Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2013., 22:56   #61
Rafo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: korcula
Postovi: 10
teško punjenje Motorole Defy+

Imam sličan problem punjenja Defy mobitela. Prvih se mjeseci originalnim punjačem punio uredno a onda počelo zaj. Uključivanjem i isključivanjem bi, nakon desetak puta, počeo puniti a poslije niti tako. Na USB portu kompa, sa data kabelom se uredno punio. Niti drugi punjači nisu valjali pa sam i kabele minjao. Otkrio sam da nema nikakvih problema sa punjačem IPada, Apple punjač original i sad ga koristim.Inače većina punjača mobitela je 750-850mA a ovaj Appleov je 1A !Ipak, ne puni niti originalni Asusov punjač tableta Nexus7 struje 2A! Dakle ne mogu dokučiti u čemu je tajna da Appleov punjač jedini puni!A mislim da punjač može biti dimenzioniran za struje daleko veće od potrošača a potrošač uzima koliko mu treba ! Problem je kad je punjač preslab a mobitel hoće potegnut veću struju pa se punjač pregrije a i kabeli mogu izgorit; kod oštećenog kabela pogledajte koje su to jadne žičice i to po 2,3 najviše.

Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Onaj punjač kojeg je predložio begi, nisam kupio jer gura 2A što je previše pitao sam telefonskim putem. Taj punjač puni na 2A.

A punjač mora puniti do 1A, original je punio mi se čini oko 600-700mAh.



Zato sam kupio USB punjač kod Linksa sa kablom micro USB, jer imam svoj data kabel USB mini original od motorole.

http://www.links.hr/?naziv=punjac-me...kl=041.700.009

E sad imam jedan problem.
Taj punjač s stim original data kablom neželi puniti motorolu, dok drugi mobitel s micro usb kablom normalno puni.
No ako taj data kabel uštekam u auto adapter punjač onda najnormalnije puni tu motorolu.

Znači preko tog data kabla neželi puniti niti na kompu niti na taj USB punjač (230v), ali zato može stim kablom puniti preko punjača USB adapter u auto.


U čem je problem zašto neželi puniti ni na kompu ni na taj novi punjač ?

Probao sam i sa drugim kablom USB mini kraćim od 30cm namjenjen za hardove niti sa njime neradi !
Rafo je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 14:37   #62
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Question 3G u Beogradu

Bok,

Inače koristim tele2 na bonove, no kako idući mjesec odlazim u Bg zanima me kakve su točno cijene za tamošnji 3G u roamingu i kako to točno funkcionira? Molim pomoć jer na netu baš ne mogu naći neku razumljivu informaciju...

Dakako, treba mi samo za najosnovnije stvari (mail), da ne budem totalno odsječena od svih. To troši dosta malo prometa pa vjerujem da se možda mogu tako izvući, jer nisam baš sigurna hoće li biti neki wifi tamo gdje dolazim...

Hvala
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 14:47   #63
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
pa ne odlaziš u neku pripizdinu od grada s 10000 stanovnika i jednim semaforom
http://www.wificafespots.com/wifi/ci...Novi%20Beograd
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/264...ija-u-Beogradu
domis je online   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 15:05   #64
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
pa ne odlaziš u neku pripizdinu od grada s 10000 stanovnika i jednim semaforom
http://www.wificafespots.com/wifi/ci...Novi%20Beograd
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/264...ija-u-Beogradu
Ne, odlazim u bolnicu i vjerojatno ću jedva hodati oko kreveta, tako da je posjećivanje wifi krčmi isključena opcija.

Eto, sad kad je to riješeno, može li odgovor na prvobitno pitanje?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 15:15   #65
suba
Vozi katru :))
Moj komp
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 161
Možda najjednostavnije rješenje da uzmeš neku prepaid karticu, kupiš bon od par eura i trošiš to (ne znam uopće koji su tamo operateri i kakve su cijene, ali ako imaš otključan mobitel možda ti se isplati najviše)
suba je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 15:18   #66
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa to je najisplativije u bilo kojoj zemlji... bilo voice ili data.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 15:26   #67
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Roaming u Srbiji je skup sport. Jaaako skup.
Kad nam zaposlenici odu na teren u Srbiju, računi su bolesni.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 15:30   #68
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor suba Pregled postova
Možda najjednostavnije rješenje da uzmeš neku prepaid karticu, kupiš bon od par eura i trošiš to (ne znam uopće koji su tamo operateri i kakve su cijene, ali ako imaš otključan mobitel možda ti se isplati najviše)
Nije otključan.

