Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2010., 00:56   #1411
Hosen
Registered User
 
Hosen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagrb
Postovi: 8
Bok evo opet mene...
Zvao sam podrsku da mi probaju rijesiti problem sa netom i nakon par dana su dosli i ustanovili da mi je
Receive Power Level
-11.3 dBmV, no sad je na 1.5 dBmV,
Transmit Power Level
na 50.0 dBmV
Signal to Noise Ratio
35.1 dB.
Sad me zanima dali je to ok? Imam CISCO epc2425 sa 4lana i w/lanom, buraz se jos buni da ga kika sa servera (gubi konekciju). Dali je mozda do samog rutera ili kabla te kako da provijerim dali je ruter. Unaprijed hvala btw: imam 3Dpaket 8mb/s
__________________

Hosen je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 10:18   #1412
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Jesi mogao to napisat sa još manjim fontom da se sigurno dobro vidi ?

Da si pretražio stare postove onda bi našao info:
Kod kabelskih modema / routera za korektno funkcioniranje linka Receive Power Level treba biti veći od -10.0 dBmV.
Imao si -11.3 dBmV što je ispod te granice i nakon njihove intervencije imaš 1.5 dBmV što je odlično.

Kod igara i game servera je problem sa ping - om (nazovi brzinom odziva), prvo usporedi (ping - aj) prema Google, Yahoo, Carnet - u a potom prema ciljanim game serverima. Ako je u prvom slućaju u granicama normale (cca 100 ms) a u drugom puno lošiji onda kaži burazu da mijenja game server ili da plaće. Vidi info drugih gamer - a.
ISP - ovi ovaj problem (povećani ping) rijetko hoće / žele / mogu riješiti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 10:34   #1413
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Moram priznati da kad sam uzeo 8 megabita u sklopu 2D-a nisam očekivao da će mi biti efektivnih čak 7.8 megabita. Prezadovoljan

Receive Power Level 8.2 dBmV
Transmit Power Level 42.0 dBmV

koliko čitam, to je dobro.
@Nikky

Pusti čovjeka, evo. Ja probao searchat u search engineu od foruma "dBmV" i jedino kaj mi izlati je ova zadnja stranica. lol
  Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 14:10   #1414
targt0
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Pozdrav svima! Molio bih vas za pomoć u vezi bnet carneta. Znači nabavio sam router dlink dir 300 i nikako ga ne mogu namjestiti jer mi stalno otvara bnetov portal. Sada razmišljam da zamijenim router i uzmem umjesto dlinka tp link wr 340 g, zna li netko može li se dlink dir 300 složiti da radi i da li bi ovaj tp link radio s bnet carnetom. Hvala.
targt0 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 14:50   #1415
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Evo da još jednom pohvalim bnet. Nakon što sam zahtjev potpisao 5.10., nakon što je jedna ekipa montera pobjegla uz poruku da će me netko kontaktirati (vjerojatno nakon što su shvatili da nemaju pojma što je gdje tamo spojeno), nakon što su igrli ping-pong sa mnom u korisničkoj uz uvjeravanje da je moje pitanje proslijeđeno dalje i da će me taj dan ili sutradan netko od montera kontaktirati, danas sam razgovarao s monterom koji je trebao jučer doći (a nije došao kako je bilo dogovoreno; nije čak ni javio). Rezime je da susjed koji je kat ispod ima povučen priključak iz Bog-te-pitaj koje lokacije (monter ne zna i kaže da nije izoliran slučaj).

Radi toga će meni po hitnom postupku omogućiti priključak iza Nove godine.

Što da ja sad radim? Sjednem i plačem, sravnim im zgradu sa zemljom?


PS: Ovaj post nije tu radi plakanja, već da upozori wannabe korisnike da postoji mala šansa da će se stvari jako zakomplicirati.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 15:13   #1416
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635



Pošalji mi PM sa svojim korisničkim brojem (na računu ti to piše kao "šifra korisnika") i vidjeti ću što mogu napraviti kad dođem danas na posao.



-->
Citiraj:
Autor targt0 Pregled postova
Pozdrav svima! Molio bih vas za pomoć u vezi bnet carneta. Znači nabavio sam router dlink dir 300 i nikako ga ne mogu namjestiti jer mi stalno otvara bnetov portal. Sada razmišljam da zamijenim router i uzmem umjesto dlinka tp link wr 340 g, zna li netko može li se dlink dir 300 složiti da radi i da li bi ovaj tp link radio s bnet carnetom. Hvala.
Pogledaj postavke za DIR-635, trebale bi biti jednake ili vrlo slične.

http://portal.bnet.hr/ZG/pages/dlink/1.html

Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Evo da još jednom pohvalim bnet. Nakon što sam zahtjev potpisao 5.10., nakon što je jedna ekipa montera pobjegla uz poruku da će me netko kontaktirati (vjerojatno nakon što su shvatili da nemaju pojma što je gdje tamo spojeno), nakon što su igrli ping-pong sa mnom u korisničkoj uz uvjeravanje da je moje pitanje proslijeđeno dalje i da će me taj dan ili sutradan netko od montera kontaktirati, danas sam razgovarao s monterom koji je trebao jučer doći (a nije došao kako je bilo dogovoreno; nije čak ni javio). Rezime je da susjed koji je kat ispod ima povučen priključak iz Bog-te-pitaj koje lokacije (monter ne zna i kaže da nije izoliran slučaj).

