Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2019., 19:18   #10171
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Driver je originalno zasarafljen na ploci i tako sam ga testirao, ne bih ga skidao ako ne moram. Ima neka brtva/silikon izmedju pa da ne sjebem jos vise.

Izmedju ploce s driverom i kucista je kao platnena traka/brtva i to cvrsto nasjedne/zabrtvi kad spojis jedno i drugo. E tu kad se sve spoji pocne brujati (na drugom videu)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 21:08   #10172
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Pa moguće da taj spoj ne drži baš najbolje ak sam dobro skontao, pogotovo ako kao što kažeš, kad stisneš kućište isto se čuje rondanje.
Btw, jesi probao još dodatno zategnut vijke koji drže driver na ploči?
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 22:05   #10173
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Sve sam dodatno stiskao, ali nije islo vise od tvornickog, i vijke drivera i skretnice... Vratio sam zvucnike nazad u tv setup pa se ne sekiram vise.

Ovih dana cu se probati igrati s tim spojem, mozda ga malo podebljati itd. Recimo da je plastika kucista krivac, ali zasto onda buka prestane kada prstom diram/blokiram driver? Javim ako sta otkrijem. Sori ako sam zagusio temu s plastikanerima
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 23:21   #10174
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Pa blokiraš kretanje drivera, očito mu je motor dovoljno slab da ga prstom možeš zaustavit bez problema, tak da nije baš pouzdano za reć ni da je driver oštećen.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 19:52   #10175
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sve sam dodatno stiskao, ali nije islo vise od tvornickog, i vijke drivera i skretnice... Vratio sam zvucnike nazad u tv setup pa se ne sekiram vise.

Ovih dana cu se probati igrati s tim spojem, mozda ga malo podebljati itd. Recimo da je plastika kucista krivac, ali zasto onda buka prestane kada prstom diram/blokiram driver? Javim ako sta otkrijem. Sori ako sam zagusio temu s plastikanerima



Nisi zagušio temu.
Pitao si zašto neželjeni zvuk nestane kada izvadiš driver iz kutije odnosno kada stisneš membranu.

Upravo zato što kutija tomu služi, da odvoji valove sa stražnje i prednje strane membrane i da pruža nekakav otpor.

Ugrubo, van kutije se frekvencije koje imaju duljinu vala veću od širine drivera poništavaju (valovi emitirani prednjom/stražnjom stranom membrane) a kutija služi da to onemogući.
Samim pritiskom na membranu onemogućio si slobodno kretanje membrane.


Nitko ništa o samogradnji?
Žao mi je što o tome nemaš gdje na hrvatskim forumima pisati jer ili odgovaraju da je to već 1000 puta prožvakano ili se rugaju.

Zadnje izmijenjeno od: Juan. 16.11.2019. u 19:58.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 20:09   #10176
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Niš mi drugo ne pada na pamet, MarkAudio jedino ali njihovi nisu takvi i malo su paprenije cijene.


Ne znam u kojoj si funkciji koristio notch filter, ali za ovakve slične drivere oni čine nebo i zemlja razliku.
Evo recimo ovaj (pazi to je 10dB pik na 12k), bez notcha krešti za poludit tamo gore, nema šanse da ne čuješ, inače dost kulturan driver...


https://faitalpro.com/en/products/LF...p?id=401000150


Ma usudim se pomalo reć kak će svirat, čak i na osnovu tak bezveznog mjerenja, dost sam se igrao sa sličnima da znam što očekivati. Iako naravno nije sve u tome, načuo sam se i lošije svirajućih šta kao bolje mjere tak.
Ali onak, za nearfield slušanje, to je pomalo i informativno.



Može se taj peak i na jednostavniji način riješiti.

Imao sam sličnu situaciju koristeći ovaj srednji:
http://www.spectrumaudio.de/breit/mo...SPH102KEP.html


Sa 0,82 mH sam ga počeo gušiti sa 6dB/oct i dobio vrlo pristojan odziv do cca 5khz. Nisam koristio notch nego sam samo "dobacio" prema gore do tweetera koji je realtivno visoko odrezan.

Zadnje izmijenjeno od: Juan. 16.11.2019. u 20:16.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 20:51   #10177
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Dečki, hvala za objašnjenje. Nisam uspio ništa novo skužiti pa sam sklopio sve kako je i bilo nazad u tv setup.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 21:29   #10178
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Nitko ništa o samogradnji?
Žao mi je što o tome nemaš gdje na hrvatskim forumima pisati jer ili odgovaraju da je to već 1000 puta prožvakano ili se rugaju.