Bilo bi lijepo da mi netko pomođe pronaći konkretne cijene kakve god da jesu, pa ću ja sama procijeniti isplati li se ili ne...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 15:32   #69
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Kako sam cesto u Bg, na bilo kakve roaminge zaboravi, sto vrijedi za Srbiju, Crnu Goru i Kosovo.

Ja sam si uzeo tamosnju VIP karticu i obicno imas akciju gdje za 300-500 dinara nadoplate mozes aktivirati opcije gdje imas i vise nego dovoljno Interneta za sve potrebe.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 15:43   #70
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kako sam cesto u Bg, na bilo kakve roaminge zaboravi, sto vrijedi za Srbiju, Crnu Goru i Kosovo.

Ja sam si uzeo tamosnju VIP karticu i obicno imas akciju gdje za 300-500 dinara nadoplate mozes aktivirati opcije gdje imas i vise nego dovoljno Interneta za sve potrebe.
Yep, ali zaključan mi je telefon. Taj telefon je uzet prošle godine na ugovor od 2 god. Kako se ove godine pojavila mogućnost da raskinem ugovor bez penala, to sam i uradila, a ostatak para za telefon plaćen je jednokratno.

Sada je telefon u mojem posjedu preko godinu dana. Imam li pravo tražiti da mi ga otključaju i koliko to traje (jer za mjesec dana idem)?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 15:48   #71
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Imam li pravo tražiti da mi ga otključaju
imaš jer više nisi ugovorno vezana uz operatera
domis je online   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 15:52   #72
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Yep, ali zaključan mi je telefon.
Pa otkljucaj ga. Imas negdje po forumu thread o tim forama kada ti je istekla pretplata ili stovec da ga oni sami otkljucavaju, ili fino odes na https://www.fastgsm.com/ (ili neku slicnu stranicu) i manje vise svi mobiteli se otkljucavaju za 5-15 dolara preko IMEI-a/kabla.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 16:36   #73
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Ali svejedno mi je blesavo što nigdje ne mogu naći cjenik za srbiju.

Poslat ću mail szk, možda oni znaju.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 16:40   #74
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
svi jedno, a ti drugo... dakle traži od telekoma da ti daju unlock kod ako si ga u potpunosti otplatila, tamo kupi neku prepaid karticu i bok.

di ćeš brate u data roam, pa doći će ti doma račun kojeg ćeš na amex otplaćivat idućih godinu dana.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 16:48   #75
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
di ćeš brate u data roam, pa doći će ti doma račun kojeg ćeš na amex otplaćivat idućih godinu dana.
Gle, zanima me konkretan cjenik i službena informacija po kojoj onda mogu donijeti nekakvu procjenu. I nemam kaj otplaćivati, koristim bonove.

A njihov kod za otključavanje čeka se tjednima. Najvjerojatnije ću već biti tamo prije negoli ga oni pošalju.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 16:53   #76
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
trebalo mi je točno 2 minute da nađem kako je 100kb 6kn na pretplatu... dakle procjena je da vidiš kompletnu naslovnicu tipa 24sata negdje oko 150kn.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:10   #77
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
trebalo mi je točno 2 minute da nađem kako je 100kb 6kn na pretplatu... dakle procjena je da vidiš kompletnu naslovnicu tipa 24sata negdje oko 150kn.
Meni to, ponavljam, ne treba za surfanje nego za par mailova dnevno koji imaju 10 kb max.

A i bilo bi jako lijepo da podijeliš sa mnom taj izvor na kojemu si našao tu informaciju.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:11   #78
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:15   #79
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
http://orcis.everyday.com/popup.php?...Tele2&tab=cust

Ako već nemaš otključan mobitel, odmah sada zatraži otključavanje jer možda ti kod stigne prije odlaska u Srbiju. Ako ne, pokušaj posuditi otključani mob od nekog frenda ili nabavi nekog Kineza obzirom da su oni otključani po defaultu i najčešće primaju 2 SIM kartice tako da bi mogla imati i našu i njihovu u istom uređaju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:16   #80
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
trebalo mi je točno 2 minute da nađem kako je 100kb 6kn na pretplatu... dakle procjena je da vidiš kompletnu naslovnicu tipa 24sata negdje oko 150kn.
Ne 2 minute, nego ravno 30 sekundi
Samo logički odlazak na tele2 stranicu, skidanje službenog cjenika važećeg na današnji dan (1.2MB veličine), i utipkavanje riječi srbija, pa 100 kB u adobe readeru....

