Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2014., 19:18   #571
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Sad si me dotukao, izgleda da i dalje ne trebam mijenjat moj 5 godina stari 550BE @X4 980
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 19:36   #572
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dobro - nisu sve igre ovakve

Ono što htjedoh reći da je ovakva situacija do nedavno bila rijetkost, a danas postaje pravilo u zahtjevnim igrama, jer su multicore vishere po fps-u sa high end grafičkama bili u zaostatku za kojekakvim i3-cama u gamingu... Prva igra u kojima je dualcima odzvonilo (ne i ovima sa HT), pa tako i jednom champu g3258. Jbga prirodan slijed događaja...

Naravno graf najviše potvrđuje da su igre gpu bound (old news)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 00:06   #573
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Dakle i moj starac 8120 @ 4.Ghz mora gurat to bez muke.

Inače, stiže nam nova beba, AM3+ ploča sa M.2 slotom.

ASRock 990FX Extreme6

To je 4. po jačini ASRock 990FX ploča, ali najnovijeg datuma i veoma dobro opremljena.

Po snazi to izgleda ovako:
ASRock 990FX Extreme9 *
ASRock 990FX Professional
ASRock 990FX Killer *
ASRock 990FX Extreme6 *
ASRock 990FX Extreme4
ASRock 990FX Extreme3 *

S tim da Pro i Ex4 nisu više u opticaju (legacy).

GG
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 01:03   #574
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Nisam ni zna da AMD ima 220W odrone, ajde barem da u nečemu prednjače -intelova štedljivosti pokopaj se

AMD podere hladnoću u sobi ko Kerum čitanku
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 06:45   #575
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ja sam i dalje skeptičan glede multicore optimizacije za igre, ali dobro, situacije se valjda pomalo popravlja

To i je poanta, da igre budu GPU bound
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 12:35   #576
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ja sam i dalje skeptičan glede multicore optimizacije za igre, ali dobro, situacije se valjda pomalo popravlja
Normalno da hoće - to je prirodni slijed događaja (pa neće nazadovat) - samo je pitanje KAD. Možda će već od po meni prve prave next-gen igre - witcher 3 biti ozbiljan load na 8 jezgri (i to singleplayer igra) i možda biti bolji u od svih i5-ica kao u toj gore igri (i crysisu 3). Možda. Dualci izumiru u AAA igrama, quad postaje minimum (DA 3, WD, FC4, MGS i sl.) nekom logikom slijedeći na spisku za odstrel su dualci + HT - samo je pitanje kada, možda još godinama budu OK, možda već od wičera prdnu. Samim time ako je quad minimum - za očekivat je da takve igre onda mogu napraviti load i na 6 ili 8 jezgara (tj. da se te dodatne jezgre mogu osjetit na performansama)

Znači 99% multiplatform igara prilagođava konzolama i optimizira se za njih (što nije ni čudno jer se velika većina igara za njih prodaje) - a kako one imaju 8 AMD-ovih slabih jaguar "laptop" jezgara na malom clocku - prije će biti da im je važniji multithreading tj. raspoređivanje loada na što više jezgara, nego neke visoke single core performanse (u kojima amd sucka naspram intela) i "hlađenje jaja" sa ostalim jezgrama. To su samo neka moja laička nagađanja

EDIT

Scrolajte do cpu usage slike

http://www.hardwarepal.com/2014/11/2...le-vs-directx/

Citiraj:
Being a Frostbite 3 Engine game we see equal usage across multiple threads (30-40%) while gaming, with a few of the cores working slightly harder. The 85%+ usage spikes seen above are from the menus. Hopefully Bioware will fix this bug as there’s reports of menu glitches for people with 4-core Intel and lower end AMD CPUs

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 26.11.2014. u 17:52.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 16:58   #577
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Normalno da hoće - to je prirodni slijed događaja (pa neće nazadovat) - samo je pitanje KAD. Možda će već od po meni prve prave next-gen igre - witcher 3 biti ozbiljan load na 8 jezgri (i to singleplayer igra) i možda biti bolji u od svih i5-ica kao u toj gore igri (i crysisu 3). Možda. Dualci izumiru u AAA igrama, quad postaje minimum (DA 3, WD, FC4, MGS i sl.) nekom logikom slijedeći na spisku za odstrel su dualci + HT - samo je pitanje kada, možda još godinama budu OK, možda već od wičera prdnu. Samim time ako je quad minimum - za očekivat je da takve igre onda mogu napraviti load i na 6 ili 8 jezgara (tj. da se te dodatne jezgre mogu osjetit na performansama)

Znači 99% multiplatform igara prilagođava konzolama i optimizira se za njih (što nije ni čudno jer se velika većina igara za njih prodaje) - a kako one imaju 8 AMD-ovih slabih jaguar "laptop" jezgara na malom clocku - prije će biti da im je važniji multithreading tj. raspoređivanje loada na što više jezgara, nego neke visoke single core performanse (u kojima amd sucka naspram intela) i "hlađenje jaja" sa ostalim jezgrama. To su samo neka moja laička nagađanja
Pozlatile ti se riječi

Vidjet ćemo
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 17:15   #578
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Mogu se složiti s time da su igre sve bolje optimizirane, ali po kojoj logici je FX4320 bolji od ovih i5 i i7..nadam se da se radi o statističkoj pogrešci, inače ništa ovo nema smisla
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 17:44   #579
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Mogu se složiti s time da su igre sve bolje optimizirane, ali po kojoj logici je FX4320 bolji od ovih i5 i i7..nadam se da se radi o statističkoj pogrešci, inače ništa ovo nema smisla
Pa po logici da se AMD nalazi u svim novim konzolama, pa je i port za PC bolje optimiziran za AMD
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 17:50   #580
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova