Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2010., 16:02   #1381
Darkgriz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Imam ciscov zicani modem i kada se logiram u windows 7 x64 treba mu par minuta da prepozna vezu.Ima li tko slican problem? Nisam nigdje nasao podatke da iskljucim "Obtain an IP adress automatically."

Hvala
Darkgriz je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 16:51   #1382
frizbi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Darkgriz Pregled postova
Imam ciscov zicani modem i kada se logiram u windows 7 x64 treba mu par minuta da prepozna vezu.Ima li tko slican problem? Nisam nigdje nasao podatke da iskljucim "Obtain an IP adress automatically."

Hvala
isti problemi i kod mene, isti modem i isti win...problem još nisam pokušavao rješavati jer mi ne smeta,ali ako netko zna neće biti na odmet.
frizbi je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:43   #1383
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
i meni je na EPC2203 trebalo par minuta (2-3 da uspostavi vezu), a na XPu odmah uključi vezu.. Nije do rutera, stavio ja druge rutere, isti drek.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 00:45   #1384
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
spori dhcp valjda. ovisi od rutera do rutera.


ugl, nemreš ručno niš podesit na ruteru neku ip adresu na van da dobije, tak da ono.


(pod router mislim na uređaj koji ide nakon atlantica raznih)
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 01:44   #1385
damiramida
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Navodno je problem u samim Win 7 i njihovim radom sa modemima.
Microsoft smatra, da su modemi relativno zastarjela stvar i da svi imaju routere,pa su nesto promjenili unutar Win 7 i zato treba proci neko vrijeme, da se uspostavi veza..... (ako su lagali mene i ja lazem vas... )
Na Linuxu i Win Xp radi bez problema....
damiramida je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 09:44   #1386
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Danas je taj 30-i dan od kako sam potpiso ugovor za 3d paket, pa čekam valjda će nazvat.

EDIT:

Danas sam ih zvao i rekli su da još stoji zahtjev nakon mjesec dana nije iskon još uvijek prebacio broj, pa čoeče kolko ću još čekat.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 15.11.2010. u 09:26.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 20:38   #1387
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
Za kaj si potpisao ??? Moj stari kad je prvi put potpisao za uvođenje kabla u stan rekli oni čeka se mjesec dana, a došli su za 4 dana (još je to bio DCM), a net sam čekal 8 dana. Dok sam digitalnu televiziju čekao oko 2-3 mjeseca jer nije bilo STB na lageru.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 20:42   #1388
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Zna li netko zašto se radi zamjena HD STB-a? Danas su mi bez pardona uzeli stari i uvalili novi STB koji se od starog razlikuje samo u tome što ima LCD naprijed. Osim toga, ne radi mi analogni antenski izlaz, ali to ću u ponedjeljak reklamirati.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 02:18   #1389
Hosen
Registered User
 
Hosen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagrb
Postovi: 8
Pozz svima!
Evo imam par problema pa ako mi mozete pomoci....
Do prije 3 tjedna sve je bilo ok, ako sam kliknul na stranicu ocital ju je bez problema tako i za klipove a kaj se tice online gaminga sve je bilo super (mali ping, ne gubis pakete itd..)

No u ponedjeljak prije 3tjedna mi je jedno jutro pukla veza i nakon toga samo problemi... stranice se ne ocitavaju ili se ocitaju na pola pa moram par puta kliknuti na reload, a ako ides nes igrat ili te izbaci ili gubis pakete ko lud!? Dali netko ima slicne probleme? da i spojen sam kablom Hvala
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Hosen. 15.11.2010. u 02:32.
Hosen je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 10:02   #1390
simeparanoja
Registered User
 
simeparanoja's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
evo jos jedna sapunica od bnet-a
Dakle, cekao sam mjesec dana da mi prikljuce ovaj 3D promotivni, mjesec novi router
I sad mi ekipa posalje racun, da sam potpisao 3D bez ugovorne obveze, račun 520kn

Ja stvarno ne znam koji je njima klinac, odkad sam ih uveo samo sr**a s njima, kao da su firma koja radi mjesec dana, totalno neozbiljno,

