Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2007., 02:27   #1
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Otvaranje firme ili obrta

Malo si razmišljam i došo' sam na ideju da otvorim firmu. Trgovinu i servis informatičke opreme. Pošto ne mogu naći posao u toj struci, jedino takvo nešto mi preostaje. Malo sam se raspitivao o tome. Pa sam dobio odgovore koji su me zbunili, na neki način. Ja sam završio četverogodišnju školu, "Tehničar PT-prometa" (Poštansko-telekomunikacijski tehničar) i sad studiram "Primjena informacijske tehnologije u poslovanju", i sa svojom školom ja ne mogu otvoriti firmu za servis i trgovinu računala jer nemam takvu školu..što bi trebao završiti, dal je dosta neki tečaj, npr "Serviser računala" pa da mi se to upiše u radnu knjigu? I još postoji jedna caka, al ona bi se dala riješiti. Nemam ekonomske ni trgovačke škole za prodaju. Al to su mi rekli da bi se dalo otvoriti na drugu osobu (sestričnu) koja ima završenu komercijalnu. Rekli su mi da sa svojom školom "Pt-prometom" bi mogo otvoriti "Servis i prodaja uredske opreme te računalih sustava". Što mi je malo čudno, kako bi mogao otvoriti takvo nešto, a ne nešto što je vezanu za informatiku. Pa vas molim ako ima tko kakva iskustva, ako ima firmu, da mi malo objasni te neke stvari. Hvala!
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 02:37   #2
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
D.o.o. možeš otvoriti bez bilokakvih preduvjeta glede stupnja školovanja, dok za obrt imaš dvije kategorije - onu za koju treba stručni ispit i onu za koju ne treba. Jedino, nisam siguran u koju spada 'serviser računala'.

Usput, ti kao student ne možeš imati firmu.
frANZi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2007., 02:39   #3
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Usput, ti kao student ne možeš imati firmu.
bez obzira što sam vanredni student?
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 07:16   #4
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Kao vanredni student mislim da možeš raditi po volji! I slažem se sa kolegom da ti za d.o.o. ne treba nikakvo predznanje niti školovanje o tom području da bi ga otvorio!

Samo pripazi, firmu je teško otvoriti, a daleko teže održavati na životu! Barem prvih nekoliko godina buš krv pišao! Ali sve jedno, sretno! I zapamti, moraš se dobro reklamirati, inaće...
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 08:36   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
koliko znam za servis računara ti ne treba stručni.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 12:39   #6
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Za d.o.o. ti treba temeljnog kapitala 20000kn love ili logistike (računala, stolovi i sl.) u protuvrijednosti (bar se prije tako moglo).

Moraš se boriti s birokracijom oko otvaranja d.o.o.-a, ali je prednost naspram obrta u tome što ne moraš imati nikakve izdatke ako nemaš prometa, dok kod obrta moraš plaćati mirovinsko i zdravstveno bez obzira kakvi su ti prihodi. Usto, obrt je i teže zatvoriti, koliko znam.

Uostalom, imaš ovdje lijepo objašnjeno:
http://www.imamnovac.com/Otvoriti-ob...-(doo)/76.aspx
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 13:31   #7
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Za d.o.o. ti treba temeljnog kapitala 20000kn love ili logistike (računala, stolovi i sl.) u protuvrijednosti (bar se prije tako moglo).

Moraš se boriti s birokracijom oko otvaranja d.o.o.-a, ali je prednost naspram obrta u tome što ne moraš imati nikakve izdatke ako nemaš prometa, dok kod obrta moraš plaćati mirovinsko i zdravstveno bez obzira kakvi su ti prihodi. Usto, obrt je i teže zatvoriti, koliko znam.

Uostalom, imaš ovdje lijepo objašnjeno:
http://www.imamnovac.com/Otvoriti-obrt-ili-tvrtku-(doo)/76.aspx
Nije više problem otvoriti firmu. Bez problema to napraviš za najviše tjedan dana ako imaš sve informacije i bez zavrzlama. Ja sam imao organizaciju od 2 tjedna da bi sve obavio u jednom danu. Ali ne samo otvaranje firme.

Samo je pitanje isplativosti. Moraš biti spreman na najmanje 20K € samo za pokrivanje praznog hoda. A servis i prodaja računala ti neće donesti previše love. kod velikih firmi je sve stvar zakona velikih brojeva pa to hoda i mogu raditi sa malim maržama. Ti ne možeš barem u početku a nitko nije blup da kod tebe plaća skuplje. Ljudi će gledati i na lipe a kao na desetke ili stotine kuna u razlici.

