ni kriva ni duzna popljuvana regica, koja je ok dac, ali i sami ste na kraju uvidjeli da nije problem u samoj regi, vec u vasem front endu, tj transportu. Očito ti flacovi koje ste slusali su napravljeni od mp3ca

Tako da je meni izvor nekak zadnja stvar, odnosno zvučnici+prostor i pojačalo su mi poprilično vaznija stvar u cijelom lancu.
Meni se pak čini da je najpribližnija odrednica kvalitete hi-fi sustava upravo riječ "lanac" - lanac je jak onoliko koliko je to to njegova najslabija karika.

S tim da bi apsolutno u lanac računao i sobu. Dapače. Vjerojatno i najvažniji dio, jer je to medij iz kojeg zvuk dolazi u uho na daljnje "procesiranje". Zapravo ne bi trebali zanemarit ni uho al kaj se tu zapravo da napravit? bar za sad.

No ni izvor nikako nije za zanemarit, jer postoji solidan broj tvrtki koje su zasnovale svoju filozofiju na postulatu GIGO odnosno Garbage-in-garbage-out, tj. kad uđe u lanac sj--an signal ni industrijska preša ga nemre ispravit.
Probao sam iz zeke prije nekog vremena stavit u sistem jedan arhivski dek drag mi srcu (Akai CS F11) i neke poluprašnjave kazete, i brate - za deklarirani S/N ratio od 70dB nema rješenja, barem u odnosu na digitaliju - a i dobar LP, zapravo.
Kolko god BASF CSII Chrome ili originalni Adam&Ants MC album bili "cool".

Slažem se da u dobro posloženom sustavu možda izvor može biti, recimo to tako, najniže klase. Spremam upravo jednu "čitabu" vezanu uz to, pa uskoro i neki empirijski dokazi.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 13:03   #8655
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
I meni je ova čitabla pobjegla, pa cisto neki osvrt na nju.

U njoj je ni kriva ni duzna popljuvana regica, koja je ok dac, ali i sami ste na kraju uvidjeli da nije problem u samoj regi, vec u vasem front endu, tj transportu. Očito ti flacovi koje ste slusali su napravljeni od mp3ca

E sad zasto rega nije bila značajnije bolja od samog daca Philipsa, jbga, philips ocito radi odlično.


Nevezano za vase testiranje, cijeli hifi je pun prodaje magle. Po meni je količina magle raste kako se udaljavamo od zadnje karike u lancu tj zvučnika. Zviučnik se tesko smulja, u sa pojačalima je hm, ima svega, ali izvori su teska magla, pogotovo ako pričamo u DAC-ovima.

Da ne govorimo da ce neku čujnu razliku stvarno rijetki čut, naravno ako pričamo u kontekstu ljudi koje vole glazbu.

Tako da je meni izvor nekak zadnja stvar, odnosno zvučnici+prostor i pojačalo su mi poprilično vaznija stvar u cijelom lancu.
sve što smo slušali su bili flac-ovi, pa baš sumnjam da u tolikom vremenskom periodu sve i jedan flac je "upscale-an" sa mp3-a.

korektan je dac, to svakako, ali uvijek postoji taj ALI.

nejednom sam spominjao tu kako sam kupovao aktualan sistem i bio obilazio dućane, tretirane slušaone, "sinergijske" sisteme i na kraju sam kupio to što sam kupio u valjda najgorim mogućim uvjetima u kojima možeš slušat hifu, ali je taj rx6 davao ono nešto što nisam nigdje drugdje čuo za te pare, makar je stage bio katastrofalan skupa sa basom (što zbog "sobe" koja je bila maltene slušanje sa polica, što zbog smještaja zvučnik-komponente-zvučnik što zbog obujma te sobe koja je maltene open space... ali ono malo iskustva i razuma ti daje do znanja kako će to sve sjest na svoje mjesto kad-tad.

frend je bio ozbiljno zainteresiran da zamijeni svoje concepte 6 za rx6 i kako se nećkao, tako su ovi dobili novu seriju koja je skočila sa nekih akcijskih 7k koje sam ulovio kod propadanja onog tehnomaxa ili kako već na 11k i sam prodavač mu je rekao da sonično nisu ni blizu isplativosti u odnosu na stariju seriju za te pare, a aktualni silveri su 15k.

Citiraj:
Autor Angelbyu Pregled postova
Moj skromni stav o doticnoj problematici je sljedeci... dakle ovisno o kvaliteti zvucnika i pojacala, koji cine vecinu investicije u sistem, cuju se promijene manje skupih dijelova, kao sto su DAC, kablovi itd.

