Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2008., 21:23   #61
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
to sve stoji, ali je jako malo ljudi koji to znaju, vidiš da ovdje gluposti pitaju, i misliš da onda takve osobe znaju same otključait?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 21:48   #62
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
mene samo zanima cijena da ga mogu imati u ruci a otkljucati cemo lako to nije problem bar u starome bio
199$ + sto se mora još platit?
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 21:49   #63
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Jer ga neznaš koristiti.
Hvala ti... Ipak je to nuklearna fizika, pa ne kužim.

Citiraj:
jel mi moze neko objasnit zasto su svi napaljeni na ajfon? n95 ga jede za doručak, jedino ogromni ekran za prepisivanje na ispitima...
Nokia je trenutno daleko skuplja (tak i tak su ovi izvana zasad nabavljali i opet ih je ultra jeftino došlo).
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 22:34   #64
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
http://www.tgdaily.com/html_tmp/cont...37882-128.html

Nije mi jasno zašto se autor članak to pita? Retoričko pitanje valjda...

Sad će svi imati iPhone zbog tako niske cijene i onda će se šmenseri međusobno zbedirano osjećat zakaj ga pak svi imaju.

NHF
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 22:54   #65
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
to sve stoji, ali je jako malo ljudi koji to znaju, vidiš da ovdje gluposti pitaju, i misliš da onda takve osobe znaju same otključait?
I to kaj veliš...

A i da se na članak iznad nadovežem tj. na pitanje članka. Meni se čini da će se točno to i dogoditi jer dolazak iPhonea prve generacije je bilo toliko masovno da seu svi poludjeli za njime, sada je to balon koji se uskoro treba raspuknuti. Bez uvrede tim ljudima, ali najjače mi je kada na ulici vidim skoro pa klošara s iPhoneom. Došao je trenutak kada je dostupan svima iako mu vrijeme prolazi. Čini mi se da je iPhone druge generacije došao prebrzo i s premalo noviteta da bude atraktivan.
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 23:09   #66
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Točno to, nekako je brzo došao, ili je vrijeme brzo prošlo. Očito da su uočili da dižu fine pare na iPhone-u + ropski ugovor s AT&($)T, pa su krenuli što brže i "dalje" s novim iPhone-om i nižom cijenom istog. Apple je i sam rekao da će gubiti dosta novca zbog tako niske cijene, ali se uzdaju u preplatu koje će im donjeti profit (koje je i viša za 10$ nego prije).
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 23:46   #67
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
to sve stoji, ali je jako malo ljudi koji to znaju, vidiš da ovdje gluposti pitaju, i misliš da onda takve osobe znaju same otključait?
dobro to, ali postoje ljudi u threadu koji se vesele itunesima

e stari to je već debelo zabrinjavajuće.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 01:09   #68
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Vidim da ljudima tu dosta toga ne razumiju, a pametuju.

Kod prvog iPhone je bila shema da u AT&T kupis iPhone i dobijes njihovu karticu. Kad bi ga ukopcao u komp i htio upaliti bi morao prvo napraviti registraciju i pocela bi ti teci pretpalta na AT&T. Tek tad bi ga mogao korisiti. Naravno, ekipa je skuzila nacin kako zaobici tu zastitu i korisiti iPhone bez da bi se morao regati na AT&T i samo bacis sim karticu. Od tud svi ti silni iPhone po oglasnicima. Tako da si mogao bez problema otici u USA, i kupiti iPhone i napraviti ovu proceduru koju sam opisao.

E sad, kako je Apple prosirio ponudu, ovo vise nece moci. Kad ces ga doci kupiti (recimo u USA) ces potpisivati ugovor na licu mjesta (kao sto se radi kod nas) i tek onda dobijes ugovor, tako da ne vjerujem da ce netko potpisati ugovor na 2g i onda prodati iPhone za 300$. tako da sve to zaboraviti, ikako svercanje iz amerike i ostalih zemalja.

