Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2017., 02:52   #211
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Skužite da na amd stranici kod downloada drivera među chipset imaju drivere za ryzen. Ovaj tip kaže da mu rade odlično za razliku onih sa asusove stranice

https://youtu.be/imBgenxDoDc?t=5m13s
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 02:55   #212
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
i ova dva kazu da su im rezultati skakali kako su bios mijenjali

https://www.youtube.com/watch?v=G_6rs9cBzvE
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2017., 08:24   #213
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
treba pricekati da se platforma unormalizira

isto tako amd ce trebat cijene poslozit da bude

6c/12t u rangu i7 ili z ispod

4c/8t iste cijene ko i5 ili z nize

Ugrubo 10% slabiji IPC , ali da u igrama ima konstantno po 15-20% slabije performanse mi neide u glavu. Tu bude problem ako tako ostane jer na 1440p je to neprihvatljivo... 1080 necu ni spominjat

MIsljenja sam da je amd napravio ogroman posao samo da treba biosom i dalje plocama iskristalizirati situaciju. Imam dojam da je izasao par mj prerano

Sve u svemu intel ce biti prisiljen rusit cijene, a 2c/4t procesori odlaze u povjest
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 08:28   #214
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor rock00 Pregled postova
treba pricekati da se platforma unormalizira

isto tako amd ce trebat cijene poslozit da bude

6c/12t u rangu i7 ili z ispod

4c/8t iste cijene ko i5 ili z nize

Ugrubo 10% slabiji IPC , ali da u igrama ima konstantno po 15-20% slabije performanse mi neide u glavu. Tu bude problem ako tako ostane jer na 1440p je to neprihvatljivo... 1080 necu ni spominjat

MIsljenja sam da je amd napravio ogroman posao samo da treba biosom i dalje plocama iskristalizirati situaciju. Imam dojam da je izasao par mj prerano

Sve u svemu intel ce biti prisiljen rusit cijene, a 2c/4t procesori odlaze u povjest
oćeš reć da G4560 za 450 kn odlazi u povijest ? ja bi bas rekao da će tek ispisat povijest
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 08:30   #215
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor rock00 Pregled postova
treba pricekati da se platforma unormalizira

isto tako amd ce trebat cijene poslozit da bude

6c/12t u rangu i7 ili z ispod

4c/8t iste cijene ko i5 ili z nize

Ugrubo 10% slabiji IPC , ali da u igrama ima konstantno po 15-20% slabije performanse mi neide u glavu. Tu bude problem ako tako ostane jer na 1440p je to neprihvatljivo... 1080 necu ni spominjat

MIsljenja sam da je amd napravio ogroman posao samo da treba biosom i dalje plocama iskristalizirati situaciju. Imam dojam da je izasao par mj prerano

Sve u svemu intel ce biti prisiljen rusit cijene, a 2c/4t procesori odlaze u povjest
Ovdje si pogodio samu sridu.

U svakom slucaju ovakav generacijski skok koji je AMD napravio je fantastican.

Postoji jos gomila problema sa plocama,BIOSom. Kad se to rjesi (mjesec dana) plus SMT i Windows scheduling etc.. imacemo i cistokrvni gejmerski proc. Cak sam misljenja da ce nakon peglanja nadmasiti 7700k u gejmingu iako je to usporedjivanje krusaka i jabuka.

Realno,trenutacno je kupnja 7700k umjesto 1700 dobra samo u paralelnoj stvarnosti. 1700 je u svemu bolji,a u igrama je na spitting distance.

Ne znam jel bio ovaj video:

https://www.youtube.com/watch?v=OcwXW_nnwPw

EDIT: Da ponovim:

Golem.de updated their BIOS and ran the tests again, gained 4-27% additional performance in gaming, on average 17%.

