Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2010., 12:19   #31
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
@Moderator


Molio bih za razumijevanje, ispada da je cijela tema otišla u , pa ako treba promijeniti naziv teme ili je čak prebaciti u drugi thread.

Tema je krenula jer sam mislio da mi napajanje stvara ovu buku da bi se ispostavilo da sam bio u krivu i da je uzrok hladnjak procesora koji se vrti na maksimumu od gotovo 3k RPM.
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 12:56   #32
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Sprljo Pregled postova
Boldano u quoteu, to misliš u BIOSu?
Mogu probati...

A za ovo drugo, ti to ozbiljno?
Kako ću ga onda regulirati, gdje da ga fiksiram na tih 20-30%?
Ali onda bih pogotovo morao držati jedno oko na temperaturi CPUa da ne bih vidio bijeli oblačić dima

pa da, u biosu

ma nemas ti grijalicu za procesor da bi temp isle previse gore s 20-30% na freezeru, a ako opet nisi siguran, pokreni prime95 ili occt na pola sata pa prati temp, mislim da budu se digle na max 60-65 stupnjeva po jezgri
domis je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 23:02   #33
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
pa da, u biosu

ma nemas ti grijalicu za procesor da bi temp isle previse gore s 20-30% na freezeru, a ako opet nisi siguran, pokreni prime95 ili occt na pola sata pa prati temp, mislim da budu se digle na max 60-65 stupnjeva po jezgri
Ne mogu ništa više od ovoga što sam ranije naveo mijenjati u biosu.

Ok, mogu probat cooler ubosti u sys fan na matičnoj, ali ako ne radi automatska regulacija niti ručna cpu fana na matičnoj, kako bih trebao taj sys fan regulirati, odnosno ograničiti na 20-30%?

Am I missing something?
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 23:08   #34
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Evo samo da vas svih obavijestim, konačno sam došao do traženog cilja, jako niske razine buke računala

Rješenje: ipak sam se odlučio za najjeftiniju varijantu, 29 kuna i Zalmanov Speed Fan 2

Realizacija - malo sam ispilao pilicom rubnu plastiku 3-pinskog konektora na njegovoj žici tako da mi lijepo može sjesti 4-pinski konektor od CPU coolera.
Ionako je taj četvrti pin samo za autoregulaciju temperature?
Za to se sam pobrinem.
Rezultati nakon 10-minutnog rada - tišina , zasad sam cooler namjestio na cca. 970 okretaja što je ravno 2k manje od cifre na kojoj se dosad vrtio
Temperatura u idleu je zanemarivo viša, nekih 30 stupnjeva.
Budem ga sad malo testirao pa da vidim kako se temperatura ponaša.

Ključ svega je da pratim temperatutu CPUa, ako ga full opteretim nekim zahtjevnim zadatkom pa se počne pojačano grijati uvijek mogu samo jednostavno povećati okretaje \o/

To bi bilo to zasad, hvala svima koji su mi na bilo način pokušali pomoći

Pozdrav
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 10:22   #35
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Šta nije najjednostavnije nakeljit na frizera neki vent od 92mm 1200-1500RPM?

EDIT: sad vidim kako si riješio. OK rješenje. Nisam vidio postove na drugoj stranici.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 05.11.2010. u 10:29.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 11:01   #36
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Sprljo Pregled postova
Evo samo da vas svih obavijestim, konačno sam došao do traženog cilja, jako niske razine buke računala

Rješenje: ipak sam se odlučio za najjeftiniju varijantu, 29 kuna i Zalmanov Speed Fan 2

Realizacija - malo sam ispilao pilicom rubnu plastiku 3-pinskog konektora na njegovoj žici tako da mi lijepo može sjesti 4-pinski konektor od CPU coolera.
Ionako je taj četvrti pin samo za autoregulaciju temperature?
Za to se sam pobrinem.
Rezultati nakon 10-minutnog rada - tišina , zasad sam cooler namjestio na cca. 970 okretaja što je ravno 2k manje od cifre na kojoj se dosad vrtio
Temperatura u idleu je zanemarivo viša, nekih 30 stupnjeva.
Budem ga sad malo testirao pa da vidim kako se temperatura ponaša.

Ključ svega je da pratim temperatutu CPUa, ako ga full opteretim nekim zahtjevnim zadatkom pa se počne pojačano grijati uvijek mogu samo jednostavno povećati okretaje \o/

To bi bilo to zasad, hvala svima koji su mi na bilo način pokušali pomoći

Pozdrav
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 12:39   #37
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Šta nije najjednostavnije nakeljit na frizera neki vent od 92mm 1200-1500RPM?

EDIT: sad vidim kako si riješio. OK rješenje. Nisam vidio postove na drugoj stranici.
Bih li ga uspio nakeljiti?
S obzirom na način montiranja ventilatora na Freezeru
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 13:10   #38
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Sprljo Pregled postova
Bih li ga uspio nakeljiti?
S obzirom na način montiranja ventilatora na Freezeru

Neznam u čemu je problem, kupiš drugi 92mm AC vent u košarici i samo ga zamjeniš bez problema!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 13:50   #39
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Ma kolega misli na ovaj vent što sam ja linkao. Scythe...
Sigurno se ne može na isti način montirat. Eventualno AC vent, al ni za njega nisam siguran, ne vidim one plastične kopče koje su kao na frizerovom ventu, ALI najmanji problem je montirati vent na heatsink. Meni takve stvari najbezbolnije idu uz nešto tanke bakrene žice i spretnosti.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 14:20   #40
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Ma kolega misli na ovaj vent što sam ja linkao. Scythe...
Sigurno se ne može na isti način montirat. Eventualno AC vent, al ni za njega nisam siguran, ne vidim one plastične kopče koje su kao na frizerovom ventu, ALI najmanji problem je montirati vent na heatsink. Meni takve stvari najbezbolnije idu uz nešto tanke bakrene žice i spretnosti.

Sad sam izmjerio malo frizera, ipak ništa od stavljanja drugog venta, tj običnog 92. Problem je što 'rupe' na frizeru nisu jednako udaljene kao na ventovima. Rupe su šire nego višlje, u pravokutnik idu. Jebiga, izgleda da su vezice jedina metoda.

Što se tiče same montaže, ista je i na frezeru i na ovim kupovnim ventovima, problem je u poziciji rupa
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 15:12   #41
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21