Ukoliko uzmes i najskuplji DAC na svijetu, razlika nece biti drasticna zbog (i opet) zvucnika i pojacala)

Na jednom drugom forumu smo pricali o raspodjeli sredstava u sistemu pa smo grubo dosli do
Zvucnici su cifra X
Pojacalo je 1/2 X
DAC je 1/4 X
Kablovi 10% investicije u sistem
(zvucnicki je cca 5%, interkonekti 1% po komadu)

TO NIJE PRAVILO, samo razmisljanje ili recimo naputak kod slaganja pocetnoga sistema, a da se u neku od komponenti ne utuce previse sredstava te time ostetilo cjelokupni sistem.

Po onome sta smo priocali, mislim da je MyDac dobra investicija.

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=7282

Mislim da je tu Rega DAC ipak malo predobar za ostatke sistema... a sad ako ste testirali na MP3cama... pitanje je zasto testirate.
pročitaj gore
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 14:09   #8656
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Memorable moment's at JL's

Tijekom sinoćnje prepiske palo mi je na pamet da nisam pisao na forumu o promjenama koje je doživio moj sustav u posljednje vrijeme, a promjene su solidne i značajne, iako možda još „in process“.

Naime, kako smo kao „odgovorni“ roditelji napokon poduzeli prve korake vezane uz definitivno uređenje sobice za najmlađu članicu obitelji (pod kodnim imenom „Gve mama, kvava“ a.ka. Minstry of silly walks), u malom stanu to podrazumijeva i određena rješenja u dnevnoj sobi, što se opet, u našem slučaju, gotovo odmah reflektira na audio-sustav.
Avantura sa Vifama na zidu je prošla, obzirom da se je neki upgrade zahtijevao ozbiljniji subac, što bi opet dovelo do redefiniranja prostora u dnevnoj, sa krajnje neizvjesnim rezultatima u konačnici u soničnom smislu.

Tako je neki krajnji zaključak bio da se traži novo rješenje za zvučnike, a od uobičajenih opcija otpale su obje (i stalci i samostojeći) , tako da sam na kraju pristao rješenje koje se vidi na slikama isključivo zato jer se otvorila mogućnost da povoljno nabavim male Dynaudio DM 2/6, koje sam već neko vrijeme mjerkao.

Manji problem mi je predstavljala podloga, jer je riječ o Ikeinim komodama dobro popunjenim knjigama, tako da sumnjam da bi ijedan stalak bio išta masivniji.
Veće sam brige imao oko nužnosti smještaja zvučnika na cca 18 cm od zida, no tu bi mi bio isti k i sa stalcima, a i samostojeći bi stajali apsolutno jednako. A sa Kalaxima sam dobio i nužan prostor za knjige, ploče i slične neizbježne stvari.

Zvučnike sam postavio na nogice od tvrde gume iz Bauhausa (što su zapravo odbojnici za vrata, dakle – elastični a tvrdi polisilikonski bumperi), s čime sam imao dobra iskustva i prije.
Ovdje se pokazalo da kao eventualni upgrade s vremenom mogu bez problema doći isti takvi ali eventualno od nekog sorbotana tipa HerbieLabs ili slično, jer sumnjam da neki namjenski stalak za profi monitore može ponudit više, a ružni su mi i za studio a kamoli za dnevnu sobu.

Niti udaljenost od stražnjeg zida nije se pokazala kao problematična, jer:
osim što je prostor nominalno od nešto više od 18 kvadrata zapravo otvoren na kuhinju i hodnik , navedeni zid je od (duplog) knaufa pa i on „popije“ dio tonova umjesto da ga kompletnog reflektira, a ovaj otvoreni prostor iza očito proguta sve što dođe u njega.

Tako da nema nikakvog bumijanja, muljanja ili „mrene“ u višim frekvencijama, whatsover.

Dapače - ovi malci su bez svake sumnje najbolji zvučnici koje sam unio u stan, apsolutni match sa dimenzijama prostora, te (kao što su recenzije većinom i pisale) sposobni su parirati performansama sa opremom višeg ranga, snage ili ugleda, te konstantno davati još informacija, visokih, niskih, boje i GLAZBE u količinima koje ne očekuješ, čak i kad očekuješ puno………

Kako to znam?

