Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2018., 21:03   #3631
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Ne izgleda ovo prvo lose iako mi Inter-tech nije poznat bas. Jedino me muci isporuka 5.11. Nema sanse da cekam do sljedećeg tjedna, planiram sutra ujutro negdje nešto otic kupit.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
stops je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 12:09   #3632
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Znači sad je 2.11. I nemožeš pričekat još par dana da imaš bolje kućište Složi na stolu i deri tjedan dana.

A Inter tech je jedan od hrpe kućište rebrandova, ništa specijalno al ne moraju nužno biti loša.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 23:39   #3633
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
A eto, sta da kazem. Imam graficku, a ne mogu ugradit. Nestrpljiv sam, kupio ujutro Modecom Oberon u Mikronisu za 350kn + jos jedan vent. Za moje potrebe sasvim dovoljno.
stops je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 00:45   #3634
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Izgleda identicno (dapace, identicno je unutra osim ove prednje maske) kao Sharkoon S25-W (w je samo window, ima verzija i bez) koji sam uzea za 350 kn u instara prije pola godine. Ne znam ciji su, odnosno koji je ciji rebrand ali ja sam zadovoljan kucistem za 350 kn. Doslo sa dva venta, solidna izrada.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 01:49   #3635
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Da, dosta je slicno iako je osim prednje maske i gornja strana drugacija malo, ima skroz ovaj filter za prasinu.

Da budem precizniji uzeo sam Modecom Oberon GLASS - http://modecom.com/en/oberon-glass/
Za razliku od obicnog ima cijelu lijevu stranu u staklu i izgleda mi to bolje. Ima cak i bijeli. A kad smo kod istih caseova ovaj Modecom Oberon je identican MS Winston.
stops je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 17:10   #3636
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ima i sharkoon gore filter cijelom duzinom, sve je isto osim prednje maske.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 18:12   #3637
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Na to sam i mislio. Sharkoon ima cijelom duzinom, a Modecom samo dio
stops je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 11:41   #3638
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zaboravio sam napomenuti da nakon "fixa" tj. stavljanja bočnih šarafa (kavez-ladica hdd-a), kao i ranije stavljan veći broja gumica ispod hdd-a - nakon nekog dužeg korištenja ipak nije u potpunosti eliminiralo vibracije hdd kaveza u Fractalu R5. Doduše vibracije se događaju puno rjeđe i puno su tiše, ali dođe vrijeme da ipak malo "od-hummmaju" svoje... God dammit fractal...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 11:43   #3639
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
a i meni na R6, nekad ga samo lupnem i tih je, a nekad moram malo šarafe vrtit vamo tamo dok ne prestane
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 12:04   #3640
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma likovi fušare s tim već neko vrijeme... Pun je net pritužbi

Kod R6 taj dio sa HDD-ima izgleda još tanje tj. zapravo ni nema kavez za diskove nego su ladice s jedne strane okačene na ostatak "karoserije"

Doduše nije ni svaki hdd isti, netko ima možda malo mlađe ili mirnije, ali takva sranja se nebi trebala događati, takvih problema nisam imao ni na jeftilenima (sa istim diskovima), a o tome nema ni A u recenzijama.

Kao što je Exiled napisao - recenzenti vjerojatno koriste samo ssd, a kad koriste i hdd vjerojatno ne provedu dovoljno vrmenea sa caseom. No znam da ga mnogi koriste i u "ličnim" konfama pa su opet zažmirli na tu činjenicu (nemoguće da niti jednome ne vibrira), tu možda utječe i jak Fractalov lobi, jer je "Fractal Josh" (nekakav predstavnik za SAD i Kanadu) praktično kućni prijatelj sa najvećim youtuberima i recenzentima...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 12:14   #3641
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
ma teško je i nekom objasnit da čuje taj zvuk, to baš moram bit u sobi s mrklom tišinom, pa s ečuje