Naljepit ću ja ovaj i idući mjesec nekoliko uradaka.


Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Može se taj peak i na jednostavniji način riješiti.

Imao sam sličnu situaciju koristeći ovaj srednji:
http://www.spectrumaudio.de/breit/mo...SPH102KEP.html


Sa 0,82 mH sam ga počeo gušiti sa 6dB/oct i dobio vrlo pristojan odziv do cca 5khz. Nisam koristio notch nego sam samo "dobacio" prema gore do tweetera koji je realtivno visoko odrezan.

Ma za moju konstrukciju nije moglo tako, driver svira u fullrangeu, pa je stoga potrebno direktni odziv maksimalno ispeglat. Kad imaš visokotonac je naravno druga priča, ako je npr. filter drugog reda dovoljan da adekvatno spustiš pik.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 08:36   #10179
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Naljepit ću ja ovaj i idući mjesec nekoliko uradaka.





Ma za moju konstrukciju nije moglo tako, driver svira u fullrangeu, pa je stoga potrebno direktni odziv maksimalno ispeglat. Kad imaš visokotonac je naravno druga priča, ako je npr. filter drugog reda dovoljan da adekvatno spustiš pik.

Pa piši prije slika. Neću se ja ljutiti
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 17:42   #10180
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Pa piši prije slika. Neću se ja ljutiti




Kolegi s foruma ovdje nadograđujem zvučnik koji sam napravio, bio je fullrange sa već prije spomenutim Faital 3FE22 driverom, a sad mu dodajem od SB Acousticsa SB26STCN visokotonac. Fali mi samo par dijelova za skretnicu, trebali su doć ovaj tjedan al izgleda da će idući, pa će tad i par slikica.


Nakon toga dovršavam kombinaciju (opet SB acoustics), SB29RDNC + SB15CAC.
Paralelno s tim radim sebi par za kućno kino, Faital 12FH520 + Faital HF108 u SEOS10 horni. Nadam se samo da ću ih moći spariti kako sam zamislio, HF108 svira odlično, a FH520 još nisam probao.


To mi je zasad glavno na lageru, nakon toga ću se bacit na par kombinacija pristupačnih mini bookshelfa, možda i koji aktivni, a dalje ne znam, možda nastavim dovršavat kućno kino, možda pokušam Synergy hornu. SB uskoro izbacuje dome midrange (2-3" zaboravio sam), koji će po cijeni sigurno bit pristupačan smrtnicima pa me i to zanima probat, možda i u nekoj Satori varijanti.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2019., 20:51   #10181
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Jedva čekam neke slike, makar i na pm.


Meni voljnog momenta nedostaje, ali ove zime se nadam dovršiti jedan projekt koji radim već 4-5 godina. F.A.S.T. sa 6" subwooferom u aktivi + 3" fullrange + ribbon tweeter iznad 10 000.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2019., 21:13   #10182
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
A imas http://www.diy-audio.com.hr/

Ni tamo nema puno tog zanimljivog ali eto...bolje ne moze

https://youtu.be/P1Q-30YiQmE
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2019., 00:43   #10183
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Evo link na par slikica, malo sam bio u gužvi pa ga nisam stigao ni pošteno poslikat nego je već otišao novom vlasniku:


https://imgur.com/a/bNz56a1

Evo i jedne forumski adekvatnije po dimenzijama.



donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2019., 18:43   #10184
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Sad ste me ostavili bez teksta.
Ne mogu reći koliko mi je drago kad vidim da ljudi i dalje rade takve stvari.


yoke, izvrsno. Ne mogu puno kad vidim samo video ali vidim da si u okorjeloj klasi.




donkimizer, ovo je klasa gdje se liječe živci i uživa u poslu. Upuštem tweeter, srušeni rubovi prednje ploče, furnir...vidim da težiš da se uskoro prihvatiš nekog opakog projekta jer ti iskustva neće faliti. Jedino što mi se ne sviđaju su ovi vijci koji drže prednju ploču, imbusi bi bili puno atraktivniji.