Ryzen moze biti samo jos bolji u narednim tjednima

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 04.03.2017. u 08:43.
Amd_Shill je online   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 09:40   #216
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova


Postoji jos gomila problema sa plocama,BIOSom. Kad se to rjesi (mjesec dana) plus SMT i Windows scheduling etc.. imacemo i cistokrvni gejmerski proc. Cak sam misljenja da ce nakon peglanja nadmasiti 7700k u gejmingu iako je to usporedjivanje krusaka i jabuka.

Realno,trenutacno je kupnja 7700k umjesto 1700 dobra samo u paralelnoj stvarnosti. 1700 je u svemu bolji,a u igrama je na spitting distance.
Ako govoris o 4k onda da, ali na 1080p nemozes rec da je na spitting distancu.

Ryzen nije ni blizu cistokrvnom gamerskim procu, niti je kao takav dizajniran da bude, upravo suprotno-ryzen je ajmo rec neka prilagodjena verzija serverskog proca za desktop...vidi kako se smt dobro ponasa/skalira

Iako bi volio ali cisto sumljam da ce ryzen doci u gejmingu do performansi kabya u iducih mjesec/dva kad se biosi popeglaju.
Skokova u performansama ce biti, ali ne u mjeri kako bi ti zelio. Rekao bi da ako u ovim naslovima na 1080p u kojima dost kaska smanji zaostatak na 5% naspram 6900k... bit ce to puna saka brade.
Sve vise od toga je iluzorno ocekivati u prvih par mjeseci, bar po meni. 10ak god dominacije prakticki slicne arhotekture ostavi traga na softveru, to je nesto sto se nemre promjeniti u iducih mjesec dana.

No kada bi sad isao kupovat proc i sa ovakvim stanjem kakvo je sad svejedno bi dao pare AMD-u, imaju vrlo dobro zaokruzen proc, za gejming me zaboli 10-15% manje fps a pricamo o rangu 100+, realno na to se samo mogu buniti ljudi koji imaju 144hz monitor sa free/gsync sve ostalo je debelo u domeni objesti.
Drugi razlog zasto bi dao pare amd je iz bunta odnosno ne podrzavanja arogantnog i elitistickog stava intela zadnjih xy godina.

Isto tako netko je gore napisao paralelizam u igrama zbog konzola, kroz dve god vjerojatno ce se i ovih 8jezgri poceti osjecati u rezultatima, isto treba uzet u obzir, jer proc se ne mijenha tak cesto ko grafa..

Suma sumarum, ako u iducih mjesec dana gejming performanse porastu za cca 5-10% to je odlicna brojka
Zivi bili pa videli.

Sto se naplesa(32c/64t) tice prema pokazanom proc je zvjer i kad mu se ugasi br.jezgri na manje-misim 22 ili 24 kao da bude ista usporedba sa top xeonom, naples ga je podosta nadjacao u nekom testu za obradu povratnog signala kod trazenja nafte...a kad su stavili puni br.jezgri kod naplesa jednostavno je sa xeonom opran pod.
E sad vjerojatno je amd simulirao na programu koji je njima best case scenario, pa da se i uzme sa dozom soli naples izgleda brutalno.
U utorak bi trebali znati vise.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 04.03.2017. u 10:07.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 09:46   #217
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Dobro.Ostaje i činjenica tko sada ima neki i7 novije generacije,nema smisla prelaziti na Ryzen.Moglo bi to potrajati dugo vremena,naročito ako je gaming primaran.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 09:54   #218
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Za čisti gaming trenutno nema potrebe ništa jače od pentiuma 2/4 t.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 09:57   #219
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
au, moras imat nuklearnu elektranu za ove i7.. ..glavno da je vishera bila katastrofa

PS
..treba zabraniti testiranja potrosnje PC procesora
Ne kužim što si htio reći, dakle tebi je ista stvar ako sistem pod opterećenim procesorom troši 150W u odnosu na 210 pa ido 270W kod FX-a?


Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Koja je svrha bubnut graf koji nije opisan što prikazuje?
Daj barem stavi link na članak jer ovaj graf sam po sebi nema smisla. Pogotovo ako znaš kako se taj procesor ponašao u ranijim recenzijama.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 04.03.2017. u 10:10.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 10:13   #220
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ne kužim što si htio reći, dakle tebi je ista stvar ako sistem pod opterećenim procesorom troši 150W u odnosu na 210 pa ido 270W kod FX-a?
Ps imas i graf ispod

Htio sam reci da ryzeni koji su 8c16t imaju manju ili ajmo reci na razini potrosnju od intelovih 4c8t, a gdje su tek ovi jaci inteli?

Zelim reci da je sve to tu negdje na kraju puno predimenzionirano i cisti intelov PR jer ne govorimo o laptopima ili clusterima pa da se ta stavka treba gledati.
i realno pricati o ustedama je smjesno.
I nadam se da sada kada taj argument vise intel nemoze potezati da ga se nece uzimati kao nesto bitno. Iako vjerujem da ce manjejezgreni ryzeni po potrošnji "potuci" konkuremciju, mislim da to niti prije kod vishere niti sada nije argument koji se treba gledati prilikom kupnje.

PS
Gledam kako je SMT potukao intelov HT , to mi je totalno nevjerojatno..

Amd je stvarnondobro zaokruzio ovaj proc, tj zvjer od proca.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2017., 10:16   #221
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ah koliko mozganja, nije ni čudo kad se ulaže ko u polovni auto zbog igranja igrica i surfanja po forumu

G4560 za šaku kuna i imaš 20% lošije performanse od ovih preskupih proceva za gaming. Ni ne osjetiš da si trošio a proc na max 47 stupnjeva ispod hladnjaka od 90 kn i soba ostane na istoj temperaturi, štoviše kao da je i hladnija nego sa isključenim kompom

https://www.computerbase.de/2017-03/...x-1700-test/3/

Pa da..

Ali sigurno se osjeti dok surfas radis svasta nesto da je i7bolji, a gdje je tek onda ovaj ryzen!


Jos da dodam. Da s vratim na igre.

Bavio sam se kratko vrijeme istrazivanjem detalja u igrama , i najjaci izum koji su napravili je ultra postavke, ne dobijes nista naspram high postavki (caki u medium razlike minorne i nakon 15min gejmanja totalno nebitne, )a igra se puno teze vrti
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 04.03.2017. u 10:25.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 10:24   #222
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ps imas i graf ispod

Htio sam reci da ryzeni koji su 8c16t imaju manju ili ajmo reci na razini potrosnju od intelovih 4c8t, a gdje su tek ovi jaci inteli?

Zelim reci da je sve to tu negdje na kraju puno predimenzionirano i cisti intelov PR jer ne govorimo o laptopima ili clusterima pa da se ta stavka treba gledati.
i realno pricati o ustedama je smjesno.
I nadam se da sada kada taj argument vise intel nemoze potezati da ga se nece uzimati kao nesto bitno. Iako vjerujem da ce manjejezgreni ryzeni po potrošnji "potuci" konkuremciju, mislim da to niti prije kod vishere niti sada nije argument koji se treba gledati prilikom kupnje.

PS
Gledam kako je SMT potukao intelov HT , to mi je totalno nevjerojatno..

Amd je stvarnondobro zaokruzio ovaj proc, tj zvjer od proca.

Ne, rekao si kako troše ko elektrane i povukao paralelu s Visherom za koju na tom istom grafu stoji i do 100W viša izmjerena potrošnja.

A vezano za R7 vs Kaby, pa i trebali bi imati sličnu potrošnju prema svim AMD-ovim navodima oko TDP-a. Mada moraš uzet u obzir da jedan i7 7700k u Handbrakeu radi na 4,4GHz dok jedan r7 1800X radi na 3,6GHz/R7 1700 sumnjam da diže više od 3,2GHz. Dakle sve to treba uzeti u obzir

Iako mi je teško za povjerovati kako sad odjednom njima i7 7700k vuče toliko.

Usporedi recimo ova dva testa.
i7 7700k vs r7 1700x

U watt podjednak rezultat za r7 ali za i7 je razlika poprilična.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain