Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2019., 22:29   #6061
Seriousic
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Logika iza slabijih baterija je savršeno jednostavna - noviji hardver troši manje. Čemu onda veća baterija? Manja je jeftinija. 1-2$ manje po bateriji * broj proizvedenih mobitela, pa ti izračunaj uštedu.
Tako je, još da stave 3.5" ekran sa nekom 360p rezolucijom, baterija bi mogla biti još manja i onda bi mobitel mogao biti jeftiniji od prošlogodišnjeg modela, ali ipak je oko 50€ skuplji. Logika je savršeno jednostavna
Seriousic je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 23:25   #6062
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Koliko sam ja skužio kod flagshipova obično idu slabije baterije zato jer moraju biti tanki i oku privlačni. Ali to obično ne vrijedi za pro verzije tih istih flagshipova gdje je obično veći ekran pa stane i veća baterija.

Osobno bih radije da je mobitel 2mm deblji i da je baterija veća te da kamera nije ispupčena, ali šta ćeš - tanje je ljepše.

Volim Xiaomi jer u većinu mobitela se potrude utrpati što veću bateriju. Evo baš gledam gsmarenu i većina mobitela što su izašli u zadnje vrijeme ima bateriju oko 4000mAh. I eto izuzetak su flagšitovi Mi 9 i SE varijanta te još pokoji low-end.

Ja sam se naviknuo na 4000 mAh i za mene nema povratka dok god se nude mobiteli s tolikom baterijom. Evo na RN3 mi je opao kapacitet nakon 2.5 godine korištenja (očekivano) i nakon jednog dana korištenja mi je baterija na 50%. Stvarno nepoderivo džubre
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 01:37   #6063
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Ali valjda znate da nije isto 3000mah na 20nm procu koji je trom i 3000 na 7nm procu koji ima par brzih jezgri i štedljiv je
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 08:20   #6064
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Koliko sam ja skužio kod flagshipova obično idu slabije baterije zato jer moraju biti tanki i oku privlačni. Ali to obično ne vrijedi za pro verzije tih istih flagshipova gdje je obično veći ekran pa stane i veća baterija.

Osobno bih radije da je mobitel 2mm deblji i da je baterija veća te da kamera nije ispupčena, ali šta ćeš - tanje je ljepše.

Volim Xiaomi jer u većinu mobitela se potrude utrpati što veću bateriju. Evo baš gledam gsmarenu i većina mobitela što su izašli u zadnje vrijeme ima bateriju oko 4000mAh. I eto izuzetak su flagšitovi Mi 9 i SE varijanta te još pokoji low-end.

Ja sam se naviknuo na 4000 mAh i za mene nema povratka dok god se nude mobiteli s tolikom baterijom. Evo na RN3 mi je opao kapacitet nakon 2.5 godine korištenja (očekivano) i nakon jednog dana korištenja mi je baterija na 50%. Stvarno nepoderivo džubre

ista stvar... jednom dok se naviknes na autonomiju od 2 dana... nema mrdanja na slabije
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 12:27   #6065
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
pošto ne vidim nikakav drugi mob koji bi me interesirao u tom cjenovnom rangu, razmišljam o kupovini k20 pro iz kine, preko alija ili gdi ga već nađem jeftinijeg. ali me zanima, pošto koristim bonbon broj i ALDI iz njemačke, ovaj bonbon broj neće raditi na 4G ako se ne varam.. A da li radi 3G? jer meni nikakve veze je li 3 ili 4G.. ako radi 3G, onda ću ga najvjerojatnije uzet...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 12:36   #6066
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Nije samo band problem nego i onaj Widevine L1-L3 security etwas, tipa "ne radi" netflix i/ili playstore posto je prvobitno namjenjen za kinesko tržište.

Samo sto nisam siguran da li se to rijesi mjenjanjem firmware/rom-a.

+ scrollaj dole dok ne dodes to band support - izaberi drzave i gledaj sta nudi i sta ne.

https://www.kimovil.com/en/where-to-...o-8gb-128gb-cn

EDIT: "to this date, L3 certified devices can only stream up to 480P video while L1 certified can stream video in 720P to higher resolution. "

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 20.07.2019. u 12:49.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 12:54   #6067
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
strimovi, netflix i te šeme me nimalo ne zanimaju, ne gledam to ni na tvu a kamoli na mobu.. zanima me samo dal će radit gplay i 3g signal na bonbonu... jer ima global verzija i chinese...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 13:42   #6068
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ok, ako ti je to nebitno imas jedan problem manje.