E da jel tko imao problema s ovim njihovim bezicnim routerom? Meni se odjednom bio ugasio (iako je na sklopci bio upaljen) pa sam ga morao restartat ručno
__________________
carpe diem
simeparanoja je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 11:31   #1391
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pa evo gore sam editiro danas svoj post pa baci oko, al da pitam jel to onaj cisco 2425 router moj frend ima s njim kaže nekih problema tipa smrzne mu se sve odjednom kaže ne tako često ono svaki mjesec možda jednom do dva puta,nadam se da ja neću imat tih problem,a već u startu mi idu na k... ovo čekanje čoeče ko da prebacuju tenk.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 12:43   #1392
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor simeparanoja Pregled postova
evo jos jedna sapunica od bnet-a
Dakle, cekao sam mjesec dana da mi prikljuce ovaj 3D promotivni, mjesec novi router
I sad mi ekipa posalje racun, da sam potpisao 3D bez ugovorne obveze, račun 520kn

Ja stvarno ne znam koji je njima klinac, odkad sam ih uveo samo sr**a s njima, kao da su firma koja radi mjesec dana, totalno neozbiljno,

E da jel tko imao problema s ovim njihovim bezicnim routerom? Meni se odjednom bio ugasio (iako je na sklopci bio upaljen) pa sam ga morao restartat ručno
Ovom prilikom bih i ja htio pohvaliti dobrog čovjeka u bnet korisničkoj koji mi je ulio nadu da ću ipak dobiti svoj tv i net jer se bliži rok od 30 radnih dana za instalaciju usluge. Sve nisam siguran da li be yebu jer nema u zgradi ormarića ili jer sam podnio zahtjev bez obaveznog trajanja ugovora (dobri čovjek™ u korisničkoj je spomenuo da taj zahtjev ide drugim kanalima).

Prvo sam bio uvjeren da me ... u zdrav mozak ovi njihovi podizvođači, ali sad više nisam siguran
generic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 14:48   #1393
Proz@k
Yes yes
Moj komp
 
Proz@k's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 157
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Zna li netko zašto se radi zamjena HD STB-a? Danas su mi bez pardona uzeli stari i uvalili novi STB koji se od starog razlikuje samo u tome što ima LCD naprijed. Osim toga, ne radi mi analogni antenski izlaz, ali to ću u ponedjeljak reklamirati.
Zbog pripreme za ITV
Planiraju uskoro upalit one gluposti tipa snimalica, videoteka pa rade pripremu.
__________________
Proz@k je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 15:38   #1394
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Da, a za to trebam još jedan modem/router ili što već... Zamijenili su mi STB i krenuli vaditi router, ali postavili ga nisu jer sam ih izbacio iz kuće. Ne treba mi to sranje, a i totalno su nekulturni bili kroz tih 10-ak minuta.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 16:34   #1395
simeparanoja
Registered User
 
simeparanoja's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Pa evo gore sam editiro danas svoj post pa baci oko, al da pitam jel to onaj cisco 2425 router moj frend ima s njim kaže nekih problema tipa smrzne mu se sve odjednom kaže ne tako često ono svaki mjesec možda jednom do dva puta,nadam se da ja neću imat tih problem,a već u startu mi idu na k... ovo čekanje čoeče ko da prebacuju tenk.
Nije, kod mene ti je thomsonov wlan router s 4 lan porta (ne znam koji je model, na poslu sam) a kako mi je njihov tehnicar rekao, kao bolji su im od cisco-vih jer se ne kvare (zasad)
Ma sve radilo ok, ja na žici brat na wlan-u i odjednom ne gori nista na njemu, sklopka upaljena, on upaljen al ne radi.
Restarta ga i sve ok opet

To koliko ih cekas nista cudno, velim ti preko mjesec za 3d a router mjesec i jos kad sam pitao zenu na korisnickoj, veli ona meni kao pa nije jos mjesec dana nego 28
__________________
carpe diem
simeparanoja je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 10:01   #1396
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Kolko mi je frajer objasnio nije to do njih da bi kod njih već nakon nekog 15og dana to sredili što se tiče 3d paketa jel oni sve obave samo čekaju tog provajdera preko kojeg budeš da reagira tj. javi njima kad mogu prebacit broj na sebe i da zbog njih kao taj proces duže traje.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 16:16   #1397
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
jel postoji mogućnost da se spaja automatski na net kad se laptop upali?
modem je cisco,žični,imam od carneta onaj paket
amerix je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 17:51   #1398
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Stavi shortcut konekcije u startup folder = 0 kn
Kupi neki PPTP router ~ 400 kn

__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 18:57   #1399
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
zašto da kupim drugi ako mi ovaj radi?
amerix je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 13:11   #1400
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Bok ekipa. Uveli mi bnet.