Ponavljam ono sto je receno, MAKSIMALNA cijena iPhone smije biti 300$, tako je Apple odredio. Vidim da svi trabunjate o nekih 2500kn pa na dalje, nece ici tako. E sad, pitanje je kakav ce to biti ugovor za koji ce te dobiti iPhone za 1500kn, u to ne zelim ulaziti niti me briga, niti mrtav ne bi presao na t-mobile. Isto tako sto mislite da je Applu u koristi da T-Mobile nabija cijenu pa da se manje telefona proda? Ovako zaradi Apple i T-Mobile jer ce ljudi pomahnitati za "jeftinim" mobitelom, a potpisat ce ugovor na 2 godine uz veliku tarifu.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 01:28   #69
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
... Ovako zaradi Apple i T-Mobile jer ce ljudi pomahnitati za "jeftinim" mobitelom, a potpisat ce ugovor na 2 godine uz veliku tarifu.
To i je politika Applea u ovoj generaciji iPhone, dati naizgled jeftin mobitel, ali sve vratiti višestruko većom zaradom preko skupih tarifa i ugovora. To su i sami u neku ruku rekli.

Treba vidjeti koliko će koštati u slobodnoj prodaji.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 01:57   #70
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Hvala ti... Ipak je to nuklearna fizika, pa ne kužim.
Nije nuklearna fizika, nego ti nemas pojma.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 08:30   #71
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
hm sve vise mi se sviđa ta stvar ima stvarno neke dobre stvari to bi bio savrsen dodatak za nokiu n73
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 09:42   #72
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Hvala ti... Ipak je to nuklearna fizika, pa ne kužim.
Imam feeling da je nekima mobitel samo za staviti na stol.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 10:38   #73
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
To i je politika Applea u ovoj generaciji iPhone, dati naizgled jeftin mobitel, ali sve vratiti višestruko većom zaradom preko skupih tarifa i ugovora. To su i sami u neku ruku rekli.

Treba vidjeti koliko će koštati u slobodnoj prodaji.
slobodne prodaje kao nje same nece biti. eventualno ce t-mobile ponuditi mob za 1000e bez ugovora zato sto je u nekih zemljama po zakonu primoren, ali da ce biti kod nas toga, nema sanse. uostalom, tko bi kupio mob za 1000e?
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 10:50   #74
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Imam feeling da je nekima mobitel samo za staviti na stol.
Nije moj mobitel.
Ja imam K800i.
Dobro, možda neće računat jer nisam metnuo karte gore, al eto budem...

EDIT: Radi!

Citiraj:
slobodne prodaje kao nje same nece biti. eventualno ce t-mobile ponuditi mob za 1000e bez ugovora zato sto je u nekih zemljama po zakonu primoren, ali da ce biti kod nas toga, nema sanse. uostalom, tko bi kupio mob za 1000e?
Ah super... Ništa onda, T-mobile i vozi. Not.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 12.06.2008. u 10:43.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 17:09   #75
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
http://www.tgdaily.com/html_tmp/cont...37892-145.html

Nadasve zanimljivo.

Sigurno neće proći bez potpisivanja ugovora s AT&T na xyz godina.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 22:41   #76
kiwwy
Premium
Moj komp
 
kiwwy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZgB
Postovi: 158
Isse gle odes u ameriku i NE u AT&T nego u apple shop i onda kupis jedan i phone ili mislim da je po osobi ogranicenje 2 tak se prica neznam sigurno i kad ga tamo kupis ti im das 199$ ili vise ovisi o modelu a oni tebi daju iphone ali kada dodes doma bilo gdje kad spojis iphone moras otic na str od operatera i moras reg mob i potpisat ugovor, ali tu je caka ti skines neke breakove kaj ja znam i metnes bilo koju karticu i on radi bez ikakvog ugovora. MIslim da je tako bilo s starim modelima i da ce u roku od 1mj bit s novima samo da ih unlockaju!!! Sretno s tim mobovima mozda i ja uzmem jednog hehe
Nemojte me uzimat za rijec ja mislim da je to tak bilo ali ako nije sry
__________________
kiwwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 23:00   #77
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor kiwwy Pregled postova
Isse gle odes u ameriku i NE u AT&T nego u apple shop i onda kupis jedan i phone ili mislim da je po osobi ogranicenje 2 tak se prica neznam sigurno i kad ga tamo kupis ti im das 199$ ili vise ovisi o modelu a oni tebi daju iphone ali kada dodes doma bilo gdje kad spojis iphone moras otic na str od operatera i moras reg mob i potpisat ugovor, ali tu je caka ti skines neke breakove kaj ja znam i metnes bilo koju karticu i on radi bez ikakvog ugovora. MIslim da je tako bilo s starim modelima i da ce u roku od 1mj bit s novima samo da ih unlockaju!!! Sretno s tim mobovima mozda i ja uzmem jednog hehe
Nemojte me uzimat za rijec ja mislim da je to tak bilo ali ako nije sry
tako je bilo, ali s novim modelom nece biti.

u italiji ce biti u slobodnoj prodaji za 499E (previse, ali je opet jeftinije od konkurencije).
http://www.mackorisnik.com/2008/06/1...e-za-499-eura/
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 01:39   #78
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Znači zasada se ne vidi rješenje oko kupovanja u inozemstvu i ovdje ga unlockat -> uglavnom sve po starom? I to sve za 200$?

