Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2011., 04:37   #481
_saiko
system kaiser
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zg
Postovi: 194
A kako A dobro kako je to vani? Tko je provodio postavljanje infrastrukture?
_saiko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 07:04   #482
Zebran
Premium
Moj komp
 
Zebran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 146
Hakom koći T-com da još više investira u DTK. T-com je najjaći igrać. Oni jedini imaju love za izgraditi infrastrukturu. Da Hakom dozvoli T-comu izgradnju infrastrukture, većina korisnika bi prešla na T-com-ov optički priključak, a ovi ostali telekom operateri bi se trebali spojiti ili propasti. T-Com nema triple -play uslugu jer im ne dozvoljava Hakom. A imaju i najviše cijene.
__________________
Zebran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2011., 09:42   #483
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Po meni nema smisla to kočenje jer na taj način nikad nećemo napredovati.
Ostali operateri jednostavno nemaju para da bi bilo što napravili od optike. BNet tu jedini iskače sa svojom infrastrukturom dok iskon ima samo nešto malo testne optike i tu ajde nudi pristojne simetrične brzine, a ostatak operatera je na tržištu tek tolko da je. Optima propada, amis još malo ostatak se ne isplati ni spominjat.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 12:38   #484
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
ja se samo nadam da cu do 2015.(kuća,manji grad) imati simetričnu optiku,od 2015 pa nadalje mislim da ce postati kritično dalje s bakrom
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 13:12   #485
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
ja se samo nadam da cu do 2015.(kuća,manji grad) imati simetričnu optiku,od 2015 pa nadalje mislim da ce postati kritično dalje s bakrom
vrijeme će ih natjerat da popuste. Da barem popuste s ovim virtualnim ograničenjima na bakru.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 14:43   #486
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Virtualna ogranicenja?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 15:44   #487
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Realno bakar ne može potjerat više od 2Mbita uploada po parici. Mi smo imali 2 parice za 4-4 simetralku. Što se tiče optike, tu je faktor ograničenja najsporija komponenta opreme. Je*eš optiku ako su konverteri smeće, ili ako je samo jedan smeće. Ne da mi se u širinu i dubinu, al ograničenja nisu virtualna.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 16:06   #488
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Ja sam na Krku i tera mi max 12Mbita...
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 16:20   #489
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Drukčija tehnologija, drukčije brzine. Da si na običnoj tel. centrali preko obične parice, ne bi imao ni 2, a kamo li 12.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 18:37   #490
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Ja imam ukupan protok od 12, 4 mi ide DSL, i jos 4~ maxtv, nekad mi se zna desavati zagusenje (1. mjesecno) pa moram zvat da mi resetirati port na centrali
Sniper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2011., 19:22   #491
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja pričam o uploadu. Moja parica je 15/1,5 i imam 10/0,5 (toliko i plaćam), samo mi kenja u zadnjih mjesec dana. Radilo godinu dana bez prekida, a sad puca ko ludo. Tog na optici nema toliko, bez obzira koliko komšija dobilo net u zadnjih mjesec dana .
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 09:55   #492
penava
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Može i na bakru veću upload, samo treba malo uložiti... Alias: VDSL2

Treba uložiti u VDSL2 DSLAM-ove, za ekipu koja je blizu centrali. Za ove malo dalje trebalo bi i malo više ulaganja, ali i da ove blizu centrala prebace na VDSL bio bi već neki pomak....

A ovo 4-4 po dvije parice je zastarjeli SHDSL, njegov najveći problem je što ne možeš tjerati klasični voice na istoj parici i što jedna parica ima brzinu max 2 Mbit.
penava je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 15:30   #493
lepak
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Doma
Postovi: 47
ima li tko taj obrazac sto se mora potpisati kod predstavnika stanara zgrade za optiku???
lepak je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 19:46   #494
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
Citiraj:
Autor lepak Pregled postova
ima li tko taj obrazac sto se mora potpisati kod predstavnika stanara zgrade za optiku???
T-com dostavi izvođaču radova adrese zgrada za koje je zainteresiran( gdje je doveden optički kabel u zgradu), izvođač šalje akvizitera koji sklapa ugovor sa predstavnikom stanara, koji najčešće obavi sastanak sa stanarima. Izvođač napravi FTTH. Nakon mjerenja i kontrole kvalitete, T-com preuzima instalaciju i to je to. Dalje sve ide od T-com. Nema nekog posebnog obrasca, nego predstavnik stanara može prikupit suglasnosti stanara.
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 21:16   #495
lepak
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Doma
Postovi: 47
znaci koja je procedura ako je meni rekao lik iz t-coma da moja zgrada treba zatraziti da se postavi optika a moja zgrada nije to svojevoljno voljna uciniti.. tj mozda uopce nezna za to...