recimo da ga odnesem negdje pa da čuju nema šanse, tak da po tom pitanju nemreš niš nego eto to šta ti radiš, gumice, premještanja itd.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 12:19   #3642
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Najgore u svemu tome je što ja dugo vremena nisam znao od čega je taj zvuk. Onaj humm/buzz zvuk kao trafo stanica (a zapravo je vibracija), jedno vrijeme sam mislio da mi je do napajanja, a jedno vrijeme da mi bočna stranica ne sjedi dobro itd (jer kad ju dirnem prestane) dok nisam skužio što je. Ispizdio sam sa tim silnim otvaranjima i traženjem. Niti vratit tu bočnu stranicu mi u početku nije baš bilo kiki-riki, a nije da sam sad neki noob. Iskreno, možda i jedina komponenta koju sam kupio a da nisam baš ful zadovoljan.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 12:24   #3643
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
ja sam prije imao neko sranje kučište, koje je zajebavalo al ajde, jeftino pa tša ćeš

onda uzmem R6 koji košta stoput više i eto.. here we are
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 12:25   #3644
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja u prijašnjim jefilenima nisam imao mjesta i kojekavih featurea, ali vibracije nikad nisam imao. I onda daš 800kn za case (s dostavom) i izjebe te ko majmuna
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 12:27   #3645
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
doć će ssd na cijenu hdd-a kad tad
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 12:34   #3646
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Inače ja sam 525gb ssd i kupio prije 2-3 god. s namjerom da nemam hdd.

Al šta ćeš kad ih imaš/dobiješ... Ne mogu reći, dobro su mi došli ti diskovi u par navrata

Inače gledao sam R5 upravo iz razloga što ima hdd kavez (koja ironija ), nisu mi se sviđali mi se ovi caseovi sa "shroudom" za psu i samo 2 hdd-a. Tako da i nisam imao nekakvih opcija, da nije bilo tog kriterija vjerojatno bi uzeo crnu udovicu od MS-a, phanteks p400s ili fractal c. Fractal C izgleda isto vibrira kao i ostali, a od phanteksa me osim shrouda odbilo jer iz iskustva real life korisnika na netu navodno nema baš bajne "termalije" tj. usis s prednje strane baš ne briljira.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 12:43   #3647
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Velim vam, rastavite cijelo (R4/R5) kućište prvom prilikom, maknite srednji kavez i sve kaj ne trebate i ne koristite. Na taj način smanjujete mogućnost širenja vibracija i dodatno rezoniranje.

Imate po netu puk kufer primjera u kojima se R4/R5 koristi kao kućni NAS nakrcan diskovima do bola, pa je sve OK, tj. nemaju ljudi problema s pretjeranim vibracijama.

Ili prvom prilikom navratite do mene, pa odmah napravite vodič za Fractal kućišta i diskove.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 12:49   #3648
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
znači za R6 ne vredi
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 13:53   #3649
croshad
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Ima netko iskustva s Silverstone RL06 (https://www.mall.hr/kucista-za-racun...br-pro-atx-led) ?

Vidim da hvale thermalse (meni najbitnija stavka) i ide s 4 kvalitetna venta koji dižu value; pretpostavljam da je balo bučniji zbog prednjeg mesha, ali me zanima ako netko ima hands on iskustva, dal ima kakve iritantne mušice (vibracije, šum itd.)
Thx
croshad je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 19:05   #3650
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor croshad Pregled postova
Ima netko iskustva s Silverstone RL06 (https://www.mall.hr/kucista-za-racun...br-pro-atx-led) ?

Vidim da hvale thermalse (meni najbitnija stavka) i ide s 4 kvalitetna venta koji dižu value; pretpostavljam da je balo bučniji zbog prednjeg mesha, ali me zanima ako netko ima hands on iskustva, dal ima kakve iritantne mušice (vibracije, šum itd.)
Thx
Imao ga ja. Fractal je za dva koplja ispred.
Mada nije loše. Nedostaci:
Nedostatak upravljanja ventilatorima, ali to se da srediti sa reduktorima, ali opet je petljancija.
Ne može se isključiti led rasvjeta, koliko se sjećam.
Vibracijje cijelog kućišta iritira ju.
Kvaliteta izrade?
Nije to fractal, koji je Rock solid za ovog ipak budget silverstona. Ako hoćeš njega, potegni do ravena.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:02   #3651
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Nabavio sam R6, pa imam par pitanja oko airflow-a.