Ili još ima nade, jer se ima premalo informacija...a do release-a je još mjesec dana?
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 14:47   #79
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Za sad se ne vidim rijesenje, jedino ako ce ga neki operateri ponuditi u slobodnoj prodaju, ali po znatno visoj cijeni.

Naravno, najjednostavnije je pricekati da dode kod nas u t-mobile, pa ako bude povoljno nazicat nekog frenda/curu/starce koji koriste t-mobile pretplatu da ti uzmu mob i produze ugovor. (to je moj evil plan ).
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 19:22   #80
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 19:35   #81
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Ma ja uzimam p1
Berax0r je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 19:46   #82
Ludy
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 204
pa ako ce se moc mob nudit u slobodnoj prodaji bez ugovora, znaci da ce ga bit moguce i kupit na crno odkodiranog i umetnuti svoju karticu, ili sam u krivu ?
Ludy je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2008., 00:37   #83
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Black Knight Pregled postova
Ma ja uzimam p1
malo sam gledao tu po forumu i vidim da ljudi dosta hvalje P1. Ja sam do sad promjenio 25 mobitela i P1 mi je ostao u jako ruznom sjecanju, isto kao P990.

ako bi vec isao na symbian, to bi bila E serija od nokie, a nakon toga odredeni N modeli. dalje od toga ne bi gledao.
ako windows, HTC je n1, makar mi touch nije legao bas.

pa biraj. u svakom slucaju isprobaj mob prije nego sto ga kupis, jer se gadno mozes razocarati. ja sam prijatelju bio predlozio p1 u vrijeme kad je tek dosao, on ga je kupio i naravno totalno se razocarao, pocevsi od brzine rada, pa do sitnih bugova, a i ne moram niti naglasiti da nas je TomTom GPS s P1 3 puta doveo do rijeke kad samo isli slovenijom/austrijom. mozda ce tebi mob lezati, ali ga svakako probaj prije.

sory na OT.

inace nisam pretjerano fan Apple proizvoda (prvenstveno zbog cijene), ali kad sam probao iPod touch, koji sam kasnije i kupio, sam se naprosto odusevio, i nabaviti cu iPhone 3G prije ili poslije

@Ludy, vec smo par puta ponovili, mob ce biti u slobodnoj prodaji, ali po viskoj cijeli od 500E, tako da ne vidim smisao ga kupovati na crno, cijena ce biti jos visa, ako je proslom iPhonu koji je u americi bio 399$ kod nas cijena bila 500-600E na crno. treba se strpiti da dode kod nas pa cemo sve vidjeti.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 12:55   #84
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 18:16   #85
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
malo vise cijena http://www.t-mobile.de/iphone/addHandset.do

dakle, na najnizoj tarifi od 29E je cijena 169E. nije lose, vidjet cemo kako ce to kod nas ici.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 20:43   #86
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Mozda ima neke sanse da dobijem novi iphone. Frend bi uzeo preko tvrtke i onda bi raskinuo ugovor nakon 10 dana sa AT&T-om i iphone bi mu ostao
Berax0r je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 21:29   #87
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Black Knight Pregled postova
Mozda ima neke sanse da dobijem novi iphone. Frend bi uzeo preko tvrtke i onda bi raskinuo ugovor nakon 10 dana sa AT&T-om i iphone bi mu ostao
da ali ce te isto kostati kao da si uzeo na pretplatu i da si koristio godinu ili dvij ekoliko vec traje, jer ces platiti penale tj platit ces ostatak mjeseci pod ugovorm x pretplata
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 21:37   #88
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
a neznam. Ili ce pustiti preptplatu toj tvrtci a nama donjeti iphonove
Berax0r je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 10:46   #89
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,338
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 11:50   #90
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
nije to realna cijena, nego cijena proizvodnje. pa naravno da ce se prodavati po vecoj cijeni nego sto je cijena proizvodnje. gdje je tu jos skladistenje, prijevoz, marketing i ostali faktori koji utjecu na kranju cijenu.
SrKi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na