kakva je tocno procedura da moja zgrada uvede optiku ako recimo samo ja znam da je moguce uvesti optiku... zgrada do mene je ima, a moja kao mora 'zatraziti'.. ?
lepak je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 21:22   #496
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Ja bi htio da bude optike na Krku
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 21:49   #497
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Citiraj:
Autor lepak Pregled postova
znaci koja je procedura ako je meni rekao lik iz t-coma da moja zgrada treba zatraziti da se postavi optika a moja zgrada nije to svojevoljno voljna uciniti.. tj mozda uopce nezna za to...

kakva je tocno procedura da moja zgrada uvede optiku ako recimo samo ja znam da je moguce uvesti optiku... zgrada do mene je ima, a moja kao mora 'zatraziti'.. ?
Ako su ti stanari u zgradi donekle kulturni ljudi tada bi to trebao rješiti na sastanku stanara ili jednostavno razgovarati sa predstavanikom ulaza. Recimo kod mene, naš predstavnik je samo dao dozvolu t-comu da razvuče optiku nije nikoga pitao . Ali koliko znam t-com sam pošalje obavijest da je optika dostupna i na stanarima je da se odluče da li će je razvlačiti.
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 21:51   #498
lepak
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Doma
Postovi: 47
gdje je onda kod mene zapelo.. moj predstavnik stanara je paranoik,.. nista ne potpisuje i jednom sam mu sorio vrata i uhvatio ga za vrat (:P)

i znaci koja je procedura ako je to doslo do njega a on samo ignorirao?
nerazumijem.

bi li ja mogao dobit taj dopis, otic do njega da potpise (hehe) i odnit ili poslat to nekome???
lepak je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 21:59   #499
_saiko
system kaiser
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zg
Postovi: 194
Cek samo da vam provedu kablovinje ili ujedno imate priliku da vam puste u promet?
Koja je uopce razlika za FTTH kod privatnih kuca i stambenih zgrada?
Recimo meni su odavno vec na privatnoj kuci do kutije u fasadi doveli optiku... da li je to sad do daljnjeg to ili mogu posebno nesto zatraziti?

Opcenito, da li se ovo maklo nekamo?
_saiko je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 22:04   #500
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Zapelo je kod predstvanika očito, morat ćeš to s njim rješit i objasnit mu.

Ali gle, s druge strane ne isplati ti se optika sad uvodit jer ne buš ništa bolje dobio. Ja je imam već više od godinu dana i zadnja dva mjeseca ping mi je sa 9ms - 10ms skočio na 26ms što je identično pingu koji sam imao na bakru. Još su mi upload sa 0.30 Mbit-a smanjili na 0.23 Mbit-a (da svjestan sam da mi je bio veći od reklamnog ali sve jedno...). Ping na B.net-u mi je 14ms...
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 22:13   #501
lepak
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Doma
Postovi: 47
stvar je da imam 21/0.9 dopusteno od t-coma i htio bih jos jednu liniju.. a kad sam uzeo bakrenu onda nije mogla vise od 4mbit radi centrale il neceg (vrlo dobar upitnik)...... uglavnom ne moze... al optika ce ici 24/2 tako mi je obecano od lika koji je neki dan bio kod mene jer mi je sa tih 21mbit palo na jedva 13 .. pa su izbrisali 'profil' i napravili novi.

koga god pitam nikad nije cuo za nikog niti je sam dao suglasnost za svoju zgradu.. znaci sigurno vecina predstavnika to samo potpise... ja imam sjeban slucaj gdje cu morat nabavit taj papir i otici objasniti da mora potpisat..