Tražio sam na forumu pod "atlanta", ali sve neki stari postovi i nema passworda. Jel mi može netko reći koji je admin password da si narihtam kak spada.

EDIT: Odustao od pokušavanja admin, admin, 1234, 000 i ostalih, bubnuo slučajno enter dok je bilo prazno i ušlo

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 19.11.2010. u 13:22.
  Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 13:26   #1401
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 19:54   #1402
marc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Zna li netko zašto se radi zamjena HD STB-a? Danas su mi bez pardona uzeli stari i uvalili novi STB koji se od starog razlikuje samo u tome što ima LCD naprijed. Osim toga, ne radi mi analogni antenski izlaz, ali to ću u ponedjeljak reklamirati.
Na starima je nadjena neka tvornicka greska, navodno se mogu zapaliti
Tako da su svi povuceni tj. zamjenjeni
marc je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2010., 22:34   #1403
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Stavi shortcut konekcije u startup folder = 0 kn


stavim u startup folder ali ne radi tako, tj. ne spaja se automatski
amerix je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 17:17   #1404
someoneCRO
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Sada imam T-Comov maxadsl,ali zapeo mi je za oko Bnet. Njihov MEGA 8 paket.

Može netko reć iskustva samo sa prelaskom na njihov internet,kakve su brzine i općenito o njima.

Hvala.
someoneCRO je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 19:24   #1405
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
ja imam 3d paket i tih 8 mbps. Brzina se kreče od 7.8 do 8.1 mbps, ping 30 ms, imam ciscov modem ne ruter. stvar radi bez prestanka več 3 godine, i nikad problema s njim, a ni netom, ljudi koji su bili ovdje su bili ljubazni, digitalnu imam več 4 mjeseca, nikad nije bilo smrzavanja uređaja ili da je slika loša, tj da se vide kockice. EPG je odličan. Skoro svi programi imaju prijevod na hrvatski, čak i oni za koje su oni napisali da nema prijevoda. Od mene samo riječi hvale.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 20:12   #1406
someoneCRO
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Ja sam u zgradi pa neznam da li bi to utjecalo na brzinu?
someoneCRO je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 09:37   #1407
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
i ja sam u zgradi i puno stanara ima bnet al brzina je kao navedena u oglasu, 8 mbps.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 12:09   #1408
Čevap
Premium
Moj komp
 
Čevap's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Split
Postovi: 47
Evo da dam i drugu stranu priče koja kao i kod svega drugog naravno postoji .
Ovisi gdje živiš i koliko je korisnika u okolici ali može ti se desit kao i meni da ponekad
brzina pada drastično i tad si skoro ko na dial up-u, uključiš filmić na youtube, staviš
pauzu i odeš popit kavu dok se loada .
U zadnje vrijeme se to sve rijeđe događa i uglavnom sam
zadovoljan sa internetom.A na tv dio paketa nemam zamjerki nikakvih.
Čevap je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 09:39   #1409
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
Zna se desit kad nekaj rade, ili kada je prije 2 mjeseca neko njesra bilo, pa sam se morao susjedu u Wlan ubacivat jer je dialup bio brži od mog neta. Jedina zamjerka na TVu je to kaj na običnom STBu nema HDMI, a dostupna je novaHD i ZEN HD. Mislim da bi svima trebali podjelit HD STB jer je nova HD dostupna na DVB-T , a i trebali bi malo poboljšat ponudu HD kanala, a ne stavit kanale koje nitko ne gleda.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 11:02   #1410
X43 Scramjet
Registered User
Moj komp
 
X43 Scramjet's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 11
Bok svima,
evo da i ja nesto kazem o b-netu,


imam 3D paket (telefon, int, tv) internet je dobar, ali ponekad(vrlo rijetko) mi se samo iskljuci. televizija, trebao bih imati HBO i druge programe koje placam a nemam. :/ a telefon mi vec ne radi dva mjeseca, svi racuni su placeni, zvali smo ih i kazu da ce prikljuciti, i nista.
X43 Scramjet je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na