Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2008., 22:37   #1
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Kako vratiti postojeće fileove?

Ok, možda sam malo nespretno naslovio temu, ali...

Problem je slijedeći...
Naime, jedna rutinska reinstalacija windowsa, format c:, nova instalacija i kad ono kod paljenja (prije početka instalacije, znači nakon formata i kopiranja fileova potrebnih za instalaciju) pokreće se chkdsk i dobrih 15-ak minuta radi "delete orphan file" ili tako nešto ako sam dobro zapamtio, na d: particiji koja je u stvari na istom disku kao i c: particija.
Ok, završi on to, pokrenu se windowsi, sve ok, otvorim tu d: particiju i nema ničega...OK, idem instalirati SP2 jer znam da može biti i oko toga problema, i tako nabacim ja SP2 i nakon restarta pokreće se opet skeniranje dotične particije i radi hrpu stvari, ja sretan jer vidim da nije bilo mjesta panici, no kad su se konačno windowsi podigli, na toj particiji su bili svi folderi ali i datoteke, no pola toga kao i da ne postoji jer se ne daju pokrenuti i pod veličina im piše 0 kb!

E sad sam već luuud!
Probao sam svašta, iz recovery konzole pokrenuti chkdsk /(sve što se može), iz windowsa pokrenuti chkdsk i ništa...

Najveća je fora u tome što ja vjerujem da su ti podaci na disku jer kad pogledam zauzeće diska pokazuje ovako

A kad obilježim sve postojeće fileove na disku pokazuje da ima ovoliko prostora


Ima li tko kakvo rješenje kako da sve to vratim u funkciju jer između ostalog imam tu dosta podataka koje ne bi htio izgubiti?
Plz help!
Dngy je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2008., 22:58   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
A jesi postavio da ti se vide i skriveni fajlovi i to pa da ih vidis tu da nisu upali slucajno pod hidden?Mozda malo glupo ali pitam jbg

Zadnje izmijenjeno od: Joke. 17.01.2008. u 00:06.
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2008., 08:27   #3
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
ma probao, nema ništa pod hidden, problem je ovo s 0 kb...
Dngy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 08:32   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Probaj sa Easy Recovery Pro. Bilo bi dobro da fileove vraćaš na neki drugi disk makar bio u externom kućištu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 09:31   #5
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
probat ću s tim programom, ali čudno mi je što mi disk pokazuje da je zauzet kao da su ti fileovi na njemu, ali kad kliknem na određene fileove oni praktički nemaju veličinu... ima li to veze s indexiranjem? Može li se to srediti nekako iz windowsa?
Dngy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 15:57   #6
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Dngy a jesi ti vlasnik nad tom particijom bili to sta pomoglo? Mislim na Desni klik kad udes u particiju D:>Properties>tab security>Advanced>tab owner>Oznacis svoj name i oznacis ispod imena "Replace owner on subcontainers and objects"
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 20:22   #7
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
ma nije u tome problem, to je nešto drugo, znam na što misliš..
Dngy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na