Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2007., 14:35   #1
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Mitsubitshi kagaku media

Kupio sam napokon dvoslojni printable verbatim DVD

ZAnima me zna li tko nešto više o ovom sloju gore, jer nisam upoznat s njime. Obično verbatimi imaju MCC ili Yuden sloj, ali prvi put sam vidio MKM. Valja li to što? Ovaj "kagaku" dio mi zvuli prilično japanski
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 14:40   #2
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Nebrini se dobar je to medij ja sam snimio vecu kolicinu sa istim oksidom svaki radi bez greske.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2007., 15:37   #3
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Unaprijed se ispričavam zbog slične teme koju sam več otvorio dolje, ali mitshubishi kagaku je novi partner verbatima (prema onome što sam našao na netu) i "teže ka inovacijama, jer znaju da su na prvom mjestu" pa sam htio da i drugi budu upoznati.

Snimio sam ga sa nerom 6, pioneer 112D, oko 7.5 GB materijala, očeo snimati nakon cca. 40-ak sekundi, snimanje trajalo oko pola sata na deklariranoj brzin 2.4x,a nero je prijavio moguću brzinu snimanja na čak 8x, što naravno nisam odabrao zbog cijene medija, a ekspertovci neka naprave test u bližoj budućnosti, ako im se bude dalo. Mislim da moguća brzina snimanja dovoljno govori o kvaliteti medija.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 15:54   #4
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
MKM je dio korporacije Mitsubishi i obično su mediji proizvedeni u Japanu (a koji nisu Taiyo Yuden, već Mitsubishi) nosili oznaku MKM (Mitsubishi Kagaku Media), dok oni proizvedeni van Japana, dakle oni koje ne proizvodi sam Verbatim nego druge tvornice prema njihovim specifikacijama i uz njihovu kontrolu nose oznaku MCC (Mitsubishi Chemical Corporation). Otvaranjem tvornice u Singapuru koja je dio MKM korporacije, mediji proizvedeni u Singapuru također nose MKM oznaku. Da sumiramo oznake...

MKM... mediji proizvedeni u Japanu ili Singapuru u vlastitim MKM tvornicama (japanski mediji uglavnom završe na domaćem tržištu, kod nas dođu singapurski) - DVDRW, CD-RW i DVDR DL mediji

TY... mediji proizvedeni u Japanu u Taiyo Yuden tvornici, dio medija distribuira se pod Mitsubishijevim brandom Verbatim - CD-R, DVDR mediji

MCC... mediji proizvedeni van Japana, u tvornicama u Taiwanu, Indiji, Meksiku... proizvode ih drugi proizvođači medija (CMC, Prodisc, Moser Baer...) u svojim tvornicama, ali na posebnim linijama, pod kontrolom stručnjaka iz Mitsubishija - CD-R, DVDR, sporiji DVDRW (2.4x DVD+RW, do 4x DVD-RW)

Dakle, glede kvalitete to je još bolje nego MCC jer se proizvodi u Mitsubishijevim vlastitim tvornicama, no naći ćeš taj kod samo na bržim RW i na dvoslojnim medijima.

BTW, "kagaku" znači znanost, istraživanje...

Što se tiče brzine snimanja, bolji snimači mogu taj 2.4x deklarirani medij snimati na 6x ili čak 8x. Pioneer i LG ga izvrsno snima na 4x, LG vrlo dobro i na 6x, a Pioneer vrlo dobro i na 8x, ali mislim da je dovoljno na 4x ga snimiti.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 16:12   #5
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Hvala na iscrpnom objašnjenju Napokon sam našao trgovinu u ZG-u gdje se mogu kupiti na komad za 18 kn, što je vrlo povoljno za DL+ medije i k tome još i printable, pa ako netko želi znati ime firme, neka pita na PP (da sad ne reklamiram). Uzeo sam odmah 2 komada za probu, pa nek se nađe...lagano imam osjećaj da ću skoknuti po još uskoro, posebice kada dolaze s vrlo kvalitetnim slojem. Jednom sam u ZIT-u kupio Verbatim MCC dual layer printable (snimano na pioneer 110) i nisam baš bio zadovoljan brzinom čitanja kod nekih DVD playera i snimača...
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 16:30   #6
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Što se mene tiče, ne bih to smatrao reklamom, i ja sam sam nekoliko puta naveo neku trgovinu gdje se mogu povoljno ili na akciji kupiti mediji, tako da... kako hoćeš. U svakom slučaju, ja nisam našao ovdje (Đakovo, Osijek) ispod 24 kune, i to obični, ne printable.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 17:28   #7
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Ne znam da li je protiv pravila, pa zato nisam naveo, ali neka se briše ako jest.

Dakle, trgovina je Telebit, ako prodaju, naručit će u roku od tjedan dana, veličine je optimum računala, ali sa 15x ljubaznijom ženom koja tamo radi-imaju 2 poslovnice: heinzelova (zavrtnica) i lička (između FER-a, FSB-a, HTV-a i sveučilišne knjižnice....točno svaka od ovih građevina se nalazi na jednoj strani svijeta oko te firme. Najlakše je skrenuti u ličku odmah kad se dođe do HTV-a, ako imate auto (ili doći tramvajem do FER-a, pa pješke) jer se ulica nalazi točno nasuprot zgrade. Poslovnica u ličkoj je prema riječima žene malo bolje opremljena (vjerojatno jer tamo prodaja bolje ide), a na web stranicama ćete nači i količinu preostalih medija točno u komad-u koliko poslovnica ste to do sada sreli? Sve u svemu, DL verbatim je jeftiniji nego u ZIT-u, a imaju i bolji sloj, tako da dileme nema. Nema čekanja računa po 3.5 sata kao u optimumu, dođete, kupite i odete. Koja reklama......
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na