Tako što se nakon relativno kratkog vremena, ničim izazvan, umjesto Regice uselio u sustav nesvakidašnji gost pod imenom Krell S300i, integrirac poznatog američkog proizvođača, čije proizvode od 20+ kg javnost od milja naziva „Baby Krell“.
E na tog Krellca sam se, idući za nekim sasvim nevezanim poslovima, doslovno spotaknuo, i uzevši u obzir u okolnosti u kojima se to dogodilo, nije bilo šanse da ne odem s njim doma.
O tome što je donio u sinergiju sa Dynaudio malcima sam već napisao, i kak stvari stoje uz sve nedaće koje to donosi (od financijskih do onih praktične vrste) izgleda da ostaje duže vrijeme in-house.

Izvor ostaje Meridian apsolutno, što znači da sam nakon 20-tak i plus godina bavljenja ovim hobijem skupio opremu koja ekšli kuca na vrata pojma „hi-end“, ako već nije ušla unutra……….
Iako je DM formalno osnovna linija Dynaudio ergele (a ovo najmanji model iste) nema apsolutno ikakvog rezona tražiti išta više, jer jedinog čeg bi moglo faliti – basa, u realnim okolnostima ima u obilju, i još je uz to toliko brz, definiran i nekako „rezolutan“, da ne vidim što bi još koji herz niže uopće donio, osim u svrhe testiranja „how low can it go“.

Ono što je najvažnije jest da se mjuza sad vrti praktički neprestano, jer na razgovornim glasnoćama koje nam omogućavaju da radimo što nam se već radi (igramo se, čitamo, kuhamo, razgovaramo –jelte) zvuk koji izlazi iz zvučnika ima sve što mu treba da bi ga nazvali GLAZBOM – bas ima kraj i ne odlazi nikuda, vokal ima boju, visoki su povezani i ne strše.
Sve skupa omogućava da kad god poželiš, na trenutak se malo fokusiraš na svirku i uživaš……

Ono što sam malo prije napisao, vezano je uz činjenicu da je 80 % tih svakodnevnih seanski vezano uz slušanje dobro kodiranih internetskih radija tima Naim, Linn Jazz i mojih omiljenih SomaFM stanica, posebno Left coast 70-s kanala.
I to preko Raspi+DigiPlus-Volumio izvora, vezanog na SMSL Sanskrit DAC-a, ukupne vrijednosti cca. 250-300 eura, odnosno metićemo - desetak puta manje od nominalne cijene integriranog pojačala na kojeg su spojeni……….


Vidiš ti to……
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20170911_074751.jpg‎
Views:	237
Size:	972.2 kB
ID:	18558   Click image for larger version

Name:	20170911_074803.jpg‎
Views:	216
Size:	722.0 kB
ID:	18559  

Zadnje izmijenjeno od: jean luc. 15.09.2017. u 16:24. Razlog: 300x10 je ipak 3000 :)
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 15:06   #8657
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nikad nisam mogao probaviti taj potenciometar na baby krellu

2/6 su odlični zvučnici i kad sam ih jedne godine slušao na sajmu frend iz gornje rasprave i ja smo ostali najduže u toj sobi i bio je na korak od kupovine, a i sam prezentator nije imao neku gužvu i puštao nam je stvarno svašta kad smo skužili da smo svi skupa jako sličnog ukusa.

najjači dio je bio kad smo nakon par pjesama skužili neki pomalecki dynaudio sub dolje na podu i ja reko jel bi mi mogli poslušati samo malce bez suba, a ovaj reko pa sub nije ni upaljen... jaw dropped.

sad kad sam te nahvalio, jel mogu dobit meridiana?

za koliko idu taki? nisam baš vidio da ih ljudi prodaju sam tak, vjerovatno s razlogom.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 15:14   #8658
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
@Jean Juc

Ove polica na kojoj su komponente, od kud je to?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 16:03   #8659
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
e da žan luk... probaj se igrat malo sa toe in-om, vjeruj mi da čuda čini
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 17:07   #8660
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Hej momci,

Polica je običan TV mobel iz Ikee, serija je Besta. Otkad je Ikea u susjedstvu, skužili smo da ko u Fight clubu nismo kupili NISTA negdje drugdje.

Syso, zvučnici naravno imaju mali toe-in samo kut na fotki vara. DM sam kupio nov kod starog distributera koji je rasprodavao zalihe. Ne znam jel ima još koji par, na njuškalu se oglašavao.
Inače je cijena s dobrim popustom samo malo niža od regularne cijene nove serije Emit, koja bi trebala bit isti zvučnik.
No osim što mi se taj novi nije estetski svidio, malo mi je suspektna ta činjenica - navodno se rade i u istoj tvornici? Pogotovo što sam u jednom od prvih testova DMa našao da neki njihov inženjer tvrdi da u toj seriji naplaćuju samo drivere, a da kutija dolazi besplatno?