Moraš i izračunati i fiksne troškove. Ukljući i svoju plaću i sve što ti padne na pamet. pomnoži sa 2 i dobio si fiksni mjesečni trošak. Računaj na reklamu i plaćanje iste. TO košta. Knjigovođa je obavezan bez obzira što ti neka familija ima ekonomsku školu. Mora biti netko tko to radi svaki dan i ne samo za tebe. Sam ne možeš nikako. To je oko 100€ ili više obzirom da razmišljaš o dućanu.

Za samo otvaranje firme ti treba oko 3800€. Toliko će te koštati birokracija i nameti i temeljni kapital. Temeljni kapital u opremi zaboravi ali možeš nakon otvaranja firme kupiti opremu za te novce. Procjena opreme košta i rade je kontra tvojih potreba. Neisplativo. Zaboravi.

Ostalo nije nikakav problem. Škola ne igra ulogu dok je direktor prijavljen na minimalac za srednju školu. To je oko 4200kn brutto.

Kalkulator u ruke i sretno.

Pitaj ako ti mogu pomoći u tome.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 13:36   #8
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Kakva birokracija...?!!
Dajte ljudi, svakodnevno otvaramo firme (posao mi je takve struke)

Za d.o.o. nema frke, mozes biti i student, bitno je da si punoljetna osoba i da imas neki pravnovažeći dokument. Treba ti 20.000,00 kuna temeljnog kapitala, koji uplatis na prijelazni racun kod banke koje hoces, ali prvo otiđes na Finu, na hitro.hr odjel. Tamo ti potvrde ime firme direktno kod trgovačkog suda. Otiđes do javnoga bilježnika, tako se napravi društveni ugovor(ako su dva osnivača) ili Izjava o osnivanju d.o.o.(1 osnivač), platiš 2.156,40, platiš nalozima 900,00kn i 400,00kn.
Kod bilježnika ti slože popis djelatnosti koje želiš, bez brige ima i za prodaju i servis elektroničke opreme, pa onda uvoz izvoz...itd... koje djelatnosti želiš ti naprave.
Od bilježnika sa svim dokumentima otiđes na Hitro.hr i to je to. Oni onda dalje furaju stvar. Jer inace bi trebao jos i na Statisiku u Zagreb otići itd...

I imas firmu....

Sretno....
__________________

Zadnje izmijenjeno od: daytripper. 25.07.2007. u 14:25.
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 13:53   #9
_aco_
Banned
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 134
ja sam isto razmišljao o tako nečemu,i ispod 5.000€ bi sve bilo na silu,imam završenu školu za prodavača pa je to neka pogodnost za obrt.ali za d.o.o. je svejedno..nego što se tiče kapitala,tržišta i svega..moraš imati dobru reklamu,realne cijene i moraš nekako privući kupce..trebaš svaki mjesec skupiti pare za razne doprinose,plaću,mirovinsko zdravstveno,troškove,najam prostora
_aco_ je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 14:56   #10
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Usput, ti kao student ne možeš imati firmu.
kako ne bi mogao...
technix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2007., 18:46   #11
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
sto se tice racunala u zagrebu totalno neisplativo i ako nemas vec shemu od koga ces nabavljati robu nemoj ni pocinjati jer ces propasti prije nego krenes...

takva je realnost nazalost...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 20:35   #12
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
sto se tice racunala u zagrebu totalno neisplativo i ako nemas vec shemu od koga ces nabavljati robu nemoj ni pocinjati jer ces propasti prije nego krenes...

takva je realnost nazalost...
Gorka istina! U Zagrebu, u svim djelatnostima je konkurencija ogromna i jako se teško probiti! Prvo treba sjest i sve se isplanirati u najsitniji detalj, tek tada kretati u neku akciju!

