Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2016., 12:38   #8041
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zato kaje nad generalno tamniji... velim ti nemoj se zaletavat na focale i poslušaj ih u svom sistemu prije kupovine.
Zar se "svjetlina" ili "zatamnjenost" zvuka ne rješava kabelima?

Ako ti fali basa, a zvuk ti je "pretaman", uzmeš Kimber kabele.
Ako ti fali basa, a zvuk ti je "presvijetao", uzmeš AudioQuest kabele.
Ako imaš dovoljno basa, a zvuk je "presvijetao", uzmeš Van Den Hul ili Atlas kabele.
Ako imaš dovoljno basa, a zvuk je "pretaman", uzmeš QED ili The Chord Company kabele.

Najbolje je ako ih uz kaparu možeš posuditi, pa poslušati i vratiti u dućan ili kod onoga od koga si posudio, da se ne zezneš kupujući "naslijepo".
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 12:43   #8042
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Jos nisam na 100% da bi isao u kupnju,ali ozbiljno razmatram. Nekak mi e čini da na hr trzistu i nema neke ponude zvučnika u tom segmentu i da je upravo dynaudio tu najbolji izbor. Isao bi ja inače ravno na excite x18, ali preskupi su, prek 10000kn za par. Trenutno od pojačala imam od harman kardona hk970 i stereo receiver hk3370 (dobro, tu je i denon receiver avr 1312,ali on je u stereu ipak dosta slabiji od ove dvojice) Kako bi npr prosla usporedba dynaudio emit 20 i monitor audio silver 2
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 12:46   #8043
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
5.1 Dolby Digital i DTS ce raditi preko Optickog kabela normalno, dok 7.1 ce se konvertirati u DTS jer opticki kabel/standard ga ne podrzava kao standard.
Zar to ne vrijedi za skuplje, tj. bolje optičke kabele? Zar nisu "jeftiniji" optički kabeli za stereo slušanje, a skuplji za 5.1?
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 13:33   #8044
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Jos nisam na 100% da bi isao u kupnju,ali ozbiljno razmatram. Nekak mi e čini da na hr trzistu i nema neke ponude zvučnika u tom segmentu i da je upravo dynaudio tu najbolji izbor. Isao bi ja inače ravno na excite x18, ali preskupi su, prek 10000kn za par. Trenutno od pojačala imam od harman kardona hk970 i stereo receiver hk3370 (dobro, tu je i denon receiver avr 1312,ali on je u stereu ipak dosta slabiji od ove dvojice) Kako bi npr prosla usporedba dynaudio emit 20 i monitor audio silver 2
Što ne baciš pogled na Njušku? Ovo su oni koji su u oglas stavili "bookshelf". Mislim da za Klipsche ima ovlašteni distributer u Mesničkoj 9 u Zagrebu. Ja bih odabrao Monitor Audio jer imaju profinjen zvuk. Klipsche audiofili nazivaju "rokerskim" zvučnicima, a za Dynaudio sam čuo da vole jača pojačala. Na kraju ćeš ipak "morati" poslušati omiljenu galzbu na svim navedenim zvučnicima, da mogućnost zajeba svedeš na minimum.
Nemaš mjesta za samostojeće zvučnike?

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl...sort=expensive
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 14:22   #8045
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Trbonja - koristi multi quote.
kaje to stvarno tako teško?!
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 14:33   #8046
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Zar to ne vrijedi za skuplje, tj. bolje optičke kabele? Zar nisu "jeftiniji" optički kabeli za stereo slušanje, a skuplji za 5.1?
Molim te objasni mi konkretnu razliku između skupljih i jeftinih optičkih kabela .
Zanima me razlika u prijenosu informacija , tj. zvuka u digitalnom obliku .

Po meni razlike nema , nikakve .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 14:41   #8047
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Na njuski koliko god gledao rijetko kada mi za oko zapne nesto zanimljivo kada su zvucnici u pitanju. Samostojece moze ali da sve skupa nije jedna velika hrpetina lose iverice. Imao sam jedne takve (mission m73) i nisu zvucali lose, ali vizualno su djelovali grozno, pa sam ih se rijesio. Volim sa zvucnicima manevrirat, premjestat a samostojeci su tu prilicno ograniceni. Kupio bi onda radije monitor audio silver 2, kada bi znao gdje da ih kupim. Kakvi su npr monitor audio gs20 gold, imaju na njuski za oko 1000 eura rabljeni
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 14:54   #8048
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Molim te objasni mi konkretnu razliku između skupljih i jeftinih optičkih kabela .
Zanima me razlika u prijenosu informacija , tj. zvuka u digitalnom obliku .

Po meni razlike nema , nikakve .
Moram priznati da to i mene zanima. Pogotovo kod digitalnog signala.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 16:13   #8049
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Molim te objasni mi konkretnu razliku između skupljih i jeftinih optičkih kabela .
Zanima me razlika u prijenosu informacija , tj. zvuka u digitalnom obliku .

