Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.06.2012., 22:51   #24181
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor cuks Pregled postova
Posalji mi na pm link od ducana, tnx.
Ma stavim tu, nema problema

Nisam dovršio post jer sam neš bio u žurbi na faksu, pa je izostalo. Sva sreća pa sam spremio dućan pod favorites

MO Ball Bearings

Obratite pažnju da su to čak ležajevi s keramičkim kuglicama. Dakle lakši i bolje se vrte.

Upravo sam sastavio Pitcha nakon što je bio 5 dana raskomadan. Novi ležajevi će pričekati jer ne dam tu lovu za njih, a sad ću se vozit. Pare se skupljaju za druge potrebe.

--

Nik, i meni treba hrpetina "malih" stvari, no novčano su to izdaci koje skupim tek u cijeloj godini fušarenja s poslom...

Lageri, nove SPD tene, bratu nova kazeta i lanac, ah, ne želim ni razmišljat kolko sam na gume potrošio. Ak ih poderem u kratkom vremenu bit će mi žao ko psu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2012., 23:39   #24182
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453


Northwave Mission - na papiru sam pomislio da su to moje iduce tene (zbog vibram dzona), kad sam ih probao odmah me razocarao kalup, ne lezi mi dobro noga u njemu, stopalo ima lufta a prste mi stisce na hrpu, uz to vibram je jaaako mekan (obicno je to kruta guma, tak da mi nije jasno kak su slozili ove tene)...nisu mi se svidjele i bok.

Mavic MTB-Alpine - super izgledaju, ali kad sam ih primio u ruku odmah sam odustao od kupnje, ultra tvrd dzon, cak ih nisam htio ni probati.

Specialized Tahoe - ove su kandidat ali ih nisam imao priliku probati, ovogodisnji model katastrofalno izgleda (proslogodisnji super), imao sam ih u ruci i moje Fuji kao da su kopija tih (2011. model), od dzona na dalje tako da su vjerojatno dobre...samo treba naci br. 47

Kako god bilo postenih tena za AM s mekanim dzonom, a koje bi odgovarale mojim prohtjevima bas i nema, tako da na koncu nema do Shimana, sto jest jest.

Rukavica sam se naisprobavao milion i najbolje su mi sjele Foxove za 55€ ...ostalo tak tak, pa je pala narudzba s Dalekog istoka, godinu dana ce izdrzati, a bome i bolje izgledaju od svih koje sam vidio.
-->
@K-pax
Sutra pod pauzom picim do Soblineca i ako ima samo se nacrtas u Lugarnici, preporucujem visnju

@Destro
Na ono sve nabrojano nisam ni spomenuo da sutra idem do Zmije da mi provjeri linkove, garant ce mi trebati koji lezaj .
Bar sam si danas narucio jedne lepe rukavice iz Hong Konga, dok ne stignu vozim u onim svojim Giant Chill za malo hladnije vrijeme.

Kad vec spominjes SPD tene u pon. sam krstario Grazom pa sam uspio probati Shimano MT 42 (trebam br. 47 ), i mogu ti reci da ce to biti 90% moje iduce tene, ispravak, to je stari model pa cu vjerojatno uzeti MT43.
Kalup mi odgovara odlicno, djeluju cvrsto i robusno, malkice mi je pretvrd dzon, ali bolje ce prenositi snagu - odusevio sam se poprilicno...imao sam ja malu turneju s isprobavanjem tena i rukavica po ducanima --->

Northwave Mission - na papiru sam pomislio da su to moje iduce tene (zbog vibram dzona), kad sam ih probao odmah me razocarao kalup, ne lezi mi dobro noga u njemu, stopalo ima lufta a prste mi stisce na hrpu, uz to vibram je jaaako mekan (obicno je to kruta guma, tak da mi nije jasno kak su slozili ove tene)...nisu mi se svidjele i bok.