Ja nemam što pokazati, zadnja mala kutija izrađena prije 6-7 godina i otad pauza...ne sjećam se ni da li sam ih okačio ovdje.




https://imgur.com/a/191uBLt
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2019., 19:08   #10185
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Ma, originalno su i šarafi koji drže prednju ploču bili crni, ovi isti koji drže drivere, imbus, M4 navoj. Ali i mrvicu su prekratki i katastrofalno se lako drobe, dvaput ih odšarafim i glava se izgloda. pa sam naručio crne, za drvo sa ebaya, no nisu stigli na vrijeme pa sam metnuo ove, a vlasnik ih je već pofarbao u crno.
A i dobro veliš, relaksacija je to, neki jedu normabele a neki pile po garaži. Bit će još koja slika danas, pa možda i video uradak.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2019., 23:42   #10186
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Ma, originalno su i šarafi koji drže prednju ploču bili crni, ovi isti koji drže drivere, imbus, M4 navoj. Ali i mrvicu su prekratki i katastrofalno se lako drobe, dvaput ih odšarafim i glava se izgloda. pa sam naručio crne, za drvo sa ebaya, no nisu stigli na vrijeme pa sam metnuo ove, a vlasnik ih je već pofarbao u crno.
A i dobro veliš, relaksacija je to, neki jedu normabele a neki pile po garaži. Bit će još koja slika danas, pa možda i video uradak.



Upustiš glavu vijka i dobivaš dosta navoja dolje a i estetski je prihvatljivije. Ukoliko imaju previše otpora prilikom zatezanja stavi malo sapuna na navoj i ići će glatko kroz mdf.



Druga opcija su udrane matice s druge strane, onda imaš i veći izbor vijaka.
Primjetio sam da su ti vijci u dućanima koji prodaju dijelove za diy prilično skupi, dok kod mene u blizini ima jedna željeznarija koja nudi sve vrste vijaka po prilično prihvatljivim cijenama, red veličine: imbus glava, m5x30 je nekoliko desetaka lipa.
Čak mi je simpatično vidjeti te vijke i na bočnim stranicama. Audio epilog je to imao na jednom modelu.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 00:38   #10187
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Upustiš glavu vijka i dobivaš dosta navoja dolje a i estetski je prihvatljivije. Ukoliko imaju previše otpora prilikom zatezanja stavi malo sapuna na navoj i ići će glatko kroz mdf.



Druga opcija su udrane matice s druge strane, onda imaš i veći izbor vijaka.
Primjetio sam da su ti vijci u dućanima koji prodaju dijelove za diy prilično skupi, dok kod mene u blizini ima jedna željeznarija koja nudi sve vrste vijaka po prilično prihvatljivim cijenama, red veličine: imbus glava, m5x30 je nekoliko desetaka lipa.
Čak mi je simpatično vidjeti te vijke i na bočnim stranicama. Audio epilog je to imao na jednom modelu.

Ma ne znam što se događa, o nekoj crnoj magiji se radi, nije do ušarafljivanja, nego je baš glava "mekana". Naime, to bi trebao bit imbus, al imbus nekak ne paše u to, traljavo je, pa koristim torx, pa s njim kad šarafim uvijek malo zapne za glavu, rascufa ju i tak. Te udarne matice (tornado jel?) i slično koristim samo za drivere, a za prednju ploču sam poljepio unutar kabineta bukvu za koju drže šarafi za drvo. Duže će živjet nego mdf ako se bude moralo koji put odšarafit.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 05:12   #10188
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Ja kutije ljepim. Bez vijaka i slicno...
Vike koristim samo kod probnih kutija kao sto su ove na videu ( ono su probne kutije a sad krecem u izradu finalnih )...vide drze mdf dok se ljepilo ne posusi...poslije ih izvadim ako sam od volje

Za zavidavanje drajvera koristim matice sa dvostrukim navojem. Unutarnji za metal a vanski za drvo. To mi se pokazalo kao najbolja opcija s obzirom da radim samogradnju pa je potrebno cesto odvidavanje i zavidavanje drajvera.
Vide su klasicne crne, m3,4,5, sa imbus glavom.

T matice, one sa siljcima sa donje strane, koje se zabijaju s unutranje strane ne volim. Zahebale su me par pita. Unutrasnji navoji su mekani i lako se ostete. Znalo mi se desiti da mi vida i izbaci T maticu pa se ona pocne rotirati, pa ju vise ne mozes ni zavidati ni odvidati...jedino sto mozes je busilicom skinuti glavu vika da propadne.

Evo jos samo dvi fotke ovih gornjih zvucnika pa se povlacim
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20191124_045614-1974x980.jpg‎
Views:	235
Size:	395.6 kB
ID:	21715   Click image for larger version

Name:	20191124_045509-1945x1079.jpg‎
Views:	252
Size:	661.5 kB
ID:	21716  
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 09:31   #10189
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Ja kutije ljepim. Bez vijaka i slicno...
Vike koristim samo kod probnih kutija kao sto su ove na videu ( ono su probne kutije a sad krecem u izradu finalnih )...vide drze mdf dok se ljepilo ne posusi...poslije ih izvadim ako sam od volje

Za zavidavanje drajvera koristim matice sa dvostrukim navojem. Unutarnji za metal a vanski za drvo. To mi se pokazalo kao najbolja opcija s obzirom da radim samogradnju pa je potrebno cesto odvidavanje i zavidavanje drajvera.
Vide su klasicne crne, m3,4,5, sa imbus glavom.