Za gplay moras rucno i pojedinacno instalirati google play services.apk + playstore.apk. Samo treba naci koje verzije tocno. U smislu, koji su ljudi probali i rekli da nemaju problema. Po Kimovil-u bi radio bonbon na 3g jer predpostavljam da koristi frekve iste kao t-com.

I bitna razlika je da k20 pro nema global verziju - samo global rom, koji ti ako narucis tipa sa alix-a oni otvore mob kako bi flashali global rom, ili ako ne zelis da ti otvaraju mob napises da to ne rade nego salju factory sealed box i to to sam uradis.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 13:54   #6069
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
aha... ok... flashati mogu i sam... znači onda mogu bez beda i chinese verziju naručit, preflesham na global rom, stavim gplay i trebalo bi radit.. zapeo sam za tu pro verziju jer se za par eura dobije SD855 za razliku od Mi 9T.. inače bi uzeo taj mi 9t da se ne moram jebvati sa flashanjem i te šeme... l ako sam se strpio skoro 2 mjeseca od kupovine, strpit ću se još malo, možda izađe nešto slično u tom stilu i cjenovnom rangu.. trenutno sam na redmi note 4x sa slomljenim ekranom pa mi treba nešto novo.. i već sam na par mjesta na forumu napisao da ako sad uzimam novo, ne idem ispod SD 845, 6/128, 4000mAh+ i da je ispod 400€
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 14:04   #6070
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
locks je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 14:17   #6071
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
a jesi li poslije razmišljao o prodaji
da bude cijena prodaje niža, zvog sve tog veselja
pošto nije out of box working za naše područje
garancija na sam uređaj
za koliko razlike u lovi se to ide u takav pothvat ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 14:22   #6072
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
mobitele rijetko prodajem, večinom uvijek završe razbijeni ili izgubljeni
ali ako ništa ne nađem, mislim da ću onda uzet ipak mi 9t...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 14:24   #6073
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
aha... ok... flashati mogu i sam... znači onda mogu bez beda i chinese verziju naručit, preflesham na global rom, stavim gplay i trebalo bi radit.. zapeo sam za tu pro verziju jer se za par eura dobije SD855 za razliku od Mi 9T.. inače bi uzeo taj mi 9t da se ne moram jebvati sa flashanjem i te šeme... l ako sam se strpio skoro 2 mjeseca od kupovine, strpit ću se još malo, možda izađe nešto slično u tom stilu i cjenovnom rangu.. trenutno sam na redmi note 4x sa slomljenim ekranom pa mi treba nešto novo.. i već sam na par mjesta na forumu napisao da ako sad uzimam novo, ne idem ispod SD 845, 6/128, 4000mAh+ i da je ispod 400€
I jos jedna stvar, ako već zelis sam to uraditi. Da bi otkljucao bootloader moras od xiaomi-a zatrziti da to naprave preko mi accounta. A moze trajati do 720h +/-

Ja sam si uzeo Mi 9t prije 3 dana, sada cekam isporuku. Hvala bogu pa meni te marginalne razlike sa kamerom,procom i fastchargingom ne diraju niti malo,dapace sd730 jos manje snage treba pa ista baterija moze i diuze trajati ali sve u svemu za moje potrebe je i mi 9t vise nego odlican.

Za sada su spekulacije da mi 9t pro izlazi negdje u 9 mjesecu pa nadalje.

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 22.07.2019. u 14:49.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2019., 12:27   #6074
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Danas stigao MIUI 10.3.5. na RN7
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2019., 22:15   #6075
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Android Pie za MI 6
Stable MIUI based on Android Pie comest to Mi 6! .. kaže downloading 1.6GB ... ipak su održali riječ ... imam telefon od Andorida 7.0, pa 8.0 i sada 9.0 ...
MIUI V10.4.1.0 PCAMIXM / Stabilna

Odgođeno traženje nekog dobrog mobitela manjeg 4,5 - 5,5" do daljnjega
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 19:59   #6076
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
stigo mi band 4. unpairao mi band 2, maknuo ga u drugu sobu da ne bude interferencija, iskljucio wifi da ne bi ni to sralo, uglavnom ne nalazi mi band 4 (mi a2 lite).