PS: Prvih godinu ili dvije, tvoja firma ti ne smije biti jedini izvor zarade jer nebuš mogao živjeti od toga! Znači tjeraj curu/mamu/tatu/sebe/... da rade negdje drugdje dok se stanje ne stabilizira Također ti je PDV največi neprijatelj, taman misliš da imaš para na firmi i PDV te osuši do kraja
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 21:55   #13
DDTdoo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: pula
Postovi: 85
RAK ti je najpametnije i najpreciznije odgovorio, političara muljatora zaboravi jer ti sve "sitne" troškove koje ćeš usput platit nije ni spomenuo
DDTdoo je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 08:11   #14
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
reklamu ima,mislim da je više nego par ljudi voljno reklamirati ovdje pod uvjetom da budeš čisti trgovac i nemuljaš ljude ko HG i VM...
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 23:03   #15
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Ne znam kak je u drugim mjestima, al ovdje kod mene je, kaj se tiče servisa pa i prodaje, čista koma. Pa zbog toga mislim da bi mi bila to nekakva prednost, al opet si razmišljam s druge strane, danas već svaka "budala" zna složit i popraviti komp..tak da..malo sam na vagi sad...ipak tu ima puno ulaganja, i veliki rizik je u pitanju...
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 23:36   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
imho... prodaje će uvijek biti i ako se ne obavlja u većim količinama, neće ti donijeti značajan profit, otvori ti fino servis i naplaćuj ruke/znanje. dijelove uvijek možeš kupiti po dućanima kojih fala bogu kod nas ne fali.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 23:43   #17
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
... otvori ti fino servis i naplaćuj ruke/znanje. dijelove uvijek možeš kupiti po dućanima kojih fala bogu kod nas ne fali.
otvoriti samo servis? al to mogu i ovak servisirati,,samo je problem reklame...jer kad recimo nekome popravim nemogu se osloniti na to da me bude taj neko preporučil nekome drugome..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 00:41   #18
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
možeš ovako servisirati, ali je to sve "fuš" od kojeg nemreš živjet iliti moraš imat neki primarni posao... ovako djeluješ puno ozbiljnije jer imaš prostor, radiš za svoju guzicu, imaš dnevno 24h za uređivanje svojeg poslovanja i/ili odrađivanje posla. podijeliš par vizitki za početak i dobar glas daleko se čuje... šta misliš da majstor miro iz garešnice koji obrađuje atome i polarnu svjetlost ima reklamu negdje plaćenu? naravno da nema, ali zato će netko iz splita potegnut do garešnice jer je čuo da se tamo dobro popravlja polarna svjetlost

mislim glup primjer, al se nadam da kužiš poantu...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 00:47   #19
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Ok...skopčao sam...
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 13:35   #20
Dariob
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Firma

Postovani,
Vidim da imate dosta znanja u svezi otvaranja firme, zanima me kakvo je stanje sada, koliko treba novaca za otvaranje firme,dali mi treba kakav odredjeni prostor,ured i sl, i dali mi mozete preporucit nekog za informiraje u cetiri oka.Otvorio bi hidraulicki servis i trgovinu.
Dali se daju kakvi poticaji za isto.
Hvala.
Dariob je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 13:37   #21
Dariob
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Postovani,
Vidim da imate dosta znanja u svezi otvaranja firme, zanima me kakvo je stanje sada, koliko treba novaca za otvaranje firme,dali mi treba kakav odredjeni prostor,ured i sl, i dali mi mozete preporucit nekog za informiraje u cetiri oka.Otvorio bi hidraulicki servis i trgovinu.
Dali se daju kakvi poticaji za isto.
Hvala.

Dariob je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 14:16   #22
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
pojest će te d.o.o,kao prvo nemaš iskustva a kao drugo nemaš ni z od znanja o poduzetništvu

kad bi to bilo tako lako ja bi sad na havajima ladio jaja a ne šljakao cijeli dan s obzirom da posjedujemo obiteljsku tvrtku već 18 godina,jos uzmi u obzir da nemamo konkurencije na tržištu,pa ni u zagrebu gdje upravo otvaramo

a sad ti nije ni vrijeme za ulaganja,ekonomska kriza je u cijelom svijetu i rizik od gubitka uloženih novaca je po meni trenutno prevelik

pošto si student najbolje ti je otvorit nekakav obrt i servis,taman ćeš radit tek toliko da si plaću zaradiš

ljudi mojih godina,stariji pa i mlađi,vole se zaletavat u ovakve neke egzibicije a onda kasnije trpe posljedice...u poduzetništvu ukoliko imaš svoju tvrtku moraš biti dobar manager,ekonomist,analitičar - pratit stanje na tržištu,tečaj deviza...itd,smisla za trgovinu u maloprodaji,poznavat knjigovodstvo i tako dalje...tako dalje.

