Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2017., 10:52   #1
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Wordpress kontakt forme

Od kad radim s wordpressom za kontakt formu koristim cotact form 7
i sve je bilo manje više OK .
Instalirano je po defaultu kao i uvijek

I onda prije 2-3 dana pokušam poslati probnu poruku na svoj email (ne onaj koji koristim u wordpressu) i ne dolazi mi nikakva obavijest da sam poslao tu poruku.

Pokušao sam i s drugim kontakt pluginovima no rezultat je isti.

Što nije u redu, imate li i vi isti problem?

Imam 3 worpreessa i na svakom je isti problem
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:00   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Jerry_nidžo Pregled postova
Od kad radim s wordpressom za kontakt formu koristim cotact form 7
i sve je bilo manje više OK .
Instalirano je po defaultu kao i uvijek

I onda prije 2-3 dana pokušam poslati probnu poruku na svoj email (ne onaj koji koristim u wordpressu) i ne dolazi mi nikakva obavijest da sam poslao tu poruku.

Pokušao sam i s drugim kontakt pluginovima no rezultat je isti.

Što nije u redu, imate li i vi isti problem?

Imam 3 worpreessa i na svakom je isti problem
Jesu svi na istom hostingu? Mozda je hoster promijenio PHP pravila pa vise nemas mogucnosti da nobody salje mailove i slicno...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2017., 17:49   #3
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Jesu svi na istom hostingu? Mozda je hoster promijenio PHP pravila pa vise nemas mogucnosti da nobody salje mailove i slicno...
Jest.
Hosting je free

Ali eto nekako sam se snašao zahvaljujući googlu i ubacio skriptu s ove stranice
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 11:12   #4
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Jerry_nidžo Pregled postova
Jest.
Hosting je free
Ali eto nekako sam se snašao zahvaljujući googlu i ubacio skriptu s ove stranice
Naravno, htio si sve mailove koje će ti slati tvoji korisnici dijeliti i s ekipom na jedanklik s kojeg si kopirao kod?
Ta forma koristi njihovu php-to-email skriptu, koja može što god hoće s porukama namijenjenim tebi.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 12:14   #5
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Bježi od takvih skripti...
Na free hostingu ti je vjerojatno onemogućena mail() funkcija. Radije zakupi neki hosting mailovi će ti raditi normalno. Ako ne želiš plaćati, onda stavi ovaj SMTP plugin. Provjereno radi. Moraš samo u gmail postavkama uključiti "less secured apps".
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 16:20   #6
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Bježi od takvih skripti...
Na free hostingu ti je vjerojatno onemogućena mail() funkcija. Radije zakupi neki hosting mailovi će ti raditi normalno. Ako ne želiš plaćati, onda stavi ovaj SMTP plugin. Provjereno radi. Moraš samo u gmail postavkama uključiti "less secured apps".
na hostingu sam vidio da na free hostingu nije dostupan smtp imap i sl. Dozvoljeno je jedino povratna informacija kod registracije novih članova. Ali da mogu koristiti email od treće strane.

Ovaj tvoj plugin sam instalirao ali nije radio a eto nisam znao da u postavkama gmaila triba namjestiti. Nisam sad uz komp kad budem uz njega pokušat ću i tako pa se javim kako je završilo.
Na hostingu je sve do nedavno uredno radilo ali Izgleda da je ušao novi gazda i vjerovatno od tada ne radi, a on mi je nekako preskup najjeftinija opcija je 3,99$ mjesečno, a i nisam još spraman za ići na plaćeni host tribam još malo vježbe. Ne mogu točno reći od kada jer nisam kontrolirao

Zadnje izmijenjeno od: Jerry_nidžo. 01.01.2018. u 17:46.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 09:04   #7
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Siniša, ovaj tvoj savjet mi je pomogao i sad sve radi kako triba, jedino sam se malo mučio oko postavki Contact forme, jer dok sam tražio rješenje prije postavljanja upita ovdje mijenjao sam email adrese,
a izugleda dok sam slao puste poruke za probu poruke su mi na kraju dospjele među neželjene poruke kao spam.
ali sad radi kako triba osim ovog spama, na tome ti hvala.

Sljedeće što moram napraviti jest da domenu iz HTTP prebacim u HTTPS, doduše ni ovaj forum nema taj HTTPS. Doduše sve ovo gore radim sa fake stranicom prije nego primijenim na stvarnim stranicama (zato sam i napisao u prethodnom postu da još nisam spreman ići na plaćene hostinge i domene). Ako di zapnem opet se budem javio
Dobro možda pomisliš da platim nekome tko se u to razumijem, ali volim biti samouk, pa malo pomalo, gledam razne tutorijale po internetu, youtubu i sl. Prvi korak koji sam radio na web stranicama je googlov blogger, pa sam uvidio da je wordpress dosta napredniji od bloggera, A sa wordpressom sam počeo prije nekih godinu dana, do sada sam dosta puta brisao pa sve ispočetka jer uvijek nešto zmrdam.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na