Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2007., 19:39   #1
tin1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
PS2-brže ili sporije

Evo promjenih laser na PS2 i vrijeme je da presnimim zgrebane igre ,a toga ima podosta.Odlučio sam se za Verbatim medije ali sad me muči kako to zapeći.Naime posvuda se spominje da bi trebalo peći malim brzinama.Kada Verbatim MCC004 zapržim na 4x na cdspeed ili kprobe testu je puno više grešaka nego kada je brzina 8x ili 12x.Svi ti mediji ,pečeni na većim brzinama,rade na PS2 ali nisam intenzivno testirao.Sad me zanima da li to pečenje na malim brzinama zaista daje kvalitetniju kopiju(nešto što se ne vidi sa PIF i PIE testovima) ili to vuče korijene iz prošlosti kada su mediji bili nekvalitetniji ,podnosili manje brzine i pržilice bile lošije. Jasno mi je da su PIF i PIE te jitter pročitani na običnim dvd pekačima samo okvirni pokazatelji kvalitete i zato molim za vaša iskustva.
tin1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 20:44   #2
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor tin1 Pregled postova
Evo promjenih laser na PS2 i vrijeme je da presnimim zgrebane igre ,a toga ima podosta.Odlučio sam se za Verbatim medije ali sad me muči kako to zapeći.Naime posvuda se spominje da bi trebalo peći malim brzinama.Kada Verbatim MCC004 zapržim na 4x na cdspeed ili kprobe testu je puno više grešaka nego kada je brzina 8x ili 12x.Svi ti mediji ,pečeni na većim brzinama,rade na PS2 ali nisam intenzivno testirao.Sad me zanima da li to pečenje na malim brzinama zaista daje kvalitetniju kopiju(nešto što se ne vidi sa PIF i PIE testovima) ili to vuče korijene iz prošlosti kada su mediji bili nekvalitetniji ,podnosili manje brzine i pržilice bile lošije. Jasno mi je da su PIF i PIE te jitter pročitani na običnim dvd pekačima samo okvirni pokazatelji kvalitete i zato molim za vaša iskustva.
Nove pržilice puno kvalitetnije snimaju na 12x nego na nižim brzinama. NEkada nije bilo tako (pogotovo na 16x), ali danas je to normalno. S obzirom da postoje i 20x pržilice, 12x više nije tako neuobičajeno.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2007., 21:04   #3
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Najbolja brzina za prženje na novijim snimačima sa 16x medijima je 8x (u 90% slučajeva, preostalih 10% daje prednost 4x ili 12x brzinama).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2007., 22:38   #4
Glitch
Premium
 
Glitch's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Rijeka/Zagreb
Postovi: 45
Ayup, 8x ili 12x kako ti je rečeno, ako se radi o kvalitetnim medijima (a čini se tako ) i pržilici koja ih na tim brzinama dobro "podnosi". Svojevremeno smo (par puta) isti problem "rješavali" na hr.comp.igre.psx grupi i zaključak je uvijek bio isti.
Kako i sam imam tri i sitno godine staru V9 dvojku mogu ti reći da s tako sprženim medijima nikada nije bilo problema. Većinom su to, naravno, bile igre na MCC004, RicohJPN R03 i TY T03 podlogama, ali u posljednje vrijeme na njemu bez problema pokrećem xvid filmiće spržene na istim brzinama i podlogama.
Glitch je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na