T matice, one sa siljcima sa donje strane, koje se zabijaju s unutranje strane ne volim. Zahebale su me par pita. Unutrasnji navoji su mekani i lako se ostete. Znalo mi se desiti da mi vida i izbaci T maticu pa se ona pocne rotirati, pa ju vise ne mozes ni zavidati ni odvidati...jedino sto mozes je busilicom skinuti glavu vika da propadne.

Evo jos samo dvi fotke ovih gornjih zvucnika pa se povlacim


Uf sta ti ove kutije dobro izgledaju!
Bas sam se iznenadio, svaka čast.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 18:17   #10190
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Ja kutije ljepim. Bez vijaka i slicno...

Naravno, ali kad je prednja ploča širine 12 cm a driver promjera 7.5, nemaš baš izbora nego napravit neki pristup.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 01:36   #10191
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova

Jako lijepo!
I za odabir pjesme
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 15:46   #10192
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Jako lijepo!
I za odabir pjesme
tnx

neki pitaju zasto nisam stavio black sabbath

yoke je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 21:43   #10193
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
A daj stavi, mene zanima. Može paranoid.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 15:33   #10194
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
A daj stavi, mene zanima. Može paranoid.
mučki provokatoru
da me KABEL zamolio još bi mu i uslišio glazbenu želju
al' vako
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2019., 21:55   #10195
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Koristim kombo macbook pro + stari Kenwood receiver za slušanje muzike.
Priključak ide preko kabela koji je s jedne strane 3.5mm (na strani maca uključen na audio izlaz za slušalice) a s druge 2xcinch (uključen na stereo AUX od receivera).

Problem je što svaki put kad uključim/isključim receiver - vanjski monitor i mac zatrepere, pa me strah da je riječ o nekakvom kratkom spoju ili nečem sličnom.
Ne bih htio da mi rikne monitor ili mac zbog ovakve gluposti.

Postoji li neki jednostavan i jeftin način da "očistim" signal, npr. neki 3.5mm na 3.5mm "pročišćavač" signala ?

Osim toga jedino što mi je palo na pamet je da:
a) kupim neki jeftini USB DAC pa se nadati da u najgorem slučaju on krepa kroz neko vrijeme. Ali mi se to ne sviđa jer mislim da je poprilična šansa da što god se događa će jednostavno proći preko USB porta nazad do maca.
b) kupim neki jeftini USB DAC (?) koji ima i digitalni coax izlaz koji mogu prištekati na digitalni coax ulaz od pojačala, i nadati se da se ista stvar neće događati i preko tog digitalnog ulaza?

Imam i 1 optički ulaz na receiveru ali mi je već zauzet.

U svakom slučaju, jedino mi igraju stvarno jeftina rješenja. Jer je ovaj receiver već stvarno star i nema mi smisla nešto kemijati i potrošiti više para nego što on vrijedi (što je relano 100-200kn).
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Evo samo da javim da sam napokon testirao ovo uređajče i radi kako treba.
Hdmi in -> Hdmi out za video i coax za digital audio out.

Nema mi više "izbijanja" koje je vidljivo na ekranu prilikom paljenja i gašenja receivera kad je spojen stereo analog coax out.

Eto, možda nekom pomogne dotična informacija
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 08:40   #10196
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Onkyo A-9150

Svratio sam u Ronis koji mi je bio usput da čujem Onkyo A-9150 koji je navodno upgrade u odnosu na višestruko višegodišnje nagrađivani A-9010 kojeg imam više od 2god. Zanimalo me koliko ima istine u tome da zvuči bolje do puno skupljih pojačala.

Spojili smo njega i jednog Marantza od 8.500kn na Focale od 18.000kn. Reći ću samo to da odete do velesajma i učinite isto. Pored ovog Onkya, dvostruko skuplji Marantz zvuči malo stisnuto i malo grublje sa slabije definiranim finim detaljima. Lakoća s kojom je taj Onkyo glasno tjerao te velike Focale sa svojih skromnih 30W po kanalu pri čemu je zadržao svu detaljnost i transparentnost mi je bila gotovo nevjerojatna. Spojili smo KEF Q150 i neke Monitor Audio bookshelfove na njih - ista stvar.