Mavic MTB-Alpine - super izgledaju, ali kad sam ih primio u ruku odmah sam odustao od kupnje, ultra tvrd dzon, cak ih nisam htio ni probati.

Specialized Tahoe - ove su kandidat ali ih nisam imao priliku probati, ovogodisnji model katastrofalno izgleda (proslogodisnji super), imao sam ih u ruci i moje Fuji kao da su kopija tih (2011. model), od dzona na dalje tako da su vjerojatno dobre...samo treba naci br. 47

Kako god bilo postenih tena za AM s mekanim dzonom, a koje bi odgovarale mojim prohtjevima bas i nema, tako da na koncu nema do Shimana, sto jest jest.

Rukavica sam se naisprobavao milion i najbolje su mi sjele Foxove za 55€ ...ostalo tak tak, pa je pala narudzba s Dalekog istoka, godinu dana ce izdrzati, a bome i bolje izgledaju od svih koje sam vidio.
Nik je online   Reply With Quote
Staro 27.06.2012., 23:49   #24183
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
@Filip

aaaa daj ne kenjaj, bio sam u ponedjeljak u tom eko selu (nije ga tako teško naći ali brate nema nigdje znaka ), ali da sam znao za ovaj festival pušačenja bio bi tamo svih 4 dana!

hebemti život.
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2012., 23:58   #24184
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
@Destro
Na ono sve nabrojano nisam ni spomenuo da sutra idem do Zmije da mi provjeri linkove, garant ce mi trebati koji lezaj .
Bar sam si danas narucio jedne lepe rukavice iz Hong Konga, dok ne stignu vozim u onim svojim Giant Chill za malo hladnije vrijeme.

Kad vec spominjes SPD tene u pon. sam krstario Grazom pa sam uspio probati Shimano MT 42 (trebam br. 47 ), i mogu ti reci da ce to biti 90% moje iduce tene, ispravak, to je stari model pa cu vjerojatno uzeti MT43.
Ak ćeš trebat jedan mijenjat, trebat ćeš sve. Čisto sumnjam da je jedan samo zakočen. Moji manjih dimenzija su bili u tak koma stanju da se nisu okretali. Sad se bar sve okreće, al osjete se da nisu novi. Natrpo sam masti unutra i sad će durat sigurno još pol godine.

Hvala za uvid u tene Uvijek je najs čut iz prve ruke. Shimanke izgledaju jako dobro. Jesi gledo di ih se može u blizini nabaviti?

Ja stalno smetnem s uma da bih trebao i ruksak neki pošteni kupiti. Ah. Mogo bi potrošit para i para.

--

Sutra ak je netko za nekakvu vožnju nek javi. Ujutro ću spavati jer sam prilično umoran, pa laku noć svima
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 00:06   #24185
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova

Hvala za uvid u tene Uvijek je najs čut iz prve ruke. Shimanke izgledaju jako dobro. Jesi gledo di ih se može u blizini nabaviti?
Pretpostavljam da trazis nesto kao i ja, ako me sjecanje dobro sluzi ti imas vecu nogu od mene, tako da ti ne gine br. 48 i tu je problem, ali Shimano ima taj br. kao i NW (moje Fuji su 46, ove ostale su mi pasale samo 47).

Veceras sam poslao Alesu mail s upitom za tene i kacigu, tak da se pripremim s financijama...sto se kaciga tice imam ih doma 3 koje mogu koristiti pa mi nije hica iako cu si vjerojatno ubosti opet Vice jer to mi je mrak kaciga (ali mi i mrak na oci padne zbog cijene), ali tene cim pocne mokro razdoblje moram mijenjati jer su mi na starima skroz rastureni dzonovi i sad su samo za suho - ili na flat, a to bu tesko islo - s konja na magarca.
Nik je online   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 00:11   #24186
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
E nisi, posudio si mi Wurth LPE200, profi tekucu mast u spreju, i tko mi to nadje gdje ima za kupiti dobije strudlu u Lugarnici.