Valjda od Skandinavaca možeš svašta očekivat......
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 18:58   #8661
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
10 godina je ukupno star, ja ga imam neke 3. I da, u te tri ga nikad nisam cistio, znam, grozno

Uvijek je bio stavljen u rack gdje nije bilo puno prasine, pa sam si tako racionalizirao da je bolje ne otvarati i nesto zeznuti (iako kompove cistima na polugodisnjoj bazi )
Mislim da cu ga otvoriti ovih dana.
Inace, problem se jucer rijesio tako da sam se igrao s poenciometrima "balance".
Oni su malo otišli, odnosno, šume kad ih okrećem. I nakon malo okretanja lijevo-desno, sve je proradilo!
Hjebate, daj to otvori i pocisti. Prasina svugdje udje.
Ima na netu dosta tutoriala kak cistit, a sigurno ima i manual prirucnik za tvoje pojacalo. Tak da ako ai nesiguran to proucis. Vjerujem da nisi takav baksuz da bi uspio shebat.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 19:24   #8662
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Ima li kakvo tehničko objašnjenje za to da jeftini Philips svira bolje od skupe Rege? Koji dio u Philipsu je tako dobar da nadsvirava skupu Regu?
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 22:08   #8663
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
Vezano uz testiranje, ni meni bas nije sve jasno vezano uz opremu, ali OK... kako god.

Vezano uz reprodukciju. Ako uzmemo da je na transportu idealan ulazni signal, svaka stepenica kvari zvuk. Jednom pokvareni zvuk ne moze se popraviti.
...a opet s vremenom sam skuzio (jer volim slusati i uzivati u muzici) da je najvazniji dio muzike ona "magija" koja te odrzava sretnim pred zvucnicima.
Audiofil koji trazi gresku u zvuku umjesto da se prepusti istome...

No zadnji puta u Zagrebu bio kod Audiotantre... pa slusao kod njega FLAC, DAC od Cambrigea Magic 100...lampas... njegovi horni... ludilo.

Sinergija je bitna stvar.
Testirajuci strano tijelo u sistemu kojega slusas svakodnevno i kojega si slagao godinama...
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 11:45   #8664
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
@jean luc. I ja sam udomio dynaudio, crni pobijedili bijele.
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 14:16   #8665
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Ima li kakvo tehničko objašnjenje za to da jeftini Philips svira bolje od skupe Rege? Koji dio u Philipsu je tako dobar da nadsvirava skupu Regu?
jedino ovako na prvu mogu reč da je manje više na tehničku stranu tog playera, drugo mogu tvrditi da dva para ušiju su došli do vrlo sličnih zaključaka, makar bi jedan od tih parova trebao biti biased prema svojoj opremi koju je prilično skupo platio, a nije bio i psovao je u bradu dok smo slušali

dac u philipsu nije za baciti nikako jer je korišten u dosta razvikanijim imenima koja su na n-tu skuplji od njega, a i oni su bili skuplji i od rege.

netko se zajebo valjda, ko i intel sa sandybrige-om

Citiraj:
Autor Angelbyu Pregled postova
Vezano uz testiranje, ni meni bas nije sve jasno vezano uz opremu, ali OK... kako god.

Vezano uz reprodukciju. Ako uzmemo da je na transportu idealan ulazni signal, svaka stepenica kvari zvuk. Jednom pokvareni zvuk ne moze se popraviti.
...a opet s vremenom sam skuzio (jer volim slusati i uzivati u muzici) da je najvazniji dio muzike ona "magija" koja te odrzava sretnim pred zvucnicima.
Audiofil koji trazi gresku u zvuku umjesto da se prepusti istome...

No zadnji puta u Zagrebu bio kod Audiotantre... pa slusao kod njega FLAC, DAC od Cambrigea Magic 100...lampas... njegovi horni... ludilo.

Sinergija je bitna stvar.
Testirajuci strano tijelo u sistemu kojega slusas svakodnevno i kojega si slagao godinama...
apsolutno se slažem sa tim... pogotovo ako nešto zamijeniš i onda ideš kompenzirat na drugim mjestima pa onda mijenjaš i mijenjaš i nikako na zelenu granu, a zapravo jedna odluka ti je napravila sav taj kuršlus.