Nikad nisam na prvu kupio neki komad hifi opreme bez prespavam i razmislim si, ali ovaj puta jesam. Long story short, A-9150 mi doma neprekidno svira već dva dana.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 10:38   #10197
tr@yche
Premium
Moj komp
 
tr@yche's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 238
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Koliko sam skužio sa slika sa interneta taj midbass ima fiksni phase plug, a ne kao što imaju jeftinije verzije, nalijepljen.
U kojem smislu zvonjava?
Hajde prvo provjeri da stvarno nemaš kakvog neželjenog smeća između, presavini običan komadić papira i provuci u krug da vidiš da li što smeta. Postoji mogućnost i da se zavojnica razlijepila ili pomakla pa struže o magnet.
Ako nema, vadi driver van, i dobro pregledaj sve, da se nije membrana razlijepila ili možda spider.

Možeš ga spojiti i na stolu bez skretnice pa slušaj jer će se zvuk opisan kao zvonjava čuti glasnije dok je driver van kutije.
Probali smo i ovo sa ciscenjem vise puta, sad je poceo gubiti kontakt pa ne radi...lupim malo po zvucniku pa proradi, pa opet stane...mora na servis, al nikako da ulovim vremena i odnesem
tr@yche je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 13:03   #10198
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Kako uopće be pratim tržište slušalica i imam stare Sennheiser HD555 modane u HD595, zanima me nešto.

Naime, uslijed nezgode, oštetio sam membranu na jednom driveru i sad su mu opcije da uzmem ili novi driver (googla sam, ima ih za cca 25-20 eura), ili nove slušalice.

Kako sam glavat, trebaju mi malo veće over ear i što se tog HD555 modela tiče bio sam vrlo zadovoljan udobnošću te mi je ovaj model dovoljno velik.

Opcije su reparacija ovih ili nabava nekih drugih.

Ne bih davao puno para i polovne ulaze u obzir. Lokalno imam opciju za Shure 750DJ koje sam probao i nisam baš 100% da će biti udobne jer mi se čine malo niske čak i namm
max ekstenziji, dobio bi ih za 350-400kn.

Što bi još preporučili da bi bilo do kakvih 700kn, može i izvana, ili mi je pametnije uzeti driver za HD555?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 19:12   #10199
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Ovisno koliko si osjetljiv na zvuk i kvalitetu istoga, kupovina novog drivera će ti najvjerojatnije u nekoj mjeri utjecati na disbalans kanala, pogotovo u prvih nekoliko sati slušanja, a najvjerojatnije da batch drivera daje dovoljnu razliku za uvijek prisutnu razliku zvuka.

Do te cijene, uzmi dva nova drivera, ugradi i mirno spavaj.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 20:44   #10200
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Kako uopće be pratim tržište slušalica i imam stare Sennheiser HD555 modane u HD595, zanima me nešto.

Naime, uslijed nezgode, oštetio sam membranu na jednom driveru i sad su mu opcije da uzmem ili novi driver (googla sam, ima ih za cca 25-20 eura), ili nove slušalice.

Kako sam glavat, trebaju mi malo veće over ear i što se tog HD555 modela tiče bio sam vrlo zadovoljan udobnošću te mi je ovaj model dovoljno velik.

Opcije su reparacija ovih ili nabava nekih drugih.
Sjetio sam se kad smo ih modali prije skoro 10 godina Eh...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=185344

Ja svoje još uvijek imam, štoviše upravo su mi na glavi spojene u novi Onkyo S njim zvuče bolje nego ikada i zvuče izvanredno dobro, slično kao kad sam ih imao spojene u ASUS Xonar Essence samo još detaljnije i više artikulirano. Po hifi sajmovima sam slušao svakakve vrlo skupe slušalice na specijaliziranim pojačalima i nisam osjetio neki wow faktor naspram modanih HD555. Štoviše na večini drugih sluški mi fali bas u odnosu na ove po jačini i po dubini ili oboje. Zato mislim da su itekako zaslužile da im se udahne život s dva nova drivera.

Nove Sennheiserice su tako napravljene da je ona plastika koju smo onda izrezivali sada dio vanjskog kućišta, pa se ne može raditi mod da imaš full open back, a da ih ne raskupusaš totalno. Kao da su to namjerno napravili! Uz to čini mi se da su cijene kvalitetnih slušalica koje dobro zvuče otišle u nebo kada su proizvođači skužili na primjeru Beats Audia (Dr. Dre -> Apple, etc.) da jeftine polu-šrot slušalice mogu biti cool i da se to može fino kapitalizirati.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na