prije ovakve avanture obavezno pročitat par knjižurina i raspolagat s nekakvim znanjem,poznavat zakone minusa i plusa!
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 19:51   #23
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Evo ja sam otvorio ono kaj sam i mislio i mogu reći ak hoćeš raditi i zaraditi isplati se, posla ima što me je čak i iznenadilo. Naravno, početak je jako težak i ja sam još na početku, ali kak je krenulo biti će super.
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 20:44   #24
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Evo ja sam otvorio ono kaj sam i mislio i mogu reći ak hoćeš raditi i zaraditi isplati se, posla ima što me je čak i iznenadilo. Naravno, početak je jako težak i ja sam još na početku, ali kak je krenulo biti će super.
Uuu tek sam sad skužio datum... otvorio si obrt,servis? super što ide,iako,po meni to nikad nije bilo ni upitno...otvoriš servis u kvartu i samo da radiš od jednog naselja već imaš posla preko glave.puno je tuduma koji za svaku sitnicu nose komp na servis...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 20:52   #25
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Uuu tek sam sad skužio datum... otvorio si obrt,servis? super što ide,iako,po meni to nikad nije bilo ni upitno...otvoriš servis u kvartu i samo da radiš od jednog naselja već imaš posla preko glave.puno je tuduma koji za svaku sitnicu nose komp na servis...
Nije samo servis računala u pitanju nego i elektroinstalacije, mreže, bla bla..u obrtnici piše puno puno poslova.....Sve je stvar informiranja, volje za time, i mora posao krenuti
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 20:53   #26
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Nije samo servis računala u pitanju nego i elektroinstalacije, mreže, bla bla..u obrtnici piše puno puno poslova.....Sve je stvar informiranja, volje za time, i mora posao krenuti
Samo tako naprijed
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 21:03   #27
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Je, u Spickovini (i spickovinama ) se jako malo ljudi bavi racunalima i posao je zagarantiran. U ZG i vecim gradovima nema kruha...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 21:14   #28
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Je, u Spickovini (i spickovinama ) se jako malo ljudi bavi racunalima i posao je zagarantiran. U ZG i vecim gradovima nema kruha...
Baš suprotno,u u ZG-u i većim gradovima je više kruha.Zakon brojeva - više ljudi više posla,u ovom slučaju je konkurencija nebitna jer se ne radi o prodaji već o nuđenju usluga...a svaki servis npr. računala je u stanju otklonit bilo kakav problem,što znači da ljudi neće na drugi kraj grada u servis već tamo gdje im je bliže.Zato sam rekao,u Zagrebu kao i u bilo kojem drugom velikom gradu imaš dovoljno posla u kvartu...imao ti servis računala ili video klub,nebitno...imaš puno kvartovskih servisa i svi rade dobro...posla uvijek ima i uvijek će ga biti,kompjutera je sve više pogotovo kod nas...još kad bi potpisao ugovor o suradnji s nekom od većih firmi poput vemila ili hgspota...

Dobar je to posao,ali ograničen...za sigurnu prosječnu zaradu,no neku veću lovu ne možeš zaradit...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 21:16   #29
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Je, u Spickovini (i spickovinama ) se jako malo ljudi bavi racunalima i posao je zagarantiran. U ZG i vecim gradovima nema kruha...
Zajebo si se stari...nije to otvoreno u Spickovini, nego u vecem mjestu u kojem nema sličnog obrta...
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 21:36   #30
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
A lol, sve samo biznismeni

Mislim sve to lijepo fino. Gledam ja te mlade ljude <30 svi sa idejama otvorit cu i napravit biznis. Mislim slusam to svaki dan od ljudi oko sebe. Nitko ne studira niti radi (a samo to dvoje postojem - ostale smatram krpeljima koji zive od ljudi koji RADE) - svi sanjaju o nekoj lovi nabrzaka. 80% ljudi koje u Zagrebu (i ostatku 'rvacke) poznam svi nesto sveraju, muljakaju, delboy varijanta. naravno otvaraju se obrti simte tamte, a najbolje od svega tako 10ak godina doslovno životare sverajuci cigarete sa istocnog na zapadni dio grada i quratz. Spisakaju imovinu dobivenu u socijalizmu i onda propadnu. Super. Onda nadju sa 33godine i zavrsenom srednjom skolom koju NITKO netreba (limari, vozaci, strujici i slicna zanimanja za koja ti netreba nikakva škola nego tecaj od 2 tjedna) nekakav posao. E sad rade taj posao 3-5 godina i eto tu se javlja problem. To su ljudi koji nisu NIKAD radili, nego su sjedili i cekali bolja vremena i tu i tamo nesto zivotarili. I tako ti isti odu sa 35-38 u invalidsku ili neku takvu penziju i zive kao KRPELJ drustvu. Znaci imamo masu radno sposobnih ljudi, kojima, eto se neda raditi, pa masa nas koji budemo i radimo i vrijedni smo moramo odvajati svoju lovu za njih. Bas krasno .

Jel moram reci da su oni najpametniji, najbolji i najvrijedniji ? Nemoram.

Cijenjena nacijo. Ostavite se gluposti i ''biznisa'' da bi bio biznismen moras biti pametan i radoholicar, a to nije nitko tu od nas... Ili eventualno nas par. Da ne pricamo da moras imati kapital, ljude iza sebe i biti voljan malo i riskirati. Nitko jos nije otvorio firmu i ladio jaja. Pogotovo ne sad u ovo vrijeme.

Ako oces imat svoju firmu odi posatvljat parkete i otvori obrt. Sigurno ces vise zaradit nego sa tim nekim genijalnim idejama ajmo zaradit puno, a brzo...
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na