što se opreme tiče kolega je htio apgrejdati malo sistem i imao je par sacd-ova i kupio sony sacd na njuškalu za parsto kn, pa kao jel bi mogao naletit kod mene ga preslušat jer doma nema neki super sistem... reko može.

spojili mi to i reko gle ovo je ono flat ko zemaljska kugla za neke... just flat, nema tijela, nema stejđa, nema autoriteta nikakvog, ko da mini liniju 90ih slušam i on veli - ha čuj meni je zvuk predobar jer ne znam za bolje, spojio ja opet tog svog debilnog philipsa i ovom oči van da koji đavo, kako, zašto?

suma sumarum, nakon određenog vremena čovjek je sada doma na atc-ovima od 15k kn

ja ne kažem da sam neki autoritet za neki apsolutno referentni zvuk u svim pogledima, ali ta stvar jednostavno radi jako dobro.

pandan tome bi bilo na auto temi kako čovjek sa lambom na zavojitoj stazi nije uspio uhvatiti clio 182 trophy za slikanje, makar sam taj clio košta ko set guma za lambo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 14:56   #8666
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Ima li gdje kupiti taj Philipsov DAC bez playera?
Ustvari, to pokazuje kako su u hi-fi svijetu cijene prenapuhane. To znači da netko zna sklopiti CD-player, mogao bi za par tisuća kuna sklopiti mamojebca koji bi nadsviravao mrcine od 100 000 kuna.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 17:30   #8667
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Ima li gdje kupiti taj Philipsov DAC bez playera?
Ustvari, to pokazuje kako su u hi-fi svijetu cijene prenapuhane. To znači da netko zna sklopiti CD-player, mogao bi za par tisuća kuna sklopiti mamojebca koji bi nadsviravao mrcine od 100 000 kuna.
Ja imam jedan DAC sa 4x1543, kinez sa nonOversamplingom. Spominjo sam ga nedavno.
Odličan bas, al na kraju mi se ovaj drugi kinez sa novijim i naprednijim čipom ipak pokazao bolji.

Stvar sigurno može biti u sinergiji ostalih komponenti, al ja sumnjam da je u ovom konkretnom slučaju stvar bila u računalu sa Winsima.
Oni su općenito šljuka u odnosu na OSove koji služe samo u glazbene svrhe, isto sam ih već spominjo.
Neki put znaju bit stvarno koma - meni se pokazalo da je sedmica na jednom laptopu bila čak relativno ok, dok je XP bio totalna pljuga, i da sam njega prvog isprobao ne bi dalje ni pokušavao. A di je još utjecaj hardvera, koji ziher postoji u nekoj mjeri.

Poslje nisam više eksperimentirao, jer se Volumio pokazao kao punopravna komponenta a ne kao eksperiment.

PS: Dark child, ak tražiš amp koji dobro svira s Dynaudiom, javi mi se.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 11:30   #8668
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
Je je
Sinergija i software su strasno bitne stvari.
Kineze osobno izbjegavam u sistemu jer sam do sada imao losa iskustva.

E sad...moderni sistemi koji idu na ludo visoke frekvencije, hz, detalje, D klase bez duse.

...ili traziti muzikalnost, barsun, ...magiju.

Ono o cistoj i nekoloriranoj gluposti je velika glupost. Audiofili u velikoj vecini love lampe i A klasu, a karakteristika i jednoga i drugoga je bojanje zvuka, toplina, barsunatost.

A DAC je kao i kablovi...alkemija.
Muda za bubrege.
Sveti gral.
Sve i nista.

Treba probati, ako je ikako moguce u svom sistemu, ili makar probati poslusati negdje, a moliti boga da 'sjedne" u sistem kupca.

Sada si me napalio s tim Philipsom...a bas sam prodao blu ray, mijenjam AV pojacalo i predpojacalo u stereo i pojavila se potreba za DACom.
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 00:18   #8669
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Ovdje se najčešće od zvučnika spominje Monitor Audio, Wharfedale, B&W...
Neki kažu da Tannoy ima bolji zvuk od Monitor Audia. Sad, da li misle na nove ili stare modele...
Novijih Tannoya kao što je ovaj https://www.whathifi.com/tannoy/revolution-xt6f/review baš ni nema na Njušci.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 08:04   #8670
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Nisam ih slusao, sad na kefovima q300. Dok sam prodavao b&w (nekoliko modela), to stalno netko nesto nudi, valjda je navikan a i dugo je prisutan.
Za wharfendale nije nitko nikad nista ni pitao.
Gledao sam MA silvere prije nego sam kefove kupio, ali sam dobio extra popust pa nisam mogao odoliti

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na