5,95 Kn/100kB

Btw - http://www.tele2.hr//downloadpdf.ashx?pdfid=323
Stranica 58/62
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:20   #81
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mislim da je ovo bilo jednostavnije
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:26   #82
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
A njihov kod za otključavanje čeka se tjednima. Najvjerojatnije ću već biti tamo prije negoli ga oni pošalju.
Pretpostavka je majka svih zajeba. Probaj, niš te ne košta. Ja sam isto mislio za vipnet jer su se oni maksimalno ogradili izjavom da može trajati do dva tjedna. Na kraju sam kod dobio isprintan za minutu.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:27   #83
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
http://orcis.everyday.com/popup.php?...Tele2&tab=cust

Ako već nemaš otključan mobitel, odmah sada zatraži otključavanje jer možda ti kod stigne prije odlaska u Srbiju. Ako ne, pokušaj posuditi otključani mob od nekog frenda ili nabavi nekog Kineza obzirom da su oni otključani po defaultu i najčešće primaju 2 SIM kartice tako da bi mogla imati i našu i njihovu u istom uređaju.
Okej. Ovo sa cijenom je riješeno.

Što točno moram mailom poslati ovima u SZK za otključavanje? Je li trebam kopati i slikati papire za telefon, ili je dovoljan imei /marka/ model telefona?

I što treba (ako treba) poslati od osobnih podataka?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:30   #84
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
o majka mu stara pa jel i da poziv umjesto tebe obavimo... onak dam ruku u vatru da od početka ovog threada do sada bi već imala unbrandan mobitel da si ili otišla na prodajno mjesto ili ih nazvala.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:40   #85
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
o majka mu stara pa jel i da poziv umjesto tebe obavimo... onak dam ruku u vatru da od početka ovog threada do sada bi već imala unbrandan mobitel da si ili otišla na prodajno mjesto ili ih nazvala.
Okej, vaša visosti, onda ću ih zvati.

Nadam se samo da po dobrom starom običaju neću dobiti od svakog agenta drugačiju informaciju.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:43   #86
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne znam kako je kod teletine (čuo sam da znaju kilaviti s time), ali kod VIP-a sam samo odnio garantni list moba, cura je očitala bar kod čitačem i dobio sam kod na licu mjesta.
Kod tekome se može mailom poslati podatke i dobiti kod za par dana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 19:41   #87
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Mislim da mi je možda najpametnije kupiti rabljeni i otključani android, bilo kakav, samo da ima opciju za wifi hotspot tako da vučem internet sa njega.

Tko ima nešto povoljno za prodati neka se slobodno javi, a stavit ću i oglas na tržnicu.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2014., 16:31   #88
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Tehnička strana riješena, to je bio lakši dio...

Teži dio je sada doznati koja tamo mreža ima najbolji omjer dobrog 3G signala i povoljnog podatkovnog paketa? Što je najbolje uzeti?

Help pliz pliz, nemam blage veze kako to kod njih ide...

Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2014., 17:38   #89
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Vjerujem da je tamo situacija sa signalom kao i tu, tj. u glavnom gradu sve mreže nude dobar signal. Ovdje vidi koji su sve provideri tamo, proguglaj kako doći do njihove stranice i pogledaj što nude.

Btw., kako si riješila problem mobitela?
generic je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2014., 18:29   #90
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Vjerujem da je tamo situacija sa signalom kao i tu, tj. u glavnom gradu sve mreže nude dobar signal. Ovdje vidi koji su sve provideri tamo, proguglaj kako doći do njihove stranice i pogledaj što nude.

Btw., kako si riješila problem mobitela?
Mene neopisivo buni što se na tim stranicama pod mobilnim internetom podrazumijevaju usb stickovi, što mene uopće ne zanima. Treba mi običan 3G na mobitelu i tu se zbunjujem jako.

No uglavnom, zapeo mi je za oko telenor sa svojim internetom: http://www.telenor.rs/sr/Privatni-ko...arifni-dodaci/

Ako dobro shvaćam, daju 2 GB sa rokom upotrebe 60 dana za nešto preko 80 kn. Tvrde da su najveća tamošnja mreža, pa valjda ne bi trebalo biti problema sa pokrivenosti. O brzini nemam pojma, taj podatak svi skrivaju kao zmija noge...

Mobitel su mi posudili, barem sa time nije bilo troškova.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na