Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2009., 21:25   #1
studenac
ludjak
 
studenac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 257
vista ultimate boot

Pozdrav, imam problem sa bootom viste, mozda ce netko moci pomoci...
konfa je intel quad 3GHz, 2GB ddr2@1066MHz, raptor@10.000rpm, vista ultimate.
naime prilikom bootanja, pojavi se welcome screen, desktop i ikone i tada nastupa period cekanja od 2 minute da se naloadaju nod32 v2.7 i netlimiter. to se prije nikad nije desavalo, uvijek se bootalo za sekundu, cim se desktop pojavi sve je spremno za rad. ali sad stoji 2 minute, memorija je samo 300MB zauzeta, i tek nakon 2 minute skoci na 0,99GB zauzeto i tek onda je komp spreman za koristenje.

Uz sve to ima jos i problem s netom, jer prilikom tog cekanja da se ovo sranje naloada, LAN mi totalno divlja, cas pise da je kabel iskljucen, pa onda Identifying, pa pise unidentified network, pa limited connectivity, pa onda local only a nema neta, i nakon sto se nod32 i netlimiter naloadaju, onda jos moram cekat 5 minuta da mi net proradi.. iskopcam modem, restart, nista ne pomaze...dok se to loada ja nemrem nikaj s kompom.

vista je relativno nova, uredno ju odrzavam, defrag, reg cleaner, cista od spywarea, nod32 i bitdefender online scanner su stalno u igri...

kak je taj komp letio, pa to je nevjerojatno, pomislis i ispunjava želju, i u roku dan-dva se pretvorio u babu neku kaj ceka penziju...u startup-u radi SAMO nod32, a boot services su netlimiter i nvidia system driver i to je to...

neki bi rekli "pa makni nod32" ali ne zelim ostat bez zastite i necu se sam tako pokorit i maknut ovaj nod32 kad ga imam vec 3 godine i uvijek je komp bio brz do yaya s nodom, nikad problema s njime, kaj mu je sad ja neznam...

dal nekom zvuci ovo poznato i kaj radit?
hvala na pomoci i sorite na dugom postu...
studenac je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 13:54   #2
MimiX
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: gs
Postovi: 91
Pa poznato, kako se uzme...
Nod32 ne bi trebao stvarati problem Visti, ali s obzirom da ti imaš minimalnu preporučivu količinu RAMA(2GB) očito ti startup programi zadaju muku jer se dižu paralelno sa sistemom...
Odi kupit još bar 1GB Rama, vjerujem da će tad problemi nestati...
Druga opcija je da(ukoliko ima opcija) isključiš da se NOD32 podiže skupa sa sustavom te da ga naknadno ručno uključiš...
MimiX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2009., 02:33   #3
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
@studenac ili provaj stavit druge drajvere za LAN karticu ili vidi da nije nesto sa kabelom,kad ovo sredis postavis rucno (IP,subnet,gateway DNS) NOD i sve ostalo ce radit brzo ko i prije
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 19:12   #4
studenac
ludjak
 
studenac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 257
bio si u pravu, ovo prije nije bilo u device manageru, sta je to i kak da to sredim?

studenac je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 19:36   #5
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
How do I disable IPv6 in Windows Vista and Windows Server 2008?
Citiraj:
IPv6 in Windows Vista and Windows Server 2008 cannot be uninstalled
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 20:02   #6
studenac
ludjak
 
studenac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 257
ok, a zasto se ovo pojavilo u Network Adapters, do sad nije bilo...i dalje mi net skace i divlja, zvao sam B-net vele da je kod njih sve ok i da mi modem radi ok... probao sam update drivers na LAN kartici i kaze da je najbolji moguci driver vec instaliran...
pliz help.

Zadnje izmijenjeno od: studenac. 13.01.2009. u 20:29.
studenac je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 01:11   #7
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Mozes to unistallat iz device managera pa sa realtek stranice skini drajvere pa instaliraj.. http://www.realtek.com.tw/downloads/...etDown=false#1
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 20:15   #8
studenac
ludjak
 
studenac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 257
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Mozes to unistallat iz device managera pa sa realtek stranice skini drajvere pa instaliraj.. http://www.realtek.com.tw/downloads/...etDown=false#1
jel mi moze netko pomoc na toj stranici, trazim drivere za realtek RTL 8168B/8111B Family PCI-E Gigabit ethernet NIC (NDIS 6.0)...

OS je vista ultimate 32bit...
aj pliz nek netko pomogne, jer ja neznam koje drivere odabrat na toj stranici, uopce mi nema smisla nista...
hvala !
studenac je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 16:30   #9
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2009., 15:01   #10
CRO_Psycho
Registered User
Moj komp
 
CRO_Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Kutina
Postovi: 8
jel mi moze neko objasniti kako da stavim windows xp ili vista na usb stick i da mogu instalirati
CRO_Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2009., 15:12   #11
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Citiraj:
Autor CRO_Psycho Pregled postova
jel mi moze neko objasniti kako da stavim windows xp ili vista na usb stick i da mogu instalirati
http://www.hrphotocontest.com/data/g...164/115668.jpg
Dngy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 19:51   #12
kwonmasterbj
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 7
Moj frend ima ovu konfiguraciju: intel dual core 1.60ghz procesor, 320 gb hard disk, 2 gb rama 512mb ati radeon graficku i ima vistu ultimate 64bita. Svi programi mu rade besprijekorno i igrice moze igrat bez problema....... ja mislim da je problem u tome sto ti imas 32 bitnu verziju. Prije instaliranja 64 bitne verzije frend je instalirao 32 bitnu verziju i programi su stekali, sve mu je bilo usporeno...........mislim da bi trebao prebacit na 64bita
kwonmasterbj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na