Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2017., 13:37   #1
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Logitech G29 volan se pali sam od sebe

Imam malo cudan problem. Logitech G29 volan mi se pocea palit sam od sebe dok je PC ugasen. Usred noci se pocme vrtit i "svirat". Probao sam promijenit uticnicu u koju je ustekan i nije pomoglo. Dogada se totalno random. Sinoc sam ga ostavija iskljucenog iz kompa ali ukljucen u struju i za sada se nije ponovo upalio. Tako da pretpostavljam da ga nesto preko usba zeza. Volan radi skroz normalno dok se igram.
Ima li itko ideju sto bi moglo bit?

Evo link na video iako se na njemu slabo cuje to sviranje. U normalnom radu nema nikakvih slicnih zvukova. https://1drv.ms/v/s!Ap_zkTBC2wK0jOoDERS3SKtASTnY7A
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 13:47   #2
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Meni se komp non stop u hibernaciji, ne gasim ga na power off nacin. Takodjer, komp mi se zna cesto upaliti u toku noci jer mi je nastimano da se pali na tipkovnicu ili pomicanje misa. Sve mi je bezicno, negdje se vjerojatno desi nekakav hickup i upali mi komp...

G29 u pravilu iskopcam iz usba ako ga ne koristim jer me nervira kad se komp upali on se krene okretati, pa to ponovi jos jednom kad udje u windowse. Sumnjam da je u mom slucaju volan triger budjenja kompa, pa bi mozda krenuo od koraka iskopcavanja cijele periferije osim volana, cisto da probas vidjeti sto ce biti. Mozes probati iskljuciti sve opcije paljenja kompa preko usb petiferije (u biosu i u devuce manageru "allow device to wake up pc").

Inace na tvom videu primjecujem dvije neobicne stvari:
- volan kada se prvi put upali i radi tu "kalibraciju", moraju mu svijetliti i one led-ice
- volan radi "kalibraciju" na nacin da iz centra ode skroz u jednu stranu, kratko zastane, ode skroz u kontra stranu, zastane i vrati se u centar. Tvoj se koliko vidim ne vraca u centar.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2017., 13:51   #3
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
vidi dal ti usb port na kojem je volan ustekan radi nakon gasenja PC-a (pokusaj spojit mob usb kabelom i vidi dal se puni dok je pc ugasen)
realmadrid je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 13:55   #4
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Jel ti onda skočiš iz kreveta i hvataš volan da ne sletiš s ceste ? :-)

Postavi da ti se USB port ugasi kada je PC ugašen i neće biti problema.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 14:02   #5
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Citiraj:
Autor realmadrid Pregled postova
vidi dal ti usb port na kojem je volan ustekan radi nakon gasenja PC-a (pokusaj spojit mob usb kabelom i vidi dal se puni dok je pc ugasen)
Kod mene usb-i ne pune, konkretno govoreci, smartwatch. Moram upaliti komp da bi ga punio. Ali svejedno ti isti portovi rade kada na njih spojim unifying receiver i budim pc pomakom misa :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 14:09   #6
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kod mene usb-i ne pune, konkretno govoreci, smartwatch. Moram upaliti komp da bi ga punio. Ali svejedno ti isti portovi rade kada na njih spojim unifying receiver i budim pc pomakom misa :/
Kuzim. U svakom slucaju vjerojatno kolegi USB radi nakon gasenja PC-a stoga se volan pali "sam od sebe".
realmadrid je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 14:11   #7
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
@xlr znam da se ne vrti kao sto je u kalibraciji. To sam i ja primjetio. Plus ovaj zvuk me isto malo brine jer nikad se ne cuje dok vozim ili dok se normalno kalibrira.
I nezgodno mi je svako malo istakavat usb iz kucista, a i ovo nikad priije nije dogadalo na istom kompu.

@realmadrid i @trex gledao sam po biosu i koliko vidim sve je disableano za usb. Komp mi se jedino moze palit sa kucista. Kad se vratim sa posla veceras jos jedanput provjerim.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 14:52   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
provjeri još u device manageru.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 16:45   #9
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Mislim da je rijeseno. U device manageru sam izgasija neke opcije i promijenio usb slot sa 3.0 na 2.0 i za sada nema nikakvih random paljenja
afterburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na