Do sada sam imao referentnu 980 koja je izbacivala vrući zrak iz kućišta. Kad sam stavio Strixicu količina topline se drastično povećala i stock hlađenje jednostavno nije dovoljno.

Uspio sam skemijati sljedeću kombinaciju:
sprijeda 3x120 mm ventovi (bequiet SW3)
gore 2x140 mm Arctic F14
straga 1x 140 mm FD stock hladnjak

Jedan prednji i stražnji rade stalno, ostali su povezani na headere na Strixici te se pale samo kod gaminga. Ajmo reći da sam zadovoljan sa temperaturama, no volio bi smanjiti buku kod gaminga, pa imam par pitanja:

1. Da li postoji efikasniji raspored ventova? Da li je za ovo kućište bolji pozitivan ili negativan tlak? Ako je pozitivan, da li ima smisla prebaciti gornje ventove dolje?

2. Razmišljam stražnji vent ubrzati, no nemam pojma kako. Fan controller na R6 je ili dizajnirao idiot ili sam ja preglup da skužim kako funkcionira.

3. Da li postoji način modificirati fan curve na Strixici?

Hvala svima na odgovorima!
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:26   #3652
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Nabavio sam R6, pa imam par pitanja oko airflow-a.

Do sada sam imao referentnu 980 koja je izbacivala vrući zrak iz kućišta. Kad sam stavio Strixicu količina topline se drastično povećala i stock hlađenje jednostavno nije dovoljno.

Uspio sam skemijati sljedeću kombinaciju:
sprijeda 3x120 mm ventovi (bequiet SW3)
gore 2x140 mm Arctic F14
straga 1x 140 mm FD stock hladnjak

Jedan prednji i stražnji rade stalno, ostali su povezani na headere na Strixici te se pale samo kod gaminga. Ajmo reći da sam zadovoljan sa temperaturama, no volio bi smanjiti buku kod gaminga, pa imam par pitanja:

1. Da li postoji efikasniji raspored ventova? Da li je za ovo kućište bolji pozitivan ili negativan tlak? Ako je pozitivan, da li ima smisla prebaciti gornje ventove dolje?

2. Razmišljam stražnji vent ubrzati, no nemam pojma kako. Fan controller na R6 je ili dizajnirao idiot ili sam ja preglup da skužim kako funkcionira.

3. Da li postoji način modificirati fan curve na Strixici?

Hvala svima na odgovorima!


zasto ventove ne spojis na maticnu i kontroliras preko AI suita, a drugo... kolike su to visoke temperature, i sto točno znaci kad kazes, "stock hladjenje nije dovoljno ? jer je strix jedno od boljih hladnjaka, možda te muči sto ventovi ne rade na idleu, nece nista bit grafi na 55c
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:55   #3653
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Zato jer mi matična oduvijek laže o temperaturi CPUa, jučer nakon sat vremena gaminga mi je najviša temperatura bila ispod 40 stupnjeva. Stavim ruku blizu VRMova, hladnjak i VRMovi doslovce isijavaju.

Idle nije problem, problem je load. Jučer nakon sat vremena SOTRa gornji dio kućišta je bio na dodir vruć. Grafa ne prelazi 68 stupnjeva u loadu, ali količina topline koju dumpa u kućište je nevjerojatna.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 12:21   #3654
croshad
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Imao ga ja. Fractal je za dva koplja ispred.
Mada nije loše. Nedostaci:
Nedostatak upravljanja ventilatorima, ali to se da srediti sa reduktorima, ali opet je petljancija.
Ne može se isključiti led rasvjeta, koliko se sjećam.
Vibracijje cijelog kućišta iritira ju.
Kvaliteta izrade?
Nije to fractal, koji je Rock solid za ovog ipak budget silverstona. Ako hoćeš njega, potegni do ravena.

