Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.01.2009., 14:30   #1
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Radni takt procesora nakon izlaska iz standby stanja

pozdrav.

u nekim momentima sam primjetio da kad mi se komp probudi iz stand-by-a (bar mislim da je zbog toga) brzina proca bude 2000mhz umjesto tvornickih 2800. dali je to neki known issue sa doticnom maticnom ili? isto tako kad probam rucno promjeniti brzinu proca s obzirom da je BE, onaj prog od gigabyte-a me ne sljivi pet posto?

hvala.
geronimo_2 je offline  
Staro 21.01.2009., 15:44   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Proc automatski smanji frekvenciju kada nema potreba za punom snagom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2009., 15:55   #3
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Proc automatski smanji frekvenciju kada nema potreba za punom snagom.
sta nebi to trebao radit samo kad mu je enable-an cool & quite u BIOS-u i kad stavis onaj software za to u Win-u? jer ja to namjerno ne zelim stavljat/enable-at jer namjeravam clockat proc, ali nikako da stignem probavat jer ono malo vremena sto sam doma letim po Fallout-u .

poz.
geronimo_2 je offline  
Staro 21.01.2009., 16:11   #4
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Pa jesi li gledao da ti nije slučajno ipak upaljen cnc???
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 21.01.2009., 16:17   #5
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
hm, prilicno sam siguran da nije, ali u subotu bum provjeril za svaki slucaj. enivej, znaci nema nekog know issue-a oko ovoga sto se desava (ako nije u pitanju cnc)? ono sto me najvise buni jest, kako to da kad probam dignut brzinu sa onim programom od maticne nis se ne dogada? isto tako odem igrat F3 i vidim da je nekak sve malo sporije i naravno kad pogledam proc 2ghz.

zaboravih napomenut, nakon restarta naravno sve bude ok, odnosno proc bude na 2.8.

poz

Zadnje izmijenjeno od: McG. 16.06.2009. u 16:13.
geronimo_2 je offline  
Staro 21.01.2009., 16:52   #6
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Ista misterija se i meni dešava, u pitanju je AMD 5000+ BE! Bilo da je u pitanju XP ili Vista, nakon podizanja iz stand by-a brzina proca je spuštena na nekih 2-2.2 ghz, kada ga nakon toga restartam brzina je normalna, znači ona koja bi trebala biti, znači problem se javlja samo nakon podizanja iz stand by ali i hibernate-a. I cnc je isključen u biosu!
Dngy je offline  
Staro 21.01.2009., 16:59   #7
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
hm, hibernate nisam probao jer ga uvjek bacam u stand-by. ocito cu ga morat gasit. ah. a jel ti da da promjenis brzinu u win-u (pretpostavljam da mora bit BE da bi to mogao ne). ja imam onaj 5400+ be kupljen u links-u al nemam pojma jel se da clockat jer jednostavno ne stignem probat, znam samo da mi nakon ovog issue-a neda da promjenim brzinu i jedino sto mi preostaje je restart masine.

poz

Zadnje izmijenjeno od: McG. 16.06.2009. u 16:13.
geronimo_2 je offline  
Staro 21.01.2009., 17:32   #8
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
To je do ploce a ne proca, obicno takve stvari rjese novi biosi.
Sto se tice coq, izmedju max oc bez cnq i dobrog oc sa cnq uvijek bi izabrao drugo. Cemu stalno drzati pritisak na proc, plocu, napajanje i racun za struju kad nam ipak vecinu vremena ne treba ni pola stock performansi? Ajde jos u pocecima dok je cnq stvarno lose radio, sporo vracao takt i slicno ali danas...
greg SE je offline  
Staro 21.01.2009., 18:03   #9
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
u potpunosti se slazem stobom, ali stvar oko koje nisam bio na cistom jest, dali c & q radi kak spada kad radis clocking (jos neznam dal cu radit preko biosa direkt (kao nekad ) il cu se zezat sa onim programcicima unutar Win.a).
ako da onda cu ga rado drzat upaljenim, s time da treba i u Win-u instalirat neki mali driver / utility zar ne, a ne samo enable u BIOS-u?

poz.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 16.06.2009. u 16:13.
geronimo_2 je offline  
Staro 21.01.2009., 18:55   #10
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Nije stvar samo u Cool 'n' Quietu već u multiplieru... Makni Auto s multipliera i problem riješen...
Fadolf je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2009., 19:01   #11
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
nemam pojma dal je na auto, vjerovatno da. u tom slucaju nece radit vise cool & quite uopce ili?

Zadnje izmijenjeno od: McG. 16.06.2009. u 16:13.
geronimo_2 je offline  
Staro 22.01.2009., 09:48   #12
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Hm, sve je to ok, ali meni multipler nije na auto, niti je bios stari, neprotiv, gore je najnovija revizija biosa...cnq je isključen samo zato da bi otklonio to kao uzrok problema. Mislim, ja sam se odavno pomirio s dotičnim problemom jer sam bio tj još uvijek sam siguran da je do proca, jer kad sam imao 4000+ tog problema nije bilo, a problem se javio stavljanjem ovog proca koji sad imam.
Dngy je offline  
Staro 22.01.2009., 09:56   #13
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
hm, ja bum provjerio dali mi je na auto ili ne. BIOS sam bio stavio najnoviji koji je bio pred kakvih mjesec dana kad sam slozio komp, pogledat cu za vikend dali ima noviji pa javim rezultate.
cudno mi je ako je problem sa procom jer onda bi ljudi valjda to vec pisali. zato sam i pitao dali je to known issue pa da se pomirim stime i gasim masinu umjesto stand-by-a. bo.


update:
evo dosao na vikend. flasha najnoviji bios (F3), iskljucio C&Q u BIOSu i ista stvar. nakon stand-by-a proc na 2ghz do restart-a. I'm out of ideas except not to use stand-by.
zivjeli

update2: hm, nekim cudom sa hibernate nemam problema, znaci samo stand-by mi steka.
poz

Zadnje izmijenjeno od: McG. 16.06.2009. u 16:13.
geronimo_2 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na