Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2013., 19:23   #721
drazenzg
Registered User
Moj komp
 
drazenzg's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Ja 1.0.11 imam skoro mjesec dana (skinuo sam kada se pojavio link za skidanje s njihovog servera). Bez problema sam ga updateao preko SDa, izgubio sam root, ponovio postupak rootanja s onom skriptom i od tada, do sada, mobitel radi s njim. Nisam vidio neko poboljšanje u odnosu na .09 verziju, stabilan je koliko je bio i prije. Nisam izgubio nikakve podatke kao što neki (konkretno bug.hr forum), prijavljuju. U svakom slučaju, ukoliko ste ga rootali, lako se napravi unroot sa skriptom, stavi update i nazad ga rootate.
Napomena za rootane mobitele: dobiti ćete nazad Prestigio installer, reader njihov, OfficeSuite i ostali bloatware koji je došao na mobitelu, pa će trebati s Titaniumom ili aplikacijom po vašem izboru, ponovno maknuti te appove.
drazenzg je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2013., 05:51   #722
ManuChao
Registered User
 
ManuChao's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Hercegovina
Postovi: 11
Citiraj:
Autor drazenzg Pregled postova
Ja 1.0.11 imam skoro mjesec dana....... Nisam vidio neko poboljšanje u odnosu na .09 verziju, stabilan je koliko je bio i prije.......
Hvala!
ManuChao je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2013., 16:43   #723
Danchibald
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Jel ima netko stock recovery.img od 4500 da mi ga posalje?? Pliiiiiizzzz????
Danchibald je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 22:05   #724
zelkec
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor drazenzg Pregled postova
Ja 1.0.11 imam skoro mjesec dana (skinuo sam kada se pojavio link za skidanje s njihovog servera). Bez problema sam ga updateao preko SDa, izgubio sam root, ponovio postupak rootanja s onom skriptom i od tada, do sada, mobitel radi s njim. Nisam vidio neko poboljšanje u odnosu na .09 verziju, stabilan je koliko je bio i prije. Nisam izgubio nikakve podatke kao što neki (konkretno bug.hr forum), prijavljuju. U svakom slučaju, ukoliko ste ga rootali, lako se napravi unroot sa skriptom, stavi update i nazad ga rootate.
Napomena za rootane mobitele: dobiti ćete nazad Prestigio installer, reader njihov, OfficeSuite i ostali bloatware koji je došao na mobitelu, pa će trebati s Titaniumom ili aplikacijom po vašem izboru, ponovno maknuti te appove.
Da se nadodam uz ovaj post...
Upravo sam na rootani i de bloatwarani 1.0.9 preko OTA updatao na 1.0.11 bez unroota i također sam ostao bez roota i dobio sve "nepotrebne" aplikacije, a zatim root, a onda najvažnije: mod baterije u status baru iz 1.0.9 ponovo flashiran i radi bez problema na 1.0.11...
Naravno samo uvijek šta god radio resetira wallpaper...
zelkec je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 13:51   #725
Danchibald
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Jel ima mozda netko JB rom od bijelog 4500 i alat za instalaciju istog??
Danchibald je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 08:01   #726
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
Dakle imam PAP 4020 i probleme sa baterijom. sa gotovo nikakvim korištenjem osim telefoniranja do navečer je potpuno prazan a preko noći se isključi. probao sma sa raznim task killerima i ništa ne pomaže, iskopčavanje wirelesa itd...
da li da ga nosim na servis ili je to normalno?
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 13:21   #727
Ivan_SP3
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: dsfdsg
Postovi: 5
Pozdrav, zanima me da li je tko uspio postaviti MMS postavke za Tomato. Sve sam već pokušao ali nikako ne mogu napraviti da radi. Probao sam i obrisati već postojeći APN i napraviti novi ali ništa. Mobilni internet mi radi bez problema... Hvala.
Ivan_SP3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 19:12   #728
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Ivan_SP3 Pregled postova
Pozdrav, zanima me da li je tko uspio postaviti MMS postavke za Tomato. Sve sam već pokušao ali nikako ne mogu napraviti da radi. Probao sam i obrisati već postojeći APN i napraviti novi ali ništa. Mobilni internet mi radi bez problema... Hvala.