Po meni razlike nema , nikakve .
Ja na žalost ne mogu reći na osnovi slušnog iskustva (glede optike), već prema specifikacijama koje proizvođači na svojim stranicama navode. Skuplji optički kabeli imaju više vlakana od pravog fiber-stakla, dok jeftiniji imaju manje vlakana od plastičnog fiber-stakla... govorim napamet. Ako si ti slušao jeftinije i skuplje optičke kabele i nisi vidio razliku, onda si ti u pravu.
A ako pretpostavljaš kao i ja...
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 19:05   #8050
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Zar se "svjetlina" ili "zatamnjenost" zvuka ne rješava kabelima?

Ako ti fali basa, a zvuk ti je "pretaman", uzmeš Kimber kabele.
Ako ti fali basa, a zvuk ti je "presvijetao", uzmeš AudioQuest kabele.
Ako imaš dovoljno basa, a zvuk je "presvijetao", uzmeš Van Den Hul ili Atlas kabele.
Ako imaš dovoljno basa, a zvuk je "pretaman", uzmeš QED ili The Chord Company kabele.
Molim te, za dobrobit ove teme i ljudi koji očekuju pomoć i dobronamjeran savjet, da prestaneš lupetati, prosipati pamet koju si pokupio na internetu i suzdržiš se od ovakvih generalizacija i teorija.
Hvala!
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 19:14   #8051
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Zar to ne vrijedi za skuplje, tj. bolje optičke kabele? Zar nisu "jeftiniji" optički kabeli za stereo slušanje, a skuplji za 5.1?
al ja uskoro krećem na 9.2 dolby atmos - kakv meni treba optikaner? sa 2 ili 3 voda?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 19:46   #8052
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Na njuski koliko god gledao rijetko kada mi za oko zapne nesto zanimljivo kada su zvucnici u pitanju. Samostojece moze ali da sve skupa nije jedna velika hrpetina lose iverice. Imao sam jedne takve (mission m73) i nisu zvucali lose, ali vizualno su djelovali grozno, pa sam ih se rijesio. Volim sa zvucnicima manevrirat, premjestat a samostojeci su tu prilicno ograniceni. Kupio bi onda radije monitor audio silver 2, kada bi znao gdje da ih kupim. Kakvi su npr monitor audio gs20 gold, imaju na njuski za oko 1000 eura rabljeni
Dynaudio radi stvarno vrhunske zvučnike, ali takva je i cijena. Također trebaju jako sposobno pojačalo da ih tjera kak spada, imaju nisku impedancu i dugački hod zavojnice pa to treba iskontrolirati. Tvoje je možda sposobno.
Monitor audio imam(BX2) i to je meni čisto pristojan zvučnik, a kvaliteta izrade i izgled mi je vrhunski skuplje serije su vjerojatno i bolje. Platinum na fotkama izgleda bolesno dobro. Slušao sam malo silver seriju i meni to zvuči odlično, za gold ne znam.
Kolka ti je kvadratura sobe? Do 25 kvadrata ja bi uzimao samo standmount.
Evo isto jedne preporuke zvučnik domaće proizvodnje koje možeš dobiti na probu http://knossos-audio.com/
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 20:00   #8053
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
po pričama kolege koji je išao sa juricom na fax i pratio dugi niz godina kroz audiofilske vode, taj čovjek čuda radi od spikera, nažalost nisam nikada slušao.

što se ma tiče, ja ponekad u prolasku pored njih kucnem u gornju plohu samo da čujem onaj kamen efekt
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 00:50   #8054
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
al ja uskoro krećem na 9.2 dolby atmos - kakv meni treba optikaner? sa 2 ili 3 voda?
Nadam se da se trbonja i ti zahebavate jel ovo kaj vi trubite nema veze sa mozgom. Ne postoji razlika u optičkim kablovima osim jedne, ili radi ili ne radi. Za Atmos ti treba hdmi veza do receivera ili procesora a ne optički kabel. Kroz optiku ide samo pcm stereo ili core surroundovi ac3 i dts do 5.1 kanala.

Sent fom my LG G2
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 23:43   #8055
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Evo audiofilskih bookshelf zvučnika Quad 11L2 za 1550 kuna na Njušci. Valjda se mogu i poslušati. Možda se tko od forumaša usreći njima.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 10:56   #8056
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
imo ja 12L2...nisam bio zadovoljan basom.
ovi imaju bas driver 12 cm pa su stoga još mršaviji...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 11:42   #8057
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
imo ja 12L2...nisam bio zadovoljan basom.
ovi imaju bas driver 12 cm pa su stoga još mršaviji...
Zar ne bi za audiofile koji vole bas (rock, metal, techno...) bili dobri B&W, Klipsch, TDL i sl.?
Govorim o malim, nesamostojećim zvučnicima. A ne može mali zvučnik dati bas kao samostojeći. A vidim da su subwooferi opet u modi, pa ljudi koji vole bas, kupe male zvučnike i subwoofer.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 11:55   #8058
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Nadam se da se trbonja i ti zahebavate jel ovo kaj vi trubite nema veze sa mozgom. Ne postoji razlika u optičkim kablovima osim jedne, ili radi ili ne radi. Za Atmos ti treba hdmi veza do receivera ili procesora a ne optički kabel. Kroz optiku ide samo pcm stereo ili core surroundovi ac3 i dts do 5.1 kanala.

Sent fom my LG G2
Ovo zapravo i nije u potpunosti točno, jer postoje Toslink kabeli od plastičnih vlakana - to su uglavnom ovi koji se daju nabaviti u više-manje svakoj trgovini, i kablovi od pravih staklenih vlakana (glass fiber). No do njih je malo teže doći.

Evo nasumce jednog proizvođača koji nudi i jedne i druge:

http://www.lifatec.com/toslink2.html

Tu je u kraćim crtama navedena i razlika, osim cijene koja je nekoliko puta veća za glass fiber. U principu samo taj skuplji u potpunosti podržava SPDIF specifikaciju, koju su jednom davno uspostavili vodeći proizvođaći (Toshiba, mislim, u prvom redu).

Najvažnija razlika je u tome što plastiša ima bandwidth do 5-6 Mhza, a stakleni ide i do 10.
Nevolja je u tome za sam protokol što bi, čini mi se, i za red book (48kHz) trebao bandwidth od 11 mHz. Osim činjenice da prije prijenosa treba električni signal pretvoriti u foton, pa poslije nazad......
Zato je svojevremeno high-end audio i odustao od optike (tada se uglavnom borio sa jitterom), u korist električnih protokola (AES, I2S u posljednje vrijeme).

Toslink je očito ostao jeftini digitalni protokol za svu silu električnih uređaja i tamagotchija, za korisnike bez OCD-a
Čini mi se da za DTS u nekoj varijanti bi trebao zapravo taj stakleni kabel, al nisam siguran da je tu 5.1 ili 7.1 neki faktor. U svakom slučaju, za to je sada tu univerzalni HDMI.

Evo još jednog linka, ko se hoće još malo informirat:

http://www.audioholics.com/audio-vid...history-basics
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 13:11   #8059
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ovo zapravo i nije u potpunosti točno, jer postoje Toslink kabeli od plastičnih vlakana - to su uglavnom ovi koji se daju nabaviti u više-manje svakoj trgovini, i kablovi od pravih staklenih vlakana (glass fiber). No do njih je malo teže doći.

Evo nasumce jednog proizvođača koji nudi i jedne i druge:

http://www.lifatec.com/toslink2.html

Tu je u kraćim crtama navedena i razlika, osim cijene koja je nekoliko puta veća za glass fiber. U principu samo taj skuplji u potpunosti podržava SPDIF specifikaciju, koju su jednom davno uspostavili vodeći proizvođaći (Toshiba, mislim, u prvom redu).

Najvažnija razlika je u tome što plastiša ima bandwidth do 5-6 Mhza, a stakleni ide i do 10.
Nevolja je u tome za sam protokol što bi, čini mi se, i za red book (48kHz) trebao bandwidth od 11 mHz. Osim činjenice da prije prijenosa treba električni signal pretvoriti u foton, pa poslije nazad......
Zato je svojevremeno high-end audio i odustao od optike (tada se uglavnom borio sa jitterom), u korist električnih protokola (AES, I2S u posljednje vrijeme).

Toslink je očito ostao jeftini digitalni protokol za svu silu električnih uređaja i tamagotchija, za korisnike bez OCD-a
Čini mi se da za DTS u nekoj varijanti bi trebao zapravo taj stakleni kabel, al nisam siguran da je tu 5.1 ili 7.1 neki faktor. U svakom slučaju, za to je sada tu univerzalni HDMI.

Evo još jednog linka, ko se hoće još malo informirat:

http://www.audioholics.com/audio-vid...history-basics
Tu si u pravu. Evo, QED se hvali s 210 staklenih vlakana kod svojeg najboljeg optičkog kabela. http://www.qed.co.uk/hdmi_digital/op...udio_cable.htm, iako imaju jeftiniji, nagrađivani best buy optičnjak http://www.qed.co.uk/hdmi_digital/op...dio_cable.html.
Atlas se hvali s 280 vlakana kod svojeg najjačeg modela http://www.atlascables.com/ic-digita...s-optical.html,
a Wireworld s 338 vlakana http://www.wireworldcable.com/hi-res...io-cables.html.
Svaki cigo svoga konja hvali.
Mislim da bi ovi optičnjaci od 400-500 kuna za audiofile sitnog zuba (QED-ov best buy, možda koji Atlasov i ova dva
http://www.supracables.co.uk/digital...bles/xzac.html
http://www.vandenhul.com/products/ca...i-halogen-free
bili i više nego dosta za nas s malim prihodima (s time da Atlas, Supra, Audioquest (jači bas) i Van Den Hul vuku na zagasitiji zvuk, dok je QED i The Chord Company "svijetliji"), a to o svjetlom i tamnom zvuku je već navedeno u prvom postu ove teme.
Ne mogu si pomoći kad imam fetiš na audiofilske kabele ("normalnih" cijena).

Zadnje izmijenjeno od: Trbonja. 03.12.2016. u 16:24.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 22:14   #8060
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
odma da srežem bilo kakvo nepotrebno flejamnje u startu:

na slijepom testu nebi nitko znao reč koji je koji kabel - PVC ili glass.
autosugestija je vražja stvar kod testiranja hife.

Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Zar ne bi za audiofile koji vole bas (rock, metal, techno...) bili dobri B&W, Klipsch, TDL i sl.?
Govorim o malim, nesamostojećim zvučnicima. A ne može mali zvučnik dati bas kao samostojeći. A vidim da su subwooferi opet u modi, pa ljudi koji vole bas, kupe male zvučnike i subwoofer.
ovisi...ovi quad 12L2 su bili nenadmašni u srednjima i visokima - perfekcija!!



al kad treba šus za funk i R&B - ćorak

Zadnje izmijenjeno od: smirnoff. 03.12.2016. u 22:20.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 03:41   #8061
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Zanimljivo, piše 45Hz... Koliko? -12db?
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 09:20   #8062
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
E ovako, kako si sad opremam kuću i sobe pa me zanima kako ili preko čega puštate filmove, glazbu itd.
Imam 2 media plejera, NAS na kojem će sve biti spremljeno, CAT6 i gigabitni svič, plejku 3 i 4, pa me zanima imam li uopće potrebe za nekim blue ray plejerom? ili će mi to više biti da sjaji uz ostale komponente?
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 09:41   #8063
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Ne uzimaj BD player. Totalno bacanje novaca.
Za ucitavanje 1 diska treba nekoliko minuta. Nije sigurno da ce raditi sa svim formatima.
Iskoristi ta dva media playera i rijesio si dostupnost sadrzajima u 2 sobe (ja ima 3 kom i u sve 3 sobe imam pristup svemu sa 3 hdda u kompu gdje je multimedija).
Ako si vec provukao CAT kabele napravio si pola posla.

@pop. uglavnom svi proizvodaci pisu za takve kutije 45 Hz...ja se ne slazem sa tim. nemam kako izmjeriti al to ne ide ispod 60...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 09:57   #8064
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
@smirnoff imam 3 sobe (dnevna, dječ. i moja) pa moram još nešto (media pl. onda) kupiti, zato pitam. thx
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 11:44   #8065
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Nema veze.napravi cijelu pripremu odma. Ali sad ce sve vise ic h.265 kodek pa gledaj za media player u tom smjeru.
Naravno nastoj izbjec ove android poluproizvode sa kojima vise problema i nekompatibilnosti (imas cijelu temu o tome) .
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 01:57   #8066
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
Ne uzimaj BD player. Totalno bacanje novaca.
Za ucitavanje 1 diska treba nekoliko minuta. Nije sigurno da ce raditi sa svim formatima.
Iskoristi ta dva media playera i rijesio si dostupnost sadrzajima u 2 sobe (ja ima 3 kom i u sve 3 sobe imam pristup svemu sa 3 hdda u kompu gdje je multimedija).
Ako si vec provukao CAT kabele napravio si pola posla.

@pop. uglavnom svi proizvodaci pisu za takve kutije 45 Hz...ja se ne slazem sa tim. nemam kako izmjeriti al to ne ide ispod 60...
Imam Audio Epilog Peyote, i to bome je 43hz.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 17:32   #8067
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
a izmjerio si....???
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 17:49   #8068
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
Najprije izmjeri prostoriju u kojoj ih koristis a onda mjeri sve ostalo. Bas treba odredeni prostor, tesko je zajebat fiziku.

POP vjerojatno ima adekvatan prostor i dobro pozicionirane zvucnike.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 20:41   #8069
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
ne , ne...mene zanima kak on zna da mu AE ima baš 43 Hz...
ak zvulje bubneš u ćošak onda bi reko idu do 25 Hz...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 23:57   #8070
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Pustite moj raspored i zašto je tako, nažalost trenutačno drugačije ne mogu. Kažem samo da zvučnik uistinu ide nisko u odnosu na zvučnike koje sam slušao, a deklariraju se sa 40-50Hz.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na