Radi toga će meni po hitnom postupku omogućiti priključak iza Nove godine.

Što da ja sad radim? Sjednem i plačem, sravnim im zgradu sa zemljom?


PS: Ovaj post nije tu radi plakanja, već da upozori wannabe korisnike da postoji mala šansa da će se stvari jako zakomplicirati.
Ovakvi problemi se događaju kada se ljudi ilegalno spajaju na B.net CATV i provlače svoje kablove koji nisu prema specifikacijama niti su u 99% slučajeva ispravno spojeni! Kooperanti (izvođači radova - monteri) nisu kvalificirani (u velikoj većini slučajeva) niti imaju ovlasti (u svim slučajevima) rješavati ovakve probleme. Kada se kooperant na terenu susretne sa situacijim koju nije u stanju/mogućnosti rješiti onda on to javlja i odmah sutradan tehničar B.net-a izlazi na teren (iznimke su neradni dani, vikend te posebni slučajevi u kojima mora ići netko tko je kvalificiraniji rješiti problem od tehničara).

U tvojem slučaju je došlo do pogreške ili od strane kooperanta koji nije prijavio slučaj ili od strane korisničke podrške koja nije proslijedila prijavu.

Moja preporuka je da napišeš kratak mail u kojem opisuješ situaciju i siguran sam da će problem biti riješen u najkraćem roku (definitivno prije Nove!).




Pošalji mi PM sa svojim korisničkim brojem (na računu ti to piše kao "šifra korisnika") i vidjeti ću što mogu napraviti kad dođem danas na posao.



__________________
The Truth

Zadnje izmijenjeno od: gnjepar. 25.11.2010. u 15:19.
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 17:21   #1417
targt0
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Pokušao sam i jednostavno neće, nije valjda da samo radio sa dlinkom dir 635 i linksys wrt54gc, stvarno neznam što da napravim više da proradi,tj. da bezveze kupim router koji se neće spojiti na bnet carnet.
targt0 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 19:34   #1418
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
meni radi dlinkov dir-100, al to je žičani ruter. Išao sam da mi automatski namjesti postavke i onda sam sam odabral da se direkt spajam na net bez lozinki, i uključio DHCP
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 22:05   #1419
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
@Hazz
O ćemu govoriš ? Bnet Carnet account i "Obični" Bnet accaunt nije isto.

@targt0
Potraži malo po forumu, već x puta rečeno da Carnet PPTP radi kako treba sa malim br. uređaja. Čini mi se, osim spomenutih spominjali su neki TP-LINK.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2010., 13:02   #1420
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Nakon mjesec i 2 tjedna napokon su došli postavit.Jučer mi je stari provajder iskon iskopčao telefon pa time i net i bio sam jedan dan bez telefona i neta,te sam odma b.netu poslao mejl da su neodgovorni i da očito neko nezna obavljat tamo posao kako spada i zvali su me i rekli kao da im je t-com tek danas javio da će iskopčat moš mislit...Kad sam potpisivao ugovor rekli su mi "ma neee odma mi dođemo kad nam t-com javi da će isključit i priključimo naše nećete bit bez telefona" točno tim riječima, tako da u startu već problemi + još donjeli su mi krivi modem thomsona,a tražio sam cisco epc2425 pa će mi sljedeći tjedan doć zamjenit također sam odma kad su bili tu izmjerio brzinu i naravno brzina za 1 i pol Mbps je manja,a uzeo sam 16Mbps, mjerio sam na speedtest.net, više puta je mjereno i daje oko 14,60Mbps, znam da tamo nekad brzina nije točna te da varira od servera do servera, al ova 14,60 je negdje najbliža i oko te mi je više puta pokazao znači to je ta, inače nalazim se u novom zagrebu.I šta mi još nije jasno frendu ulaz do mene je ping 5 meni je 19 na koju foru?

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 26.11.2010. u 20:19.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2010., 17:05   #1421
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Imam pitanje u vezi uređaja tj.routera, koji je od ova dva modela šta b.net daje bolji cisco epc2425 ili thomson twg850-4 ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2010., 21:35   #1422
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520