Od kvalitete mi je bitno jedino da je dobro spojeno, da nema rupa i da se bar malo potrude s gumicama za vibracije. Oaj Zalman kojeg imam je šrotix kategorija, pa izgleda i radi ko novo nakon 5 godina. Jedino što je RL06 zbog tih materijala lagano, možda to doprinosi vibracijama. Fan control se snađem.
Još ću malo pogledat, thermal performance mi je najbitniji, a ova kučišta danas gledaju uglavnom buku i izgled, pa ako i dobro hladi super. Hvala na review

Zadnje izmijenjeno od: croshad. 30.11.2018. u 12:37.
croshad je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 13:33   #3655
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor croshad Pregled postova
Od kvalitete mi je bitno jedino da je dobro spojeno, da nema rupa i da se bar malo potrude s gumicama za vibracije. Oaj Zalman kojeg imam je šrotix kategorija, pa izgleda i radi ko novo nakon 5 godina. Jedino što je RL06 zbog tih materijala lagano, možda to doprinosi vibracijama. Fan control se snađem.
Još ću malo pogledat, thermal performance mi je najbitniji, a ova kučišta danas gledaju uglavnom buku i izgled, pa ako i dobro hladi super. Hvala na review
Thermalsi su ti dobri jer je kučište testirano sa defaultnom brzinom ventova,kojih imaš 3 naprijed i jednog otraga ,i koji se vrte brzo.Naravno da je temperatura dobra,ali je i buka poveća.Kod fractala buke nema,a thermalsi nisu puno viši,ali zato imaš kontroler ,pa se i to da riješiti.Nemoj ga uzimat ,jer ćeš ga brzo mijenjati.Kao što sam i sam.

Pitanje za vlasnike ovog Fd c mini.Vidim na netu da se ovaj hhd kavez može skinuti?
Meni bi to bilo bitno,jer mi napajanje pojede dobar dio prostora otraga,pa bi bilo idealno da ga mogu frknuti ,em zbog grijanja em zbog lakšeg cable menagmenta.Riješio bi ove dvije toshibe i stavio ssd otraga i to je to.
Ps:Ok,našao tutorial,tako da ide van ,a gore ssd,tako da bude super što se prostora tiće.
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 01.12.2018. u 15:16.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 11:55   #3656
Issie
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Varaždin
Postovi: 36
Koje kuciste preporucate (do 500 kn), a da zadovoljava slijedece uvjete:
- toolless otvaranje i zamjena diskova
- barem 4 mjesta za 3.5" disk
- minimalnno dva USB 3.0 porta
- gumbi/portovi se obavezno moraju nalaziti s prednje strane kucista
- nikakve LED gluposti, a ukoliko ih ima da hi se mogu bezbolno i lako rijesiti

Zadnje izmijenjeno od: Issie. 07.12.2018. u 11:22.
Issie je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 12:36   #3657
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Budžet ti nije baš neki tako da se malo kućišta uklapa u njega. Zalman Z3+ ima sve što tražiš osim 2xUSB 3.0 na front panelu (ima 1x).
http://zalman.com/na/contents/products/view.html?no=102
https://www.nabava.net/search.php?q=zalman+z3
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 12:40   #3658
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Imam ti ja bas Z3 Plus pa ako treba mogu odgovoriti/poslikati sta god treba

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 23:56   #3659
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Pozdrav..
Pošto imam grdosiju SS RV03, gledam da bih prešao na manje kućište.
Jel imate kakvu preporuku za ITX/mATX kućište, komponente iz siga?
Do cca 1000kn, a može i manje.

Naravno, matičnu bih uzeo manju, sad samo razmatram koje kućište, gledam da je čim manje, a i uzimam u obzir airflow, pošto 1080ti dost zagrijava prostor oko sebe, mada i u RV03 nije bog zna što temperature grafe a kućište je ogromno..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 10:59   #3660
Issie
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Varaždin
Postovi: 36
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Budžet ti nije baš neki tako da se malo kućišta uklapa u njega. Zalman Z3+ ima sve što tražiš osim 2xUSB 3.0 na front panelu (ima 1x).
Hvala za preporuku. Ne cini se lose kuciste, imati cu ga u vidu ukoliko ne nadjem nista bolje.
Issie je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na