pretpostavljam da imaš problem s primanjem mms-a na telefon. da bi ti mobilna mreža prepoznala uređaj kao sposoban za primanje mms-a, potrebno je nakon konfiguriranja apn-a za mms poslati prvo jedan mms nekome, nakon toga se na mreži aktivira i ispravno prosljeđivanje mms-a na tvoj broj.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 19:34   #729
trolljegeren
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Moze pitanje,kako staviti sliku kada te netko zove?I dali je moguce da osoba ima sliku u onim razgovorima gdje je mala slika kao?hvala
trolljegeren je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2013., 11:40   #730
dariog4
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Najprije pozdrav,
imam 4040 i rootao sam ga, ne znam vise kako jer sam isprobavao razne metode i onda je jedna uspjela
Jedino sto me zanima je usb otg funkcija. Manual spominje usb host, to bi trebalo biti isto. Dogadja mi se kao i svima da se mob ugasi kad stavim otg kabl. Kontaktirao sam Prestigio i kazu "Sorry, but this device does not support USB OTG functionality." Na sto ja pitam dalje: a sto vam onda znaci "usb host". Jos cekam odgovor.
Na stranicama neke srpske internet trgovine je netko postavio pitanje usb otg-a i dobio odgovor od nekoga iz te trgovine da je otg teoretski moguc s nekim custom rom-om odnosno drugim kernelom. Ima li itko neku ideju ili spoznaju postoje li ikakvi pomaci po tom pitanju.
Hvala
dariog4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2013., 13:13   #731
Ivan_SP3
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: dsfdsg
Postovi: 5
Citiraj:
Autor bad_ri Pregled postova
pretpostavljam da imaš problem s primanjem mms-a na telefon. da bi ti mobilna mreža prepoznala uređaj kao sposoban za primanje mms-a, potrebno je nakon konfiguriranja apn-a za mms poslati prvo jedan mms nekome, nakon toga se na mreži aktivira i ispravno prosljeđivanje mms-a na tvoj broj.
Eto, ponovno unio sljedeće postavke:
Naziv: MMS
Naziv pristupne točke: mms.tomato.com.hr
Proxy:
Priključak:
Korisničko ime:
Zaporka:
Poslužitelj:
MMSC: http://mms.tomato.com.hr/servlets/mms
MMS proxy: 212.91.99.91
MMS priključak: 8080
MCC: 219
MNC: 10
Vrsta provjere autentičnosti: Bez
Vrsta naziva pristupne točke: mms

rebootao sam i sad mogu slat mms ali ne mogu primati...
Ivan_SP3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2013., 14:45   #732
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Ivan_SP3 Pregled postova
Eto, ponovno unio sljedeće postavke:
Naziv: MMS
Naziv pristupne točke: mms.tomato.com.hr
Proxy:
Priključak:
Korisničko ime:
Zaporka:
Poslužitelj:
MMSC: http://mms.tomato.com.hr/servlets/mms
MMS proxy: 212.91.99.91
MMS priključak: 8080
MCC: 219
MNC: 10
Vrsta provjere autentičnosti: Bez
Vrsta naziva pristupne točke: mms

rebootao sam i sad mogu slat mms ali ne mogu primati...
sorry, dalje od ovoga ne znam... jesi li probao kontaktirati koriničku podršku i reći im da imaš android uređaj i da ti kažu u čemu je problem? možeš ih i pitati da provjere u svom sustavu da li sustav vidi tvoj mobitel kao uređaj koji je sposoban primati mms. ukoliko ga ne registriraju kao takvog, zamoli ih da ručno to podese, možda mreža nije automatski skužila i podesila ti uslugu kako bi trebalo. (ne bi bilo prvi put da se to dešava)
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2013., 14:50   #