samo me zanima kako pristupit kad je predstavnik zgrade tvrdoglav ili nije dobio tu obavijest
lepak je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 09:00   #502
penava
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Mođda ipak ima nade za nastavak projekta... T-com predložio nove uvjete veleprodaje:

http://www.vecernji.hr/biznis/hoce-li-ht-dobiti-zeleno-svjetlo-ulaganje-optiku-clanak-260078
penava je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 09:41   #503
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 985
Hehe, HT priča o zapošljavanju, a svako malo se riješavaju radnika. Kad se uvede optika broj onih koji rade na održavanju će se još smanjiti, dakle još HTovaca će dobiti otkaze.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 10:01   #504
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
Citiraj:
Autor Sniper Pregled postova
Ja bi htio da bude optike na Krku
-uf nebude ti na Krku tak skoro
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 10:05   #505
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Hehe, HT priča o zapošljavanju, a svako malo se riješavaju radnika. Kad se uvede optika broj onih koji rade na održavanju će se još smanjiti, dakle još HTovaca će dobiti otkaze.
-HT je dosta zaglibio u minus,ja radim u jednoj od kooperantskih firmi za T-com i to na relaciji(Krk-Cres-Lošinj-Opatija-Rijeka) i posao u zadnja 2 tjedna je pao na MINIMUM sve manje zadataka salju na druge kooperante jer su kao prosli neki bonus!
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 11:24   #506
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,941
Citiraj:
Autor Arsenal-fan Pregled postova
-HT je dosta zaglibio u minus,ja radim u jednoj od kooperantskih firmi za T-com i to na relaciji(Krk-Cres-Lošinj-Opatija-Rijeka) i posao u zadnja 2 tjedna je pao na MINIMUM sve manje zadataka salju na druge kooperante jer su kao prosli neki bonus!
daj ne drobi gluposti da je T-Com otišao u minus.

to što vi nemate posla je drugi par rukava...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 12:53   #507
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
T-com da ima minus?
Nema sanse, tj. ne da nema sanse, nego je nemoguce.

Malo bolje razmislite o svemu i vidjeti cete o cemu pricam?

Njima sto uspostavljaju pozive diljem Hrvatske je vama kao da ste u nekom vecem hotelu, zovnete recepciju s telefona u hotelu da vas spoji s s drugim telefonom.
Tako i njima, njih to nekosta, znaci cisti profit kada vam naplacuju racune.
I jos ima mnoooogih detalja gdje zaradjuju. Iznajmljivanje opreme, instalacija... ma svega
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 15:01   #508
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
daj ne drobi gluposti da je T-Com otišao u minus.

to što vi nemate posla je drugi par rukava...
-ne "drobim" gluposti i posla ima samo je T-com probio svoj dozvoljeni bonus za kooperante i sad salju svoje tehnicare koji naravno ne stignu sve rijesiti
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 15:46   #509
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,941
To je nešto drugo, probijanje budžeta za kooperante kojeg je postavila uprava.

Jedno vrijeme su se T-Comovi kooperanti pojavljivali kao gljive poslije kiše. Svi su htjeli dić 7-8 soma ojra za splicer i biti kooperanti jer je bilo puno posla i plaćanje je bilo redovno. T-Comu je to odgovaralo jer toliko posla neće biti uvijek već samo neko vrijeme, jer u protivnom bi si sami uzeli ljude, vozila, te složili i opremili ekipe.

Sad je očito došlo vrijeme kada više nema posla. Sad se nadajte boljim vremenima ili zatvorite firme. Tako je to u kapitalizmu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 16:08   #510
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
a nema posla zato jer HAKOM hebe sa svojim pravilnikom o polaganju optickih vodova

i kak netko moze probiti bonus/budjet nakom samo 3 mjeseca u aktualnoj godini??

Mislim da se budjet odredjuje na pocetku godine za cijelu godinu, tak da ne vjerujem da su ispucali bonus/budjet za 3mj.

Nemaju vam sta drugo rec pa su to izmislili
zgmmax je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na