jel ima netko tu mi band 4 i da ima slicnih problema? lud sam... jos sam uzeo 2 komada, za sebe i frenda :/

edit: rjesio

provjerio sam na mi fitu na check for updates i veli: your software is up to date.

slucajno probao skenirat qr code iz manuala i ispostavilo se da ipak POSTOJI update.

nakon apdejta je normalno pairalo. eto, mozda nekom pomogne.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 23.07.2019. u 20:12.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 20:44   #6077
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ja si narucio jedan tako da ce taj info dobro doci
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 21:09   #6078
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
punim ga sad, javim dojmove
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 21:42   #6079
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Pa krenimo redom... imam mi band 2, zeni sam kupio mi band 3, pa cu ih sve probati usporediti.

osobno sam jako zadovoljan bio mi bandom 2, pogotovo trajanjem baterije u usporedbi s mogucnostima. (i dan danas traje oko 21-24 dana, zadnjih 10% se brze prazni).

mi band 3 mi nije sjeo jer mi je meni bio nepregledan, npr dok hoces pogledat stanje baterije, ne mozes ko na dvojiki s 2 tap-a pogledat nego moras trazit po meniju. takodjer, trojka mi nije uvijek lovila moj touch/slide u stranu.


Mi band 4
prvo, dok se puni, vidi se na mobitelu kolko je puna baterija, i dok zavrsi s punjenjem, baca notifikaciju na mobu da je puna.

s akaunta mi je odma potego moje postavke, ukljucujuci i moju jutarnju budilicu.
mi band 4 radi superglatko, meniji su odlicno (citaj: nekom logikom) poslagani.
s glavnog menija sa satom, baterijom i koracima, lijevo desno dolazi meni za pustanje muzike.

gore dolje meniji:

Status
steps, distance, calories

Heart rate
mjeri otkucaje, ali ne ko na mb2 da izmjeri i to je to, nego mjeri neprekidno, dok ne izadjete iz menija.

workout
running, treadmill, cycling, walking,excersise, pool swimming (pool size u metrima slazete sami). za ove ostale opcije imate time, distance i pace, koji preko gpsa mjeri.

weather
prikazuje ikonu vremena, trenutnu, min i max temperaturu i lokaciju.
skroll prema dolje pokazuje prognozu za sljedeca 4 dana.

notifications
citanje i brisanje notifikacija

more
ukljucivanje dnd moda, slaganje alarma, muzike, stoperica, timer, silent, band display mijenjanje (ima 3 opcije, ostale se vjerojatno mogu downloadati kolko sam vidio ima ogroman broj templejtova).

settings
slaganje brightnessa, lock screen i reboot.
lijevo desno je samo prebacivanje s glavnog ekrana na pustanje muzike.

apdejtat cu post dok vidim kolko mu dugo drzi 1 % baterije
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 23.07.2019. u 21:54.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 14:54   #6080
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
- -
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 24.07.2019. u 16:07.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 01:27   #6081
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Da. S3 neo zašto?
Hehe, isto.
Negdje u travnju se prebacio na RN7.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 11:01   #6082
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor santos Pregled postova

Mi band 4
prvo, dok se puni, vidi se na mobitelu kolko je puna baterija, i dok zavrsi s punjenjem, baca notifikaciju na mobu da je puna.