Vrhunska stvar, nasprejas, djeluje kao WD i uvuce se kroz sve mikropukotine i nakon cca par minuta se skruti u mascobu.
Za lezajeve ko stvoreno (podmazao sam pulley i pedalu, samo pomaknem onu gumu na MG1 kratko naspricam i da vidite kako vise ne skripi, a pulley se vrti evo vec vise od 2k km bez diranja a bio je hrdjav i zapecen kroz).
Tako je, Wurth je u igri, ali mi (bivša firma) smo to kupovali u Forch-u koji su nam bili prvi susjedi u dubravi. Zato sam ja pobrkao, ma bilo kako bilo, to je ta maščoba u spreju za strojeve, dakle velika naprezanja, trenja i prljavšrina i svejedno to podmazuje i radi svoj posao

Ako kupiš, obavezno napiši cifru!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 12:18   #24187
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Kupio danas Wurth LPE200 mascobu u spreju, 83kn izadje...ona hhs2000 mi je malo too much, iako vrhunska stvar.

Ove Pick & Go trgovine su u stvari veleprodaje tako da to treba uzeti u obzir, moze se kupovati i na sitno ali vas moraju zavesti kao kupca (OIB) te se moze placati samo karticama - tako da to uzmite u obzir.

K-pax, strudla te ceka u Lugarnici
Nik je online   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 12:36   #24188
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Ajde kad naspricas lezajeve javi kako radi pa da i to dodam u svoju kucnu radionu
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 13:17   #24189
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Pa vec sam naspricao s 2 die 4-ovim sprejom i radi super, zato sam si i kupio svoj.
Nik je online   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 13:31   #24190
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Kazes nema skripuckanja?

Jesi morao otvarat lezejeve pa naspricat il si samo maknuo sarafe i pospricao?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 13:41   #24191
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
A kak ces preko gumene/metalne zastite ustrcati?
A i treba pocistiti svu necistocu iz lezajeva i dobro ih posusiti i onda ih naspricati.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 13:44   #24192
K-pax
Premium
Moj komp
 
K-pax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Deckovi, ako neko treba gumu!
Geax Saguaro 26X2.2- Bila na prednjem kotacu, presla 1600km, stanje vidljivo na slikama:
http://s260.photobucket.com/albums/ii6/kokac/prodaja/
K-pax je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 14:04   #24193
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor cuks Pregled postova
Kazes nema skripuckanja?

Jesi morao otvarat lezejeve pa naspricat il si samo maknuo sarafe i pospricao?
Ako mozes otvoriti bolje je pocistiti i onda naspricati, ja nisam nista otvarao jer se ne moze, pulley i nije predvidjen za otvaranje, pedala je, ali mi se izvrtio imbus, tako da sam samo maknuo gumu i naspricao - radi savrseno u oba slucaja.
Taj sprej prodire dubinski kad je u tekucem stanju, kao da ga lezaj upije, i kad se zavuce nakon nekog vremena postane kao i svaka druga mast.
Bas me zanima kak ce podmazati lanac.
Nik je online   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 14:08   #24194
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Ok. Hvala na inf.

Imate u planu kakvu voznju za subotu?

Da odemo ranije malo tako da se ne vracamo doma po najvecem suncu?

Volio bih tu Strmopec vidjet buduci da nikako jos nisam bio gore.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 14:57   #24195
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Subota standard 10h tunel , može čak i 9:30h ak se ikome da budit ranije.
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 15:55   #24196
danielzg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
Sprej koji se pretvara u mast?to jos nisam cuo..Nego da dotki opasno grizu komarci..tek sam danas skuzio..Lovro kad cemo nabacit utrku da sljeme da testiras otpor kotrljanja?
danielzg je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 16:46   #24197
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Hehe , Daniel MP , ja sam u subotu u 10h kod tunela , pa ak možeš dođi. Al ćeš me opet ostavit kod adolfovca i GG
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 17:10   #24198
danielzg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
u subotu ujutro radim al mislim da je 10 prekasno za to inace..izginuli bi na suncu da se natjeravamo...odi su subotu gore preko lonjscine pa si stopaj otprilike..dosta je teze tim putem ici nego od tunela...
danielzg je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 22:52   #24199
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 23:46   #24200
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Filmić zgleda "zanimljivo"....još da ga se nađe negdje u 1080p....
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 01:21   #24201
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Se voziš kaj Edo? Kak ide "white edition"?
__________________
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 11:44   #24202
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Trenutno stoji na balkiću sa praznom gumom. Slabo se vozim kak sam novi posao dobil, samo neki tereni...
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 20:56   #24203
Shoshy
Gear breaker!
 
Shoshy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 9
Uspio sam si potrgat zadnji kotac na bicu za po gradu. Ak ima netko visak straznji v brake kotac s 7brzinskim krancom, dajte se javite pa se za cijenu dogovorimo . Trebam neko gradsko pogonilo
__________________
Baraba style!

Zadnje izmijenjeno od: Shoshy. 29.06.2012. u 21:26.
Shoshy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 21:40   #24204
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Sutra sam s frendom u 9h na tunelu, samo da se zna.
Jednostavno je previse vruce da bi kretao sat vremena kasnije.
Nik je online   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 23:03   #24205
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Prijavio se za maraton koji starta 8.7. Interesuje me kako između dva dana ispravno odmoriti mišiće, da li tko ima iskustva. Da li je npr. poslije 180km dovoljno tuširanje-spavanje, ili bi trebao koristiti neke suplimente, svaki savjet je dobrodošao.
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 23:04   #24206
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
@ avatar
E imaš sreće, slabo pratim ovu temu ali mislim da ima jedan kotač koji udovoljava tvojim kriterijima.
Idem gledat sad vatromet pa ti javim kroz par sati na PM.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 23:28   #24207
Flayer
Why So Serious?
 
Flayer's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Citiraj:
Autor begi Pregled postova
Prijavio se za maraton koji starta 8.7. Interesuje me kako između dva dana ispravno odmoriti mišiće, da li tko ima iskustva. Da li je npr. poslije 180km dovoljno tuširanje-spavanje, ili bi trebao koristiti neke suplimente, svaki savjet je dobrodošao.
Tuširanje+spavanje je ok no na to sve si moš uzeti još i B Vitamin ili Cink+Magnezij - i jedno i drugo služi za opuštanje mišića.
__________________

If you're in control, you aren't going fast enough.
Flayer je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 23:35   #24208
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Citiraj:
Autor Onyx Pregled postova
Tuširanje+spavanje je ok no na to sve si moš uzeti još i B Vitamin ili Cink+Magnezij - i jedno i drugo služi za opuštanje mišića.
Ok uzeti ću to, čuo sam da je Mg dobar protiv grčeva. Neki dan sam odvezao oko 140km, a sutra nisam ni pomislio na trening. Što je najvažnije sic mi ne pravi probleme. Tempo ne bude jak, nadam se odvesti tih500km.
__________________
duty demagogue

Zadnje izmijenjeno od: begi. 29.06.2012. u 23:44.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 00:10   #24209
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Magnezij direkt ti je super stvar, samo streses dozu u usta (ne treba voda).
Tusiranje u hladnoj vodi nakon treninga - odlicno za cirkulaciju i misice, a celici tijelo i duh (Kostelicima je to sastavni dio treninga ), u pocetku je koma, ali kad se covjek navikne postane gust.
Naravno istegnuti misice nakon voznje, a kad bi ih jos netko i izmasirao...

Na tih 500km ja bi svakako imao uz sebe izotonik (vitamini i minerali) i nekakve gelove ili nesto sl. sto nakon konzumacije direktno ulazi u krv i dize energiju (odnosno covjeka iz mrtvih).
Nik je online   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 00:23   #24210
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
@ Nik
Planirao sam obavezno dnevno 750 ml Jamnicinog izo napitka.
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na