apdejtat cu post dok vidim kolko mu dugo drzi 1 % baterije
Iz mog iskustva (imam ga malo više od mjesec dana) baterija je izvrsna, u prosjeku manje od 5% dnevno troši, prvi ciklus izdržala točno 20 dana, sad mi je nakon 10 dana na malo ispod 50%, po meni napredak ogroman jer na MB3 nikad mi nije izdržala više od 8 dana. Doduše, moram spomenuti mali glitch koji sam primijetio - 20. dan nakon prvog punjenja bilo je još oko 8-9% baterije pa sam očekivao još jedan cijeli dan, ali se samo ugasila, a nakon punjenja je jako brzo (u istom danu pao postotak do cca 85%) da bi se nakon toga sve vratilo u normalu (4-5% dnevno). Pretpostavljam da je do poliranja softvera, a i do sada su već izašla 2 ili 3 ažuriranja.
Što se tiče funkcija, sve uredno radi, notifikacije (WA, SMS, mail itd.) dolaze uredno osim 2 stvari - ne radi obavijest dolaznih poziva za što Mi Fit kaže da moram ažurirati svoj MIUI na mobu na zadnju verziju (što je istina da nisam, iako je dostupno već neko vrijeme), a druga stvar je da Viber poruke randomly dolaze (više ne nego da), ali i to ću vidjeti kad ažuriram MIUI).
Najbolja stvar su definitivno watch faces koji se mogu mijenjati (najbolje aplikacija MB4 Watchfaces sa Storea) te koji mogu prikazivati različite parametre na glavnom ekranu (npr. ovaj Garmin na fotki). Ekrani se mogu mijenjati direktno na mobu (samo 3 defaultna i posljednji stavljen s moba), ostali s mob aplikacijom.

I još bih dodao da je izvrsno što pašu strapovi od MB3 tako da se ne trebaju novi kupovati.

Poslano sa mog MI MAX 3 koristeći Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 11:08   #6083
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 95
Za mi band 4, prolazi li s goldwaya free shipping da ga ne carine ili treba uzet dhl shipping?

Sent from my Le X829 using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 11:51   #6084
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ja sam uzeo free shiping pa zamolio da deklariraju drugu vrijednost pa cemo vidjeti sta bude.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 13:07   #6085
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
Za mi band 4, prolazi li s goldwaya free shipping da ga ne carine ili treba uzet dhl shipping?
Meni je s GW-a prošao Free shipping bez problema, došlo za 12 dana...

EDIT: Stavio zadnji 10.3.3. MIUI na mob i obavijesti poziva sad uredno rade, no Viber notifikacije još uvijek ne, itko s istim problemom?

Poslano sa mog MI MAX 3 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: frulex. 26.07.2019. u 22:51.
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2019., 12:10   #6086
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
Za mi band 4, prolazi li s goldwaya free shipping da ga ne carine ili treba uzet dhl shipping?

Sent from my Le X829 using Tapatalk
pa nema bas smisla dhl jer vise onda platis dostavu nego koliko te moze ispast pdv i troskovi carinjenja
davidovski je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2019., 14:36   #6087
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Našao sam si i launcher za RN7 - poco launcher.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 23:44   #6088
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Odlučih se napokon za 9T, trebao bi stići za koji dan.
Nakratko sam u par navrata petljao s pokojim Xiaomijem,
ali ne dovoljno da mi MIUI ne bude nepoznanica -
imate li kakvih savjeta po tom pitanju,
kakva su iskustva, na što obratiti pažnju?

Pretpostavljam da ima neke predinstalirane aplikacije -
što bi bilo dobro odmah obrisati/pogasiti,
a što je korisno ostaviti?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 20:02   #6089
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Ne pratim baš zadnjih godina xiaomi, a na ženinom Redmi 3 Pro na kojem smo nedavno stavili novu bateriju izgleda krepala kamera

Sve su fotke mutne i uopće niti ne pokušava fokusirati. Inače je mobačem super zadovoljna dosad, mali, kompaktan, baterija traje 2 dana.
Koji im je model sad u tom početnom rangu best buyi?
Ne mora biti najnoviji model, ovaj stari je 3/32 GB, ispod toga ne bi išli.
I otkuda je najsiplativije nabaviti, ovaj je bio kupljen davno na onom talijanskom Grososhopu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 20:21   #6090
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Odlučih se napokon za 9T, trebao bi stići za koji dan.
Nakratko sam u par navrata petljao s pokojim Xiaomijem,
ali ne dovoljno da mi MIUI ne bude nepoznanica -
imate li kakvih savjeta po tom pitanju,
kakva su iskustva, na što obratiti pažnju?

Pretpostavljam da ima neke predinstalirane aplikacije -
što bi bilo dobro odmah obrisati/pogasiti,
a što je korisno ostaviti?
Prvo sto sam ugasio je : upaliti developer options i onda Settings App > Additional Settings > Developer Options - • Turn On MIUI Optimization - ugasiti

Drugo ugasio svu optimizaciju baterije od strane MIUI. Od onda nikavih problema i kasnjenja notifikacija.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na